Σελ. 356 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 336346351354355356357358361366376 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.326-5.340 από 5944
  1. #5326
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok, ευχαριστώ! Όπως θα ήταν αν το αγόραζες και από οποιοδήποτε online κατάστημα εκτός ebay. Απλά, έλεγα μήπως το ebay σου έδινε κάποια εξασφάλιση.
    Σου δίνει για 45 μέρες (ή για 5 μέρες μετά την εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής) και το Paypal 180 μέρες.

    Αυτός δείχνει πως είναι Αγγλία, συνήθως αυτοί το κάνουν πράξη αυτό με την εγγύηση, αλλά και πάλι δεν συμφέρει αφού θα πρέπει να χρεωθείς τα έξοδα αποστολής

  2. #5327
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου δίνει για 45 μέρες (ή για 5 μέρες μετά την εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής) και το Paypal 180 μέρες.
    Αυτό δεν ισχύει αν δεν παραλάβεις; Ισχύει και αν σου χαλάσει αυτό που πήρες;

    Αυτός δείχνει πως είναι Αγγλία, συνήθως αυτοί το κάνουν πράξη αυτό με την εγγύηση, αλλά και πάλι δεν συμφέρει αφού θα πρέπει να χρεωθείς τα έξοδα αποστολής
    Μην το λες. Κοστίζει περίπου 75€ αν το αγοράσεις. Τι κόστος θα έχεις για να το στείλεις; Ακόμα και αν πληρώσεις και τα δικά σου και τα δικά του έξοδα αποστολής, πάλι συμφέρει!

  3. #5328
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν ισχύει αν δεν παραλάβεις; Ισχύει και αν σου χαλάσει αυτό που πήρες;
    Η προστασία είναι και για το αν το παραλάβεις και δεν δουλεύει, αν χαλάσει κλπ

    Μην το λες. Κοστίζει περίπου 75€ αν το αγοράσεις. Τι κόστος θα έχεις για να το στείλεις; Ακόμα και αν πληρώσεις και τα δικά σου και τα δικά του έξοδα αποστολής, πάλι συμφέρει!
    Νομίζω πως είσαι στα 10 ευρώ + 3 για registered,

  4. #5329
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προστασία είναι και για το αν το παραλάβεις και δεν δουλεύει, αν χαλάσει κλπ
    Ωραία

    Νομίζω πως είσαι στα 10 ευρώ + 3 για registered,
    Άρα συμφωνούμε πως αξίζει τον κόπο. Γιατί έγραψες πριν "αλλά και πάλι δεν συμφέρει αφού θα πρέπει να χρεωθείς τα έξοδα αποστολής"!

  5. #5330
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία



    Άρα συμφωνούμε πως αξίζει τον κόπο. Γιατί έγραψες πριν "αλλά και πάλι δεν συμφέρει αφού θα πρέπει να χρεωθείς τα έξοδα αποστολής"!
    Ανάλογα το πόσο το βρίσκεις Ελλάδα, τώρα που είδα για cb400 πχ τιμές απο 35 εως 300 ευρω

  6. #5331
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα το πόσο το βρίσκεις Ελλάδα, τώρα που είδα για cb400 πχ τιμές απο 35 εως 300 ευρω
    Σε μαγαζί που ρώτησα, 210€!!!!

  7. #5332
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μαγαζί που ρώτησα, 210€!!!!
    Τότε ναι αξίζει, αλλά ρίξε μια ματιά και σε άλλο κατάστημα ή στο car.gr, ακόμα συνήθως αυτοί έχουν και κωδικό πάνω, sh κάτι, κάνε μια αναζήτηση και με αυτόν.

    Με 75 ευρώ αγοράζεις Mosfet regulator γνήσιο της shindengen

  8. #5333
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε ναι αξίζει, αλλά ρίξε μια ματιά και σε άλλο κατάστημα ή στο car.gr, ακόμα συνήθως αυτοί έχουν και κωδικό πάνω, sh κάτι, κάνε μια αναζήτηση και με αυτόν.
    Έχω και κωδικό και part number της Honda. Αλλά σε Ελλάδα, γνήσιο που έψαξα, δεν βρήκα. Όλα after market...
    Εξωτερικό, σε partzilla $142, σε David Silver Parts 200€!

    Με 75 ευρώ αγοράζεις Mosfet regulator γνήσιο της shindengen
    Κάποιο link; Δεν το ξέρω (όχι ότι σημαίνει κάτι απαραίτητα αυτό )...

  9. #5334
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω και κωδικό και part number της Honda. Αλλά σε Ελλάδα, γνήσιο που έψαξα, δεν βρήκα. Όλα after market...
    Εξωτερικό, σε partzilla $142, σε David Silver Parts 200€!



    Κάποιο link; Δεν το ξέρω (όχι ότι σημαίνει κάτι απαραίτητα αυτό )...
    Πχ αυτό

  10. #5335
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βρίσκω κάτι σχετικό για τη δική μου μοτό...
    Ευχαριστώ πάντως

  11. #5336
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο όσο είδα οι τιμές για γνήσιο Honda είναι γενικά πάνω απο 100 όποτε είναι καλή τιμή απο την στιγμή που είναι γνήσιος και έχει και καλό rating

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βρίσκω κάτι σχετικό για τη δική μου μοτό...
    Ευχαριστώ πάντως

    Δεν θα βρεις κάτι σχετικό, θα πρέπει να κόψεις και να ράψεις, έχεις 3 καλώδια απο τα πηνία και αρνητικό και θετικό

  12. #5337
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο όσο είδα οι τιμές για γνήσιο Honda είναι γενικά πάνω απο 100 όποτε είναι καλή τιμή απο την στιγμή που είναι γνήσιος και έχει και καλό rating
    Και γω έτσι είπα, και τον αγόρασα!

    Δεν θα βρεις κάτι σχετικό, θα πρέπει να κόψεις και να ράψεις, έχεις 3 καλώδια απο τα πηνία και αρνητικό και θετικό
    Μπα, λέω να πάω σε έτοιμες λύσεις
    Χαμηλά κέφια για πειραματισμούς στη μηχανή μου αυτόν τον καιρό!

    Γιατί να προτιμούσα μια τέτοια λύση από το γνήσιο ανταλλακτικό;

  13. #5338
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω έτσι είπα, και τον αγόρασα!



    Μπα, λέω να πάω σε έτοιμες λύσεις
    Χαμηλά κέφια για πειραματισμούς στη μηχανή μου αυτόν τον καιρό!

    Γιατί να προτιμούσα μια τέτοια λύση από το γνήσιο ανταλλακτικό;
    Δεν ξέρω αν είναι παλιό μοντέλο το δικό σου, αλλά όσο παλιώνει μια μηχανή τόσο παλιώνουν και τα υπόλοιπα πάνω της, πχ πηνία, καλωδιώσεις κλπ, πχ στην δικιά μου δεν μπορώ να βάλω απλό κινέζικο regulator λόγο του ότι οι καλωδιώσεις και τα πηνία δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση με αποτέλεσμα να μου ανεβάζει την τάση και να καίγονται πράγματα. ο Made in japan έχει 60 ευρώ και αυτός πάλι βαράει overtime να κρατήσει τα ρεύματα σωστά, κάποια στιγμή θα καεί και κάνει 60 ευρώ. καίγεται γιατί ανεβάζει θερμοκρασία, ο τρόπος που ρυθμίζει την τάση είναι να βραχυκυκλώνει τα πηνία, όσο αυτά είναι καινούργια τραβάνε όλο το ζόρι, όσο παλιώνουν μεταφέρεται στον ανορθωτή. Οπότε θα πρέπει να κάνω αλλαγή τα πάντα (ouch).
    Ο Mosfet έχει διαφορετικό τρόπο λειτουργίας, έχεις πάντα σταθερή τάση και δεν σου ζητάει 5000 στροφές για να φορτίσει η μπαταρία κλπ, αν κάνει Overload απλά σβήνει ώστε να μην τον πάρεις στο χέρι.
    ο κόσμος με παλιές μηχανές πίνει νερό στο άκουσμα του


    Ακόμα θέλει προσοχή στο ebay γιατί πραγματικά είναι τινγκα στα μαιμου mosfet, την πάτησα με δυο ως τώρα (ήταν too good price to be mosfet)

  14. #5339
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.399
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν είναι παλιό μοντέλο το δικό σου, αλλά όσο παλιώνει μια μηχανή τόσο παλιώνουν και τα υπόλοιπα πάνω της, πχ πηνία, καλωδιώσεις κλπ, πχ στην δικιά μου δεν μπορώ να βάλω απλό κινέζικο regulator λόγο του ότι οι καλωδιώσεις και τα πηνία δεν είναι στην καλύτερη κατάσταση με αποτέλεσμα να μου ανεβάζει την τάση και να καίγονται πράγματα. ο Made in japan έχει 60 ευρώ και αυτός πάλι βαράει overtime να κρατήσει τα ρεύματα σωστά, κάποια στιγμή θα καεί και κάνει 60 ευρώ. καίγεται γιατί ανεβάζει θερμοκρασία, ο τρόπος που ρυθμίζει την τάση είναι να βραχυκυκλώνει τα πηνία, όσο αυτά είναι καινούργια τραβάνε όλο το ζόρι, όσο παλιώνουν μεταφέρεται στον ανορθωτή. Οπότε θα πρέπει να κάνω αλλαγή τα πάντα (ouch).
    Ο Mosfet έχει διαφορετικό τρόπο λειτουργίας, έχεις πάντα σταθερή τάση και δεν σου ζητάει 5000 στροφές για να φορτίσει η μπαταρία κλπ, αν κάνει Overload απλά σβήνει ώστε να μην τον πάρεις στο χέρι.
    ο κόσμος με παλιές μηχανές πίνει νερό στο άκουσμα του


    Ακόμα θέλει προσοχή στο ebay γιατί πραγματικά είναι τινγκα στα μαιμου mosfet, την πάτησα με δυο ως τώρα (ήταν too good price to be mosfet)
    Πολύ χρήσιμη πληροφορία, δεν τους ήξερα. Ευχαριστώ!
    Η μοτοσικλέτα είναι του 2001, αρκετά παλιά. Ο γνήσιος που είχε, κράτησε 14 χρόνια!! Μετά έπαιξα με after-market, αρκετά φτηνούς, αλλά κάηκαν 2 σε 3 χρόνια!! Έτσι έψαξα πάλι για γνήσιο, τον οποίο η Honda αντικατέστησε με άλλο μοντέλο/κωδικό, με ψύκτρες πλέον (ο παλιός δεν είχε)! Μιας και ο παλιός ζεμάταγε, σκέφτηκα ότι εκεί είναι το αδύνατο σημείο του, και είπα να πάρω γνήσιο, μπας και ξενοιάσω πάλι για πολλά χρόνια!

    Και γω έχω μια ανησυχία για μαϊμούδες, επειδή η διαφορά τιμής είναι τεράστια σε σχέση με εδώ (75€ αντί για 210€!!!), αλλά ελπίζω όλα να είναι εντάξει...

  15. #5340
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα αγοράσω το παρακάτω ανταλλακτικό:
    https://www.ebay.com/itm/19246064618...m=192460646188
    Όταν ο πωλητής μιλάει για 1 χρόνο εγγύηση, καλύπτεσαι κάπως από το ebay; Ή απλά περιμένεις από τον πωλητή να τηρήσει το λόγο του; Δηλαδή αν κάτι συμβεί και δεν ανταποκριθεί ο πωλητής μπορείς να ανοίξεις case στο ebay;
    Δέν ξέρω εάν το γνωρίζεις υπάρχει και κατάστημα στο Βοτανικό με ανταλλακτικά Honda.
    Σίγουρα σε εξυπηρετεί για αυτοκίνητα μόνο Honda , για μοτοσυκλέτες δεν το γνωρίζω.

Σελ. 356 από 397 ΠρώτηΠρώτη ... 336346351354355356357358361366376 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Online αγορές & εκτελωνισμός (δεν παραγγέλνουμε με courier εκτός Ε.Ε.)
    Από Deimos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 10678
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-24, 18:39
  2. PRB: Πώς κάνουμε EJECT το CD εκτός OsX;
    Από YiannisM στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-08, 16:32
  3. Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΟΥΜΕ DELIVERY!
    Από k_koulos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 18:44
  4. Δεν εχω αλλη υπομονη
    Από vgeorgeg7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 22:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας