Δείτε το RSS Feed

badweed

εφιαλτες

Rate this Entry
πριν κοιμηθω εφτιαξα μια μακαροναδα και εφαγα , στα βιαστικα .
ειχα βαλει ξυπνητηρι 2-3 ωρες αργοτερα να ξυπνησω. να ειμαι σε εγρηγορση για επισκεψη τεχνικου
κοιμηθηκα και ειδα στον υπνο μου μια γατα που εχω μεγαλωσει απο μωρο , να την διωχνω .
πραγματι μου εχει σπασει τα νευρα , εχει γινει πολυ κτητικη , τελευταια φορα χιμηξε και επιασε με τα νυχια της τα δακτυλα μου που κραταγα ενα πηλινο με φαι .
ολο ξουτ και ξουτ ειμαι οταν βγαινω απο το σπιτι .
δεν ειναι μονο αυτη , ειναι και αλλες τρεις γατες , και αλλη μια που περιφερεται , και τρια γατακια που ειχε γεννησει πριν εναμισι μηνα .
σε μια κατασταση του να εχω το ξυπνητηρι ανα 20 λεπτα και μιση ωρα να χτυπαει και να το βαζω να χτυπαει παλι λιγο αργοτερα ,ξαναειδα την γατα αυτη , σχεδον λιωμενη απο αιμορραγια , να προσπαθει να κρατηθει μεσα στο σπιτι , ενα ισχνο κουφαρι που με την τελευταια του δυναμη να προσπαθει να μπει μεσα στο σπιτι αφηνοντας γραμμες απο αιμα.
ξυπνησα παλι , ισως απο το τι ειδα στον υπνο μου ,ισως γιατι χτυπησε παλι το ξυπνητηρι .
σκεφτηκα οτι θα ειναι τα μακαρονια , μου επεσαν βαρια και βλεπω εφιαλτες .
αφου επαναληφθηκε 2-3 φορες ακομη αυτη η τακτικη με το ξυπνητιρι , του να χτυπαει και να το μεταθετω λιγο αργοτερα , καποια στιγμη ξυπνησα και σηκωθηκα.
πριν πιω καφε , πηγα κατευθειαν να ριξω μια ματια εξω στις γατες . βλεπω δυο γατακια βλεπω και δυο γατες , κοιταω πιο περα , βλεπω το ενα γατακι ψοφιο .
πριν ακομη συνελθω απο τον υπνο , το παιρνω , παιρνω και ενα πατοφτιαρο και ανεβαινω με τις πιτζαμες προς το κτημα 30 μετρα πιο περα να το θαψω
ηταν αρρωστα και τα τρια τα γατακια , ειχαν τσιμπλες σε βαθμο να μην μπορουν να ανοιξουν τα ματια τους τα καθαριζα με ζεστο νερο , αλλα μονο οταν ειχε καλο καιρο , και νωρις ,ωστε να μην ερθει το σκοταδι και κρυωσουν . αυτο κραταει καμια εβδομαδα και πλεον εως τωρα, και τα τρια ειχαν δειξει να συνερχονται και αυτο που ηταν σε χειροτερη κατασταση , ειχε αρχισει να παιρνει και βαρος. τελικα ,δεν τα καταφερε ομως .
αφου το θαβω , λεω δεν παω να παρω και το καροτσι να μαζεψω κατι κλαδακια που εχω για καψιμο . ανεβαινω πιο πανω στο κτημα που το ειχα αφησει φορτωμενο με κατι χορτα απο ξεχορταριασμα και παω να το αδειασω , εκει βλεπω εναν φιλο να μαζευει ελιες στο κτημα του , παω να πω ενα γεια , και του λεω το ονειρο με την γατα και οτι βρηκα το γατακι ψοφιο .
δεν παιζεις κανα λοτο μου λεει ;
δεν ηταν η γατα που ειδα στον υπνο μου του λεω , και αφου χαιρετιομαστε και τον αφηνω στην δουλεια του ξαναγυρναω στο σπιτι με το καροτσι .
γυρνοντας αρχιζω να φωναζω το ονομα της γατας , μιας και αυτην την ειχα ονομασει . φωναζω δυο τρεις φορες, και ριχνω ταυτοχρονα μια ματια περιξ του σπιτιου .
απο ενα υψωμα , την βλεπω , μεσα σε κατι χορτα . αψυχη και αυτη .

Submit "εφιαλτες" to Facebook Submit "εφιαλτες" to Twitter

Tags: Κανένα Προσθήκη / Επεξεργασία Tags
Categories
Χωρίς κατηγορία

Σχόλια

  1. Το avatar του μέλους badweed
    δυο γατια σε μια μερα δεν ειναι συμπτωση , ειναι παραγωγο αθλιοτητας , και οι τυψεις βαραινουν εμενα .
    ενα πλασμα που με εμπιστευοταν ακομη και οταν δεν ημουν στην καλυτερη διαθεση και συμπεριφορα απεναντι του , που με αναζητουσε , το προδωσα .
    το ταισα δηλητηριο . οχι εσκεμενα , αλλα θελοντας να ξεφορτωθω αποφαγια δεν βρηκα κατι καλυτερο να κανω απο το να το δωσω στις γατες .
    ενα κοτοπουλο με πατατες το οποιο ειχε μουσταρδα και μπαχαρικα , πρεπει να ηταν ο λογος που μεσα στον υπνο μου οι εφιαλτες με επισκεπτηκαν για να μου πουν τι ειχα κανει .
  2. Το avatar του μέλους badweed
    το δραμα συνεχιζεται
    χτες βρηκα αλλη μια γατα ψοφια , και σημερα και αλλη μια .
    χτες το βραδυ δυο γατακια εξαφανιστηκαν .
    τα ειχα γυρω μου κατα τις 1:30 το βραδυ εξω, και στις 2 δεν ησαν πουθενα για να τα βρω.
    εχει μεινει μια γατα απο τις 7 .
    μια δευτερη που δεν την εχω βρει ψοφια , εχω να την δω απο χτες το μεσημερι, και αυτον που βρηκα σημερα τον ειχα δει χτες το απογευμα .
    δεν τους εχω δωσει κατι περα απο γατοτροφη , οποτε μαλλον δεν ηταν το φαι που τους εδωσα το τελευταιο τους γευμα .μικρο αυτο βεβαια ως προς το αποτελεσμα .
Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο Δημοσιεύστε ένα Σχόλιο