Συζήτηση των μελών leros2004 και ownagE_

5 Μηνύματα επισκεπτών


  1. Όλα τα Κινέζικα έχουν θέματα.

    Δεν ξέρω τι να κάνω.. αλλά δεν παίρνεις nexus 7 με 38€
  2. Το 1 είναι σπαστικό όντως, Με ενα restart στρωνει ο ηχος
    Το 2 το είχα αντιμετωπίσει με 2 τρόπους ... με το wifi σε λειτουργία always on ή αφαιρώντας τη κάρτα μνήμης .. βασικά πατώντας να βγεί και την αφηνα εκεί .. σφηνώνει καλά ...
    και τα παράσιτα στα ακουστικά με χαλάσανε αρκετά ...

    Βέβαια ο ξαδελφος την εχει καταβρεί... μόνο για την αυτονομια γκρινιάζει λίγο....

    Καλά για 38 καραλέει δεν το συζητώ !

    Τώρα κοιτάω για ICOO D70PROII 7" Capacitive Screen Android 4.1.1 Dual Core Tablet PC w/ TF / Wi-Fi / HDMI - White αλλά εχει αρκετά θεματάκια με το WIFI και μικρή αυτονομία ... (SKU: 164481)

    Πολύ καλά λογια διαβάζω για αυτό: ONDA V701 7.0" Capacitive Screen Android 4.0.3 Dual Core Tablet PC w/ Wi-Fi / HDMI / Camera - Black (SKU: 156580)

    8.30 ποιο φθηνό να ήταν το Ramos W17pro 7" Capacitive Android 4.0 Tablet w/ Dual Core / Camera / TF - White (1.5GHz / 16GB) θα ήταν must αγορα ....
  3. χαχααχ κατάλαβα.. κλασική κινεζιά.
    Και το ainol που είχα, είχε παρόμοια θεματάκια..

    Τα 1 & 2 είναι ψιλό-σημαντικά.

    Τι λες.. τα αξίζει τα 38€; χαχαχα
  4. χαχα δεν θα το πιστέψεις είμαι ακριβως στο ιδιο μερος με σενα αυτη τη στιγμη...
    Το ταμπλετάκι το εχει καβαντωσει ο ξαδελφος μου και λέω να παρω 2ο .....

    Λοιπόν σε γενικές γραμμές:
    Δεν κολλάει πουθενά είναι ταχύτατο δεν καταλαβαίνει τίποτα!!!

    Τα θέματα τώρα:
    1) Ήχος εξαφανίζεται και θέλει επανεκκίνηση ...

    2) Αν του βάλεις κάρτα μνήμης και είναι σε sleep mode , πολλές φορές ανάβει η οθόνη και εμφανίζεται κάποιο μήνυμα ότι έχει αφαιρεθεί η κάρτα κάτι τετοιο.. Με αποτέλεσμα να ξυπνάει καθε 3 και λίγο και να τρώει τη μπαταρία.

    3) Η φορτιση δεν είναι γραμμική απο το 10 πανει στο 60% για παράδειγμα... γενικά με την αυτονομία δεν τα παει καλά

    4) Συνδεοντας ακουστικα ,ειναι πιθανον να ακουγονται παρασιτα...

    Κάποια απο αυτά λενε οτι εχουν διορθωθεί με update firmware ... αλλά δεν εχω το ταμπλετ να το επιβεβαιώσω...
  5. Επ! Καλά;

    Εσύ δεν έχεις το Pipo S1;
    Τι λέει, την παλεύει καθόλου το Κινεζάκι;
    Σκέφτομαι να το τσιμπήσω από dx, αν καταφέρω, με το 100$ -> 50$ offer που έχουν..
    Για πες τι θέματα έχει.. κυρίως στο software θέλω να είναι ok, χωρίς άκυρα bugs, κολλήματα κλπ..

    Χρόνια πολλά μπάι δε γουέι
    Κώστας
Προβολή Μηνυμάτων Επισκεπτών 1 εως 5 από 5