Δείτε το RSS Feed

Most Popular Blogs

  1. Ο ωραίος δρόμος πάνω από από ένα Airbus 319

    The first man to compare the cheeks of a young woman to a rose was obviously a poet; the first to repeat it was possibly an idiot.

    Δεν θυμάμαι καλά την φράση, δεν είμαι σίγουρος πως ανήκει στον Σαλβατόρ Νταλί, όμως όντως εκφράζει την ιστορία της καλλιτεχνικής δημιουργίας. Καθετί ξεκινάει την παρουσία του μέσα στην ιστορία ως ένα λευκό, λείο και αχάρακτο μάρμαρο. Ξεκινάμε πάντα από τα απλά και τα ωραία που είναι δύσκολο να τα επαναλάβουμε ...

    Updated 30-06-09 at 15:49 by nm96027

    Categories
    Το Θεωρείο
  2. Ανάθεση στις Vodafone - Πάναφον ΑΕ και WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε συγκεκριμένων Αστικών Κέντρων για NG

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλες οι συνδέσεις VDSL ανεξαρτήτως A/K-KV είναι σε 17a. Το minidslam είναι το NOKIA SIEMENS NETWORKS SURPASS HIX 5625.
    Καλα, μπορει να γραφουμε κατεβατα αλλα μαλλον εχουμε διαφορετικες πηγες. Ο ΟΤΕ στην αναπτυξη του FTTC στις καμπινες C2 και C3 βαζει εξοπλισμο HUAWEI και το μοντελο MA5603T. Μηπως η πηγη σου εχει τα παλια mini-dslam που εβαζε ο ΟΤΕ στις απομακρισμενες περιοχες η προβληματικες;

    Εδω μπορεις να δεις παλαια παρουσιαση του ΟΤΕ για την αναπτυξη NGA
  3. Speedport Entry 2i

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lghikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

    Θέλω να κάνω και εγώ τις επισημάνσεις μου για το Speedport ENTRY 2i.
    Ανεβάζω φωτό εδώ από το εσωτερικό γιατί δεν έχω βρει πουθενά αλλού οπότε μοιράζομαι τις δικές μου φωτό.

    Φοράει
    Broadcom 6338
    WiFi Broadcom 4321
    2xNANYA 64Mb (128Mb RAM)

    Επειδή έκανα βλακεία και έσβησα
    ...
  4. Match Point

    Kοιμάμαι και ξυπνάω με την αυταπάτη πως έχω πολιτική συνείδηση. Πως είμαι πολιτικά ενήμερος. Θυμάμαι ονομαστικά υπουργούς προηγούμενων κυβερνήσεων, θυμάμαι την συγκυβέρνηση του 89 και το Ειδικο Δικαστήριο ενώ στις εφηβικές μου αναμνήσεις περιλαμβάνεται και η σπηλαιώδης φωνή ...

    Updated 18-09-07 at 20:22 by nm96027

    Categories
    Χωρίς κατηγορία
  5. Το βατραχάκι (ένα παλιό πανπόρι απο το αρχικό blog)

    Μια φορά κι ένα καιρό
    ήτανε ένα μικράκι
    πράσινο και στρουμπουλό
    και βρεγμένο βατραχάκι

    Ψάχνει νάβρει μια βαρκούλα
    να περάσει τη λιμνούλα
    να κατέβει ως την πόλη
    που το περιμένουν όλοι

    Ξάφνου ακούει μια φωνή
    από ένα νουφαράκι
    Έλα πάνω μου μικρό
    να σε πάω στο λιμανάκι

    Δίνει μία, δίνει δυό
    κι ανεβαίνει το μικράκι
    περιμένουν και τα δυό
    να φυσήξει αεράκι

    *γράφτηκε πριν ...

    Updated 10-09-07 at 19:58 by stef2

    Categories
    Τραγουδάκια