Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 27
  1. #1
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλημερίζω όλα τα μελη.
    τραγελαφο γεγονός και όμως συνεβη
    η εταιρια?ποια άλλη μα η Cosmote
    o ορος?"vip πελατης"
    από ποιον? μα από την υπαλληλο των παραπονων της cosmote
    το θεμα? μα ποιο άλλο το target που ηταν 6db και προφιλ ξεκλειδωτο οσο παει
    τα παραπανω για το 2016
    τι συμβαινει τωρα το 2017?
    εγινα σκετος(όχι διχως γαλα καφες )αλλα πελατης.
    απο ποιον?μα από την υπαλληλο των παραπονων της cosmote
    μα γιατι? γιατι παει το 6 target και γιατι θυμηθηκαν την "πολιτικη της εταιριας".. μπλα μπλα
    μα το 2016 γιατι..? γιατι ο κακος τους ο φλαρος,γι'αυτο.
    επιλογος:όχι δεν είναι οι ταχύτητες(εχω ταχυτητα που τα σπαει),οχι δεν θα ανεβασω στατιστικα(ας είναι καλα οι'καλοθελητες')όμως εγω ξερω πως η δηθεν πολιτικη της cosmote είναι μια τριχα και τιποτα παραπανω.
    υ.γ: ζητω συγνωμη αν εθιξα τους 'καλοθελητες'.

  2. #2
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Δυστυχώς υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλοί που χάφτουν οτι τους σερβίρουν

  3. #3
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είχε ποτέ ο ΟΤΕ TSNR Margin στο 6, τουλάχιστον μέχρι πριν από 2~3 μήνες που ήμουνα κι' εγώ, παλιά είχε 9 και μετά το πήγε στο 8.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #4
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Το νόημα του νήματος είναι ποιο; Ότι υπάρχουν μέλη που βοηθούν τα υπόλοιπα μέλη; Ότι σε είπαν τσάρο χωρίς να είσαι και τώρα που δεν σε λένε τσάρο στεναχωρέθηκες;

    Α, μην το ξεχάσω. Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχε ποτέ ο ΟΤΕ TSNR Margin στο 6, τουλάχιστον μέχρι πριν από 2~3 μήνες που ήμουνα κι' εγώ, παλιά είχε 9 και μετά το πήγε στο 8.
    ειχα εγω για ολο το 2016 με αμφισβητεις?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νόημα του νήματος είναι ποιο; Ότι υπάρχουν μέλη που βοηθούν τα υπόλοιπα μέλη; Ότι σε είπαν τσάρο χωρίς να είσαι και τώρα που δεν σε λένε τσάρο στεναχωρέθηκες;

    Α, μην το ξεχάσω. Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    το νοημα του θεματος είναι ότι τα περι πολιτικης της εταιριας είναι φουμαρα για το ζητημα του target..με αμφισβητεις?

  6. #6
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Καλά κρασιά. Μάλλον μπήκες για καυγά αλλά δεν θα τον έχεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από daywalker06 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλοί που χάφτουν οτι τους σερβίρουν
    σε ότι με αφορα το θεμα δεν είναι αν εχαψα η όχι ότι μου ειπε η υπάλληλος από το τμημα παραπονων της cosmote αλλα το θεμα target και φυσικα το αξιοπιστο της δηθεν εξυπηρετησης της cosmote στο συγκεκριμενο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά κρασιά. Μάλλον μπήκες για καυγά αλλά δεν θα τον έχεις.
    γιατι να μπηκα για καυγα? ενημερωνω καταθετωντας την εμπειρια μου..κι'εσυ αν καταλαβα με αμβισβητεις..και σε ξαναρωτω ισχυει η απλα γραφεις για να με προκαλέσεις? αν ισχυει το πρωτο σου λεω ότι εχω αποπδειξεις.αν ισχυει το δευτερο καυγαδισε μονος σου.

  8. #8
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Γιατί απαντάς με την φράση "με αμφισβητείς" σε ερώτημα...Σε ερώτημα.
    Γιατί γράφεις για "καλοθελητές" εννοώντας κάτι που μόνο εσυ ξέρεις αφήνοντας υπονοούμενα για εκατοντάδες χρήστες που βοηθούν άλλους συνφορουμήτες.
    Γιατί δεν έχεις κάποιο πρόβλημα όπως γράφεις ο ίδιος.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί απαντάς με την φράση "με αμφισβητείς" σε ερώτημα...Σε ερώτημα.
    Γιατί γράφεις για "καλοθελητές" εννοώντας κάτι που μόνο εσυ ξέρεις αφήνοντας υπονοούμενα για εκατοντάδες χρήστες που βοηθούν άλλους συνφορουμήτες.
    Γιατί δεν έχεις κάποιο πρόβλημα όπως γράφεις ο ίδιος.
    ειδες που αντι να ασχοληθείς με το ζητημα target πηρες μια φραση από την αναρτηση μου που ειχε δοση χιουμορ! όμως σουυ απαντω.οταν γραφω "καλοθελητες" ενοω αυτους που είναι στην cosmote και ταυτόχρονα εδώ σαν μελη με ένα ψευδωνυμο.αυτο δεν είναι κακο ο καθενας κανει αυτό που θεωρει σωστο αλλα επισης δεν είναι κακο από εμενα να το επισημενω.το "εχω ταχυτητα που τα σπαει" δεν αναιρει το μη αξιοπιστο της εξυπηρετησης της cosmote.νομιζω ότι είμαι ξεκάθαρος..τη σπουδή σου δεν καταλαβαίνω..εχεις αντιρηση(με αμφισβητεις) ότι ειχα target 6 για ολο το 2016 κτλ. που εγραψα και αν ναι γιατι?

  10. #10
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Τίποτα δεν αμφισβητώ. Δεν καταλαβαίνω και για αυτό ρώτησα τον σκοπό του νήματος. Αφήνω στην άκρη τα άκυρα περί κρυφής παρουσίας της Cosmote. Από εκεί και πέρα, δεν έχω δει πουθενά να υπάρχει γραμμένη επίσημη πολιτική για τα προφίλ που χρησιμοποιούν. Βάζουν ότι θεωρούν καλύτερο και προφανώς αυτό αλλάζει ανά περίπτωση και ανά εποχή. Προσωπικά είχα SNR margin 3 για πολλά χρόνια, χωρίς καμία ενέργεια από τον ISP (προφανώς το επέτρεπε το προφίλ που είχα), απλά αλλάζοντας το από το ρούτερ. Αν ψάξεις θα βρεις δεκάδες τέτοιες περιπτώσεις στο φόρουμ που την αλλαγή (και την ευθύνη των αποσυγχρονισμων) την έχει ο χρήστης.
    Πλέον δεν ξέρω αν δουλεύει ούτε με νοιάζει αφού στο τέλος είχα περισσότερα προβλήματα από θετικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 16-07-17 στις 14:23.

  11. #11
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα δεν αμφισβητώ. Δεν καταλαβαίνω και για αυτό ρώτησα τον σκοπό του νήματος. Αφήνω στην άκρη τα άκυρα περί κρυφής παρουσίας της Cosmote. Από εκεί και πέρα, δεν έχω δει πουθενά να υπάρχει γραμμένη επίσημη πολιτική για τα προφίλ που χρησιμοποιούν. Βάζουν ότι θεωρούν καλύτερο και προφανώς αυτό αλλάζει ανά περίπτωση και ανά εποχή. Προσωπικά είχα SNR margin 3 για πολλά χρόνια, χωρίς καμία ενέργεια από τον ISP. Απλά αλλάζοντας το από το ρούτερ...Αν ψάξεις θα βρεις δεκάδες τέτοιες περιπτώσεις στο φόρουμ που την αλλαγή (και την ευθύνη των αποσυγχρονισμων) την έχει ο χρήστης.
    το ειχα εγω διχως ζητήματα αποσυχρονισμων κτλ. το γιατι δεν το εχω τωρα είναι ζητημα της cosmote και όχι τυχαια..εχω στατιστικα και μπορω να ζητησω και τα ηχογραφημένα..για αντιλογο.δεν μιλω για αλλαγη Ν/Μ από το χρηστη αλλα για target 6 με ξεκλειδωτο προφιλ.ο sweetdream που εγραψε για 8 εχει δικιο ως προς το τι συμβαινει τωρα..8 εχω κι'εγω από τον Φεβρουαριο του 2017,αλλα βλεπω και το φιλο μου διπλα που εχει 6 με παρεμβαση του τεχνικου της cosmote.τες πα απλα κατεθεσα την εμπειρια μου.θα κλεισω γιατι βλεπω f1 στην ΕΡΤ.

  12. #12
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν έχουν τυπική υποχρέωση στο snr margin (και είναι λογικό αυτό) άρα δεν μπορείς να ζητήσεις τίποτα.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psagmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχα εγω για ολο το 2016 με αμφισβητεις?
    Ήμουν πελάτης στον ΟΤΕ εδώ και πολλά χρόνια και ξέρω ακριβώς ποιο ήταν το TSNR Margin, αν έκαναν ειδική ρύθμιση για σένα επειδή ήσουν, όπως λες, VIP πελάτης (τι είναι αυτό;;, πάει με τα χρόνια;; με το πακέτο;;, με τις γνωριμίες;;, με κάτι άλλο;; ), δεν έχει να κάνει με την γενική πολιτική της εταιρίας για όλους τους κοινούς θνητούς, αλλά με ορισμένους και εκλεκτούς, θα πρέπει λοιπόν να κάνεις παράπονα στο ειδικό τμήμα παραπόνων του ΟΤΕ που αφορά τους VIP.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμουν πελάτης στον ΟΤΕ εδώ και πολλά χρόνια και ξέρω ακριβώς ποιο ήταν το TSNR Margin, αν έκαναν ειδική ρύθμιση για σένα επειδή ήσουν, όπως λες, VIP πελάτης (τι είναι αυτό;;, πάει με τα χρόνια;; με το πακέτο;;, με τις γνωριμίες;;, με κάτι άλλο;; ), δεν έχει να κάνει με την γενική πολιτική της εταιρίας για όλους τους κοινούς θνητούς, αλλά με ορισμένους και εκλεκτούς, θα πρέπει λοιπόν να κάνεις παράπονα στο ειδικό τμήμα παραπόνων του ΟΤΕ που αφορά τους VIP.
    δεν λεω εγω ότι ημουν vip αλλα ότι αυτό ειπωθηκε από υπαλληλο του τμηματος παραπονων της cosmote .εγω λεω ότι ολο το 2016 ειχα ξεκλειδωτο προφιλ 6αρι και αυτό μετα από αιτημα μου.βεβαια αυτό το εχασα μετα από άλλο αιτημα μου που εγινε στις αρχες του 2017.ζητησα fast προφιλ γιατι ηθελα να τεσταρω κατι.εκανα το τηλεφώνημα ρωτησα και πηρα τη ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ότι θα μπορω να εχω αν δεν μου αρεσει το fast αυτό που ειχα και πριν.ε λοιπον αυτό ΔΕΝ εγινε ποτε.επικαλεστηκαν χιλιες δυο χαζομάρες που αφορουσαν διαφορετικα πραγματα όχι όμως το dslam που εχουμε στην περιοχη μας και φυσικα το δικο μου ιστορικο στην cosmote.εσυ ησουν χρονια στην cosmote κι'εγω είμαι επι χρoνια μονο στον οτε που εγινε cosmote.τελος τωρα που συζητάμε ο φιλος μου που μενει διπλα σ'εμενα εχει 6αρι προφιλ και μαλιστα σε fast mode από την cosmote που θα επρεπε να φερεται όπως λες κι'εσυ σε ολους τους κοινους θνητούς το ιδιο,ελα όμως που δεν το κανει.δεν μπορω να πω η cosmote εχει κανει σοβαρα βηματα σε ότι αφορα την δικη της καλυψη.θυμαμαι τοτε,στις αρχες του 16 μιλουσα τηλεφωνικα με υπαλληλο (13888) και τεσταραμε τα προφιλ..δηλαδή αμεση εξυπηρετηση..τωρα αυτό δεν υπαρχει..καλεις κανεις αιτημα και μετα αν το κανουν πραξη,αν σου στειλουν sms στο κινητο ..αν αν αν..γολγοθας.με δυο λογια δεν υπαρχει αξιοπιστια στην εξυπηρετηση της cosmote.ειστε τυχεροι στο κεντρο που εχετε τον ανταγωνισμο διαφορετικών παροχων.αυτα από εμενα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχουν τυπική υποχρέωση στο snr margin (και είναι λογικό αυτό) άρα δεν μπορείς να ζητήσεις τίποτα.
    άλλο αυτό και άλλο η αναρτηση μου..σου ειπα καταθέτω εμπειρια που κανει κριτικη στην δηθεν αξιοπιστη εξυπηρετηση της cosmote και γι'αυτο εχω στοιχεια και μαρτυρα.αυτο που εσυ αποκαλεις λογικο στην δικη μου περιπτωση δεν ισχυε για ολο το 2016 και τωρα που σου απαντω ΔΕΝ ισχυει αφου διπλα ο φιλος μου εχει target 6 σε fast,αυτα.

  15. #15
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πάρε τους τηλέφωνο τότε να τσεκάρουν τον γείτονα, λογικά θα τον βάλουν στο κανονικό προφιλ για τον ΟΤΕ

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. "Στο σφυρί" και η ΕΥΔΑΠ?
    Από ciaoant1 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 393
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-22, 15:49
  2. OTE TV & Nova με το ίδιο καλώδιο
    Από voithostyrempora2 στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-19, 18:30
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-17, 14:42
  4. Υποστηρίζεται η "radeon r4" gpu (laptop);
    Από hammered στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-17, 13:35
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-16, 20:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας