Δείτε το RSS Feed

Ό,τι ακούει ο αετός...

...Δύο χρόνια μετά...

Rating: 3 votes, 3,67 average.
Πέρασαν κιόλας δύο χρόνια από την προηγούμενη δημοσίευση. Ο λόγος? Η τεμπελιά του γράφοντος. Δικαιολογίες αρκετές μία είναι όμως η κύρια. Δεν είχα τι να γράψω. Όχι σχετικά με τη μουσική ή με την εκπομπή μου ή ακόμα και με το SNR...Όχι, σχετικά με αυτά θα μπορούσαν να γραφούν πολλά πολλά ποστ. Όμως η γενικότερη κατάσταση, πολιτική/οικονομική/κοινωνική δεν μου "έφτιαχναν" τη διάθεση ώστε να γράψω οτιδήποτε. Δεν ήθελα να γράψω τίποτα μαύρο και άραχνο και να σας χαλάσω και τη δική σας διάθεση.

Και σήμερα? Τι συμβαίνει σήμερα και θυμήθηκα να γράψω δυο λόγια? Στην ουσία τίποτα δεν έχει αλλάξει από τα προηγούμενα που ανέφερα. Στην πραγματικότητα όλα έχουν γίνει χειρότερα. Όμως κάτι οι διακοπές, κάτι η μουσική που ακούω από το σταθμό μας κάτι οι μπυρίτσες στην εξοχή, με έκαναν λίγο περισσότερο αισόδοξο. Σκέφτομαι ότι γλυτώσαμε από πολλές καταστροφές, δεν μπορεί θα την σκαπουλάρουμε και από το ΔΝΤ...Αλλά ακόμα και αν δεν τα καταφέρουμε τουλάχιστον θα βάλουμε μυαλό ως λαός. Θα πάψει να υπάρχει, "το δε βαριέσαι" και το "ωχ αδελφέ", το "εμείς να περνάμε καλά και να πάνε να ..πνιγούνε οι άλλοι". Κυρίως να σταματήσουν αυτές οι συμβουλές, που είμαι σίγουρος ότι ΟΛΟΙ ακούμε από τους οικείους μας: Κοίτα να βολευτείς εσύ, να ζήσεις την οικογένειά σου και άσε "το κοινό συμφέρον" αυτά είναι παραμύθια".

Και όμως, αυτό το "ζήσε εσύ και ασε τους άλλους να πεθάνουν" είναι η αιτία όλης της κακοδαιμονίας αυτής της φυλής...Ελπίζω λοιπόν ότι μετά από όλες τις κατραπακιές που σίγουρα θα έλθουν, θα το καταλάβουμε. Και αυτό με κάνει αισιόδοξο. Δυστυχώς πρέπει να έλθει το απόλυτο μηδέν, για να αποφασίσουμε να αλλάξουμε μυαλά. Ας είναι όμως και έτσι. Κάποια στιγμή θα αρχίσουμε να ανεβαίνουμε που να πάρει...

Κάτι τέτοιες σκέψεις βασανίζουν το μυαλό μου τούτες τις μέρες εδώ...θα γίνουν τα πράγματα έτσι? Δεν θα γίνουν? Ίδωμεν. Ο χειμώνας θα έλθει και θα το μάθουμε. Ως τότε λοιπόν να περνάτε όλοι καλά και να ακούτε SN radio.

Submit "...Δύο χρόνια μετά..." to Facebook Submit "...Δύο χρόνια μετά..." to Twitter

Tags: Κανένα Προσθήκη / Επεξεργασία Tags
Categories
Χωρίς κατηγορία

Σχόλια

  1. Το avatar του μέλους BlindG
    Σήμερα η αισιοδοξία είναι το βασικότερο όπλο που έχουμε ενάντια στο χαμό. Αν το χάσουμε και αυτό, τότε την έχουμε άσχημα.Χαμόγελο και -δεν πειράζει, θα περάσει
  2. Το avatar του μέλους
    μακάρι να είναι τόσο εύκολα, όσο τα παρουσιάζεις ανδρέα.... Έλα όμως, που και εσύ, κατα βάθος, ξέρεις, και τα έχεις φάει με το κουτάλι, πως δεν είναι τόσο "εύκολα"....
  3. Το avatar του μέλους ikar6
    Συμφωνώ 100% μαζί σου Νικαετέ! Πιστεύω ότι πιάσαμε πάτο και πως όλη αυτή η ταλαιπωρία θα μας βοηθήσει να γίνουμε πιο συνειδητοποιημένοι ως λαός και να αποκοπούμε από τις νοοτροπίες Μέσης Ανατολής που μας διακατέχουν...
  4. Το avatar του μέλους grigoris02
    Η Forthnet πραγματικά σέρνετε, πότε να ελπίζουμε στη βελτίωσή της;
  5. Το avatar του μέλους grigoris02
    Πρώτα χρόνια πολλά για την σημερινή ημέρα, και δεύτερον σαν νέο μέλος.
    Παιδιά έχω και ένα πρόβλημα όποιος το γνωρίζει παρακαλώ να μεταδώσει τη φώτισή του
    Πριν από λίγο καιρό αγόρασα μία συσκευή ασυρμάτου τηλεφώνου Gigaset A580 με τρία τηλέφωνα (αλλά χρησιμοποιώ μόνο τα δύο). Έχω μια πρίζα τηλεφώνου γερμανική(TAE ΝF / F) και συνδέω μια συσκευή φαξ με τηλέφωνο και μόντεμ Thomson 6D4109. Αποσύνδεσα το Φάξ και στην ίδια θέση της πρίζας σύνδεσα το Gigaset, αλλά μου συμβαίνει το εξής: το τηλέφωνο χτυπάει σε τακτά διαστήματα ανά δέκα έως είκοσι λεπτά ή και σε μισή ώρα ακόμα για ένα ή δύο δευτερόλεπτα και σταματά. Μήπως μπορούσε να μου πει κανείς σε τι λάθος να οφείλονται αυτές οι αυτόματες κλείσεις στο ασύρματο τηλέφωνο, ή στο μόδεμ Και πώς μπορώ να παραμερίσω το πρόβλημα;
    Ευχαριστώ όλους όσοι μπορούν να βοηθήσου.
Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο