Adslgr's cyclists wannabe club

  1. Νικαετός
    Νικαετός
    Καλώς σας βρήκα !!!
  2. nm96027
    nm96027
    Το ποδήλατο τείνει να γίνει της μόδας τελευταία στην Ελλάδα. Κάποιοι το βλέπουν ως κάτι εναλλακτικό όπως είναι η χορτοφαγία, το κάμπινγκ και ο γυμνισμός. Άλλοι το βλέπουν λίγο πιο οικολογικά προβλέποντας πως με το πετρέλαιο να σκαρφαλώνει στο τιμολογιακό του Έβερεστ, το τέλος της αυτοκίνησης πλησιάζει. Ο καθένας όπως βολεύεται.

    Εμένα απλώς μου αρέσει. Τέλος. Δεν είμαι συνεπής οικολόγος, ουτε γενικώς εναλλακτικός. Βαριέμαι αφόρητα τα κλειστά γυμναστήρια, δεν είμαι fitness τύπος, απλώς μου αρέσει να συνδυάζω μία ευχάριστη γυμναστική με την ποδηλατική αναφορά στην παιδική ηλικία. Πίσω εκεί και πάλι εκεί στα παιδικά μας χρόνια με τα ματωμένα γόνατα και τους γρατζουνισμένους αγκώνες. Επιπλέον σε πρακτικό επίπεδο μετακινείσαι κιόλας κερδίζοντας συνήθως χρόνο.

    Όσο για το social group των ποδηλατιστών του adslgr, δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια προσπάθεια ενημέρωσης για το τι ωραίος χαβαλές είναι το ποδήλατο. Θα ανταλλάξουμε εμπειρίες, ελπίζω πως θα κανονίσουμε βόλτες ανά παρέες είτε στην Αθήνα είτε στην επαρχία. Και βεβαίως θα θυμίζουμε και μείς εδώ το ξεχασμένο δικαίωμα του ποδηλάτη στην Ελλάδα.
  3. nm96027
    nm96027
    Χαίρομαι που μεγαλώνει η παρεα!
  4. pelasgian
    pelasgian
    count me in guyzzzz
  5. neeklia
    neeklia
    Άντε παιδιά να κανονίσουμε και την πρώτη συνάντηση...
  6. lewton
    lewton
    Πάμε πορεία διαμαρτυρίας από το Σύνταγμα μέχρι το Μαξίμου;
  7. ghbgr
    ghbgr
    χαιρετω και γω την ομορφη παρέα!!!
  8. wi fi thief
    wi fi thief
    χαιρετω!

    το ποδηλατο ειναι το κυριο μεταφορικο μου μεσο
  9. lewton
    lewton
    Την άλλη Κυριακή έχει γύρο Αθήνας.
    Για να οργανωνόμαστε...
  10. nm96027
    nm96027
    Εγω είμαι μέσα!
Εμφάνιση 1-10 από 16
Bookmarks