PDA

Επιστροφή στο Forum : ZISTO DSLΑM ΦΡΕΑΤΤΥΔΟΣ



Σελίδες : [1] 2

larous
21-05-07, 09:35
Ρε παιδια τι θα γινει με αυτο το χαλι? Σημερα μπαινω στην 12 μερα χωρις ιντερνετ (και εγω και ο απεναντι μου που εχει τρελλας σβιστο).Στην αρχη δεν ειχαμε dsl, τωρα εχουμε αλλα δεν περνει Ip.
Χαος!!!

turboirc
21-05-07, 10:42
Ερε φρεαττύδα .... ξεσκίστικες.
Καήκαμε έτσι και πέσει όλη μαζί.

larous
21-05-07, 12:36
Ανεβένω στο Μαρούσι στην Tellas.Για να δούμε τελικά, ποιος κοροϊδεύει ποιον? :)

redstar
21-05-07, 13:41
Ανεβένω στο Μαρούσι στην Tellas.Για να δούμε τελικά, ποιος κοροϊδεύει ποιον? :)

Χαίρεται! Μετά από επικοινωνία με την εταιρεία και ύστερα από 1 εβδομ. κάτω το ιντερνετ, μου είπαν πως εμείς και το Καλαμάκι θα έχουν πρόβλημα που έγκειται στην αλλαγή κατανεμητών και σταδιακά δεν θα έχουμε ούτε τηλ. για κάποιες ημέρες. Τώρα ο Θεός....

όσοι ειδικά κάναμε μεταφορά από ΟΤΕ δημιουργούσαμε πρόβλημα στις ήδη υπάρχουσες συνδέσεις της Εταιρείας και έτσι θα μας ρίξουν από άλλους κατανεμητές. Για αυτόν τον λόγω όταν πάμε να κάνουμε σύνδεση περνάμε στον πρώτο κατανεμητή που μας κόβει από τον όποιο DHCP server ξέρει. Άρα αγούρια.... και μου είπαν επίσης πως δεν θα χρεωνόμαστε παράμόνο ότι προβλεπεται για το τηλέφωνο.

Cupra20VT
22-05-07, 00:01
Εγω παιδια παλι κανενα προβλημα στη Φρεαττυδα.

turboirc
22-05-07, 16:51
Και εγώ τώρα κανένα ... αρχές μαϊου έφαγα το 3ήμερο πέσιμο.
Για να δούμε.

billymos
24-05-07, 10:54
15η μερα χωρις ιντερνετ. Εχω χασει πλεον την υπομονη μου. Απειρα τηλεφωνηματα, αλλα τιποτα. Μονο υπομονη μου ζητανε να κανω και θα διορθωθει μεχρι τη Παρασκευη, γιατι εχει ηδη καθυστερησει παρα πολυ, συμφωνα με τα λεγομενα τους.
Τι να πω, θα ειχα αλλαξει παροχεα, αλλα σκεφτομαι παλι την αναμονη για καινουργια ADSL



Ανεβένω στο Μαρούσι στην Tellas.Για να δούμε τελικά, ποιος κοροϊδεύει ποιον? :)
Τελικα, τι εγινε? γιατι σκεφτομαι και εγω να ανεβω σημερα απο τα γραφεια...Μεχρι τι ωρα ειναι ανοιχτα?

tzampaman
24-05-07, 12:29
15η μερα χωρις ιντερνετ. Εχω χασει πλεον την υπομονη μου. Απειρα τηλεφωνηματα, αλλα τιποτα. Μονο υπομονη μου ζητανε να κανω και θα διορθωθει μεχρι τη Παρασκευη, γιατι εχει ηδη καθυστερησει παρα πολυ, συμφωνα με τα λεγομενα τους.
Τι να πω, θα ειχα αλλαξει παροχεα, αλλα σκεφτομαι παλι την αναμονη για καινουργια ADSL



Τελικα, τι εγινε? γιατι σκεφτομαι και εγω να ανεβω σημερα απο τα γραφεια...Μεχρι τι ωρα ειναι ανοιχτα?


Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη billymos, είναι η δεύτερη φορά που γίνεται αυτό στην φρεαττύδα.
Ούτε για φτύσιμο δεν είναι τα παλικάρια.. τους βαρέθηκα.
Έχω κάνει ήδη αίτηση για netone και θα είμαι σε zisto μέχρι να ενεργοποιηθώ.

larous
24-05-07, 12:38
billymos http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=100408

Νομιζω μεχρι τις 5 ειναι ανοιχτα.

billymos
24-05-07, 12:53
billymos http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=100408

Νομιζω μεχρι τις 5 ειναι ανοιχτα.


Δηλαδη απ'οτι καταλαβα, τσαμπα θα παω. Δηλαδη θα διορθωθει για λιγα λεπτα και μετα, παπαλα.
Λεω να φυγω απο τη τελλας, δε λεει αλλο. Με συμφερει καλυτερα, αλλαζοντας παροχεα, να κρατησω το νουμερο ή να κανω καινουργια αιτηση για καινουργιο νουμερο και να κραταω συγχρονως τη τελλας μεχρι την ενεργοποιηση?

Σας ευχαριστω πολυ...

Billy

tzampaman
24-05-07, 14:01
Χαχαχα δεν παίζονται οι ανθρωποι.. μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με 1212 να δω μήπως υπάρχει καμία σχετική ενημέρωση και μου λέει ο τύπος με υφάκι: "δυστυχώς δεν γνωρίζουμε κάτι, ούτε και αργότερα αν ξανακαλέσετε.. αυτό που μπορείτε να κάνετε είναι να δώσετε λίγο χρόνο στους τεχνικούς μας να επιλύσουν το πρόβλημα"

Απορώ με τι θράσος το λέει αυτό με ήδη 15 μέρες αναμονή..

Όχι ότι περιμένω να γίνει κάτι έτσι κι αλλιώς σε λίγες βδομάδες την κοπανάω.. αλλιώς θα είχα αντιδράσει ανάλογα.

Φίλε billy, μπορείς να κάνεις αυτό ακριβώς που λες να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο, να κρατήσεις το νούμερο αν θες και να είσαι συγχρόνως στο zisto για να μην μείνεις χωρίς internet.
Τουλάχιστον έτσι έκανα με την netone, για τους άλλους παρόχους δεν ξέρω.

larous
24-05-07, 14:04
Προσωπικα δεν θα αλλαξω παροχο.Οχι γιατι ειμαι ευχαριστιμενος απο την Tellas, αντιθετως μαλιστα, αλλα γιατι πιστευω πως δεν υπαρχει καποια Ελληνικη εταιρεια που να προσφερει τα στοιχειωδη.Δυστυχως η Ελλαδα ειναι ακομα πολυ πισω στο γρηγορο Internet και απλα οι Ελληνικες εταιριες εφαρμοζουν την κλασικη νοοτροπια του Ελληνα..."ΑΡΠΑΧΤΗ".
Οποτε οπως ειπα αναμενω να μπουν οι ξενες εταιριες στην Ελληνικη αγορα μπας και δουμε ασπρη μερα γιατι με τους Ελληναρες που μπλεξαμε δυσκολα θα ξεμπλεξουμε.

tzampaman
24-05-07, 14:25
Προσωπική μου άποψη, τέτοιο χάλι πιστεύω ότι δεν επικρατεί σε άλλες υπηρεσίες. Τέτοια ασχετοσύνη και παραπληροφόρηση μόνο στην τελλας έχω δει. Το μόνο που με είχε κρατήσει όταν περίμενα 3 μήνες για ενεργοποίηση ήταν οι καλές ταχύτητες που άκουγα ότι είχε. Αλλά μαζί με όλα τα άλλα να σου κόβουν και το nternet για πόσο ένας Θεός ξέρει, χωρίς ειδοποιήσεις και με σκεπτικό "ας κόψουν το λαιμό τους και να περιμένουνε".. ε όχι αρκετά. Μέχρι και ο ΟΤΕ όταν πρόκειται για σύντομες διακοπές, βγάζει ανακοίνωση.

Άντε να το κλείσουν μπας και γλυτώσει ο κοσμάκης!

redstar
24-05-07, 21:38
:evil::evil:Φίλοι μου έστειλα με mail τα παρακάτω στους ερασιτέχνες της τελλάς και ακολουθούν τα εξώδικα... Θα είστε ενήμεροι για το πού θα φτάσει η κοροϊδία τους στα χρήματά μας!!!


" Ενημερώνω πως θα προβώ σε οποιαδήποτε νόμιμη διαδικασία με την οποία θα αξιώνω την παροχή των από την υπογεγραμένη σύμβαση με την εταιρεία, υπηρεσιών, προβαίνοντας ταυτόχρονα και σε επίσημη καταγγελία στην Ένωση Καταναλωτών, για την ανικανότητα τήρησης των συμφωνημένων μεταξύ εμένα και της εταιρείας σας.
Η δεδομένη τη δυσφίμηση σας από την κάκιστη παροχή υπηρεσιών σας γρήγορου internet, στην περιοχή της Φρεαττύδας του Πειραιά προς το παρόν δε θα παροτρυνθεί από εμένα."

no_logo
24-05-07, 21:57
βγάζει νόημα η τελευταία παράγραφος; :hmm::hmm:

redstar
25-05-07, 10:24
Γιανα μην στραβοκάθεται σε κάποιους..

"Η δεδομένη δυσφίμηση σας από την κάκιστη παροχή υπηρεσιών σας γρήγορου internet, στην περιοχή της Φρεαττύδας του Πειραιά προς το παρόν, δε θα παροτρυνθεί από εμένα."

larous
25-05-07, 10:43
Θα ηθελα να ηξερα τι θα γινοτανε σε μια Ευρωπαικη προηγμενη χωρα (οχι οπως το Ελλαδισταν βεβαια που για εμενα ουτε στην ΕΟΚ δεν επρεπε να ειναι) εαν συνεβενε οτι συμβαινει και σε εμας με την Tellas. Δηλαδη να πληρωνουμε κανονικα τις υπηρεσιες τις οποιες τελικα δεν μας προσφερουν για 3 εβδομαδες περιπου.Δεν ξερω αν θα μπορουσε να συμβει κατι τετοιο βεβαια μιας και στην Ευρωπη (μιλαω για τις προηγμενες χωρες και οχι για τα ΜΠΟ****** του στυλ Βουλγαρια,Αλβανια,Ελλαδα κτλ) αυτο που πληρωνεις περνεις.

the_Mask
25-05-07, 11:33
πλεον οι Βουλγαροι και οι Αλβανοι ειναι σε καλυτερη κατασταση απο εμας,, οι Αλβανοι εχουν και σπιτια στο Ψυχικο!!!!!!

kostas_pav
25-05-07, 11:47
Λοιπόν, ας το δούμε από την αρχή... Η ΕΕΤΤ δεν κάνει απολύτως τίποτα και περνάνε μήνες μέχρι να πάρεις μία απλή, στοιχειώδη απάντηση, το ΙΝΚΑ και τα άλλα ινστιτούτα το μόνο που κάνουν είναι να σε βοηθήσουν να σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις.

Η Tellas έχει αρκετούς υπαλλήλους που δεν ξέρουν ούτε τα βασικά (υπάρχουν και εξαιρέσεις) και δεν απαντάει σχεδόν ποτέ στα e-mails. Οι αναμονές ξεχειλίζουν στο 13800 και οι τεχνικοί τους άφαντοι, αφού ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν επικοινωνούν με τους απλούς πελάτες, αλλά και οι επιδιόρθωση βλαβών παίρνει ακόμα και 10 μέρες! Τώρα θα μου πείτε ότι ίσως δεν είναι αρκετοί... ΤΟΤΕ ΑΣ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΥΣ!

Όλα τα παραπάνω εμένα μου κάνουν σε ένα απόλυτο χάος το οποίο αντί να διορθώνεται (από το Νοέμβριο) παγώνει λόγω της πώλησης της εταιρίας.

Τι θα λέγατε κάποιος που έχει και νομικό ύφος (:p) να συντάξει ένα κείμενο διαμαρτυρία το οποίο θα αποσταλεί στην Tellas με ταχυδρομείο και στη συνέχεια να γίνει επίσημη καταγγελία και για την Tellas αλλά και τη στάση της ΕΕΤΤ στην ΕΕ;

Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να το αναλάβω γιατί δεν έχω κλείσει ακόμα τα 18!

[Η συνέχεια για αυτό το θέμα εδώ παρακαλώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=101045 ]

billymos
25-05-07, 22:12
Φίλε billy, μπορείς να κάνεις αυτό ακριβώς που λες να κάνεις αίτηση σε άλλο πάροχο, να κρατήσεις το νούμερο αν θες και να είσαι συγχρόνως στο zisto για να μην μείνεις χωρίς internet.
Τουλάχιστον έτσι έκανα με την netone, για τους άλλους παρόχους δεν ξέρω.

Εισαι σιγουρος οτι γινεται αυτο? εχω την εντυπση οτι, για να αλλαξεις παροχεα, θα πρεπει πρωτα να εχεις κλεισει το πρωτο συμβολαιο και μετα να τρεχει η πρωτη αιτηση..Εκτος και αν μιλαμε για νεο νουμερο. Διορθωσε με αν κανω λαθος...

Billy

larous
29-05-07, 10:03
Από το Σάββατο το λαμπάκι της dsl είναι πράσινο ενώ από εχθές το βράδυ ξεκίνησε δειλά δειλά και το internet.Από τις 12:30 το βράδυ μέχρι πριν λίγο είχα internet αλλά με υπερβολικά πολλά disconnect.
Για να δούμε,ελπίζω να μας ξημέρωσε καλύτερη εβδομάδα.

billymos
29-05-07, 10:14
Από το Σάββατο το λαμπάκι της dsl είναι πράσινο ενώ από εχθές το βράδυ ξεκίνησε δειλά δειλά και το internet.Από τις 12:30 το βράδυ μέχρι πριν λίγο είχα internet αλλά με υπερβολικά πολλά disconnect.
Για να δούμε,ελπίζω να μας ξημέρωσε καλύτερη εβδομάδα.

Εμενα, το λαμπακι της adsl ηταν αναμμενο παντα, απο την αρχη....Το activity ειναι που τα χαλαει ολα. Τελος παντων, ακομα εγω περιμενω ip. Και σημερα συμπληρωνω 20 μερες!

Billy

larous
29-05-07, 10:40
billymos και εγω σημερα 20 ημερες συμπληρωνω αλλα οπως ειπα,απο εχθες το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι (τωρα δεν ξερω γιατι ειμαι στην δουλεια) επερνα ip.
Θελω να ελπιζω πως ο λογος που ξαφνικα ηρθε το internet ηταν το οτι εκαναν καποιες εργασιες.Επισης την Παρασκευη καποιος μεσα απο την tellas μου ειπε πως μεχρι Δευτερα μεσημερι θα ειναι ολα ok.

redstar
29-05-07, 12:33
billymos και εγω σημερα 20 ημερες συμπληρωνω αλλα οπως ειπα,απο εχθες το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι (τωρα δεν ξερω γιατι ειμαι στην δουλεια) επερνα ip.
Θελω να ελπιζω πως ο λογος που ξαφνικα ηρθε το internet ηταν το οτι εκαναν καποιες εργασιες.Επισης την Παρασκευη καποιος μεσα απο την tellas μου ειπε πως μεχρι Δευτερα μεσημερι θα ειναι ολα ok.

Όταν λες μέσα από την ΤΕΛΑς?

tzampaman
29-05-07, 12:43
billymos και εγω σημερα 20 ημερες συμπληρωνω αλλα οπως ειπα,απο εχθες το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι (τωρα δεν ξερω γιατι ειμαι στην δουλεια) επερνα ip.
Θελω να ελπιζω πως ο λογος που ξαφνικα ηρθε το internet ηταν το οτι εκαναν καποιες εργασιες.Επισης την Παρασκευη καποιος μεσα απο την tellas μου ειπε πως μεχρι Δευτερα μεσημερι θα ειναι ολα ok.

Μαζί μας πάει μου φαίνεται, χτες το βράδυ μέχρι το πρωί ήταν ok (έβαλα να κατέβουν και κάτι πράματα), και τώρα πoυ πήρα σπίτι να μου πουν, πάλι πεσμένη η dsl. :evil:

larous
29-05-07, 13:06
redstar εννοω οτι δουλευει στην Τελλας.Ξεκιναω παλι απο Πειραια για Τελλας.
Νεοτερα σε λιγο

billymos
29-05-07, 13:14
redstar εννοω οτι δουλευει στην Τελλας.Ξεκιναω παλι απο Πειραια για Τελλας.
Νεοτερα σε λιγο

Μεχρι σημερα το πρωι, γιοκ.......Οταν γυρισω απο δουλεια, θα σας ενημερωσω. Αν και το βλεπω χλωμο.....
Εσεις πως καταλαβατε οτι πηρατε ip? Ανοιξατε το router και αμεσως συνδεθηκε?

Billy

tzampaman
29-05-07, 13:29
Εσεις πως καταλαβατε οτι πηρατε ip? Ανοιξατε το router και αμεσως συνδεθηκε?

Billy

Πάντα ανοιχτό το έχω και με τα κέφια του συνδέεται. Μία δεν συγχρονίζει καθόλου το λαμπάκι της dsl και μία συγχρονίζει αλλα δεν παίρνει ip.
(Μου λέει το atm είναι down)

redstar
29-05-07, 13:49
Πάντα ανοιχτό το έχω και με τα κέφια του συνδέεται. Μία δεν συγχρονίζει καθόλου το λαμπάκι της dsl και μία συγχρονίζει αλλα δεν παίρνει ip.
(Μου λέει το atm είναι down)

Με ΑΤΜ κάτω έχει να κάνει με τον φορέα της κωλοεταιρείας...όχι με εσένα

σορι για το γαλλικο αλλα τωρα στο τηλεφωνο αυτά μου έλεγαν οι τεχνικοί. είχαμε πρόβλημα στη Φρεαττύδα το λύσαμε κάνουμε δοκιμές και άλλα χαζά...

billymos
29-05-07, 15:35
σορι για το γαλλικο αλλα τωρα στο τηλεφωνο αυτά μου έλεγαν οι τεχνικοί. είχαμε πρόβλημα στη Φρεαττύδα το λύσαμε κάνουμε δοκιμές και άλλα χαζά...

Δηλαδη, δεν το ελυσαν το προβλημα? Εγω παντως τους εδωσα προθεσμια μεχρι και σημερα. Αυριο παιρνω τηλεφωνο την forthnet.....

redstar
29-05-07, 17:46
Δηλαδη, δεν το ελυσαν το προβλημα? Εγω παντως τους εδωσα προθεσμια μεχρι και σημερα. Αυριο παιρνω τηλεφωνο την forthnet.....

Kύριοι μόλις παίζω μετά από κι ο θεός ξέρει πόσο...

Εντυπωσιακό κι ελπίζω να κρατήσει....

larous
30-05-07, 09:59
billymos σοβαρη εταιρεια ειναι και η forthnet. Οποτε παιρνω στο τηλεφωνο δεν το σηκωνει ποτε κανεις!Πανω απο 30 λεπτα αναμονη και μετα το κλεινω.

billymos
30-05-07, 10:19
Εμενα, η γραμμη παει απο το κακο στο χειροτερο. Ενω μεχρι προχτες ηταν ολα τα λαμπακια αναμμενα και δεν επαιρνα μονο ip, απο χτες εσβησε και το λαμπακι της adsl.
Αντι να τα φτιαχνουν, τα χαλανε περισσοτερο. Τι να πω.....

kostas_pav
30-05-07, 11:06
Εμενα, η γραμμη παει απο το κακο στο χειροτερο. Ενω μεχρι προχτες ηταν ολα τα λαμπακια αναμμενα και δεν επαιρνα μονο ip, απο χτες εσβησε και το λαμπακι της adsl.
Αντι να τα φτιαχνουν, τα χαλανε περισσοτερο. Τι να πω.....
Μήπως αντικαθιστούν το κέντρο με νέο?:hmm:


Αλλά και πάλι χρειάζεται επειγόντος ανακοίνωση!:down:

larous
30-05-07, 11:18
Εχουν προβλημα οι καρτες (τουλαχιστον στον Πειραια) αυτες τις ημερες θα αντικατασταθουν.

billymos
30-05-07, 11:40
Εχουν προβλημα οι καρτες (τουλαχιστον στον Πειραια) αυτες τις ημερες θα αντικατασταθουν.
Πως και τα γνωριζεις ολα αυτα? Εμενα στο 1212 και στο 8015000365, μου λενε οτι το προωθουν στο τεχνικο, αλλα απο κει και περα δε γνωριζουν τιποτα........Παντως ,εχει καταντησει αηδια το ολο θεμα......

larous
30-05-07, 11:58
Στο 1212 και το 13800 και γενικα σε ολα τα call center που εχει μισθωσει η Tellas λενε μονο ψεματα με αποτελεσμα να εχουν δημιουργησει ολο αυτο τον χαμο.Πιστεψεμε εαν απο την αρχη ελεγαν την αληθεια ολα θα ηταν διαφορετικα και τουλαχιστον θα ξεραμε ποσο καιρο υπομονη να κανουμε.Απο την αλλη βεβαια η τελλας σαν εταιρεια δειχνει πως ακομα βρισκεται σε ερασιτεχνικο σταδιο μιας και δεν εχει κανει καμμια επισημη ανακοινωση.

Υ.Γ. Οταν σου λενε οτι το προωθουν στον τεχνικο να τους λες να μην μπαινουν στον κοπο να το κανουν αυτο μιας και ολες οι περισσοτερες δηλωσεις για βλαβη δεν φθανουν ποτε στους τεχνικους.
Υπενθυμιζω παντως πως ολη την ζημια την εχει κανει το 1212 με τις ανακριβιες και τα ψεματα.

billymos
31-05-07, 09:38
Ακομα περιμενω.....Σημερα το πρωι τους πηρα τηλεφωνο οτι, οχι μονο δε παιρνω ip, αλλα δεν αναβει πλεον και το λαμπακι της adsl. Και μου ειπαν οτι ΠΡΟΦΑΝΩΣ, αφου δεν αναβει το λαμπακι, σημαινει οτι κανουν εργασιες.........no comment......

tzampaman
31-05-07, 10:01
Δεν λες πάλι καλά που τις δύο τελευταίες μέρες μπαίνουμε για λίγες ώρες τα μεσημέρια :lol::lol:

billymos
31-05-07, 13:56
Δεν λες πάλι καλά που τις δύο τελευταίες μέρες μπαίνουμε για λίγες ώρες τα μεσημέρια :lol::lol:
Εγω, ουτε αυτο δεν εχω την τυχη να το ΖΗΣΩ

Sacred
31-05-07, 18:02
παιδια τοσο καιρο νομιζα οτι ειμαυν σε DSLAM - Πειραια,ανακαλυψα οτι το DSLAM Πειραια ειναι αυτο της Φρεαττυδας και ερχομαι σε αυτο που θελω να πω.
Διαβασα ολα τα προβληματα περι DSLAM Φρεαττυδας και εχω παθει πλακα.
εγω δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με τηλεφωνο ,ουτε με Adsl.
το μονο προβλημα που εχω αναφερει σε αλλο Νημα ειναι οτι αν κατεβαζω πολλα αρχεια μαζι μεσω flashget τοτε πεφτει η adsl για καποια δευτερολεπτα και μετα παλι ολα οκ και τελιωνει το download χωρις να το παρω χαμπαρι.
εγω εχω zisto απο της 15/1/07 μετα απο ταλεπωρια 3 μηνων και μετα απο μια βαρβατη καταγγελια που τους εκανα στην ΕΕΤΤ.
Λετε να με προσεχουν λογω καταγγελιας?
Τι να πω.

Mastoras
31-05-07, 18:18
Λογο κολωφαρδιας και οχι λογο καταγγελιας . Επισης σε διαβεβαιωνω οτι στη Φρεαττυδα εχουμε σοβαροτατα προβληματα αρκετες μερες τωρα . Μολις το τελευταιο 2ημερο εχω μια βελτιωση και κανει κανα δυο ωρες μεχρι να κανει disconnect ..

Sacred
31-05-07, 18:26
Λογο κολωφαρδιας και οχι λογο καταγγελιας . Επισης σε διαβεβαιωνω οτι στη Φρεαττυδα εχουμε σοβαροτατα προβληματα αρκετες μερες τωρα . Μολις το τελευταιο 2ημερο εχω μια βελτιωση και κανει κανα δυο ωρες μεχρι να κανει disconnect ..

δεν ξερω ρε παιδια τι να πω,ναχω τοσο μεγαλο λες?
:)

demon_athens
31-05-07, 18:41
Και μένα μου λένε ότι ανήκω στον Πειραιά αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω πια. Έχει καταντήσει γελοίο, αυτή την φορά δεν φταίει ο ΟΤΕ, φταίει η απειρία/ασχετοσύνη/χαζομάρα της TELLAS.

Και γω θα προτιμούσα μια απάντηση χωρίς υπεκφυγές και χαζό-δικαιολογίες. Έχουν χάσει την μπάλα οι άνθρωποι μέχρι που προσπάθησε υπεύθυνος να περάσει το πρόβλημα των disconnect στα καλώδια της πολυκατοικίας. Πρόλαβε και γέμισε η πολυκατοικία ποντίκια τα οποία μάσησαν τα καλώδια μεσα σε 2 εβδομάδες, και βέβαια επειδή είναι rambo ποντίκια μάσησαν μόνο τα δικά μου όπου ήξεραν βάση πληροφοριών ότι είμαι πελάτης της TELLAS.

Στο πατρικό μου που είναι έναν όροφο ποιο πάνω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την ΑΡΥΣ tellas και όταν το φέρνω σαν επιχείρημα κάπου εκεί έρχεται η γνωστή πλέον φράση " Θα το ερευνήσουμε".

Μα γαμώ το κέρατο μου δηλαδή. Θα είχαμε στείλει Έλληνες στον Κρόνο με τόση έρευνα και ανάλυση. ΕΛΕΟΣ πια.:down:

redstar
31-05-07, 18:59
Εγω παιδιά πάω πετώντας σήμερα από τις 16.00 μέχρι τώρα με μόνο 2 σύντομες διακοπές...για να δούμε...φωτια το σύστημα!

redstar
31-05-07, 19:00
Ρε την Φρεατύδα!

billymos
31-05-07, 20:49
Και εγενετω φως. Σημερα το πρωι με πηραν στο κινητο απο το τεχνητο τμημα και με ρωτησαν τι συμβαινει και οτι θα με ξαναπαρουν το απογευμα, οταν θα εχω επιστρεψει στο σπιτι....:)

Τελικα, στο σπιτι ολα δουλευαν ρολοι..Με ξανακαλεσαν για επιβεβαιωση:):)

Το μονο προβλημα ειναι καποια disconnect, σε 5 ωρες ειχα περιπου 6-7. Θα το αφησω και σημερα και απο βδομαδα, αν συνεχιστει, θα τους ξανακαλεσω, μη τους κουραζω και πολυ....

Παντως, η γραμμη κατεβαζει φουλ.

Billy

P.s. Εχτες το απογευμα καλεσα και τη ΝΕΤΟΝΕ για πληροφοριες. Λετε να το εμαθαν οι ΖΙΣΤΟι και να ξυπνησαν?!:hmm:

demon_athens
31-05-07, 23:36
downtime 35 Λεπτα, 3 λεπτά μια χαρά και 2 πετάγματα στο καπάκι. Αυτά ειναι τα τελευταία 40 λεπτα που πέρασαν πριν γράψω αυτό το μύνημα.

Ως πότε να αντέξω; αρχιζω να την κάνω με ελαφρα...

tzampaman
01-06-07, 09:43
Από χθες το μεσημέρι μέχρι σήμερα το πρωί που έφυγα για δουλειά κομπλέ, μόνο κάτι σύντομες διακοπές. Ελπίζω να είναι μόνιμο.

billymos
01-06-07, 09:46
Από χθες το μεσημέρι μέχρι σήμερα το πρωί που έφυγα για δουλειά κομπλέ, μόνο κάτι σύντομες διακοπές. Ελπίζω να είναι μόνιμο.

Εμενα ειχε πολλαπλες διακοπες ολο το βραδυ. Σχεδον μια καθε μισαωρο. Σημερα το πρωι δε δουλεψε για 2 ωρες και τωρα ξαναπηρε, αλλα παλι με τα κλασσικα πλεον disconnects.
Παντως, η αιτηση για ΝΕΤΟΝΕ ειναι στο συρταρι μου. Με τη πρωτη ευκαιρια................

Billy

@ ADSLgr.com All rights reserved.