Σελ. 469 από 1224 ΠρώτηΠρώτη ... 449459464467468469470471474479489 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.021-7.035 από 18358

Θέμα: Inalan

  1. #7021
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την στιγμή που μπαίνουν στον κόπο να κάνουν ανακοίνωση σε κάποιο απο τα social media σημαίνει πως θεωρήσανε πως θα πρέπει να βγεί η ανακοίνωση, απο την στιγμή που είναι γνωστό πως δεν έχουν όλοι οι χρήστης social media ή ακόμα και να έχουν δεν κάνουν like και follow παντού θα πρέπει να κάνουν την ενημέρωση με κάποιον τρόπο που να φτάνει το όσο το δυνατό πιο πολλούς χρήστες. τι είναι αυτό που στην Ελλάδα έχουν και οι γάτες;
    internet ??? και email ολα τα αλλα δεν τα εχουν ολοι.

  2. #7022
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    internet ??? και email ολα τα αλλα δεν τα εχουν ολοι.
    Οχι, Κινητό, SMS δηλαδή

  3. #7023
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, Κινητό, SMS δηλαδή
    Επεσα εξω! SMS για να πουν οτι σερνομαστε ειναι λιγο νομιζω υπερβολικο! αν δεν ειχαμε τποτα ισως τοτε ναι!
    εγω δεν το καταλαβα χτες καν! δεν εκανα ομως βαρια χρηση για οσο ημουν σπιτι ισως γιαυτο.

  4. #7024
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επεσα εξω! SMS για να πουν οτι σερνομαστε ειναι λιγο νομιζω υπερβολικο! αν δεν ειχαμε τποτα ισως τοτε ναι!
    εγω δεν το καταλαβα χτες καν! δεν εκανα ομως βαρια χρηση για οσο ημουν σπιτι ισως γιαυτο.
    Δεν μπορώ να καταλάβω με τι λογική θεωρείς το sms Υπερβολικό αλλά οχι το email, το twitter, το whatever.
    Το μόνο ίσως που θα ήταν υπερβολικό θα ήταν να πάρουν προσωπικά τον κάθε έναν τηλέφωνο να τον ενημερώσουν ή να στείλουν περιστέρια, όλα τα άλλα είναι εργαλεία που σου παρέχουν την δυνατότητα μαζικής ενημέρωσης

  5. #7025
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω με τι λογική θεωρείς το sms Υπερβολικό αλλά οχι το email, το twitter, το whatever.
    Το μόνο ίσως που θα ήταν υπερβολικό θα ήταν να πάρουν προσωπικά τον κάθε έναν τηλέφωνο να τον ενημερώσουν ή να στείλουν περιστέρια, όλα τα άλλα είναι εργαλεία που σου παρέχουν την δυνατότητα μαζικής ενημέρωσης
    Τι δεν μπορεις να καταλαβεις ακριβως πραγματικα ΔΕΝ καταλαβαινω!!!!

    1ον email ΗΔΗ ΜΑΣ στελνουν!!!! ενω sms ΟΧΙ, εμενα προσωπικα ΜΙΑ φορα μονο εστειλαν οταν εγινα συνδρομητης απο τοτε ΔΕΝ ξαναειδα ΠΟΤΕ, μονο email! αρα αυτη ειναι η λογικη μου!
    2ον εφοσον ΗΔΗ εχουν instagram και facebook και ολοι οι παροχοι εχουν λογαριασμους twitter δεν το βλεπω καθολου περιεργο! εδω εχουν οι πολιτικοι τι να λεμε!!!
    Στο τελος θα μας στελνουν σε viber αντι sms οπως κανει η NOVA!
    Αυτα....πολυ το κουρασαμε το θεμα.....

    - - - Updated - - -

    btw αλλος το προτεινε το twitter αλλα δεν ειδα εκει να απαντησες...
    προσωπικα εγω εχω fb και τα διαβαζω οποτε δεν με νοιαζει τιποτα απο τι αλλο θα κανουν + οτι δεν καταλαβα χτες το προβλημα. Αυτα...

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα και τα καλα νεα! σημερα ειδα νεες επεκτασεις στην Ανω Κυψελη και εχει γινει και Hotspot!!! ενα μεγαλο μπραβο στην INALAN!!!

  6. #7026
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Η Yuboto που συνεργάζονται κι όλας, έχει ένα site που μπορεί να στείλει bulk SMS και είναι αρκετά φθηνό ήδη...
    Αν πούμε ότι λόγω συνεργασίας, τους κάνουν επιπλέον έκπτωση στα credits τότε δεν είναι ΚΑΝ κοστοβόρο να πάρουν ένα πακέτο μηνυμάτων.

    Γράφεις ένα μήνυμα, είτε γενικό είτε ειδικό και το στέλνεις... το SMS το βλέπουν ΟΛΟΙ.

    Η εταιρεία έχει ΟΛΩΝ τα κινητα, ΟΛΟΙ έχουμε κινητό, ακόμα και internet να μην έχεις, το SMS σου έρχεται, οπότε το SMS θα πιάσει ΟΛΟΥΣ τους πελάτες είτε έχουν facebook, είτε έχουν instagram είτε έχουν ό,τι άλλο υπάρχει, είτε δεν έχουν τίποτα απ' όλα!!!

    Spoiler:
    Για όποιον ενδιαφέρεται για το παραπάνω, η σελίδα είναι αυτή :
    Κώδικας:
    https://sms.yuboto.gr/

  7. #7027
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι δεν μπορεις να καταλαβεις ακριβως πραγματικα ΔΕΝ καταλαβαινω!!!!

    1ον email ΗΔΗ ΜΑΣ στελνουν!!!! ενω sms ΟΧΙ, εμενα προσωπικα ΜΙΑ φορα μονο εστειλαν οταν εγινα συνδρομητης απο τοτε ΔΕΝ ξαναειδα ΠΟΤΕ, μονο email! αρα αυτη ειναι η λογικη μου!
    2ον εφοσον ΗΔΗ εχουν instagram και facebook και ολοι οι παροχοι εχουν λογαριασμους twitter δεν το βλεπω καθολου περιεργο! εδω εχουν οι πολιτικοι τι να λεμε!!!
    Στο τελος θα μας στελνουν σε viber αντι sms οπως κανει η NOVA!
    Αυτα....πολυ το κουρασαμε το θεμα.....

    - - - Updated - - -

    btw αλλος το προτεινε το twitter αλλα δεν ειδα εκει να απαντησες...
    προσωπικα εγω εχω fb και τα διαβαζω οποτε δεν με νοιαζει τιποτα απο τι αλλο θα κανουν + οτι δεν καταλαβα χτες το προβλημα. Αυτα...

    - - - Updated - - -

    Ξεχασα και τα καλα νεα! σημερα ειδα νεες επεκτασεις στην Ανω Κυψελη και εχει γινει και Hotspot!!! ενα μεγαλο μπραβο στην INALAN!!!
    Λογικό να μην καταλαβαίνεις.

    Ειδικά το δεν σε νοιάζει τίποτα που λες είναι όλα τα λεφτά.

    Αστό λοιπόν να μην κουράζουμε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 24-05-19 στις 22:53.

  8. #7028
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχα ειναι πιασμενη θεση του γκρινιαρη. χαχαχα

    Απο εκει και περα, δεν νομιζω οτι ειναι τοσο κρισιμο το να στελνει η εταιρεια email.

    Μιας και ειμαστε στην εποχη της τεχνολογιας.... νομιζω ολοι ειναι πανευκολο να ενεργοποιηθει η προωθηση για να μην χανεται καμμια κληση.

    Συνημμένο Αρχείο 203903

    ΚΑι εξαλλου μειωμενη ταχυτητα υπηρχε. οχι καθολικη πτωση της προσβασης.

    Λυσεις ευκολες που προσαρμοζονται στον καθενα υπαρχουν.

    Το να ερθει ενα email δεν νομιζω ειναι βολικο οταν βομβαρδιζομαστε καθημερινα με τοσα. Θα περασει απαρατηρητο.

    Εγω προσωπικα εχω watchdog σε αλλο σημειο και αν χαθει η προσβαση ερχεται alert με sms. Anyway δεν θελω να βγω offtopic .....
    SMS σαν αυτό που μου ήρθε το πρωί

    ΣAΣ ENHMEPΩNOYME ΠΩΣ ΣYNTOMA ΛHΓEI H ΠEPIOΔOΣ ΠPOΠΛHPΩMHΣ.ΠAPAKAΛOYME OΠΩΣ ΠPOBEITE ΣE EΞOΦΛHΣH.TO ΠOΣO ΣAΣ......

