Δείτε το RSS Feed

Όλες οι αναρτήσεις

  1. Λόγοι Κουντουεδικοί - "Εισαγωγή στο KDE 4.x"

    Πήρα απόφαση να ανεβάζω κάθε τόσο μερικά κολπάκια, είτε πολύ μικρά έως μεγάλα (εάν τα βρω ) για το KDE 4.x.

    Έχω μαζέψει μερικές σημειώσεις και θα τις ανεβάζω ανα "επεισόδια" (βλέπε blog entries ) εδώ .

    Αναμείνατε μέχρι να τα συμμαζέψω !

    Stay subsribed !

    Updated 12-02-09 at 02:13 by flamelab

    Categories
    KDE bling blings, tips and tricks
  2. Radio...

    Πριν απο 2 1/2 χρόνια σε μια απο τις σπάνιες εμφανίσεις μου σε μεγάλες συναντήσεις και μεταξύ Veltins και t-bone ήρθε η κουβέντα στο ραδιόφωνο.
    Έπεσε η ιδέα με λιγα λόγια. Αρχισαμε να το συζητάμε πιο έντονα.. Τεχνικά πιο πολυ. Τι χρειάζεται, πως στήνεται, τι ποιότητα έχουν τα τραγουδια ...
  3. 10.000 μηνύματα

    Σήμερα έφθασα τα 10.000 μηνύματα στο adslgr. Πρόκειται για ένα «επίτευγμα» που όχι μόνο δεν επεδίωξα αλλά ούτε να φανταστώ δεν θα μπορούσα τη μέρα που γράφθηκα σε αυτό τον ιστοχώρο για να ρωτήσω αν το router που ήθελα να αγοράσω θα ήταν συμβατό με το dslam μου. Αρκετοί ίσως γελάσετε με αυτό ...
  4. Μπορώ να μη θέλω! Arigato Gozaimasu!

    Μου αρέσουν πάρα πολύ τα anime, αυτά τα Ιαπωνικά κινούμενα σχέδια όπου όλοι οι χαρακτήρες μιλούν αστεία και -ω, τι έκπληξη- Ιαπωνικά.

    Στη Δυτική κουλτούρα έχουμε συνδυάσει τα κινούμενα σχέδια (animation) με θεματικό περιεχόμενο για παιδιά. Η Ιαπωνία, αντίθετα, στο anime (σύντμηση ...
  5. φλυαρώντας «μοναδικά» στα ηλεκτρονικά κύματα

    Εδώ και πολύ καιρό θέλω (μάλλον ήθελα, παρατατικός πλέον) να γράψω στο blog μου.
    Ωστόσο, κυνηγώντας την τελειότητα -μέχρι να χτυπήσει το καμπανάκι και να αρχίσει να με κυνηγά αυτή- δεν έβρισκα κάποιο καλό, κατά την ταπεινή μου άποψη, θέμα. Βέβαια εδώ θα μου πείτε ε, βέβαια, αν παίζεις κυνηγητό όλη την ώρα με αυτή την «τελειότητα», που χρόνος να σκεφτείς για να γράψεις. Δεν θέλω να γράψω πως έχετε δίκιο όσοι το σκεφτήκατε αυτό, οπότε θα ...