PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με Τοrrents kai p2p sto jetspeed 520



shamanosgr
21-05-07, 15:30
hello!

Εχω στην κατοχη μου το jetspeed 520 και μετα απο περιπου 2 χρονακια που το εχω σημερα αντιμετοπιζω ενα προβλημα το οποιο με εχει φτασει στο αμαν και στην κατασταση να ετιμαζω την εκτοξευση του αγαπιτου ξεspeed 520 απο τον 4το οπου βρισκομαι.

σημερα εκανα αναβαθμιση το firmware του ξεspeed 520 απο την σελιδα της intracom
χρισιμοποιοντας το αρχειο που προριζετε για τα jetspeed του οτε κα8οτι το jetspeed που
δια8ετω εχει το σημα του οτε πανω του Και κα8ως απο την στιγμη που εβαλα ADSL ειμαι σινδρομιτης μονο σε αυτον.

το προβλημα που αντιμετοπιζω εχει να κανει με τα διαφορα p2p (emule dc++) κα8ως και με το
Bitcomet που χρισιμοποιω για downloads.

το προβλημα που αντιμετοπιζω και δεν μου εχει 3ανακανει το jetspeed (ειχα κανει αλλο ενα firmware update οταν το ειχα αγορασει) ειναι οτι κολανε τα παντα απο την στιγμη που παταω να κανει connect καποιο torrent για share η για download κολαει o IE και οτι εχει να κανει με internet( P.x java chat, mirc) το μονο που μου μενει οταν γινετε αυτος ο τζερτζελες ειναι να βγαλω την μπριζα του jetspeed.

Διαβαζωντας διαφορα post στο forum προσπαθισα να βρω μια λυση αλλα διστιχως τιποτα.
εκανα μεσω telnet Αυξηση connections με την εντολη modify nbsize maxipsess 512
αλλα διστιχως οποτε τρεχω καποιο p2p τα παντα μουλαρονουν

θα παρακαλουσα οποιον του εχει τιχει το σιγκεκριμενο προβλημα η ξερει τιποτα για το πως μπορω να το φτιαξω να κανει μια καλη και να Postarei κανα info. πριν το jetspeed ginei sκονη και θριψαλα οπως ελεγε και το σακη ρουβα.

ευχαριστω.

te00
21-05-07, 16:04
Το μονο λογικο ειναι να εχεις προβλημα με το firmware.Και συ ρε ανθρωπε μ τι θες κ το πειραζεις.Αστο οπως ειναι.Πας κ συ κανεις update ενα εργοστασιακο router το οποιο διανεμει η χολ(ποσο καλο μπορει να ειναι),λες κ θες να δεις διαφορες.

Anyway,μαλλον κατι κρασαρει στο παλιο με το καινουριο firmware.Κατι τετοιο.

Αν κανεις κανα reset το ρουτερ δε ξερω αν θα επαναφερει παλιες ρυθμισεις,λογικα ναι,για το firware μαλλον οχι.Καντο καλου κακου.

shamanosgr
21-05-07, 16:19
Το μονο λογικο ειναι να εχεις προβλημα με το firmware.Και συ ρε ανθρωπε μ τι θες κ το πειραζεις.Αστο οπως ειναι.Πας κ συ κανεις update ενα εργοστασιακο router το οποιο διανεμει η χολ(ποσο καλο μπορει να ειναι),λες κ θες να δεις διαφορες.

Anyway,μαλλον κατι κρασαρει στο παλιο με το καινουριο firmware.Κατι τετοιο.

Αν κανεις κανα reset το ρουτερ δε ξερω αν θα επαναφερει παλιες ρυθμισεις,λογικα ναι,για το firware μαλλον οχι.Καντο καλου κακου.

Το ξερω οτι ακανα βλακεια που το πειραξα αλλα δεν περιμενα να γινει τετειος τζερτζελες
τωρα σκευτομαι να περασω κανα παλιο firmware και οτι γινει εγινε αφου δεν μπορω να σκευτω κατι αλλο να κανω το χιροτερο που μπωρει να γινει ειναι αυριο να παω για καινουργιο rooter
τελος παντων. παντος στο προιγουμενο firmware update που του ειχα ριξει δεν αντιμετοπισα κανενα προβλημα γι' αυτο εκανα το νεο update αν και αποτι βλεπω ειταν μεγαλο λαθος :(

oσο αφορα το 520 το πηρα απο τον οτε και οχι την hol και το firmware που του εβαλα ειταν για τα μοντελα του ΟΤΕ οπως γραφει και το site της intracom

te00
21-05-07, 16:23
Στη περιπτωση που θα αγορασεις αλλο,και εισαι p2p κολλημενος σου προτεινω USR 9108-9109 η Zyxel.Γνωμη μου. :)

shamanosgr
21-05-07, 19:11
Εχει κανεις καποιο link για παλιοτερο firmware για το jetspeed (ΟΤΕ version αν γινετε)
γιατι διστιχως εχω χασει το backup που ειχα το προιγουμενο :( η καποια αλλη ιδεα για το πως μπορω να λυσω το προβλημα :(

shamanosgr
21-05-07, 21:11
πριν απο λιγο κατεβασα τα firmware απο το http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45890 και απο το download section του forum και οταν παω να τα κανω unzip τοσο με winrar oso kai me winzip μου βγαζει και τα 2 zip καταστραμενα και δεν μπωρει να τα unziparei ::hmm: κανα help βρε παιδια :(

nnn
22-05-07, 00:43
Pstn έχεις ?
http://www.adslgr.com/forum/downloads.php?do=file&id=271

μια χαρά ανοίγει με winzip,winrar,7zip.

shamanosgr
22-05-07, 11:44
Ευτιχως τελος καλο. βρικα απο ενα φιλαρακι μου το παλιο firmware και ολα καλα πλεον.
αν καποιος αντιμετοπιζει παρομιο προβλημα με μενα και χριαζετε παλιοτερο firmware ας μου
γραψει ενα ΠΜ καθως αμα το χριαζεται και καποιος moderator του forum θα ειμαι χαρουμενος
να σας το δοσω ευχαριστω.

te00
22-05-07, 13:11
μπραβο σαμανο.Δεν υπαρχει καλιτερο πραγμα απο το να βλεπεις να δουλευουν ολα στην εντελεια κ παλι ε?
Οσο για το φιρμγουερ,καλη η σκεψη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.