Δείτε το RSS Feed

badweed

δοκιμη ASROCK Q1900-ITX

Rate this Entry
ως τακτικος υποστηρικτης των μικρων υπολογιστων , απεκτησα χτες μια mini-itx την Q1900-ITX απο την ASROCK και εσπευσα να στησω ενα μηχανηματακι .

4 πυρηνος επεξεργαστης με ταχυτητες μεταξυ των 1333 και 2400 mghz
8 Gb so-ddr3 1600 @ 1333
1αργος ssd 64 GB Apacer A7202 (νομιζω ειναι ο πρωτος μου ssd )
2 οθονες , 1920χ1080 + 1024χ765
1 sharkoon κουτακι ca-i
και αυτο ειναι ολο !

εχω βαλει τα windows 7 x64

το περιβαλον windows και απλη πλοηγηση λειτουργει αψογα .
ενα παιχνιδι που δοκιμασα να παιξω (world of tanks ) , σε αναλυση 1920χ1080 σερνοτανε στα πιο ποταπα settings, το δοκιμασα στην μικρη οθονη και επαιζε ικανοποιητικα αλλα και παλι στα πιο low settings .

Submit "δοκιμη ASROCK Q1900-ITX" to Facebook Submit "δοκιμη ASROCK Q1900-ITX" to Twitter

Σχόλια

  1. Το avatar του μέλους badweed
    δοκιμαστικο το παραπανω

    δεν βγηκε οπως θα ηθελα .
  2. Το avatar του μέλους ypersyntelykos
    Πόσο σου κόστισε όλο αυτό το hardware
  3. Το avatar του μέλους badweed
    επειδη εχω παρει τα πραγματα σε διαφορετικες φασεις , δεν μπορω να δωσω καποια εκτιμηση για το συνολο .
    αυτα που πηρα ηταν το κουτι μεταχειρισμενο , την μητρικη και την μνημη καινουρια και πρεπει να ηταν γυρω στα 150 ευρω (καπου στα 70-80 η μητρικη με ενσωματομενο επεξεργαστη , γυρω στα 50 η μνημη και το κουτι πρεπει να το ειχα παρει 20 ευρω )
    τροφοδοτικο ,εβαλα ενα παναρχαιο που ειχα (το οποιο το αλλαξα γιατι εκανε θορυβο ο ανεμιστηρας )
    το εχω τοποθετησει το συστηματακι τωρα στο σαλονι σε μια lg τηλεοραση 42" hdready (1366x768 ) την οποια την εχω αποκλειστικα για οθονη (δεν βλεπω τηλεοραση ) με ενα logitech 5.1 (z-5500) και ενα flymouse (γιατι σε καναπε δυσκολα βρισκω καπου αξιοπιστα να ακουμπησω το ποντικι )
Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο