PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή συμβολαίου σε Pro-Zisto πρόγραμμα



kostas_pav
21-05-07, 15:25
Βρίσκομαι στο πρόγραμμα Tellas Zisto Telephone & DSL Ειδική Προσφορά, δηλαδή στο pro-Zisto και συνεχώς μου αναβάλουν την ημερομηνία εγκατάστασης ιδιόκτητου δικτύου Tellas.

Ήθελα να μάθω εάν μπορώ να διακόψω (να κάνω αίτηση 2play forthnet) χωρίς να πληρώσω τη ρήτρα του 12μηνου συμβόλαιου, αφού ΟΥΤΕ έχω ενεργοποιηθεί στο ιδιόκτητο δίκτυο τους και ΟΥΤΕ μπορούν να μου δόσουν μία σταθερή ημερομηνία εγκατάστασης δικτύου Tellas στο κέντρο Τερψιθέας. Συνεχώς ένα μήνα μου λένε από τα τέλη Απριλίου.

Θα παρακαλούσα να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει γιατί θέλω το συντομότερο να κάνω αίτηση Forthnet 2play!

kostas_pav
21-05-07, 16:28
Εάν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει, γιατί δεν θέλω να τραβήξω ότι τραβάνε οι άλλοι με το LLU της Tellas και τις συχνές αποσυνδέσεις.

Αν είναι αύριο να κάνω αίτηση Forthnet 2play!:)

no_logo
21-05-07, 18:19
κοίτα τους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες
Αν δεν το έχεις στην κατοχή σου, εχεις το δικαίωμα να ζητήσεις αντίγραφο από την tellas που θα σου σταλεί με επιστολή στην διεύθυνσή σου. Το αίτημα για την αποστολή αντιγράφου πρέπει να το κάνεις γραπτώς με fax στην tellas

Επίσης μπορείς να δεις αν υπάρχει στην ιστοσελίδα της tellas όμοιο συμβόλαιο που μπορείς να κάνεις download και να δεις σε αυτό τους όρους χρήσης

kostas_pav
21-05-07, 19:12
κοίτα τους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες
Αν δεν το έχεις στην κατοχή σου, εχεις το δικαίωμα να ζητήσεις αντίγραφο από την tellas που θα σου σταλεί με επιστολή στην διεύθυνσή σου. Το αίτημα για την αποστολή αντιγράφου πρέπει να το κάνεις γραπτώς με fax στην tellas

Επίσης μπορείς να δεις αν υπάρχει στην ιστοσελίδα της tellas όμοιο συμβόλαιο που μπορείς να κάνεις download και να δεις σε αυτό τους όρους χρήσης


Αυτό είναι το συμβόλαιο: http://www.tellas.gr/_data/pdf/ZAPPL.pdf

Δεν διασαφινίζεται αν ισχύει και για proZisto ή όχι...

kostas_pav
21-05-07, 20:46
Μίλησα 4 φορές με το 13800 και τις 4 μου είπαν πως δεν θα πληρώσω επειδή η ρήτρα είναι μόνο για το Zisto και όχι για το πρόγραμμα που είμαι εγώ.

Κατά πόσο μπορώ να είμαι σίγουρος;

supermario
21-05-07, 21:00
Μίλησα 4 φορές με το 13800 και τις 4 μου είπαν πως δεν θα πληρώσω επειδή η ρήτρα είναι μόνο για το Zisto και όχι για το πρόγραμμα που είμαι εγώ.

Κατά πόσο μπορώ να είμαι σίγουρος;

Αν θυμαμαι καλα, στο συμβολαιο πανω πρεπει να εχει επιλεγμενη την υπηρεσια που υπογραφεις οτι ζητας. Εφοσον αυτη την στιγμη δεν εχεις ενεργοποιηθει, δεν εχεις την υπηρεσια αυτη. Αρα το συμβολαιο δεν ισχυει για την υπηρεσια που διαθετεις τωρα.

Βεβαια, ολα αυτα με την λογικη. Δεν ειμαι δικηγορος.

Jim87
21-05-07, 23:01
Aπο την στιγμή που δεν έχεις μπεις στο zisto δεν πληρώνεις τα 155€ για σπάσιμο συμβολαίου.

Πρόσεχε όμως μην είσαι στις τελευταίες μέρες ενεργοποίησης.

Αυτό θα το μάθεις είτε απο το 13800*2 είτε στέλνοντας μου σε pm το τηλεφωνό σου ;)

ax8os.arouris
22-05-07, 02:06
Εγώ φίλε μου, είχα κάνει αίτηση για Zisto DSL με την προσφορά που είχε μέχρι 31/12/2006. Αυτά για pro-Zisto που λες δεν τα κατάλαβα. Έκανα ακύρωση ήδη δύο φορές και δεν πλήρωσα καμία ρήτα. Την εμπειρία μου μπορείς να την διαβάσεις εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=96349)



Αυτό θα το μάθεις είτε απο το 13800*2 είτε στέλνοντας μου σε pm το τηλεφωνό σου ;)

Λίγο παράξενο ακούγεται αυτό!!

kostas_pav
22-05-07, 22:27
Μην ξεχνάτε ότι το pro-Zisto περιλαμβάνει ADSL 1mbit internet.

Ρε παιδιά ενώ οι υπάλληλοι λένε ότι δεν πληρώνω τίποτα μία υπεύθηνη βάρδιας μου είπε ότι θα πληρώσω τέλος απενργοποίησης ADSL. Και όταν τη ρώτησα τι είναι αυτό μου είπε τα πάγια για τους υπόλοιπους μήνες και μετά μου το άλλαξε σε ρήτρα!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ???

No-Name
22-05-07, 22:37
Μην ξεχνάτε ότι το pro-Zisto περιλαμβάνει ADSL 1mbit internet.

Ρε παιδιά ενώ οι υπάλληλοι λένε ότι δεν πληρώνω τίποτα μία υπεύθηνη βάρδιας μου είπε ότι θα πληρώσω τέλος απενργοποίησης ADSL. Και όταν τη ρώτησα τι είναι αυτό μου είπε τα πάγια για τους υπόλοιπους μήνες και μετά μου το άλλαξε σε ρήτρα!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ???

επειδή η τελλάς έχει αγοράσει την ΑΡΥΣ συνδεση με 12μηνο από τον ΟΤΕ, εσυ θα πρέπει να πληρώσεις το πάγιο ΟΤΕ*υπολοιπόμενους μήνες για να διακόψεις.Η απλά κάνεις αίτηση για 2play και πληρώνεις μετά την Τελλάς

minovg
22-05-07, 22:38
επειδή η τελλάς έχει αγοράσει την ΑΡΥΣ συνδεση με 12μηνο από τον ΟΤΕ, εσυ θα πρέπει να πληρώσεις το πάγιο ΟΤΕ*υπολοιπόμενους μήνες για να διακόψεις.Η απλά κάνεις αίτηση για 2play και πληρώνεις μετά την Τελλάς
Μα πώς (προ)πλήρωσε η Τελλάς 12μηνο ΑΡΥΣ αφού το προ-Ζίστο υποτίθεται ότι είναι για 3-4 άντε 5 μήνες μαξ; :confused:

No-Name
22-05-07, 22:39
ο ΟΤΕ δεν ξέρει τι κάνει ο πάροχος με τη γραμμή.Ο ISP αγοράζει με 12μηνο

kostas_pav
22-05-07, 22:56
Τότε μάλλον θα μείνω όπως είμαι και θα υποστώ τις διακοπές υπηρεσιών... Ελπίζω μην είναι τόσες πολλές όσες σε μερικά μέλη...:cry:

No-Name
22-05-07, 23:11
Για πότε σου έχουν πέι διαθεσιμότητα?

Αν καταγγείλεις το γεγονός στην ΕΕΤΤ για πλασματική/παραπλανητική διαθεσιμότητα ίσως μπορέσεις να διακόψεις χωρίς να χρειαστεί να πληρωσεις.

Αφιέρωσε 45λεπτά για μια ΚΑΛΗ καταγγελία με πλήρη στοιχεία:)

karavagos
22-05-07, 23:36
Η Τερψιθέα θα ανοίξει σύντομα από τον ΟΤΕ για συνεγκατάσταση.

No-Name
22-05-07, 23:38
η hol τότε εχει απομακρυσμένη εκει

@ ADSLgr.com All rights reserved.