Δείτε το RSS Feed

Sonic Mainline

Blog για παντός είδους μουσικές και μη περιπέτειες του Sonic

  1. Εκπομπή 17/07/2008

    Θα προσπαθήσω να είμαι πιστός στις καταχωρίσεις του μπλογκ τουλάχιστον για τις playlist.

    Την Πεμπτη λοιπόν η playlist ήταν η κάτωθι:

    1. Wildbirds & Peacedrums - I Can't Tell In His Eyes (4:09)
    2. Xiu Xiu - I Luv the Valley OH (2:59)
    3. MX-80 - Summer '77 (3:03)
    4. Mugstar - My Babyskull Has Not Yet Flowered (6:29)
    5. Metallic Falcons - Desert Cathedral (4:43)
    6. Six Organs Of Admittance - Spirits Abandoned (6:25)
    7. The Flying Lizards
    ...
  2. Glastonbury ή αλλίως το χάσμα των γενεών

    Καλοκαιράκι για τον πιο πολύ κόσμο είναι καιρός για μπάνια, και φυσικά για μουσικά φεστιβάλ. Ακόμα και στην Ελλάδα, που γενικά κυνηγάς τις συναυλίες με το τουφέκι, γίνονται αξιόλογα πράματα.

    Στην Αγγλία η πληθώρα επιλογών καταντάει αστεία, ακόμα και οι Mighty Boosh έχουν κάνει φεστιβάλ; τέτοια είναι η υπερπροσφορά που ακόμα και αδιάφορα (κατ'εμέ) συγκροτήματά όπως οι Los Compesinos καταφέρνουν ...

    Updated 05-07-08 at 12:40 by sonic

    Categories
    Χωρίς κατηγορία
  3. Τρίτο και φαρμακερό

    Όπως είχα προβλέψει δεν κράτησα την υπόσχεση (στον εαυτό μου) να γράφω στον blog. Σήμερα γράφω αφού το ζήτησε ο Koukosnet. Έτσι λοιπόν η playlist είναι η παρακάτω, οι επιλογές δικές μου η σειρά του υπολογιστή :P

    1. Jesu - The Stars That Hang Above You (7:35)
    2. The Black Angels - Mission District (5:12)
    3. Old Time Relijun - Veleno
    ...
  4. Δεύτερο ποστ:P

    Αυτό φυσικά είναι το δεύτερο ποστ

    Η εκπομπή ολοκληρώθηκε επιτυχώς έχω να αναφέρω, οι παλαιότεροι ακροατές θα θυμούνται τα ευτράπελα με το μικρόφωνο.

    Το σημερινό πρόγραμμα είχε πιο πολύ trippy ύφος ξεκινώντας με την electronica του Nathan Fake και καταλήγοντας στην dub του ...
  5. Πρώτο Post

    Χελλόου!

    Αυτό είναι το πρώτο ποστ στο μπλογκ και θα προσπαθήσω να μην είναι το τελευταίο φυσικά, αν και όσοι έχουν ξεκινήσει ημερολόγιο θα ξέρουν ότι μετά τις δυο, τρεις καταχωρίσεις επέρχεται βαρεμάρα...

    Στην περίπτωση αυτού του μπλογκ το περιεχόμενο θα βασιστεί ...