Δείτε το RSS Feed

globalnoise

Re: Απάντηση: Re: Cryptocurrencies και Blockchain

Rate this Entry
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
20k ευρώ το bitcoin και το Μάρτιο ήταν 4 χιλιάδες. Το πήρα το δώρο μου για φέτος.
Hodl μέχρι τέλη 2021 τουλάχιστον και με ευχαριστείς μετά.

Submit "Re: Απάντηση: Re: Cryptocurrencies και Blockchain" to Facebook Submit "Re: Απάντηση: Re: Cryptocurrencies και Blockchain" to Twitter

Tags: Κανένα Προσθήκη / Επεξεργασία Tags
Categories
Χωρίς κατηγορία

Σχόλια

  1. Το avatar του μέλους aarinirini
    Αθήνα Ιανουάριος 2021.
    Πρόβλημα με σύνδεση Cosmote VDSL PSTN home 100mbs ,που νομίζω θα βοηθήσει πολλούς.
    Router Sercom Speedport plus PSTN
    Δούλευα αξιόπιστα μες στο σπίτι από τότε που την έβαλα (10 μήνες) και έπιανα μεγάλες ταχύτητε, πάντα όμως χρησιμοποιούσα σύνδεση wi-fi σε ένα δύο κινητά.
    Τηλεόραση δεν έβλεπα πολύ.
    Το σύστημα σχεδόν ποτέ δεν έπεφτε.
    Στις γιορτές ξεκίνησα ενσύρματη σύνδεση LAN και μου δούλευε σχετικά καλά για μεταβλητό χρονικό διάστημα από 10 λεπτά έως και μερικές ώρες όμως. Ποτέ δεν ξεπερνούσε το ένα εικοσιτετράωρο.Μόλις κατέβαζα κάτι και ανέβαινε η ταχύτητα, έπεφτε.
    Επρεπε να διακόψεις την τροφοδοσία στο router για να έρθει μετά από 13 λεπτά και το τηλέφωνο και το internet.
    Μετά από πολλές προσπάθειες υποστήριξης από το τηλέφωνο κατέληξαν ότι πρέπει να αλλάξω το ρούτερ και το τροφοδοτικό του.
    Το έκανα.
    Φαινομενικά ήταν καινούργιο αυτό που πήρα αλλά με τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα.
    Μετά από μερικές μέρες ήρθε τεχνικός με ειδικό όργανο, που βρήκε τη γραμμή από το σπίτι στο καφαο μία χαρά και έριξε τις ευθύνες στην παλιά εσωτερική εγκατάσταση τηλεφωνικού καλωδίου (το σπίτι παλιό του 70) και ιδιαίτερα σε ένα κομμάτι εξωτερικό, 10 μέτρα από τον τοίχο μέχρι το ρούτερ .
    Χρησιμοποιούσα πλακέ καλώδιο τηλεφωνικό ψιλό και μάλιστα τους δύο από τις τέσσερις αγωγούς..
    Σαν λύση μου πρότεινε να βελτιώσω την εγκατάσταση με νέο καλώδιο από το σημείο εισόδου ΟΤΕ μέχρι ο ρούτερ η να χαμηλώσουν την ταχύτητα στα 80mbs.
    Μιλώντας με φίλο, γκουρού στα ηλεκτρονικά, μου είπε δεν παίζει ρόλο η διατομή στους αγωγούς. Στις εγκαταστάσεις ακόμα και του 1970 και ποιο παλαιές η ενδοτοιχια καλωδίωση στα σπίτια ήταν με συστημένο καλώδιο, βασικό αυτό για το πρόβλημα μας.
    Από ότι μου είπε το στραμμένο καλώδιο έχει το μαγικό πλεονέκτημα να μειώνει τη χωρητικότητα και ακυρώνει τα προβλήματα που δημιουργεί ο ένας αγωγός με το αντίστοιχο δεύτερο.
    Μου πρότεινε αντί για το πλακέ καλώδιο να χρησιμοποιήσω ένα lan και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσω και τα τέσσερα ζεύγη, ένα ζεύγος αρκεί και όχι στριφτές αλλά κολλητές οι συνδέσεις.
    Ακόμη και το μικρό κομματάκι των 40 cm που τελικά ενώνει το router το συστρεψα.
    Το πρόβλημα λύθηκε 100%.
    Η γραμμή στο speed test U96 και D10.1 πάντα οριζόντια και πιο βασικό χωρίς διακοπές.
    ΠΑΝΤΑ ΣΥΣΤΡΕΜΕΝΟ ΛΟΙΠΌΝ
    Key search:
    VPN failed after randomly hours periods. Twested cable important.