Σελ. 88 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 68788386878889909398108 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.306-1.320 από 1985
  1. #1306
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έχω πει, ακόμα περιμένω να εγκριθεί η πράσινη κάρτα μου (γιατί μέσω δικηγόρου διαπιστώσαμε ότι δεν έχω απευθείας υπηκοότητα). Εκτός από αυτό, θέλω να συνεχίσω για bachelor στην πληροφορική (συγκεκριμένα video games). Αλλά και μόνο που σκέφτομαι ότι πρέπει να μείνω Αθήνα για 2-3 χρόνια Αθήνα, μαυρίζει η ψυχή μου... Θέλω πολύ να φύγω από Αθήνα (και Ελλάδα), γιατί έχω σιχαθεί...

    Υ.Γ. Αν βρω καμιά φθηνή σχολή στη Νέα Υόρκη/Νιού Τζερσι, φεύγω από αύριο κιόλας...
    Και γιατί δεν πας σε άλλη χώρα να κάνεις την σχολή;
    Δεν υπάρχουν άλλες χώρες εκτός Ελλάδος ή Αμερικής;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #1307
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Yπάρχει και το ανοικτό Πανεπιστήμιο.
    Σπουδάζεις από εδώ.

    Κι όταν βγάλεις καμμιά δεκαριά σχολές, μετά φεύγεις
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #1308
    Εγγραφή
    31-07-2018
    Περιοχή
    England
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Virgin media
    Kοιτα για καλο πανεπιστημιο, γιατι και στην Αμερικη εχει πολλα πανεπιστημια που η αξια του πτυχιου αξιζει οσο της τουαλετας, το ιδιο συμβαινει και με αρκετα πανεπιστημια στην Αγγλια.

  4. #1309
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Πιο επίκαιρο video πεθαίνεις!!

    Συμπεριφορά καταναλωτών στα μαγαζιά στο Black Friday σε Αγγλία vs Αμερική!
    https://www.facebook.com/uniladmag/v...40937/?app=fbl
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #1310
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Προφανώς δεν λέω ότι τα βίντεο είναι στημένα αλλά από ότι μου είχαν εξηγήσει είναι πολύ μεμονωμένα περιστατικά ανά την επικράτεια τους και ότι σε κάποιο βαθμό υπάρχει σκόπιμη μεγένθυση ως προωθητικός μηχανισμός.

    Ίσως τα παιδιά που μένουν εκεί χρόνια να μπορούν να πουν περισσότερα.


    Στο Βέλγιο πριν κάποια χρόνια άνοιξε το πρώτο Primark και συγκεκριμένα στις Βρυξέλλες. Το μαγαζί έχει γενικά πολύ φτηνά ρούχα αλλά με όλα τα παρελκόμενα που σχετίζονται με τις χαμηλές τιμές. Οι υπάλληλοι φοράνε υποχρεωτικά πουκάμισο και γραβάτα με τους πελάτες όπως να σου απαντούν στο ερώτημα αν έχει πολλούς φτωχούς η πόλη. Τεράστια αντίφαση. Την πρώτη εβδομάδα είχε ουρές αλλά release καινούργιου iPhone όλη μέρα. Μετά από μήνες πήγα και εγώ να δω τι παίζει και ήταν σχετικά busy. Από το πώς έβρισκα τα ρούχα (ανακατα, σκισμένα) και τι έβλεπα γύρω μου, σκεφτόμουν ότι γίνονταν ατομικά μινι black Fridays. Πραγματικά αναρωτιέμαι τι γινόταν την πρώτη εβδομάδα μέσα;

    Στο μεταξύ το Primark στο Δουβλίνο που μπήκα ήταν μια χαρά. Σαβουρα προς πώληση αλλά μια χαρά κόσμο, διακόσμηση και χώρο. Του Βελγίου τα μαγαζιά είναι απλά τραγωδία και τεράστια διαφορά από του Δουβλίνου.

  6. #1311
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Αν έχει πιο πολλά μαγαζιά από ο,τι χρειάζεται πάει η άλλη και αγοράζει πολιτισμένα.
    Αν όμως σε ολόκληρη μεγαλούπολη έχει ανοίξει μόνο ένα Primark και πρέπει να πολεμήσει άλλες 10 για το πάμφθηνο όμορφο φόρεμα που πάει με το μαλλί της, μην έχεις καμια αμφιβολία ότι θα το κάνει.

