PDA

Επιστροφή στο Forum : Παράλογο



_DiMoN_
12-06-03, 13:40
Πήρα 134 και μου είπαν τα γνωστά, ζητάω υπεύθυνο για να μιλήσω και αυτός μου λέει μ ένα τελείως ειρωνικο ύφος μόνο από εμάς και αυτά τα modem είστε υποχρεωμένοι ν αγοράσετε.
Οπότε σκέφτηκα ότι είναι καιρός ν αλλάξει αυτή η κατάσταση, να συντάξουμε ένα κείμενο με γεγονότα και όχι συναισθηματισμούς και να ενημερώσουμε αυτούς που πρέπει ώστε να ληφθούν κάποια μέτρα γι αυτο το κακό.
Η ενεργοποιήση του γρήγορου Internet είναι (82+50+200)*1,18=
400 . Ο βασικός μισθός πόσο είπαμε είναι;
Εγώ είμαι διατεθιμένος να ασχοληθώ με το θέμα, να αφιερώσω χρόνο ώστε να συντάξω ένα πολύ ωραίο κείμενο.....
Ότι στοιχεία έχετε στειλτε τα μου στο arisded9@yahoo.com αναφέροντας την πηγή . Τέτοια στοιχεία μπορεί να είναι ένα κείμενο του ΟΤΕ, του Υπουργείου μεταφορών.... μπλα, μπλα

hikoc
12-06-03, 13:54
Το “καλό” με το θέμα των Intracom μοντεμ είναι πως πρόκειται καθαρά για θέμα διαφθοράς αφού ο κάθε τεχνικός μπορεί να επιβεβαιώσει ότι στα κέντρα του ΟΤΕ θα παίζουν και άλλα μόντεμ άλλων εταιριών. Και όχι μόνο αυτό αλλά την διαφθορά του ΟΤΕ την πληρώνουμε τώρα εμείς και όχι ο ΟΤΕ όπως έγινε με τα netmod. Κάτι τέτοια θέματα είναι ότι πρέπει για τα ΜΜΕ και δεν θα δυσκολευτούν να τα ανακοινώσουν στις εκπομπές τους.

Υ.Γ.
Καλά τα Siemens τι τα βάλανε, για ξεκάρφομα? :P

waste
12-06-03, 13:59
οχι βρε κουτο τη siemens τηλεβιομηχανικη την εχει αγορασει ο κοκαλης ;-)

hikoc
12-06-03, 14:10
οχι βρε κουτο τη siemens τηλεβιομηχανικη την εχει αγορασει ο κοκαλης ;-)

Με τέτοια ζέστη δεν τα λένε αυτά απότομα , όσο πάει και επιδεινώνεται η κατάσταση δηλαδή.
Πάω να ρίξω καμιά βουτιά να συνέλθω.

waste
12-06-03, 14:15
κοιτα δεν ξερω κατα ποσο τα φτιαχνουν εδω στην ελλαδα , αλλα με τη διανομη-εισαγωγη ολο και καποια σχεση θα εχει. Δεν νομιζω να τα φερνει αλλος αντιπροσωπος... ειδες βρε κουτο που ο ΟΤΕ και ο θειος Σωκ σου δινουν επιλογες??

waste
12-06-03, 14:17
dimon για το προβλημα με τα μοντεμ πρεπει να μιλησουμε σε εφημεριδες και ριαδιοφωνα για να τους τσουξει τωρα που γυριζει η ροδα και ειναι το θεμα (του κοκκαλη) στην επικαιροτητα...

ειπαμε καλη η ιντρακομ αλλα οχι και να μας χαρατσωνει υποχρεωτικα με μοντεμ προηγουμενη γενιας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.