Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 123 από 1167 ΠρώτηΠρώτη ... 103113118121122123124125128133143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.831-1.845 από 17504
  1. #1831
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλες kw/h καις

    εγω εχω Γ1Ν νυχτερινο οικιακο τιμολογιο και δεν εχω φτασει τις 2.000 kw/h θα μου πεις ειμαστε δυο ατομα αντε τρια καμια φορα...

    για δες αν σε συμφερει να μπεις στο (νεο) κοινωνικο τιμολογιο (ΚΟΤ/Α ή ΚΟΤ/Β) μαζι με νυχτερινο θα εισαι ΟΚ πιστευω

    - - - Updated - - -



    εγω παντως μετα απο αυτο που ειδα και ακουσα απο "συνεργατες" της εν λογω εταιρειας
    συγνωμη αλλα θα παραμεινω στην ΔΕΗ μεχρι τελους (και δεν ειμαι απο αυτους που την υπερασπιζονται καθως συνεργαζομαι ως επαγγελματιας πελατης της (αρκετες χιλιαδες ευρω καθε μηνα) και εχει παρα πολλες "παιδικες ασθενειες" που δεν εχουν θεραπεια δυστυχως

    αλλωστε δεν εχω και λογο να φυγω

    ειμαι συνεπης καταναλωτης (-15%) πληρωνω στην ωρα τους παντα τους λογαριασμους
    εχω νυχτερινο οικιακο τιμολογιο
    κανω νορμαλ καταναλωσεις
    Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Η Volterra δεν έχει πάγια, δεν έχει χρονικές δεσμεύσεις, έχει χαμηλότερη τιμή κιλοβατώρας από τη ΔΕΗ, έχει ΟΤΣ 40-70 (που σημαίνει ότι είναι πολύ δύσκολο να χρεωθείς έξτρα) και γενικά όλα μου φαίνονται πολύ τίμια και ξεκάθαρα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγενής έλαβε χθες τηλεφώνημα από πωλητή της ΗΡΩΝ και ύστερα από αρκετό μπίρι-μπίρι και υποσχέσεις που μεταφέρω με επιφύλαξη (ο λογαριασμός θα είναι 30% πιο κάτω από ΔΕΗ, δεν υπάρχουν ρυθμιζόμενες χρεώσεις αυτά είναι στη ΔΕΗ μόνο, θα έχετε χρέωση νυχτερινού όλο το 24ωρο κτλ), πείστηκε να κάνει τηλεφωνική αίτηση για το πακέτο ΗΡΩΝ Νυχτερινό 24/7 (εάν κατάλαβα καλά, χωρίς πάγια εντολή).

    Μέχρι τώρα είχε ΔΕΗ με Οικιακό τιμολόγιο Γ1, μονοφασική παροχή (8 kVA), χωρίς νυχτερινό, με έκπτωση συνέπειας (-15% στο ρεύμα) και κατανάλωση το τελευταίο έτος 2.880 kWh (σε 4μηνα: 950+1050+880 kWh), μέσο όρο δηλαδή βγαίνει 960 kWh ανά 4μηνο.

    Έριξα μια ματιά στο νήμα αλλά ψιλοχάθηκα και θέλω να σιγουρευτώ προτού το συζητήσω αύριο:
    1) Προφανώς αυτά περί 30% χαμηλότερου λογαριασμού είναι φούμαρα και είτε εξαπατούν, είτε κάτι δε κατάλαβε. Σωστά;
    2) Το https://allazorevma.gr/compare/current είναι ενημερωμένο με όλα τα τρέχοντα πακέτα / τιμές ή να συμβουλευτώ κάποιο άλλο site σύγκρισης; Σύμφωνα με το allazorevma.gr, όχι απλά δε θα πληρώσει λιγότερα με την ΗΡΩΝ αλλά τουλάχιστον €10 παραπάνω το έτος (+ εγγύηση άμα δεν βάλει πάγια εντολή). Σωστά και εδώ;
    3) Αν και θα ρωτήσω περισσότερα αύριο, η τηλεφωνική αίτηση αρκεί για να ολοκληρωθεί η διαδικασία αλλαγής παρόχου ρεύματος ή απαιτούνται και κάποια δικαιολογητικά (όπως διάβασα στο νήμα), οπότε άμα δε τα στείλει λήγει το θέμα; Συνεχίζει να έχει κάποια υποχρέωση προς την ΗΡΩΝ;
    4) Εάν αρκεί η τηλεφωνική αίτηση για ολοκλήρωση της διαδικασίας και χρειάζεται κανονική ακύρωση, ποια είναι η προτεινόμενη διαδικασία για άμεση υπαναχώρηση και ακύρωση της μετάβασης χωρίς κόστος;
    5) Υπάρχει περίπτωση να μείνει έστω και 1 ώρα χωρίς ρεύμα είτε προχωρήσει η αίτηση είτε όχι; Απ'όσο κατάλαβα όχι, αλλά δε βλάπτει μια επιβεβαίωση.
    Ο ΗΡΩΝ συμφέρει μόνο αν έχεις μεγάλες καταναλώσεις. Στις μικρές όπως αυτές που αναφέρεις πληρώνεις παραπάνω γιατί έχει 4,5 ευρώ το μήνα πάγιο, δηλαδή 18 ευρώ το τετράμηνο.

  2. #1832
    Εγγραφή
    18-02-2008
    Περιοχή
    Δραπετσωνα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ~49998~/4996
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Entry2
    Εγω θα ηθελα να ρωτησω χοντρικα οποιον ξερει να με ενημερωσει,με δοδομενο οτι εχεις μια αλφα καταναλωση στο 4μηνο,ας πουμε 1000 kwh,με την στανταρ αξια που εχει στην ΔΕΗ στην προκειμενη περιπτωση,ολα τα υπολοιπα ειναι αλλα τοσα,δηλαδη οσο η καταναλωση ρευματος ειναι και τα υπολοιπα να το πουμε "μπακαλιστικα"!
    Ξερει καποιος να μου πει?

  3. #1833
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    όχι απλά δε θα πληρώσει λιγότερα με την ΗΡΩΝ αλλά τουλάχιστον €10 παραπάνω το έτος
    Πόσο ανέντιμη πρακτική η τηλεεξαπάτηση (συνήθως σε ηλικιωμένους ή ελλειπώς ενημερωμένους) από κάθε εταιρία ή «εξωτερικό συνεργάτη» που την εφαρμόζει...
    Ντροπή τους.

  4. #1834
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ManolisGti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα ηθελα να ρωτησω χοντρικα οποιον ξερει να με ενημερωσει,με δοδομενο οτι εχεις μια αλφα καταναλωση στο 4μηνο,ας πουμε 1000 kwh,με την στανταρ αξια που εχει στην ΔΕΗ στην προκειμενη περιπτωση,ολα τα υπολοιπα ειναι αλλα τοσα,δηλαδη οσο η καταναλωση ρευματος ειναι και τα υπολοιπα να το πουμε "μπακαλιστικα"!
    Ξερει καποιος να μου πει?
    Πάρε τους τελευταίους 6 λογαριασμούς (ένα χρόνο) και κοίτα.

    Μπακαλίστικα δεν γίνεται, δεν μένουμε όλοι στην ίδια περιοχή στο ίδιο διαμέρισμα ούτε έχουμε όλοι μονοφασικό ή τριφασικό
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #1835
    Εγγραφή
    18-02-2008
    Περιοχή
    Δραπετσωνα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ~49998~/4996
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Entry2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε τους τελευταίους 6 λογαριασμούς (ένα χρόνο) και κοίτα.

    Μπακαλίστικα δεν γίνεται, δεν μένουμε όλοι στην ίδια περιοχή στο ίδιο διαμέρισμα ούτε έχουμε όλοι μονοφασικό ή τριφασικό
    Σωστα εχεις δικιο,θα το ψαξω ετσι!

  6. #1836
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Η Volterra δεν έχει πάγια, δεν έχει χρονικές δεσμεύσεις, έχει χαμηλότερη τιμή κιλοβατώρας από τη ΔΕΗ, έχει ΟΤΣ 40-70 (που σημαίνει ότι είναι πολύ δύσκολο να χρεωθείς έξτρα) και γενικά όλα μου φαίνονται πολύ τίμια και ξεκάθαρα.

    - - - Updated - - -



    Ο ΗΡΩΝ συμφέρει μόνο αν έχεις μεγάλες καταναλώσεις. Στις μικρές όπως αυτές που αναφέρεις πληρώνεις παραπάνω γιατί έχει 4,5 ευρώ το μήνα πάγιο, δηλαδή 18 ευρώ το τετράμηνο.
    καλησπέρα ο ΗΡΩΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ! όχι μόνο λόγο παγίου αλλά και λόγο χρεώσης ΟΤΣ (40-55mwh )

    Στην volterra υπάρχουν δύο οικιακά πακέτα :

    Το απλό (προτείνετε για κατανάλωση εώς 2.000kwh /4μηνο )

    0,080€ ημερήσιο
    0,066€ νυχτερινό **Προϋπόθεση ύπαρξης νυχτερινού μετρητή
    Σταθερή τιμή για 6 μήνες και μετά δίνατε το δικαίωμα αναπροσαρμογής της τιμής


    2ο Πρόγραμμα (προτείνετε για πελάτες με κατανάλωση 2.000+/kwh το τετράμηνο )

    0,0660€ Ενιαία χρέωση
    Πάγιο: 3,00€/μήνα (12,00€/4μηνό)
    Σταθερή τιμή για 18 μήνες και μετά θα ισχύει ο επίσημος τιμοκατάλογος .

    Σε όλα τα οικιακά πακέτα ισχύουν:
    Χωρίς δέσμευση
    10% έκπτωση συνέπειας στις εμπρόθεσμες πληρωμές
    Εγγύηση ίδια με του προηγούμενου παρόχου (σε περίπτωση ύπαρξης διακανονισμού ) ή αν δεν υπάρχει διακανονισμός 50% έκπτωση είτε δωρεάν με πάγια εντολή.
    ΟΤΣ 45-70€/mwh

  7. #1837
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Η Volterra δεν έχει πάγια, δεν έχει χρονικές δεσμεύσεις, έχει χαμηλότερη τιμή κιλοβατώρας από τη ΔΕΗ, έχει ΟΤΣ 40-70 (που σημαίνει ότι είναι πολύ δύσκολο να χρεωθείς έξτρα) και γενικά όλα μου φαίνονται πολύ τίμια και ξεκάθαρα.
    αν διαβασεις το σχολιο μου περι συνεργατη της συγκεκριμενης εταιρειας θα καταλαβεις την αποψη μου/γνωμη μου για αυτη

  8. #1838
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν διαβασεις το σχολιο μου περι συνεργατη της συγκεκριμενης εταιρειας θα καταλαβεις την αποψη μου/γνωμη μου για αυτη
    Δεν είναι συνεργάτης της volterra αποκλείεται .

  9. #1839
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγενής έλαβε χθες τηλεφώνημα από πωλητή της ΗΡΩΝ και ύστερα από αρκετό μπίρι-μπίρι και υποσχέσεις που μεταφέρω με επιφύλαξη (ο λογαριασμός θα είναι 30% πιο κάτω από ΔΕΗ, δεν υπάρχουν ρυθμιζόμενες χρεώσεις αυτά είναι στη ΔΕΗ μόνο, θα έχετε χρέωση νυχτερινού όλο το 24ωρο κτλ), πείστηκε να κάνει τηλεφωνική αίτηση για το πακέτο ΗΡΩΝ Νυχτερινό 24/7 (εάν κατάλαβα καλά, χωρίς πάγια εντολή).

    Μέχρι τώρα είχε ΔΕΗ με Οικιακό τιμολόγιο Γ1, μονοφασική παροχή (8 kVA), χωρίς νυχτερινό, με έκπτωση συνέπειας (-15% στο ρεύμα) και κατανάλωση το τελευταίο έτος 2.880 kWh (σε 4μηνα: 950+1050+880 kWh), μέσο όρο δηλαδή βγαίνει 960 kWh ανά 4μηνο.