  7. #1312
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.056
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχει πιο πολλά μαγαζιά από ο,τι χρειάζεται πάει η άλλη και αγοράζει πολιτισμένα.
    Αν όμως σε ολόκληρη μεγαλούπολη έχει ανοίξει μόνο ένα Primark και πρέπει να πολεμήσει άλλες 10 για το πάμφθηνο όμορφο φόρεμα που πάει με το μαλλί της, μην έχεις καμια αμφιβολία ότι θα το κάνει.
    Κοίτα στατιστικά σωστό αυτό που λες αλλά η συμπεριφορά είναι παρόμοια ίσως και χειρότερη από την μαύρη Παρασκευή. Γιατί αυτό γινόταν καθημερινά για πολλές μέρες και οι φθηνότερες τιμές δεν είναι αντίστοιχες των εκπτώσεων της Παρασκευής στα φόρτε της. Μπορώ να καταλάβω περισσότερα το one time event ειδικά αν υπάρχουν σοβαρά οικονομικά ωφέλη σε σχέση με καθε μέρα 1 ώρα ουρά για Primark επειδή έχει πέσει το ξεκατινιασμα της αρκούδας περί φθηνού ρουχισμού. Η σε 50 τις εκατό έκπτωση Samsung είναι και πάλι Samsung.

  8. #1313
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο επίκαιρο video πεθαίνεις!!

    Συμπεριφορά καταναλωτών στα μαγαζιά στο Black Friday σε Αγγλία vs Αμερική!
    https://www.facebook.com/uniladmag/v...40937/?app=fbl
    Έκλαψα με τον Άγγλο, που μπαίνει σε ολόκληρο μαγαζί
    χαλαρός.

    Αν είχε η Αγγλία (όπως και η Ελλάδα) τέτοιες εκπτώσεις όπως στις ΗΠΑ, σκοτωμος θα γινόταν κι εκεί/εδώ...

    Υ.Γ. Θυμάμαι παλιότερα στο LIDL που είχε καλύτερα πράγματα (κι ο Ελληναρας είχε λεφτά), ακόμα και στη μικρή Σπάρτη, με το που άνοιγε Δευτέρα 8πμ γινόταν απίστευτος συνωστισμός στις πόρτες. Εβλεπες ακόμα και κάτι βλαμμένες να χτυπάνε τον κόσμο από πίσω με τα καρότσια, για να προχωρήσουν πιο γρήγορα και όσοι έμπαιναν μέσα να τρεχουν σαν τρελοί για να μην τελειώσει το stock!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 30-11-19 στις 16:26.

  9. #1314
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο επίκαιρο video πεθαίνεις!!

    Συμπεριφορά καταναλωτών στα μαγαζιά στο Black Friday σε Αγγλία vs Αμερική!
    https://www.facebook.com/uniladmag/v...40937/?app=fbl
    Σαχλαμάρες. Και στο ΗΒ στο παρελθόν γινόντουσαν τέτοια ντου. Κυρίως όταν άρχισε να γίνεται το Black Friday κι εδώ θεσμός πριν μερικά χρόνια.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #1315
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήγα μερικές σελίδες πίσω, διότι δεν είχα δει τα νέα του βοηθού τυρέμπορα - ΕΕΚ:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρτάρουμε όλη μερα κι όλη νυχτα . Όλα βαινουν παραπάνω και από καλώς. Προβληματα κυριολεκτικά μηδέν,αλλά είμαι μάλλον η εξαιρεση,πιθανοτατα. More on that later. Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου.

    Οι προσεκτικοι αναγνωστες του topic θα γνωριζουν οτι δεν εχω αναφέρει τί διάολο δουλειά κάνω από τότε που επαναπατρίστηκα. Εφτασε η ωρα να κάνω τη μεγάλη αποκάλυψη . Υπενθυμίζω ότι είμαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών ΕΜΠ,με μεταπτυχιακό στη Φωτονικη (οπτικές ίνες με έμφαση στο FTTH) στο Πολυτεχνείο του Eindhoven. Από τα τέλη του 2017 εχω γυρισει στην Ελλάδα και είμαι ...

    Spoiler:
    Ελεγκτής Εναέριας Κυκλοφορίας (ΕΕΚ)
    .

    Καταφερα να περάσω με τον τελευταίο διαγωνισμό και εργάζομαι στο Κέντρο Ελέγχου Περιοχής Αθηνών (ΚΕΠΑθ), στο παλιο αεροδρόμιο του Ελληνικου,όπου και εχει ξεμείνει το ρανταρ της Πολιτικής Αεροπορίας. Περίπου το 40% των ΕΕΚ πανελλαδικά (~220 από τους ~550) δε βρίσκονται σε Πύργο Ελέγχου , όπως εχετε στο μυαλό σας οι περισσότεροι,αλλά σε ενα σκοτεινο υπόγειο με οθόνες ραντάρ και ασυρμάτους (εντάξει,στο δεύτερο όροφο είμαστε,αλλά αφενός δεν έχουμε ουτε ενα παραθυρο,αφετέρου είναι πιο ψαρωτικό να το λέω έτσι ). Κάνουμε έλεγχο εναέριας κυκλοφορίας κατα πλειοψηφια σε cruising levels (από τα 30 μέχρι τα 40 χιλιαδες πόδια συνηθως). Το ωράριο ειναι επικο (φυσικά σε βάρδιες) και τα λέφτα ειναι πάρα πολύ καλά.

    Ο λόγος που τα γραφω τωρα είναι γιατί είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα τα γραψω αφού μονιμοποιηθω. Από την Παρασκευη 15/11/2019 ειμαι και επίσημα μόνιμος δημόσιος υπάλληλος,οπότε ήρθε πράγματι το πλήρωμα του χρόνου. Οι οπτικές ίνες μου λείπουν αρκετα,αλλά το ΚΕΠΑθ και ο έλεγχος εναέριας κυκλοφορίας είναι ό,τι καλύτερο μου εχει συμβει στη ζωή μου ολόκληρη,μετά την οικογένειά μου. Χίλια χρόνια λατρεμένη αττική πρωτεύουσα.
    Συγχαρητήρια και εύχομαι το καλύτερο, χρειαζόμαστε ολοένα και περισσότερα success stories!

  11. #1316
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Μια και ξεκιναω από αυτόν τον Δεκέμβρη να δουλεύω remotely και θα έρχομαι Αθήνα για λίγες μέρες σχεδόν κάθε μήνα, ξέρει κανείς κανέναν ωραίο χώρο που θα μπορώ να πηγαίνω με το λαπτοπ μου και να κάθομαι χαλαρό 6ωρακι για να δουλεύω;
    Και μην μου πείτε Σταρμπακς που πάνε όλα τα 14χρονα, αναφέρομαι σε κανένα σοβαρό χώρο που μπορείς να κοτσάρεις το λαπτοπ σου και να έχει ησυχία.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #1317
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παίζουν αυτά τα κόλπα πλέον, δες αν σε συμφέρει κανένα πακέτο.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  13. #1318
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια και ξεκιναω από αυτόν τον Δεκέμβρη να δουλεύω remotely και θα έρχομαι Αθήνα για λίγες μέρες σχεδόν κάθε μήνα, ξέρει κανείς κανέναν ωραίο χώρο που θα μπορώ να πηγαίνω με το λαπτοπ μου και να κάθομαι χαλαρό 6ωρακι για να δουλεύω;
    Και μην μου πείτε Σταρμπακς που πάνε όλα τα 14χρονα, αναφέρομαι σε κανένα σοβαρό χώρο που μπορείς να κοτσάρεις το λαπτοπ σου και να έχει ησυχία.
    Αν θες ησυχία πάρε βόλτα τις βιβλιοθήκες στην Αθήνα , https://www.lifo.gr/articles/book_ar...is-stin-athina
    αρκετές φαίνονται ενδιαφέρον τόποι, να αράξεις και να κάνεις την δουλεια σου (ειδικά η εθνική βιβλιοθήκη στο ιδρυμα νιάρχος)
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  14. #1319
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες ησυχία πάρε βόλτα τις βιβλιοθήκες στην Αθήνα , https://www.lifo.gr/articles/book_ar...is-stin-athina
    αρκετές φαίνονται ενδιαφέρον τόποι, να αράξεις και να κάνεις την δουλεια σου (ειδικά η εθνική βιβλιοθήκη στο ιδρυμα νιάρχος)
    +1000000000
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  15. #1320
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζουν αυτά τα κόλπα πλέον, δες αν σε συμφέρει κανένα πακέτο.
    Ωραία, κάτι τέτοιο έψαχνα.
    Και εδώ Κύπρο που ακολουθώ την Digital nomad community σε τέτοια πάνε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες ησυχία πάρε βόλτα τις βιβλιοθήκες στην Αθήνα , https://www.lifo.gr/articles/book_ar...is-stin-athina
    αρκετές φαίνονται ενδιαφέρον τόποι, να αράξεις και να κάνεις την δουλεια σου (ειδικά η εθνική βιβλιοθήκη στο ιδρυμα νιάρχος)
    Στα υπόψη αν δεν κάτσει κάτι από τα παραπάνω.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 88 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 68788386878889909398108 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1247
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-24, 20:45
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-13, 19:07
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-12, 01:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας