Δείτε το RSS Feed

globalnoise

Οτε στον δρομο του παραλογου!

Rating: 2 votes, 4,00 average.
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis 1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη εχει παρει εκταση το θεμα.
Τελευταια απαντηση που πηρα ειναι οτι ο γειτονας μου εχει vdsl στα 30mbps και αν θελω να εχω παραπανω πρεπει να ανανεωσω το συμβολαιο σε vdsl και εγω τους λεω δεν με νοιαζει εγω θελω τα 17mbpss + που ειχα και οχι τα 5.5 mbps,την ιδια απαντηση πηρα μου λενε σε εχουμε κλειδωσει εκει στα 5mbpss η βλαβη δεν επιδιορθωνεται.Η βλαβη αυτη εχει απο το καλοκαιρι και μου λεγανε οι τεχνικοι μεχρι την ανοιξη θα ειναι ενταξει και η βλαβη θα εχει επισκευαστει ,ψευδωνται κιολας, δεν ξερω τι να πω.
Να καλείς κάθε μέρα στο 13888 και να δηλώνεις βλάβη!!! Την ίδια μ@λ@κι@ μου έκαναν κι εμένα πρόσφατα και απο εκεί που "κλείδωνε" η γραμμή στα 12-13 mbs άρχισε να "κλειδώνει" στα 7-8... Το δηλώνω βλάβη και μου απαντάνε "αυτός είναι ο μέσος όρος της περιοχής σας" Τους λέω να κοιτάξουν το ιστορικό απο τα logs συγχρονισμού της γραμμής στον Ικαρο και στον Προμηθέα (τα καταγραφικα τους συστηματα) για να δουν οτι η γραμμή συγχρόνιζε για πάνω απο ενα χρόνο στα 12-13.
Μετα μου λένε οτι φταίει το καφάο,η υγρασία και άλλα τέτοια όμορφα. Το ξαναδηλώνω βλάβη και μου λένε οτι θα μου αλλάξουν ζευγος, όπως και έκαναν. Επανήλθε η γραμμή στα ίσα της , τους έκανα και ενα αιτημα να μου δώσουν αντίγραφο ιστορικού βλαβών της γραμμης όπως ειναι υποχρεωμενοι απο το νομο να μου δώσουν, και με αυτό μπορώ να σπάσω οτι ωρα θέλω το συμβόλαιο και να τηην κάνω για άλλο πάροχο. Ααααα μην ξεχάσω ζήτησα και αποχρέωση απο τον επόμενο λογαριασμο τις 45 μέρες που κράτησε το πανηγυράκι με τις βλάβες και μου είπαν οτι ο επόμενος λογαριασμός που θα βγει θα ειναι μηδενικός , ετσι για να δειξουν ποσο large ειναι!!!
ΚΥΝΗΓΑ τους μέχρι να πατήσουν χιόνι!!!!

Submit "Οτε στον δρομο του παραλογου!" to Facebook Submit "Οτε στον δρομο του παραλογου!" to Twitter

Tags: Κανένα Προσθήκη / Επεξεργασία Tags
Categories
Χωρίς κατηγορία

Σχόλια

  1. Το avatar του μέλους naxame
    Εχω 30mbps αλλα το speedport entry 2i δεν ανεβαινε με τιποτα πανω απο 28400. Πήρα ενα D-LINK DSL3682 και συγχρονιζει τωρα 29997
  2. Το avatar του μέλους naxame
    Πικρα. Αναγκαστηκα να ξαναβαλω το speedport για να παιξει το voip. Χανω 3 mbit, αλλα τωρα που θαερθει τεχνικος θα τα ακουσει. Ειτε θα μου δωσει αλλο router να συγχρονιζει 30 ειτε θα ζητησω μεταβαση σε 4mbit κι αν ειναι μαγκες ας βαλουν εκει πανω voip
    ----------
    Εβαλα Dlink dsl 3682 σαν πρωτο router και το speedport σαν δευτερο μονο για voip. Επαιξε κανονικα ετσι. To speedport σαν απλο τηλεφωνο και πολυ του παει δηλαδη.
    Updated 21-11-17 at 23:45 by naxame
  3. Το avatar του μέλους takis79gr
    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Θα θελα την βοήθεια σας μιας και είστε όλοι τσακάλια. Πολλά θεματακια με την cosmote....1. Είχα το speedentry 2i και αποφάσισα να αλλάξω ρουτερ αλλά επειδή έχω μείνει λίγο πίσω, το ρουτερ που πήρα δεν είχε πάνω του θύρες για Phone οπότε την πάτησα γτ δεν δουλεύει το τηλέφωνο. Το νέο μου ρουτερ είναι το tp link archer vr600 v2...2)Η σύνδεση μου είναι vdsl 35. Έχω μέτρησειμε τεχνικο την ταχύτητα στην είσοδο της πολυκατοικίας και ήταν 35 αλλά στον τρίτο όροφο που μένω συγχρονιζομε άλλοτε με 22,25,κλπ.το ξέρω ότι πρέπει να ελενξω λίγο τις πρίζες αλλά μήπως παίζει ρόλο καμία ιδιαίτερη ρύθμιση στο νέο ρουτερ. Πχ annex η κάτι άλλο? Αυτά παιδιά αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Ευχαριστώ πολυ