Δείτε το RSS Feed

Most Popular Blogs

  1. ...Δύο χρόνια μετά...

    Πέρασαν κιόλας δύο χρόνια από την προηγούμενη δημοσίευση. Ο λόγος? Η τεμπελιά του γράφοντος. Δικαιολογίες αρκετές μία είναι όμως η κύρια. Δεν είχα τι να γράψω. Όχι σχετικά με τη μουσική ή με την εκπομπή μου ή ακόμα και με το SNR...Όχι, σχετικά με αυτά θα μπορούσαν να γραφούν πολλά ...
  2. ένα μικρό αριστούργημα

    Ενα πολύ πολύ αγαπημένο που μου είναι αδύνατο να σταματήσω να το ακούω ξανά και ξανά...
    Και παρά το ότι έχω να γράψω πολύ καιρό ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας...

    και ένα σχόλιο γι αυτό το μικρό αριστούργημα

    "This song is saying how mixed up the modern hectic world can be, remembering how good the simple things are and how we should not let things get too complex, just keep them simple and get away from the unnecessary bustle and race of these days. Ιt's a
    ...
    Categories
    Πανπόρια
  3. ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ 2016


    ΠΡΟΛΟΓΟΣ

    Με τους σχεδιασμούς και την αναπόληση, μπορεί ο χρόνος και οι μήνες του ν' αλαφρώνουν κάπως απ' τα άγχη και τα βάρη τους. Στο διάβα του 2016, μέσα από άγνωστες ακόμη, ευχάριστες και μη στιγμές, επιλέξαμε να μας ...

    Updated 03-12-16 at 08:11 by esquellot

    Categories
    Χωρίς κατηγορία
  4. Kavafis en concert, Josep Tero



    "O Καβάφης στη συναυλία" είναι το ρεσιτάλ και ο δίσκος με τον οποίο ο Josep Tero προβάλλει τον κόσμο του ποιητή Κωνσταντίνου Καβάφη.


    Ο Lluis Llach και ο Josep Tero έχουν μελοποιήσει στίχους που συνθέτουν το καθημερινό σύμπαν του "Aλεξανδρινού ...

    Updated 04-01-17 at 21:08 by esquellot

    Categories
    Χωρίς κατηγορία
  5. Speedport Entry 2i

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NinjaMiltos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για λόγους ασφαλείας. Θεωρητικά θα μπορούσες να κάνεις sniff όλο το WAN μέσω LAN εφόσον είναι bridged (όχι ότι δεν γίνεται και με άλλες.. μεθόδους αλλά λέμε τώρα).
    Σε home setups δεν τίθεται θέμα αν θέλεις να το κάνεις, απλά να ξέρεις ότι εφόσον είναι bridged, μπορείς να δεις το traffic.
    Αν είναι
    ...