PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογαριασμός hol



nikosg7
22-05-07, 00:23
Καλησπέρα.Έχω σύνδεση 1mbps της οποίας η κανονικη διάρκεια έχει λήξει απο τον φλεβάρη(λογικά) και δεν διέκοψα.Το περίεργο είναι οτι δεν μου έχει έρθει κάποιος λογαριασμός μηνιαίος ενώ κανονικά θα έπρεπε να μου είχε έρθει ο τρίτος! Ξέρει κανείς τι γίνεται?Κανονικά μετά το πέρας του προπληρομένου χρόνου δεν έρχεται κάθε μήνα λογαριασμός? Λέτε να μου έρθουν ολα μαζεμένα και να τραβάω τα μαλιά μου?
Όποιος ξέρει τι γίνεται ας μου πεί.
Ευχαριστώ

SouthDog
22-05-07, 01:19
Ίσως να σε ξέχασαν, αλλά και αν σου έρθουν μαζεμένα
γιατί να τραβάς τα μαλιά σου? Δεν χρησιμοποιούσες το νετ?

Αν όχι (και δεν ήθελες) τότε έπρεπε να πάρεις κανα τηλεφωνάκι να τους ενημερώσεις.

AnaDis
22-05-07, 01:22
Στην Hol όταν τελειώνει η αρχική σύμβαση και δεν έχεις ζητήσει διακοπή δύο μήνες πρίν, η σύνδεσή σου ανανεώνεται για άλους δώδεκα μήνες και σου έρχονται στη συνέχεια μηνιαίοι λογαριασμοί.

Εάν στην σύμβαση που υπέγραψες δεν οριζόταν διαφορετικά με κάποιον όρο, και εφόσων υποθέσουμε ότι αυτή η πολιτική της Hol δεν έχει αλλάξει τους τελευταίους δώδεκα μήνες τότε ισχύει αυτό που σου γράφω πιο πάνω.

Είμαι συνδρομητής της Hol τα τελευταία πέντε χρόνια. Τον περασμένο αύγουστο έστειλα αίτηση διακοπής η οποία "τέλος πάντων" δεν "έφτασε" ποτέ όπως μου είπαν οπότε ανανεώθηκε η σύμβασή μου για άλλους δωδεκα μήνες και απο τον Σεπτέμβριο μου έστελναν μηνιαίους λογαριασμούς.

Καλύτερα να μιλήσεις άμεσα με την εταιρεία και να είσαι προετοιμασμένος να ακούσεις την "λυπητερή"

Tem
22-05-07, 08:22
κι εγώ αν και έχουν περάσει αρκετοί μήνες δεν έχω πάρει κανένα λογαριασμό

dimitris_v
22-05-07, 12:01
Η σύνδεσή μου (768) έληγε τέλος Ιανουαρίου, αναβάθμισα σε 1024 με δύο μήνες δωρεάν - δε θυμάμαι αν τους δωρεάν μήνες τους έδινε σε όλες τις ανανεώσεις ή μόνο στις αναβαθμίσεις. Δωρεάν θεωρούνται οι δύο πρώτοι μήνες οπότε ο λογαριασμός λογικά έρχεται από εκεί και πέρα. Σε μένα ήρθε μετά από τρείς μήνες:cool:

nikosg7
22-05-07, 15:47
Ίσως να σε ξέχασαν, αλλά και αν σου έρθουν μαζεμένα
γιατί να τραβάς τα μαλιά σου? Δεν χρησιμοποιούσες το νετ?

Αν όχι (και δεν ήθελες) τότε έπρεπε να πάρεις κανα τηλεφωνάκι να τους ενημερώσεις.




Αλλο να πληρώνεις 30 ευρώ το μήνα και άλλο να σε θυμηθούν μετά απο κανα 5μηνο και να έρθει κανα κουστούμι 150 ευρώ!!
Για 1024(απο το διπλασσιασμό που είχε γίνει τότε) 30 ευρώ/μήνα δεν είναι?

Tem
22-05-07, 19:45
τελικά σήμερα πήρα λογαριασμό :oneup:

dimitris_v
22-05-07, 23:04
τελικά σήμερα πήρα λογαριασμό :oneup:

Φαίνεται ότι στο λογιστήριο της hol διαβάζουν το forum :)

grsaint13
23-05-07, 00:18
Φαίνεται ότι στο λογιστήριο της hol διαβάζουν το forum :)

Καλά αυτό είναι σίγουρο...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Tem
23-05-07, 08:51
Φαίνεται ότι στο λογιστήριο της hol διαβάζουν το forum :)
και κινούνται άμεσα. Θετικό είναι αυτό :p

grsaint13
23-05-07, 18:38
Ναι...Το κακό τους είναι ότι κινούνται άμεσα μόνο εκεί που θέλουν...

Γιατί για αλλού (π.χ. Χplay)...:whistle::whistle::whistle:

te00
23-05-07, 23:28
Εγω εκανα εγγραφη 25 Μαρτιου και ακομα τιποτα.
Α θελω κ xplay ε??
Ευχαριστω. :p

Tem
24-05-07, 08:45
Εγω εκανα εγγραφη 25 Μαρτιου και ακομα τιποτα.
Α θελω κ xplay ε??
Ευχαριστω. :p
εσύ θα πάρεις κατευθείαν xplay :p

grsaint13
24-05-07, 18:20
Λοιπόν,τέλος!!!Δεν ξαναμιλάω εδώ πέρα!:mad::mad::mad:

Μόλις είπα εδώ μέσα ότι δεν μου είχαν στείλει το λογαριασμό,σήμερα τον έλαβα!!!

nnn
24-05-07, 23:17
Λοιπόν,τέλος!!!Δεν ξαναμιλάω εδώ πέρα!:mad::mad::mad:

Μόλις είπα εδώ μέσα ότι δεν μου είχαν στείλει το λογαριασμό,σήμερα τον έλαβα!!!
Και το Adslgr τι φταίει ? :hmm:

SouthDog
25-05-07, 02:32
Λοιπόν,τέλος!!!Δεν ξαναμιλάω εδώ πέρα!:mad::mad::mad:

Μόλις είπα εδώ μέσα ότι δεν μου είχαν στείλει το λογαριασμό,σήμερα τον έλαβα!!!

Άμα είναι να αρπάξουν λεφτά διαβάζουν καλά καλά το φόρουμ

τα παράπονα μάλλον δεν τα πολυκοιτάνε :down:

αντε γιατί μας τα έχουν κάνει τσουρέκια :evil:

grsaint13
25-05-07, 18:15
Και το Adslgr τι φταίει ? :hmm:

Πλακίτσα έκανα ρε συ nnn!Για το ότι δεν ξαναμιλάω όμως...Το άλλο το εννοούσα!:rolleyes::rolleyes:

giannakis1984
27-06-07, 13:24
έχει πάρει κανείς λογαριασμό από την ΗΟL????εμένα σήμερα μου ήρθε από τον Φεβρουάριο που τον περίμενα και είναι 231.61 για τον χρόνο και άλλα 100 ευρώ η εκκαθάριση....τώρα ψάχνω να βρω τι είναι αυτό το νταβατζιλίκι......ΕΛΕΟΣ!!!!

που είναι οι δύο μήνες δώρο και καλά????? τι είναι τα 100 ευρώ εκκαθάριση????ΟΕΟ????από εμένα θα πάνε διακοπές??? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

tolisp
27-06-07, 14:53
έχει πάρει κανείς λογαριασμό από την ΗΟL????εμένα σήμερα μου ήρθε από τον Φεβρουάριο που τον περίμενα και είναι 231.61 για τον χρόνο και άλλα 100 ευρώ η εκκαθάριση....τώρα ψάχνω να βρω τι είναι αυτό το νταβατζιλίκι......ΕΛΕΟΣ!!!!

που είναι οι δύο μήνες δώρο και καλά????? τι είναι τα 100 ευρώ εκκαθάριση????ΟΕΟ????από εμένα θα πάνε διακοπές??? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:



Εκκαθάριση... μήπως ζήτησες αλλαγή πακέτου?
Κάτι αντίστοιχο υπάρχει και στον ΟΤΕ - όταν πήγα από AΡYΣ σε HOL shared πλήρωσα κάτι υπόλοιπα (εκκαθάριση έλεγε) στον ΟΤΕ
Φυσικά εμενα η AΡYΣ ήταν στο όνομα μου - μονο απλή συνδρομή adsl είχα HOL, δεν ξέρω τι ορους έχουν τα παλιά "πακέτα" τύπου broadband pack...

giannakis1984
27-06-07, 16:12
από broadband pack 1024 έγινε ΗΙ-ΒΟΧ 1024 και τώρα περιμένω το Single Play....ακόμα και το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δεν ήξερε να μου πει τι είναι αυτή η εκκαθάριση..περιμένω τηλέφωνο τους τώρα να μου πουν.....

στο τέλος του λογαριασμού μου λένε:
Καταβάλετε το ποσό των 330.03 ευρώ ως αντίτιμο αυτού του λογαριασμού, και τον επόμενο μήνα θα λάβετε εκκαθαριστικό λογαριασμό.


Ξέρει κανείς τι μπορεί να εννοεί ο ποιητής???

andtsin23
27-06-07, 16:28
Απο την ημέρα που έκανα την αίτηση (τηλεφωνικά) στη HOL για hi-box 1024/256 δεν έχω πληρώσει ούτε ένα € (ούτε καν τα 99€)Και Ιντερνετ κανονικά,έτσι....!!!! Περπατάω ήδη στον 5ο μήνα και σπίτι εκτός απο τρελό lag δεν έχει έρθει, ούτε ένας λογαριασμός.


Τί να κάνω?:hmm:

giannakis1984
27-06-07, 16:35
παρτους ένα τηλέφωνο.... ;)

strider
27-06-07, 18:12
Απο την ημέρα που έκανα την αίτηση (τηλεφωνικά) στη HOL για hi-box 1024/256 δεν έχω πληρώσει ούτε ένα € (ούτε καν τα 99€)Και Ιντερνετ κανονικά,έτσι....!!!! Περπατάω ήδη στον 5ο μήνα και σπίτι εκτός απο τρελό lag δεν έχει έρθει, ούτε ένας λογαριασμός.
Τί να κάνω?:hmm:


παρτους ένα τηλέφωνο.... ;)

Ναι, πάρτους τηλέφωνο γιατί θα σου έρθει καμιά "εκκαθάριση" στα ξαφνικά και άντε να βγάλεις άκρη μετά με τις Πωλήσεις.

giannakis1984, ενημέρωσέ μας μόλις επικοινωνήσουν για να μαθουμε και εμείς τί είναι αυτή η "εκκαθάριση" που αγόρασες για 100 ευρώ :p

giannakis1984
27-06-07, 18:57
σήμερα δεν ξέρουν...πρέπει να περιμένω μια μέρα για να έχω απάντηση...να δούνε τι έχουν κάνει λάθος(το ελπίζω δηλαδή)...ε ρε με κάτι τζιμάνια που μπλέξαμε.... :p:p:p:p:p

strider
27-06-07, 19:10
σήμερα δεν ξέρουν...πρέπει να περιμένω μια μέρα για να έχω απάντηση...να δούνε τι έχουν κάνει λάθος(το ελπίζω δηλαδή)...ε ρε με κάτι τζιμάνια που μπλέξαμε.... :p:p:p:p:p

Δηλαδή, πρέπει να γίνει "κάθαρση" :rolleyes:

giannakis1984
28-06-07, 19:50
ούτε σήμερα είχαν απάντηση....:evil::evil::evil::evil::evil:

strider
28-06-07, 22:17
ούτε σήμερα είχαν απάντηση....:evil::evil::evil::evil::evil:

Ε, λογικό είναι. Μάλλον θα..... κόλλησε το σύστημα :rofl:

giannakis1984
29-06-07, 16:48
νεότερα....λοιπόν....οι δύο μήνες που μου είχαν πει σαν δώρο και σαν αιτιολογία για να δικαιολογήσουν την καθυστέρηση του λογαριασμού ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ!!! άρα εγώ χρεωνόμουν κανονικά, απλά είχα κολλήσει το σύστημα και δεν μου έστελναν λογαριασμό.....ΑΡΑ η πωλήτρια που με είχε ενημερώσει τότε απλώς ξυνόταν(για να μην πω τίποτα βαρύτερο), και δεν ήξερε τι της γινόταν....Δυο μήνες δώρο δεν δικαιούμαι....Εγώ πάντως την ενημέρωσα ότι τα χρήματα αυτά δεν τα πληρώνω να βρουν τι φταίει και να τα αφαιρέσουν....Μια κολο-ενημέρωση έχουν να κάνουν ας την κάνουν καλά....

Έχετε κάποια συμβουλή να δώσετε???

giannakis1984
29-06-07, 17:53
από όσο έψαξα το θέμα βρήκα τα εξής:
22/2/2007 που έληγε το broadband pack μου και έκανα ανανέωση σε hibox,η ΗΟL έδινε 2 μήνες δώρο... μπορείτε να το δείτε και εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=79210

άρα η υπάλληλος όταν είχα πάρει εγώ τηλέφωνο και είχε δει τον λογαριασμό μου καλά μου είχε πει....απλώς στην συνέχεια η δυο αυτοί μήνες έγιναν γαργάρα....χάθηκαν..εξαφανίστηκαν...τι να πω...τους ενημέρωσα στην HOL για να το κοιτάξουν και να ξεμπερδεύω πιο γρήγορα...περιμένουμε απάντηση και νεότερα λοιπόν από δευτέρα....

DJFloor
29-06-07, 21:55
Καλά, εγώ νόμιζα ότι λογιστήριο σαν της Tellas δεν υπάρχει. Κούνια που με κούναγε.....
HOL με διαφορά!!! Έλαβα σήμερα λογαριασμό εκδοθείς 1/5/2007 και ημερομηνία λήξης εξόφλησης 26/6/2007... προχθές δηλαδή. Μέσα στο λογαριασμό μου χρεώνουν και 3.76 για router το οποίο δεν έχω!!! Έλεος!

strider
30-06-07, 05:35
Μέσα στο λογαριασμό μου χρεώνουν και 3.76 για router το οποίο δεν έχω!!! Έλεος!
Και εμένα ακριβώς το ίδιο έγινε. Μου έστειλαν χωριστή χρέωση 4 ευρώ για το μόντεμ που έχω ήδη επιστρέψει.
Άνοιξε και εσύ θέμα στο Management Tools για χρέωση modem που δεν υπάρχει. Άντε να γίνουμε πολλοί. ;)

furious99
30-06-07, 23:58
Έκανα και εγώ μια για τα 4 ευρώ μιας και εγώ το είχα επιστρέψει πολύ νωρίτερα...

strider
01-07-07, 01:07
Έκανα και εγώ μια για τα 4 ευρώ μιας και εγώ το είχα επιστρέψει πολύ νωρίτερα...
Το πήραν πίσω, είπαν ότι δεν θα υπάρχει χρέωση, αλλά τελικά ήρθε ο λογαριασμός για 4 ευρώ :down:

giannakis1984
01-07-07, 01:55
βασικά τώρα που το υπολογίζω πρέπει να υπάρχει και σε μένα η χρέωση μέσα στην εκκαθάριση για το fritz....δεν μου βγαίνουν αλλιώς οι χρεώσεις που μου έχουν βάλει...

τους έλεγα στο τηλέφωνο...τι μπορώ να κάνω για να μην χρεώνομαι για το fritz αφού δεν το χρησιμοποιώ????
ΤΙΠΟΤΑ ήταν η απάντηση τους...

μέχρι που άνοιξα τα στραβά μου, είδα το jetspeed που έδιναν τσάμπα...τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα:
Δεν μπορώ να το αλλάξω το fritz με το jetspeed και να μην χρεώνομαι??
Γίνεται μου λέει η πωλήτρια....
ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΣ????
-σιγή-

το έχουν γυρίσει στην αρπαχτή ρε παιδιά???

strider
01-07-07, 02:20
μέχρι που άνοιξα τα στραβά μου, είδα το jetspeed που έδιναν τσάμπα...τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα:
Δεν μπορώ να το αλλάξω το fritz με το jetspeed και να μην χρεώνομαι??
Γίνεται μου λέει η πωλήτρια....
ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΣ????
-σιγή-

Απίστευτο. Δεν τους φτάνει η συνδρομή θέλουν και άλλα 4 ευρώ με το ζόρι.

Πλησιάζει η συμπλήρωση του 12μήνου. Ευτυχώς θα έχουμε πολλές επιλογές τότε. ;)

grsaint13
01-07-07, 13:20
HOL με διαφορά!!! Έλαβα σήμερα λογαριασμό εκδοθείς 1/5/2007 και ημερομηνία λήξης εξόφλησης 26/6/2007... προχθές δηλαδή. Μέσα στο λογαριασμό μου χρεώνουν και 3.76 για router το οποίο δεν έχω!!! Έλεος!

Γεγονός είναι ότι οι λογαριασμοί φτάνουν σχεδόν πάντα καθυστερημένα και συνήθως έχει περάει η ημερομηνία εξόφλησής τους.Βέβαια,αυτό είναι κάτι τυπικό και μπορείς να πας την επόμενη μέρα στην τράπεζα να τον πληρώσεις κανονικά...;)

strider
01-07-07, 17:52
Γεγονός είναι ότι οι λογαριασμοί φτάνουν σχεδόν πάντα καθυστερημένα και συνήθως έχει περάει η ημερομηνία εξόφλησής τους.Βέβαια,αυτό είναι κάτι τυπικό και μπορείς να πας την επόμενη μέρα στην τράπεζα να τον πληρώσεις κανονικά...;)
Ναι και σε εμένα ήρθε μετά τη λήξη του. Έτσι να υπάρχει και μια ομοιομορφία :)

Ξέρει κανείς αν παίρνει και προμήθεια η τράπεζα στην εξόφληση?

sdn
01-07-07, 17:59
Έχει προμήθεια και έχουν κάνει και την βλακεία να συνεργάζονται ΜΟΝΟ με την eurobank.

strider
01-07-07, 18:04
Έχει προμήθεια και έχουν κάνει και την βλακεία να συνεργάζονται ΜΟΝΟ με την eurobank.
Ωραίααααααααααα :down:

guzel
01-07-07, 18:05
το λογιστηριο τους ειναι ανυπαρκτο.. αισχος.

καλα οσο για την συνεργασια με τη eurobank το αφηνω ασχολιαστο με το +1,5ε το μηνα !καλα τοσο μικρη εταιρια ειναι η χολ ρε παιδια και δεν εχει αλλες τραπεζες ?:down:

ακομη και το ξενοδοχειο που θα παω σε ενα μηνα διακοπες εχει 4 λογαρισμους σε διαφορετικες τραπεζες !!:evil:

grsaint13
01-07-07, 19:58
το λογιστηριο τους ειναι ανυπαρκτο.. αισχος.

καλα οσο για την συνεργασια με τη eurobank το αφηνω ασχολιαστο με το +1,5ε το μηνα !καλα τοσο μικρη εταιρια ειναι η χολ ρε παιδια και δεν εχει αλλες τραπεζες ?:down:

ακομη και το ξενοδοχειο που θα παω σε ενα μηνα διακοπες εχει 4 λογαρισμους σε διαφορετικες τραπεζες !!:evil:

Γεγονός είναι ότι κάνουν βλακεία που συνεργάζονται μόνο με τη Eurobank αν και υποψιάζομαι ότι ίσως ήταν μέσα στη συμφωνία της πώλησης.

Πάντως,όποιος δε θέλει να πληρώνει την προμήθεια και γενικά να τρέχει στην τράπεζα για να πληρώσει,μπορεί να γίνεται αυτόματα η πληρωμή μέσω της πιστωτικής του...

strider
01-07-07, 21:29
Πάντως,όποιος δε θέλει να πληρώνει την προμήθεια και γενικά να τρέχει στην τράπεζα για να πληρώσει,μπορεί να γίνεται αυτόματα η πληρωμή μέσω της πιστωτικής του...

Ναι..... αν δεν χρεώνουν για modem χωρίς να έχεις ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.