    Πειτε με αντικοινωνικό αλλα δεν έχω fb,Twitter, Instagram, κτλ.

    Οτι θελω παιρνω τηλέφωνο και μιλάω.

  9. #7029
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Εγώ θα γίνω κακός σαν τον "sdikr"
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διαμαρτύρεστε δεν χρειάζεται εσείς την έχετε επιλέξει για εταιρεία παροχής των υπηρεσιών που σας προσφέρει FTTH 100/100
    Όλα είναι θέμα επιλογών

    Η εταιρεία σας ενημερώνει μέσω γραπτών μηνυμάτων (SMS) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (EMAIL) όταν εκδίδεται ο λογαριασμός καθώς πρέπει να πληρώσετε αυτό το θεωρεί σημαντικό.
    Η εταιρεία δεν σας ενημερώνει μέσω γραπτών μηνυμάτων (SMS) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (EMAIL) όταν υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο της καθώς δεν το θεωρεί σημαντικό.
    Αλλά σας ενημερώνει μέσω των μέσων κοινωνικής δικτύωσης (Social Media) όπως το Facebook/Instagram/Twitter καθώς είναι δωρεάν και το 2019 θα έπρεπε να έχετε όλοι πρόσβαση σε αυτά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    SMS σαν αυτό που μου ήρθε το πρωί

    ΣAΣ ENHMEPΩNOYME ΠΩΣ ΣYNTOMA ΛHΓEI H ΠEPIOΔOΣ ΠPOΠΛHPΩMHΣ.ΠAPAKAΛOYME OΠΩΣ ΠPOBEITE ΣE EΞOΦΛHΣH.TO ΠOΣO ΣAΣ......

    Πειτε με αντικοινωνικό αλλα δεν έχω fb,Twitter, Instagram, κτλ.

    Οτι θελω παιρνω τηλέφωνο και μιλάω.
    Το να σε ενημερώσει ότι εκδόθηκε ο λογαριασμός και πρέπει να πληρώσεις είναι σημαντικό και θα σε βρει με κάθε τρόπο.

  10. #7030
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά σας ενημερώνει μέσω των μέσων κοινωνικής δικτύωσης (Social Media) όπως το Facebook/Instagram/Twitter καθώς είναι δωρεάν και το 2019 θα έπρεπε να έχετε όλοι πρόσβαση σε αυτά.
    - - - Updated - - -
    Το να σε ενημερώσει ότι εκδόθηκε ο λογαριασμός και πρέπει να πληρώσεις είναι σημαντικό και θα σε βρει με κάθε τρόπο.
    1. Να το βάλουμε στο σύνταγμα τότε.
    2. Αυτό ακριβώς εννοούσα. Αν θέλει μπορεί. Ελπίζω να θελήσει.

  11. #7031
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Να το βάλουμε στο σύνταγμα τότε.
    2. Αυτό ακριβώς εννοούσα. Αν θέλει μπορεί. Ελπίζω να θελήσει.
    για το 2. το ξέρω

    για το 1.

    αν εννοείς το ελληνικό "σύνταγμα" που λέει κάποια άρθρα για το πολίτευμα που έχει η χώρα μας η ελλάδα
    να με συγχωρείς αλλά για τους φίλους μας από τις ΗΠΑ αλλά και για τους φίλους μας από την Ε.Ε είναι απλά ένα "κουρελόχαρτο" (που έφτιαξαν κάποιοι "πρόγονοι μας" νομίζοντας ότι θα μας κάνουν κράτος δικαίου-ισονομίας κτλ...)
    έχει από καιρό καταπατηθεί (πάρα πολλά άρθρα του έρχονται σε σύγκρουση με νόμους που ισχύουν τώρα την εποχή των μνημονίων τα οποία είναι υπό του "αγγλικού δίκαιου"
    όπως από καιρό έχει καταλυθεί ή έννοια του πολιτεύματος που λέγεται δημοκρατία.

  12. #7032
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εμένα πάντως μια φορά ήρθε SMS για τον πρώτο λογαριασμό με την εγγύηση ρουτερ μέσα, από τότε ποτέ δεν ξανάρθε. Μόνο emails έρχονται. Και τώρα γράφω για να πω ότι ήρθε τώρα για τον λογαριασμό ΜΟΝΟ email. Αυτο...καλό θα ήταν να έστελναν και SMS γιατί αν κάποιος έχει πολλά emails όπως εγώ από κάμερες πολύ πιθανόν να χαθεί. Αλλά μπορούμε να δούμε και από την σελίδα της στο myinalan αρκεί να μην το ξεχάσουμε η το παραμελησουμε, αλλιώς θα το καταλάβουμε όταν κοπεί η γραμμή...
    Πάντως και ο kotes στέλνει μόνο email και βλέπω στο my cosmote, η Nova μου στέλνει και στο Viber. SMS όμως κανείς δεν μου στέλνει από τους τρεις αυτούς isp που έχω.
    Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό σε όλους οπότε μιλάω μόνο τι γίνεται σε εμένα. Και σε χαρτιά δεν μου έρχεται τίποτα.

    Σχετικά με τις βλάβες γιατί δεν κάνει αναφορές η Ιναλαν στην σελίδα της απλά? Ανακοίνωση δηλαδή. Νομίζω το καλύτερο. Απλά πράγματα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    SMS σαν αυτό που μου ήρθε το πρωί

    ΣAΣ ENHMEPΩNOYME ΠΩΣ ΣYNTOMA ΛHΓEI H ΠEPIOΔOΣ ΠPOΠΛHPΩMHΣ.ΠAPAKAΛOYME OΠΩΣ ΠPOBEITE ΣE EΞOΦΛHΣH.TO ΠOΣO ΣAΣ......

    Πειτε με αντικοινωνικό αλλα δεν έχω fb,Twitter, Instagram, κτλ.

    Οτι θελω παιρνω τηλέφωνο και μιλάω.
    Σου ήρθε και email? Εμένα δεν μου στελνουν SMS μια φορά στην αρχή, άγνωστο γιατί! Ίσως έχει σχέση ότι πέρασαν λάθος κινητό μετά το πρώτο SMS και το είδα στο myinalan, πήρα τηλ και το διόρθωσαν αλλά ίσως κάτι στο σύστημα τους να μην έχει ενημερωθεί. Μπορεί κάποια στιγμή να τους πάρω τηλ αμαν είναι.

    Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο ξέχασα να πω, σορρυ!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 25-05-19 στις 08:15. Αιτία: Καλό ΣΚ

  13. #7033
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου ήρθε και email? Εμένα δεν μου στελνουν SMS μια φορά στην αρχή, άγνωστο γιατί! Ίσως έχει σχέση ότι πέρασαν λάθος κινητό μετά το πρώτο SMS και το είδα στο myinalan, πήρα τηλ και το διόρθωσαν αλλά ίσως κάτι στο σύστημα τους να μην έχει ενημερωθεί. Μπορεί κάποια στιγμή να τους πάρω τηλ αμαν είναι.

    Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο ξέχασα να πω, σορρυ!!!!
    Καλησπέρα, καλό Σαββατοκύριακο, εμένα από τη πρώτη μέρα που έβαλα μου ήρθε sms ενεργοποίησης, e-mail και κάθε 23 ή 24 του μήνα sms και mail ότι ξεκίνησε η περίοδος προπληρωμής και στις 27 ότι λήγει η περίοδος προπληρωμής ναι και μειλ και μήνυμα.

  14. #7034
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kootoomootoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, καλό Σαββατοκύριακο, εμένα από τη πρώτη μέρα που έβαλα μου ήρθε sms ενεργοποίησης, e-mail και κάθε 23 ή 24 του μήνα sms και mail ότι ξεκίνησε η περίοδος προπληρωμής και στις 27 ότι λήγει η περίοδος προπληρωμής ναι και μειλ και μήνυμα.
    Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση, άρα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με μένα, μάλλον αυτό που ανέφερα πριν. Θα τους καλέσω από Δευτέρα να τους το πω γιατί είναι πολύ πιθανόν να τα στέλνουν στο λάθος κινητό!!!

  15. #7035
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση, άρα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με μένα, μάλλον αυτό που ανέφερα πριν. Θα τους καλέσω από Δευτέρα να τους το πω γιατί είναι πολύ πιθανόν να τα στέλνουν στο λάθος κινητό!!!
    Μήπως έδωσε όποιος ήταν εκεί την ώρα της εγκατάστασης δικό του κινητό; Μπορείς να το δεις και στο myinalan νομίζω.

Σελ. 469 από 1224 ΠρώτηΠρώτη ... 449459464467468469470471474479489 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας