Δείτε το RSS Feed

Most Popular Blogs

  1. Περίεργα πράματα...

    Πρόσφατα είχα την τύχη να ταξιδέψω στις δύο από τις τρεις βαλτικές χώρες, τη Λιθουανία και τη Λετονία. Πιο συγκεκριμένα επισκέφθηκα τις πρωτεύουσες αυτών των δύο χωρών, το Βίλνιους και τη Ρίγα, αντίστοιχα.

    Παραθέτω μερικές εντυπώσεις, όχι τόσο ταξιδιωτικές, όσο πολιτισμικές.


    Οι Λιθουανοί είναι ηλίθιοι

    Το κάπνισμα στη Λιθουανία απαγορεύεται σε όλους τους κλειστούς δημόσιους χώρους. ...

    Updated 07-04-08 at 21:47 by euri

    Categories
    Γενικά
  2. Ο Χταπόδης*

    Ο χταπόδης, ο χταπόδης
    είναι λίγο κουτσοδόντης
    ο χταπόδης ο μικρός
    είναι φίλος καρδιακός

    Ο χταπόδης, ο χταπόδης
    είναι πάντα ομιχλώδης
    ο χταπόδης ο μικρός
    είναι ροζ, μοβ και χρυσός

    Ο χταπόδης, ο χταπόδης
    είναι λίγο ταραχώδης
    ο χταπόδης ...
  3. The Last Express

    1914

    Η Ευρώπη βρίσκεται στα πρόθυρα του πολέμου. Οι μιλιταριστικές δυνάμεις της Γερμανίας ετοιμάζονται πυρετωδώς για να απελευθερώσουν τον όλεθρο στην ήπειρο. O Αρχιδούκας Φραγκίσκος Φερδινάνδος των Αψβούργων έχει μόλις δολοφονηθεί στο Σαράγεβο, και η Αυστροουγγαρία αναμένεται να κυρήξει από μέρα σε μέρα πόλεμο εναντίον της Σερβίας.

    Παρίσι, Gare de l'Est

    Όνομα: ο ηρωάς μας.gif Εμφανίσεις: 8536 Μέγεθος: 8,1 KBΟ Robert Cath, Αμερικανός τυχοδιώκτης που καταζητείται ...

    Updated 03-10-07 at 03:22 by lewton

    Categories
    Video games που άρεσαν στον Λιούτον
  4. Αν θέλεις να κάνεις Πρωτοχρονιάτικο Πάρτυ ...

    Ψαχουλεύοντας το κατάλογο (directory) με τα κείμενά μου, βρήκα το παρακάτω ανολοκλήρωτο «άρθρο». Πρέπει να το έγραψα πριν από 6-7 χρόνια και μέχρι πριν λίγο αγνοούσα την ύπαρξή του. Τυχαία, μερικά λεπτά αργότερα από την *ανακάλυψη*, είδα πως το adslgr προσφέρει και υπηρεσίες ιστολογίου, οπότε χωρίς πολύ σκέψη, δικό σας:

    Αν θέλεις να κάνεις Πρωτοχρονιάτικο Πάρτυ, το χειρότερο που μπορείς να
    κάνεις είναι να ...
  5. Tετάρτη σήμερα (09/04)...

    ..και απόψε πάλι εδώ!

    Προβληματίζομαι τι να θίξω απόψε

    Όχι πως μου είναι δύσκολο αλλά βλέπετε (και θα το ανακοινώσω και στον αέρα) μεθαύριο θα απουσιάζω εκτάκτως σε μυστική αποστολή και έχω ετοιμάσει κονσέρβα εκπομπή την οποία θα φιλοξενήσει ο Κακογέρακας. ...