EEE pc & other ultra-portables...

  1. Curious Adventurer
    Αυτή η ομάδα τι ρόλο παίζει;
    Καλώς σας βρήκα !
    Μιάς και η εγγραφή δεν γίνεται κατόπιν συστάσεων γράφτηκα μόνος μου
  2. w4tt4n4b3
    w4tt4n4b3
    Συμφορουμίτες στο παρακάτω link θα βρείτε βιντεάκια που έχω κάνει για το Asus 900. Μιλάμε ο Celeron M 900 είναι διαμάντι και κρίμα που τα επόμενα μοντέλα δε θα έχουν πιο δυνατούς επεξεργαστές...
    Για να μην ξεχνιόμαστε ->http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=203406
  3. w4tt4n4b3
    w4tt4n4b3
    Λοιπόν επειδή διαβάζω για το MSI... Το MSI θα έχει Atom που είναι in-order-execution processor. Θα καταναλώνει λιγότερο αλλά για να μην εκτεθεί η Intel σε επίπεδο απόδοσης έβαλε Hyper-Threading. Στο multi-tasking θα είναι τα ίδια ίσως και λίγο καλύτερος από τον Celeron M. Σε εφαρμογές όμως που απαιτούν πολλούς πόρους και πηγές όπως βίντεο, video editing, photoshop κτλ θα είναι πιο αδύναμος. Επίσης η απάτη είναι οτι το MSI θα έχει χειρότερες μπαταρίες από το Asus 900. To Asus 900 έχει 5800mAhx 7,4V=42920 ενώ το MSI Wind αρχικά θα έχει την 2200 x 11.1= 24420. Η καλύτερη μπαταρία φημολογείται ότι θα έρθει πολύ αργότερα λόγω έλλειψης λόγω της φωτιάς στο εργοστάσιο της LG. Εν ολίγοις το MSI με την 2200 μπαταρία αν και με τον Atom θα πιάνει σχεδόν τα ίδια με το Asus 900 επειδή η μπαταρία του είναι χειρότερη. Επίσης ακούγεται ότι η MSI επέλεξε low density μπαταρίες για να κρατήσει χαμηλά το κόστος...
  4. squib
    squib
    hello to all!! κάτοχος 701 4g
  5. flyer
    flyer
    Γεια.Μολις απεκτησα το 901 black.Ηρθε με linux ,αλλα μετα απο την απαραιτητη μεταμοσχευση φοραει πλεον xp pro sp3.
  6. lefteris
    lefteris
    Καλησπερα και απο εμενα , εγω δεν εχω ΕΕΕ αλλα ειμαι απο τους μελλοντικους πελατες.
  7. gkimonas
    gkimonas
    Σήμερα χάιδευα ένα eeepc 900.

    σαν τα παιχνίδια που πουλάνε οι μαύροι στα παζάρια είναι.
  8. pppetros
    pppetros
    Γεα και απο εμενα!
    Σημερα παραγγειλα το asus 1000H 160GB.
  9. ktsak
    ktsak
    Το πηρα, χθες το βραδυ (08-10-08) το ASUS eeePC 1000H, με 160GB HDD, ασπρο. Ημουν τυχερος μου το έκαναν δώρο απο τη δουλειά. ΤΕΛΕΙΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  10. dimpard
    dimpard
    Γεια σας και από εμένα.
    Έχω το Asus 1000ΗΕ, με Arch. Bootάρει σε 12 sec.
    Με έχει σκλαβώσει η αυτονομία του. Με ενεργοποιημένο μόνο το wifi, η μπαταρία διαρκεί πάνω από 7 ώρες.
Εμφάνιση 31-40 από 40
Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Bookmarks