    Έριξα μια ματιά στο νήμα αλλά ψιλοχάθηκα και θέλω να σιγουρευτώ προτού το συζητήσω αύριο:
    1) Προφανώς αυτά περί 30% χαμηλότερου λογαριασμού είναι φούμαρα και είτε εξαπατούν, είτε κάτι δε κατάλαβε. Σωστά;
    2) Το https://allazorevma.gr/compare/current είναι ενημερωμένο με όλα τα τρέχοντα πακέτα / τιμές ή να συμβουλευτώ κάποιο άλλο site σύγκρισης; Σύμφωνα με το allazorevma.gr, όχι απλά δε θα πληρώσει λιγότερα με την ΗΡΩΝ αλλά τουλάχιστον €10 παραπάνω το έτος (+ εγγύηση άμα δεν βάλει πάγια εντολή). Σωστά και εδώ;
    3) Αν και θα ρωτήσω περισσότερα αύριο, η τηλεφωνική αίτηση αρκεί για να ολοκληρωθεί η διαδικασία αλλαγής παρόχου ρεύματος ή απαιτούνται και κάποια δικαιολογητικά (όπως διάβασα στο νήμα), οπότε άμα δε τα στείλει λήγει το θέμα; Συνεχίζει να έχει κάποια υποχρέωση προς την ΗΡΩΝ;
    4) Εάν αρκεί η τηλεφωνική αίτηση για ολοκλήρωση της διαδικασίας και χρειάζεται κανονική ακύρωση, ποια είναι η προτεινόμενη διαδικασία για άμεση υπαναχώρηση και ακύρωση της μετάβασης χωρίς κόστος;
    5) Υπάρχει περίπτωση να μείνει έστω και 1 ώρα χωρίς ρεύμα είτε προχωρήσει η αίτηση είτε όχι; Απ'όσο κατάλαβα όχι, αλλά δε βλάπτει μια επιβεβαίωση.
    ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ!

    1)Ναι ρυθμιζόμενες έχουν ολοι
    2)Ενημερώνεται καθημερινά.Μια χαρά στα λέει.
    3(Θα υπογράψει σε κουριερ λογικα, εκτός αν το έκανε με φαξ
    4)Μέσω φαξ, ή κουριερ αλλά αν περάσουν οι ελάχιστες μέρες που μπορεί να το κάνει αυτό, τότε έχει δέσμευση 2 χρόνια, και προστιμάρα αν φύγει.
    5)Όχι.Ό,τι και να γίνει αν ο ΗΡΩΝ τον διώξει θα πάει ΔΕΗ ώς πελάτης που έμεινε άστεγος.

    Πες του να κάνει καταγγελια στη ΡΑΕ!!

    http://www.rae.gr/site/categories_ne...laint_form.csp

  10. #1840
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ!

    1)Ναι ρυθμιζόμενες έχουν ολοι
    2)Ενημερώνεται καθημερινά.Μια χαρά στα λέει.
    3(Θα υπογράψει σε κουριερ λογικα, εκτός αν το έκανε με φαξ
    4)Μέσω φαξ, ή κουριερ αλλά αν περάσουν οι ελάχιστες μέρες που μπορεί να το κάνει αυτό, τότε έχει δέσμευση 2 χρόνια, και προστιμάρα αν φύγει.
    5)Όχι.Ό,τι και να γίνει αν ο ΗΡΩΝ τον διώξει θα πάει ΔΕΗ ώς πελάτης που έμεινε άστεγος.

    Πες του να κάνει καταγγελια στη ΡΑΕ!!

    http://www.rae.gr/site/categories_ne...laint_form.csp

    Όχι τηλεφωνικά κάνουν την καταχώρηση και μετά έρχεται courier όπως λες ,αν έχει υπογράψει μπορεί να κάνει μέσα σε 14ημ καταγγελία σύμβασης είτε να αρνηθεί να υπογράψει στο courier . Ο ΗΡΩΝ είναι η ΧΕΙΡΌΤΕΡΗ εταιρεία ,έχει βάλει εταιρία προώθησεις προϊόντων και άντε να βγάλεις άκρη μετά. Επίσης μπορεί να καλέσει τον ΔΕΔΔΗΕ και να ακυρώσει και από κει το αίτημα.

  11. #1841
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι συνεργάτης της volterra αποκλείεται .
    ετσι ισχυριστηκε

    δεν ειχε καρτα για να το επιβεβαιωσει

    ετσι δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα αν ειναι η οχι.

