PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν έρχονται email στο desktop σε λογαριασμό otenet.



Theodore41
16-06-17, 18:33
Χαιρετώ.
Θέλω να διαβάσω μιά προσφορά για εγκατάσταση αερίου στο διαμ/μα,και δεν έρχεται στο desktop,που έχω email address ...otenet.gr,ενώ αντίθετα έρχεται στο κινητό,με gmail.Mου φαίνεται περίεργο γιατί κάθε μέρα παίρνω δεκάδες emails στο desktop κανονικά.
Επικοινώνησα με τον αποστολέα και μου είπε ότι το έστειλε στη δ/νση ...otenet.gr.
Τι λέτε να φταίει;

jjokeris
16-06-17, 19:45
Πολύ πιθανό η διευθυνση του αποστολέα να έχει καταχωρηθεί σαν spam στα φιλτρα της otenet και να μην παραδιδονται σε σενα.

sdikr
16-06-17, 21:27
Χαιρετώ.
Θέλω να διαβάσω μιά προσφορά για εγκατάσταση αερίου στο διαμ/μα,και δεν έρχεται στο desktop,που έχω email address ...otenet.gr,ενώ αντίθετα έρχεται στο κινητό,με gmail.Mου φαίνεται περίεργο γιατί κάθε μέρα παίρνω δεκάδες emails στο desktop κανονικά.
Επικοινώνησα με τον αποστολέα και μου είπε ότι το έστειλε στη δ/νση ...otenet.gr.
Τι λέτε να φταίει;

Πολλά και διάφορα!

τι μέγεθος έχει η προσφορά;
Λογικά του πάει μήνυμα για τι λόγο δεν μπορεί να στείλει το email, πες του να στο διαβάσει

Theodore41
16-06-17, 21:32
Πολύ πιθανό η διευθυνση του αποστολέα να έχει καταχωρηθεί σαν spam στα φιλτρα της otenet και να μην παραδιδονται σε σενα.

Tελικά,το έστειλα στον αδελφό μου από το κινητό,και εκείνος μου το ξανάστειλε και ήλθε μιά χαρά.:hmm:

- - - Updated - - -


Πολλά και διάφορα!

τι μέγεθος έχει η προσφορά;
Λογικά του πάει μήνυμα για τι λόγο δεν μπορεί να στείλει το email, πες του να στο διαβάσει

Νομίζω 1,5ΜΒ.

tsorbi
16-06-17, 21:50
Στο tools.otenet.gr φαίνεται;

Theodore41
17-06-17, 14:11
Στο tools.otenet.gr φαίνεται;

Οχι,κοίταξα στο iPad.

- - - Updated - - -

Τελικά πήγα εκεί και του είπα να στείλει ένα email σκέτο,χωρίς συνημμένα να δω τι γίνεται.Εγραψε μία λέξη μόνον,ΤΕΣΤ,και το έστειλε,οπότε ήλθε ωραιότατα.:hmm:
Edit.
Μήπως δεν ερχόταν με τα συνημμένα 1,5ΜΒ,επειδή ο υπολογιστής κατέβαζε εν τω μεταξύ τα...άντερα του;

sdikr
17-06-17, 14:16
Οχι,κοίταξα στο iPad.

- - - Updated - - -

Τελικά πήγα εκεί και του είπα να στείλει ένα email σκέτο,χωρίς συνημμένα να δω τι γίνεται.Εγραψε μία λέξη μόνον,ΤΕΣΤ,και το έστειλε,οπότε ήλθε ωραιότατα.:hmm:
Edit.
Μήπως δεν ερχόταν με τα συνημμένα 1,5ΜΒ,επειδή ο υπολογιστής κατέβαζε εν τω μεταξύ τα...άντερα του;

Θα πήγαινε στην otenet, θα μπορούσες δηλαδή να το δείς στο My.otenet.gr.
Σίγουρα δεν του πάει κάποιο μήνυμα λάθους όταν δεν σου έρχεται εσένα;

Theodore41
17-06-17, 14:31
Θα πήγαινε στην otenet, θα μπορούσες δηλαδή να το δείς στο My.otenet.gr.
Σίγουρα δεν του πάει κάποιο μήνυμα λάθους όταν δεν σου έρχεται εσένα;

Δεν πήγαινε ουτε στο tools.otenet.gr,στο webmail της otenet δηλαδή.

tsorbi
17-06-17, 18:31
Οπότε μάλλον για κάποιο λόγο δεν στάλθηκε.

computersgr
28-06-17, 01:51
Μήπως έβγαζε κάποιο μηνυμα λάθους; μήπως ήταν σε Thunderbird΄;

Theodore41
28-06-17, 07:49
Απάντηση,όχι,δεν ήταν κάτι τέτοιο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.