Σχόλια Blog

  1. Το avatar του μέλους mrsaccess
    Μια πρόχειρη μετάφραση στο babel fish μου βγάζει:
    潘 Happy
    Χρειάζεται κανείς να μαντέψει τι σημαίνει το 潘;
  2. Το avatar του μέλους EvilHawk
    Στο Τόκιο είμαι γνωστός σαν 潘ハッピーさん ...
  3. Το avatar του μέλους aroutis
    Εδώ και πολυ καιρό έχω σταματήσει να δίνω σημασία σε κριτικούς...ειναι εύκολο να κάνεις κριτική, ειναι πολύ δυσκολο να πεις κάτι που να έχει σημασία.
  4. Το avatar του μέλους alwaysalone
    Πολύ ενδιαφέρον αρθρο και πολύ καλή πένα.
  5. Το avatar του μέλους paschalis.m
    στο powerpill.conf προσωπικα αλλαξα το:
    max-concurrent-downloads=45 σε
    max-concurrent-downloads=4

    γιατι ηταν αρκετες οι φορες που αντιμετωπιζα προβληματα οταν εκανα upgrade με πολλα πακετα (πχ οταν υπηρχαν 50 πακετα πολλα μου εβγαιναν corrupted).
    ενω ετσι κατεβαζει τετραδες και ολα καλα.
  6. Το avatar του μέλους paschalis.m
    και εψαχνα στο google να βρω μια λυση και επεσα πανω σ'αυτο.
  7. Το avatar του μέλους PopManiac
    Δεν ένοιωσα έκσταση, απλά άκουσα πάρα πολύ καλή "Σαββοπουλική" μουσική αλλά εκτελεσμένη από Σαββόπουλο και διαμορφωμένη από άλλο καλλιτέχνη.

    Αυτό είναι που μου λέει κάτι και με κάνει αισιόδοξο
  8. Το avatar του μέλους hemlock
    Το ποιο πιθανο ειναι να εννοιωσες εκσταση επειδη ειχες χρονια να ακουσεις τον Νιονιο...Τετοιου ειδους μουσικη εχει πεθανει (βασικα μετα την Χουντα).
  9. Το avatar του μέλους gtklocker
    @flamelab: Με τον ownage, το έχουμε πει, ότι δεν υπάρχουν crashes σε Arch, αλλά επειδή εκείνος είχε ...
  10. Το avatar του μέλους
    σε windows όμως, ο δίας ξέρεις τι κάνει (μιλάω για το kde στα windows )
  11. Το avatar του μέλους flamelab
    Σε Arch δεν είχα ποτέ crash στο KDE 4.3
  12. Το avatar του μέλους gtklocker
    Είχες περισσότερα crashes απ'ότι σε Arch;
  13. Το avatar του μέλους ownagE_
    Το είχα βάλει πριν μερικούς μήνες, δεν έπαιζε τίποτα..
  14. Το avatar του μέλους gtklocker
    Είναι ωραίο να το βλέπεις τουλάχιστον.
  15. Το avatar του μέλους
    Το δοκίμασα ξανά σήμερα, ύστερα από κάποιο καιρό που το είχα βάλει. Βασικά 2 φορές μονάχα..... Δεν είναι μόνο απλώς στα σπάργανα, όχι μόνο το integration, αλλά όλο το project συνολικά.... Πολλά κολλήματα, πολλά bugs, πολλά κουλά σε διάφορες kde εφαρμογές......

    Τολμώ να πώ, όχι απλώς δεν είναι στα σπάργανα, ακόμα, δεν έχει γενηθεί καν με τόσα bugs.....
  16. Το avatar του μέλους andreas_g
    Πολυ γελιο......
  17. Το avatar του μέλους artem
    Ωραίος flamelab
    Και πολύ ωραίο το colour scheme!
  18. Το avatar του μέλους nnn
    wow, πρέπει να ήταν αρκετά βαρετή η πτήση

    καταλήγω πως είναι ωραία η ιστορία του καθενός μας, είναι ωραίος ο δρόμος μας. Αυτός που διανύσαμε και αυτός που έπεται. Με κάθε μέσο. Με τα πόδια, με ποδήλατο, με πλοίο, με μηχανή, με αμάξι, με αεροπλάνο. Με το νου μας.
    σαν βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος...
  19. Το avatar του μέλους SamDc
    Wifi thief μαζί σου απίστευτο συγκρότημα οι black keys!!!! άκουσα πρώτη φορά το 2007 από το καθηγητή μου(το είχε πάρει η κόρη του το cd Magic Portion)!!!!!!
  20. Το avatar του μέλους mosaic
    Τότε ανακάλυψα πως το πάθος αυτού του συνόλου νεαρών μουσικών ήταν πάνω από την μουσική αξία της ερμηνείας. Η ειλικρίνεια τους νικάει, με υπομονή και όχι άμεσα ασφαλώς, την αρτιότητα και όταν πια αφεθείς ελεύθερος από την δικτατορία των απαιτήσεων που όλοι έχουμε μέσα μας το απολαμβάνεις. Ένα πλήθος από ελαττώματα ξαφνικά γίνονται χαρίσματα: η ασυμμετρία στο παίξιμο, τα λάθη, οι παραφωνίες, η έλλειψη συγχρονισμού εξιλεώνονται από το καθαρτήριο των πρωτόπειρων μουσικών.
    Δεν είναι η τελειότητα, το άρτιο, το κανονικά σωστό, το ευπρεπές και το ευθυγραμμισμένο που σε δικαιώνει. Στην αυστηρά προσωπική κλίμακα σου (δηλ. σε ότι δεν αφορά άλλου) είναι το πάθος και η ειλικρίνεια που εσωκλείεις στην στιγμή σου. Είναι η αυθόρμητη εντιμότητα που δικαιώνει το ταξίδι σου όποιος και αν είναι ο προορισμός σου. Μην μετράς τα λάθη και τα σωστά, εξόντωσε τον ταμία που έχεις μέσα σου, στείλε στην ανακύκλωση τα βιβλία εσόδων-εξόδων και απαρνήσου τον τουριστικό πράκτορα που σου διαφημίζει Κύκλωπες σε εξωτικά νησιά. Αντάλλαξε τα νομισματικά λάθη σου με έντοκα γραμμάτια του εαυτού σου και μετά μοίρασε τα ασύστολα χωρίς να κρατήσεις τίποτα για σένα. Την δικαιοσύνη σου θα την μετρήσεις στα ναυτικά μίλια που διάνυσες και τα άλλα που θα διανύσεις, στον εαυτό σου που θα καταφέρεις να διασώσεις από την φθορά και όχι στον τελικό προορισμό. Ο δαιμονισμένος Καβάφης είχε δίκιο γαμώτο: ο δρόμος είναι αυτός που μετράει το ηθικό μας ύψος. Γαμώτο. Είμαστε θύτες και θύματα της ιστορίας μας γαμώτο.


    όπως και για όλο το κείμενο


    αν και 1η και 2η παράγραφο χρειάστηκε να το διαβάσω δυο φορές