  12. #1842
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετσι ισχυριστηκε

    δεν ειχε καρτα για να το επιβεβαιωσει

    ετσι δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα αν ειναι η οχι.
    καλύτερα να τους το αναφέρεις στο info@volterra.gr

  13. #1843
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλύτερα να τους το αναφέρεις στο info@volterra.gr
    τι να αναφερω ρε συ?

    οτι ημουν στο γραφειο ενος εξωτερικου συνεργατη της εταιρειας που δουλευω και ηρθαν δυο κυριοι που ισχυριστηκαν οτι ειναι συνεργατες της εταιρειας σας και ειπαν αυτο?

    θα μου πουν ωραια για πειτε μας ποιοι ειναι?

    θα τους πω μα δεν εχω τα στοιχεια τους?

    αν εδιναν καποια καρτα η ειχα στοιχεια εννοειται οτι θα ενημερωνα την εταιρεια

    ετσι ομως χωρις στοιχεια και να τους ενημερωσω δεν θα γινει κατι.

  14. #1844
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να αναφερω ρε συ?

    οτι ημουν στο γραφειο ενος εξωτερικου συνεργατη της εταιρειας που δουλευω και ηρθαν δυο κυριοι που ισχυριστηκαν οτι ειναι συνεργατες της εταιρειας σας και ειπαν αυτο?

    θα μου πουν ωραια για πειτε μας ποιοι ειναι?

    θα τους πω μα δεν εχω τα στοιχεια τους?

    αν εδιναν καποια καρτα η ειχα στοιχεια εννοειται οτι θα ενημερωνα την εταιρεια

    ετσι ομως χωρις στοιχεια και να τους ενημερωσω δεν θα γινει κατι.

    Δίκαιο έχεις εάν ξανά έρθουν πες τους ότι ενδιαφέρεσαι για ρεύμα στο σπίτι σου και θες τα στοιχεία τους να τους καλέσεις όταν μπορείς . (Μην δώσεις τα δικά σου στοιχεία )

  15. #1845
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ!

    1)Ναι ρυθμιζόμενες έχουν ολοι
    2)Ενημερώνεται καθημερινά.Μια χαρά στα λέει.
    3(Θα υπογράψει σε κουριερ λογικα, εκτός αν το έκανε με φαξ
    4)Μέσω φαξ, ή κουριερ αλλά αν περάσουν οι ελάχιστες μέρες που μπορεί να το κάνει αυτό, τότε έχει δέσμευση 2 χρόνια, και προστιμάρα αν φύγει.
    5)Όχι.Ό,τι και να γίνει αν ο ΗΡΩΝ τον διώξει θα πάει ΔΕΗ ώς πελάτης που έμεινε άστεγος.

    Πες του να κάνει καταγγελια στη ΡΑΕ!!

    http://www.rae.gr/site/categories_ne...laint_form.csp
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι τηλεφωνικά κάνουν την καταχώρηση και μετά έρχεται courier όπως λες ,αν έχει υπογράψει μπορεί να κάνει μέσα σε 14ημ καταγγελία σύμβασης είτε να αρνηθεί να υπογράψει στο courier . Ο ΗΡΩΝ είναι η ΧΕΙΡΌΤΕΡΗ εταιρεία ,έχει βάλει εταιρία προώθησεις προϊόντων και άντε να βγάλεις άκρη μετά. Επίσης μπορεί να καλέσει τον ΔΕΔΔΗΕ και να ακυρώσει και από κει το αίτημα.
    Η αίτηση έγινε τηλεφωνικά αλλά θα σταλεί courier για υπογραφή και να έχει ταυτότητα/λογαριασμό. Δε θα το παραλάβει και δε θα υπογράψει τίποτα, οπότε σταματάει όλη η διαδικασία ή πρέπει να κάνει κάτι άλλο; Δεν είναι υπερβολή η καταγγελία στη ΡΑΕ;

    Το τηλέφωνο επικοινωνίας που έδωσαν (218218xxxx) βλέπω ότι ανήκει σε συνεργαζόμενη εταιρεία και όχι στην ίδια την ΗΡΩΝ και σε βάζει σε αναμονή μέχρι που κλείνει.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και τους δύο!

Σελ. 123 από 1167 ΠρώτηΠρώτη ... 103113118121122123124125128133143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας