Δείτε το RSS Feed

ΠΑΝΠΟΡΙ

Ενας μοναδικός αριθμός....

Rating: 5 votes, 4,00 average.
Αν κανείς επισκεφθεί το adslgr.com και διαβάσει τα μηνύματα συχνά πέφτει σε αριθμούς..
Τιμές, ταχύτητες, χωρητικότητες, ποσοστά ευχαριστημένων ή δυσαρεστημένων κλπ.
Και κάθε μέρα κάτι διαφορετικό.
Αυξήσεις μειώσεις αλλαγές νέα πακέτα ή προσφορές και οι αριθμοί μοιάζουν να μην έχουν τέλος.

Υπάρχει όμως ένας μοναδικός αριθμός.
Ένας μοναδικός εξαψήφιος αριθμός σήμερα που γράφονται αυτές οι γραμμές

179696
179696 μικρά φώτα
179696 μικρές ελπίδες

Στα χέρια ενός ερευνητή, μία μόνο από αυτές ίσως να γίνει αφορμή για ένα νέο φάρμακο, μια νέα μέθοδο, μια νέα γνώση που μπορεί να σώσει έστω μία μόνο ζωή.

Ναι αρκεί να σωθεί μία και μόνο ζωή για να λάμπουν περήφανα τα 179696 μικρά φώτα...
Για να συνεχίσουν εκείνοι που τα ανάβουν να τα αυξάνουν όλο περισσότερο.
Για να έλθουν κι άλλοι να βοηθήσουν να ανάψουν ακόμη περισσότερα.

18 Σεπτεμβρίου 2007 και το adslgr.com έχει φωτίσει 179696 Wu's στο Folding@Home
Ένας μοναδικός αριθμός....

Submit "Ενας μοναδικός αριθμός...." to Facebook Submit "Ενας μοναδικός αριθμός...." to Twitter

Tags: Κανένα Προσθήκη / Επεξεργασία Tags
Categories
Πανπόρια

Σχόλια

  1. Το avatar του μέλους Just a visitor
    Αγαπητό Πανπόρι, ευτυχώς που υπάρχουν άνθρωποι που βλέπουν τον κόσμο μέσα από τόσο ευαίσθητα και αισιόδοξα μάτια ...
  2. Το avatar του μέλους yiovanna

    συγχώρεσέ μου την άγνοια, αλλά σημαίνει κάτι ιδιαίτερο ο συγκεκριμένος αριθμός, είναι κάτι προσωπικό, είναι τυχαία επιλεγμένος ή κάτι που θα΄έπρεπε να γνωρίζω apriori? πάντως σαν κειμενάκι το σχόλιο είναι όμορφο..να είσαι καλά φίλε μου..
  3. Το avatar του μέλους Estela
    Συγχωρείστε με και εμένα με τη σειρά μου, αλλά και εγώ δεν έχει τύχει να γνωρίζω για αυτόν τον αριθμό. Φαίνεται σημαντικό και θα ήθελα να μάθω, γιατί τα σημαντικά τα κρατώ και πρέπει όλοι να τα κρατάμε και να τα μαθαίνουμε. Θα ήθελα μία ενημέρωση σχετικά, αν δεν σας βάζω σε κόπο.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Καλό βράδυ.
  4. Το avatar του μέλους αλεξια
    Παρακαλω θα ήθλε να απαντησετε αυτο ο ερωτηματολογιο. Στοχος μου είναι να απαντήσουν 100 ατομα για να έχω ενα μεγάλο ποσοστο επιτυχια και να έέιναι εγκυρω.

    https://docs.google.com/forms/d/1Dui...CLt5Q/viewform

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο