Δείτε το RSS Feed

mrsaccess΄ highly experimental blog

Οι περιπέτειες του James Mod στο νησί του Dr. Troll

Rate this Entry
Εδώ και αρκετό καιρό έχω χάσει την έμπνευσή μου. Δεν γνωρίζω τι φταίει αλλά ελπίζω να βγω σύντομα από αυτό το δημιουργικό αδιέξοδο. Μέχρι να γίνει όμως αυτό μπορείτε να διαβάσετε ένα παλιό μου κείμενο από το φόρουμ που αναδημοσιεύω παρακάτω. Αφιερωμένο στους moderators όλου του κόσμου!

ΥΓ. Για τον τίτλο ευχαριστώ τον EvilHawk. Αν και ο James Mod δεν εμφανίζεται στο συγκεκριμένο κείμενο ελπίζω να τον δούμε σε διάφορες περιπέτειες στο μέλλον.



Μερικές φορές και οι mod τρελαίνονται. Κάπως έτσι προέκυψε το κειμενάκι που ακολουθεί...



Το πρόβλημα είναι πως εκεί μαζεύονται τα περισσότερα troll και αρχίζουν να τρολλίζουν όλα μαζί σε μια μυστικιστική μελωδική παραφωνία που είναι ικανή να μετατρέψει τον εγκέφαλο σου σε χυλό και να αρχίσει να χύνεται από τα αυτιά.

Γενιές ολόκληρες moderators έχουν έρθει αντιμέτωποι με αυτό το φαινόμενο χωρίς όμως να υπάρξει μια εύκολη λύση. Διάφοροι επιτήδειοι εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία και δημιουργήσαν θρησκείες που «ενισχύουν την εσωτερική ηρεμία».
Έτσι πολλοί moderators πήραν τα βουνά προς αναζήτηση της εσωτερικής αρμονίας ψέλνοντας ρυθμικά «μμμπαααααανννννννννννννννν, μμμπαααααανννννννννννννννν, μμμπαααααανννννννννννννννν».

Οι πρόσχαροι κάτοικοι των βουνών (διάφοροι βουκόλοι προφανώς) τους παρεξήγησαν καθώς ο ύμνος των «μμμπαααααανννννννννννννννν» έμοιαζε με παράφραση του μπανιστηρίου, οφθαλμόλουτρο κατά το πιο επίσημον και τους πήραν στο κυνήγι με τις γλίτσες και τα «τσομμμπααααααννννννννννννννννόσκυλα».

Έτσι οι αγαπητοί moderators κατηφόρησαν προς την έρημο της Αριζόνα. Δυστυχώς η έρημος δεν ήταν έρημη και όταν το echelon έπιασε τον ύμνο των «μμμπαααααανννννννννννννννν» στην καρδιά των ΗΠΑ άναψε defcon 1 στον λευκό οίκο καθώς πίστεψαν ότι υπήρχε εισβολή των «ταλιμμμπαααααανννννννννννννννν» στη χώρα.

Γραφικοί καουμπόηδες τους κατεδίωξαν ως την καλιφόρνια όπου οι mod επισκέφθηκαν το hollywood και είδαν από κοντά το σπίτι του Stalone. Ο Slai που εκείνο το καιρό έκανε χρήση παραισθησιογόνων μανιταριών από την έρημο της Νεβάδα (πιθανόν επρόκειτο για μανιτάρια που χρησιμοποιήθηκαν ως ξενιστές από τους εξωγήινους του RossWell) αποφάσισε να βγάλει ένα εγκαρδιωτικό λόγο ως Judge Dread.
Αποτέλεσε νέο ίνδαλμα για τους moderator όπου ο σταθερός και μακρόσυρτος ύμνος τους «μμμπαααααανννννννννννννννν» άλλαξε σε κραυγές και αλλαλαγμούς «ΜΠΑΝ, ΜΠΑΝ, ΜΠΑΝ, ΜΠΑΝ».

Συνεχίζοντας αποφασισμένοι το ταξίδι τους πήγαν στις ακτές της Καλιφόρνια όπου συνάντησαν τον ασπρομάλλη πλέον Μιτς και την Πάμελα. Αυτοί τρομαγμένοι από τα «ΜΠΑΝ», καθώς φοβήθηκαν ότι οι κραυγές θα ενεργοποιήσουν το ρήγμα και η Καλιφόρνια θα βουλιάξει μαζί με τον κυβερνήτη Σβαρτζενέγκερ, τους έδωσαν πρόθυμα ιστιοσανίδες ώστε να περάσουν διαγώνια - απέναντι στην Ιαπωνία.

Οι moderators ως Κακλαμανάκηδες ον στερόιντς πέρασαν στην Ιαπωνία αψηφώντας τους καρχαρίες που προσπαθούσαν να τους φαν ως offtopic στον ωκεανό.
Βγαίνοντας στις Ιαπωνικές ακτές πρώτος τους αντίκρυσε ένας νεαρός Ιάπωνας Ισπανικής καταγωγής, ο Χίθο Τανάκθα ντε Καθάκι ε Σουθούκι και αγριεμένος έτρεξε στο Τόκυο φωνάζοντας «έρχεται ο ΜΠΑΝζίλλα!».
Οι Ιάπωνες συνηθισμένοι στις καταστροφές κλείδωσαν τα σπίτια τους και έφυγαν ήρεμα από την πόλη.

Μπαίνοντας οι moderators στο Τόκυο αντίκρυσαν μια νεκρή πόλη· παράθυρα κλειστά, πόρτες κλειδωμένες. Κλειστή ήταν και η Ιαπωνική Ε3 και έτσι δεν κατάφεραν να δουν το νέο Wii της Nintendo για του οποίο το χειριστήριο ακούγεται πως θα'ναι ένα εκπληκτικό moderation tool.

Αφού απέτυχαν να αγοράσουν έστω αναμνηστικά Anime & Manga καθώς ο πωλητής είχε φύγει αφήνωντας μια ταμπελίτσα «ΜΠΑΝζίλλα σαν, μην πατήσεις πάλι το κατάστημά μου» αποφάσισαν να γυρίσουν στο ταπεινό τους φόρουμ.

Γυρνώντας στο φόρουμ αποφάσισαν να μην αφήσουν άλλο troll να τους εκνευρίσει και έβαλαν ένα pop up κατά το login που λέει «ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα!».

Submit "Οι περιπέτειες του James Mod στο νησί του Dr. Troll" to Facebook Submit "Οι περιπέτειες του James Mod στο νησί του Dr. Troll" to Twitter

Tags: Κανένα Προσθήκη / Επεξεργασία Tags
Categories
Χωρίς κατηγορία

Σχόλια

  1. Το avatar του μέλους EvilHawk
    Στο Τόκιο είμαι γνωστός σαν 潘ハッピーさん ...
  2. Το avatar του μέλους mrsaccess
    Μια πρόχειρη μετάφραση στο babel fish μου βγάζει:
    潘 Happy
    Χρειάζεται κανείς να μαντέψει τι σημαίνει το 潘;
Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο