Σελ. 764 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 744754759762763764765766769774784 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.446-11.460 από 13039
  1. #11446
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Και εγώ είχα κλείσει ραντεβού με γιατρό την Τρίτη (πριν δυο μήνες το είχα κλείσει) και πάπαλα.
    Θα πάω την δευτέρα και αν με δεχθεί καλώς. Αναγκαστικά θα τον λαδώσω για να με εξυπηρετήσει.

  2. #11447
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ είχα κλείσει ραντεβού με γιατρό την Τρίτη (πριν δυο μήνες το είχα κλείσει) και πάπαλα.
    Θα πάω την δευτέρα και αν με δεχθεί καλώς. Αναγκαστικά θα τον λαδώσω για να με εξυπηρετήσει.
    Τι λάδωμα να του κάνεις; Ιατρεία που είναι συμβεβλημένα με τον ΕΟΠΥΥ, χρεώνουν 20 ευρώ την επίσκεψη και σου κλείνουν ραντεβού σε τρεις μέρες. Μη προβαίνεις σε πρακτικές που κάνουν τον κόσμο, πιο στρεβλό από ότι ήδη είναι.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #11448
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Στο συγκεκριμένο δεν πληρώνεις. Δεν είναι συμβεβλημένο. Είναι δημόσιο ιατρείο. Τα ραντεβού αποφεύγω να τα κλείνω Δευτέρα ή Παρασκευή γιατί συνήθως οι γιατροί την έχουν κοπανήσει. Μου δίνει εξάμηνη συνταγή.
    Για αυτό δεν πάω σε συμβεβλημένους. Δεν θέλω να πληρώνω κάτι που δικαιούμαι καθόλου.
    Είμαι από αυτούς που δεν λαδώνουν ποτέ. Αλλά εκεί μας κατάντησαν.
    Ας πούμε ότι με κάποιο τρόπο κατέβω Αθήνα την Τρίτη. Δεν θα βρω τον γιατρό εκεί γιατί λογικό είναι να μην έχει πάει ο ίδιος λόγω της απεργίας.
    Περιμένουμε τις οριστικές ανακοινώσεις των σωματείων.

  4. #11449
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Όμορφα πράγματα μου αρέσει που υπερασπίζονται τα δικαιώματα τους αλλά καταπατούν τα δικαιώματα και τις ελευθερίες άλλων εργαζόμενων

    Τα συγχαρητήρια μου

    Όποτε την τρίτη 18/02/2020 αφού απεργούν όλα τα ΜΜΜ (οι εργαζόμενοι) θα πάρουμε υποχρεωτικά άδεια (δηλαδή θα χρεωθούμε μια μέρα κανονικής αδείας) από την δουλειά μιας και δεν θα μπορούμε να πάμε άλλωστε είναι οι πορείες στην μέση

    Σας ευχαριστώ κύριοι/ες που με αναγκάζεται να πάρω υποχρεωτικά άδεια και να στερηθώ μια μέρα από την κανονική μου άδεια γιατί απλά δεν έχω άλλο μέσο μετακίνησης από το σπίτι μου προς την δουλειά μου και αντίστροφα ούτε φυσικά μπορώ να μετακινηθώ αν χρειαστεί για θέματα της δουλειάς μου.

    Οπότε θα κάτσουμε σπίτι μας , θα ευχαριστηθούμε παραπάνω ύπνο και φυσικά θα σερφάρουμε στον υπολογιστή μας

    Ένα τεράστιο μπράβο στους συνδικαλιστές που νοιάζονται για τους υπόλοιπους εργαζόμενους

    Αφού οι αγαπητοί συνδικαλιστές νοιάζονται για τα προβλήματα μας και φυσικά για το ασφαλιστικό/συνταξιοδοτικό και θα το λύσουν...αλήθεια θέλω να δω τι θα κάνουν τώρα που η πρώην πρόεδρος του ΣτΕ έγινε πρόεδρος της δημοκρατίας και ο πρώην αντιπρόεδρος στο ΣτΕ έγινε πρόεδρος στο ΣτΕ καθώς εκκρεμεί η απόφαση για τα αναδρομικά των συνταξιούχων (η οποία απόφαση πιστεύω ότι θα απορριφθεί και δεν θα πάρουν τίποτα απολύτως) ενώ την ίδια ώρα αναδρομικά και συντάξεις παίρνουν μια χαρά οι πρώην πολιτικοί (συνταξιούχοι) βουλευτές αρκεί να έχουν μια 4ετία και φυσικά οι δικαστικοί αλλά και άλλοι δημόσιοι λειτουργοί χάρη σε νόμο που ψήφισε ο ΣΥΡΙΖΑ και φυσικά δεν κατάργησε η ΝΔ.

  5. #11450
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.318
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμορφα πράγματα μου αρέσει που υπερασπίζονται τα δικαιώματα τους αλλά καταπατούν τα δικαιώματα και τις ελευθερίες άλλων εργαζόμενων

    Τα συγχαρητήρια μου

    Όποτε την τρίτη 18/02/2020 αφού απεργούν όλα τα ΜΜΜ (οι εργαζόμενοι) θα πάρουμε υποχρεωτικά άδεια (δηλαδή θα χρεωθούμε μια μέρα κανονικής αδείας) από την δουλειά μιας και δεν θα μπορούμε να πάμε άλλωστε είναι οι πορείες στην μέση

    Σας ευχαριστώ κύριοι/ες που με αναγκάζεται να πάρω υποχρεωτικά άδεια και να στερηθώ μια μέρα από την κανονική μου άδεια γιατί απλά δεν έχω άλλο μέσο μετακίνησης από το σπίτι μου προς την δουλειά μου και αντίστροφα ούτε φυσικά μπορώ να μετακινηθώ αν χρειαστεί για θέματα της δουλειάς μου.

    Οπότε θα κάτσουμε σπίτι μας , θα ευχαριστηθούμε παραπάνω ύπνο και φυσικά θα σερφάρουμε στον υπολογιστή μας

    Ένα τεράστιο μπράβο στους συνδικαλιστές που νοιάζονται για τους υπόλοιπους εργαζόμενους

    Αφού οι αγαπητοί συνδικαλιστές νοιάζονται για τα προβλήματα μας και φυσικά για το ασφαλιστικό/συνταξιοδοτικό και θα το λύσουν...αλήθεια θέλω να δω τι θα κάνουν τώρα που η πρώην πρόεδρος του ΣτΕ έγινε πρόεδρος της δημοκρατίας και ο πρώην αντιπρόεδρος στο ΣτΕ έγινε πρόεδρος στο ΣτΕ καθώς εκκρεμεί η απόφαση για τα αναδρομικά των συνταξιούχων (η οποία απόφαση πιστεύω ότι θα απορριφθεί και δεν θα πάρουν τίποτα απολύτως) ενώ την ίδια ώρα αναδρομικά και συντάξεις παίρνουν μια χαρά οι πρώην πολιτικοί (συνταξιούχοι) βουλευτές αρκεί να έχουν μια 4ετία και φυσικά οι δικαστικοί αλλά και άλλοι δημόσιοι λειτουργοί χάρη σε νόμο που ψήφισε ο ΣΥΡΙΖΑ και φυσικά δεν κατάργησε η ΝΔ.
    Κανένας δεν σου καταπάτα καμιά ελευθερία σου.
    Μπορείς να μην πάρεις άδεια, έχεις 1 εβδομάδα να βρεις ένα τρόπο να πας στην εργασία σου.
    Μπορείς να μην κάτσεις σπίτι σου να ευχαριστηθείς τον ύπνο σου και φυσικά να σερφαρεις με τον υπολογιστή σου στο ίντερνετ, αλλά να κατέβεις να διαμαρτυρηθείς για αυτά που πιστεύεις.

  6. #11451
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας δεν σου καταπάτα καμιά ελευθερία σου.
    Μπορείς να μην πάρεις άδεια, έχεις 1 εβδομάδα να βρεις ένα τρόπο να πας στην εργασία σου.
    Μπορείς να μην κάτσεις σπίτι σου να ευχαριστηθείς τον ύπνο σου και φυσικά να σερφαρεις με τον υπολογιστή σου στο ίντερνετ, αλλά να κατέβεις να διαμαρτυρηθείς για αυτά που πιστεύεις.
    Ακούς Zer0c00L? Έχεις μια εβδομάδα να βγάλεις φτερά.
    Δεν είμαστε καλά λέω 'γω που θα αποφασίζει ο καθένας πότε γουστάρει να δουλεύουν τα ΜΜΜ και πότε θα πάρω άδεια. Αν την άλλη εβδομάδα αποφασίσουν στη ΔΕΗ να κατεβάσουν διακόπτες δεν τρέχει τίποτα, έχεις μια βδομάδα να φορτίσεις μπόλικες μπαταρίες, σωστά? Ή τότε δεν θα σου αρέσει?

  7. #11452
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να μην πάρεις άδεια, έχεις 1 εβδομάδα να βρεις ένα τρόπο να πας στην εργασία σου.
    3 μέρες = 1 βδομαδα?

  8. #11453
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένας δεν σου καταπάτα καμιά ελευθερία σου.
    Μπορείς να μην πάρεις άδεια, έχεις 1 εβδομάδα να βρεις ένα τρόπο να πας στην εργασία σου.
    Μπορείς να μην κάτσεις σπίτι σου να ευχαριστηθείς τον ύπνο σου και φυσικά να σερφαρεις με τον υπολογιστή σου στο ίντερνετ, αλλά να κατέβεις να διαμαρτυρηθείς για αυτά που πιστεύεις.
    αλήθεια τα πιστεύεις αυτά που λες φίλε μου? για ξανά σκέψου τι μόλις έγραψες σε παρακαλώ πολύ..

    κανένας δεν καταπατά το δικαίωμα μου/ελευθερία μου (πράγματα που τα λέει το σύνταγμα της χώρας και το πολίτευμα δηλαδή η δημοκρατία που επικαλούμαστε) να φύγω από το σπίτι μου και να πάω στην εργασία μου?

    αλήθεια πως θα το κάνω αυτό? με τα πόδια (ευχαριστώ δεν θα πάρω) γιατί αυτοκίνητο/μηχανή/ποδήλατο/πατίνι (δεν διαθέτω αλλά και να είχα πάλι δεν θα τα επέλεγα για εκείνη την ημέρα) , με ταξί δεν υπάρχει λόγος να το χρησιμοποιήσω για να πάω στην δουλειά μου ή στο σπίτι μου γιατί απλά τσάμπα θα έχω δουλέψει την συγκεκριμένη μέρα αφού το ταμείο θα είναι -μείον.

    επίσης σου θυμίζω ότι εκτός από την απεργία υπάρχουν και οι αναμενόμενες πορείες άρα "κλειστό το κέντρο και οι γύρω δρόμοι"

    επίσης σου θυμίζω ότι για την δουλειά μου θα χρειαστεί να μετακινηθώ στο κέντρο για να πάω σε τράπεζες - ΕΦΚΑ - ΑΑΔΕ και λοιπές δημόσιες υπηρεσίες που φυσικά δεν θα δουλεύουν γιατί "απεργούν".

    άρα ερχόμαστε στην αρχή...18/02/2020 υποχρεωτικά θα χρεωθώ μια μέρα κανονικής αδείας λόγω του δικαιώματος στην απεργία κάποιων άλλων εργαζόμενων γιατί εγώ αν απεργήσω θα χάσω το μισθό μου για εκείνη την ημέρα σε αντίθεση με αυτούς που θα απεργούν εκείνη την ημέρα , εγώ μπορεί να απολυθώ αν απεργήσω γιατί δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα (έχω εργοδότη) δεν δουλεύω στο δημόσιο τομέα άρα δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος (μόνιμη εργασία/σίγουρος μισθός/ωράριο) σε αντίθεση με εμένα που αν χρειαστεί θα δουλέψω και παραπάνω από το ωράριο μου (8ώρο) και δεν θα πληρωθώ για αυτό.

    άρα στις 18/02/2020 το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κάτσω σπίτι μου ή να κατέβω και εγώ κέντρο να διαμαρτυρηθώ μαζί με τους άλλους έτσι για να δυσκολέψω την ζωή σε κάποιους άλλους και να κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι κάνω κάτι χρήσιμο...

    γιατί δεν θα γίνει τίποτα απολύτως ότι νόμος είναι προαποφασισμένος να περάσει γιατί το θέλει η κυβέρνηση και αυτοί που κάνουν το κουμάντο θα περάσει ακόμα και αν γίνει "επανάσταση".

    όπως πέρασαν τόσοι νόμοι από την προηγούμενη κυβέρνηση (ΣΥΡΙΖΑ) που υποτίθεται ήταν αριστερή κυβέρνηση άρα κυβέρνηση που υποστήριζε τον λαό...αλλά είχαμε μνημόνια και capital controls
    κτλ...

    το πρόβλημα είναι ότι δεν πιστεύω κανέναν τους γιατί κανένας τους δεν είναι άξιος να κυβερνήσει αυτή την χώρα το μόνο που τους νοιάζει είναι να βολέψουν τον εαυτό τους / τους συγγενείς τους / τους φίλους
    και ότι αρπάξουν για τον κουμπαρά τους όσο θα είναι στην εξουσία.

    αυτά

    τέλος πάντων μην το κουράζουμε και μην κουράζουμε τους συνομιλητές μας (οι οποίοι είναι έξυπνοι/λογικοί άνθρωποι) έτσι θα καταλάβουν ότι εκείνη την ημέρα 18/02/2020 το πιο έξυπνο/λογικό είναι απλά να πάρεις μια μέρα κανονικής αδείας και να μην μετακινηθείς καθόλου

    αλλιώς θα χρειαστείς σίγουρα χάπια για τα νεύρα σου και τεράστια υπομονή με την κίνηση που θα υπάρχει στους δρόμους.

    για αυτό εύχομαι καλό κουράγιο και καλή υπομονή σε όσους/ες εκείνη την ημέρα αποφασίσουν να μετακινηθούν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούς Zer0c00L? Έχεις μια εβδομάδα να βγάλεις φτερά.
    Δεν είμαστε καλά λέω 'γω που θα αποφασίζει ο καθένας πότε γουστάρει να δουλεύουν τα ΜΜΜ και πότε θα πάρω άδεια. Αν την άλλη εβδομάδα αποφασίσουν στη ΔΕΗ να κατεβάσουν διακόπτες δεν τρέχει τίποτα, έχεις μια βδομάδα να φορτίσεις μπόλικες μπαταρίες, σωστά? Ή τότε δεν θα σου αρέσει?
    χαχα

    πολύ σωστά

    φτερά δεν προλαβαίνω να βγάλω σε τρεις ημέρες

    επίσης δεν είμαστε στο Star Trek για να κάνω τηλεμεταφορά/διακτίνηση

    τελικά όσο ζεις μαθαίνεις και νέα πράγματα σε αυτή την ζωή άντε να δω τι άλλο θα διαβάσω/δω σε αυτά τα πράγματα που λέγονται δημόσιες ιστοσελίδες/κοινότητες (φόρουμ)

    αλήθεια έχουν διαβάσει τι λέει το σύνταγμα (κάντε έναν κόπο και διαβάστε τι λέει για τα δικαιώματα/ελευθερίες των πολιτών.)

  9. #11454
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.318
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 μέρες = 1 βδομαδα?
    Μετράμε από το πότε πόσταρε ο Zero?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλήθεια τα πιστεύεις αυτά που λες φίλε μου? για ξανά σκέψου τι μόλις έγραψες σε παρακαλώ πολύ..

    κανένας δεν καταπατά το δικαίωμα μου/ελευθερία μου (πράγματα που τα λέει το σύνταγμα της χώρας και το πολίτευμα δηλαδή η δημοκρατία που επικαλούμαστε) να φύγω από το σπίτι μου και να πάω στην εργασία μου?

    αλήθεια πως θα το κάνω αυτό? με τα πόδια (ευχαριστώ δεν θα πάρω) γιατί αυτοκίνητο/μηχανή/ποδήλατο/πατίνι (δεν διαθέτω αλλά και να είχα πάλι δεν θα τα επέλεγα για εκείνη την ημέρα) , με ταξί δεν υπάρχει λόγος να το χρησιμοποιήσω για να πάω στην δουλειά μου ή στο σπίτι μου γιατί απλά τσάμπα θα έχω δουλέψει την συγκεκριμένη μέρα αφού το ταμείο θα είναι -μείον.

    επίσης σου θυμίζω ότι εκτός από την απεργία υπάρχουν και οι αναμενόμενες πορείες άρα "κλειστό το κέντρο και οι γύρω δρόμοι"

    επίσης σου θυμίζω ότι για την δουλειά μου θα χρειαστεί να μετακινηθώ στο κέντρο για να πάω σε τράπεζες - ΕΦΚΑ - ΑΑΔΕ και λοιπές δημόσιες υπηρεσίες που φυσικά δεν θα δουλεύουν γιατί "απεργούν".

    άρα ερχόμαστε στην αρχή...18/02/2020 υποχρεωτικά θα χρεωθώ μια μέρα κανονικής αδείας λόγω του δικαιώματος στην απεργία κάποιων άλλων εργαζόμενων γιατί εγώ αν απεργήσω θα χάσω το μισθό μου για εκείνη την ημέρα σε αντίθεση με αυτούς που θα απεργούν εκείνη την ημέρα , εγώ μπορεί να απολυθώ αν απεργήσω γιατί δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα (έχω εργοδότη) δεν δουλεύω στο δημόσιο τομέα άρα δεν είμαι δημόσιος υπάλληλος (μόνιμη εργασία/σίγουρος μισθός/ωράριο) σε αντίθεση με εμένα που αν χρειαστεί θα δουλέψω και παραπάνω από το ωράριο μου (8ώρο) και δεν θα πληρωθώ για αυτό.

    άρα στις 18/02/2020 το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κάτσω σπίτι μου ή να κατέβω και εγώ κέντρο να διαμαρτυρηθώ μαζί με τους άλλους έτσι για να δυσκολέψω την ζωή σε κάποιους άλλους και να κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι κάνω κάτι χρήσιμο...

    γιατί δεν θα γίνει τίποτα απολύτως ότι νόμος είναι προαποφασισμένος να περάσει γιατί το θέλει η κυβέρνηση και αυτοί που κάνουν το κουμάντο θα περάσει ακόμα και αν γίνει "επανάσταση".

    όπως πέρασαν τόσοι νόμοι από την προηγούμενη κυβέρνηση (ΣΥΡΙΖΑ) που υποτίθεται ήταν αριστερή κυβέρνηση άρα κυβέρνηση που υποστήριζε τον λαό...αλλά είχαμε μνημόνια και capital controls
    κτλ...

    το πρόβλημα είναι ότι δεν πιστεύω κανέναν τους γιατί κανένας τους δεν είναι άξιος να κυβερνήσει αυτή την χώρα το μόνο που τους νοιάζει είναι να βολέψουν τον εαυτό τους / τους συγγενείς τους / τους φίλους
    και ότι αρπάξουν για τον κουμπαρά τους όσο θα είναι στην εξουσία.

    αυτά

    τέλος πάντων μην το κουράζουμε και μην κουράζουμε τους συνομιλητές μας (οι οποίοι είναι έξυπνοι/λογικοί άνθρωποι) έτσι θα καταλάβουν ότι εκείνη την ημέρα 18/02/2020 το πιο έξυπνο/λογικό είναι απλά να πάρεις μια μέρα κανονικής αδείας και να μην μετακινηθείς καθόλου

    αλλιώς θα χρειαστείς σίγουρα χάπια για τα νεύρα σου και τεράστια υπομονή με την κίνηση που θα υπάρχει στους δρόμους.

    για αυτό εύχομαι καλό κουράγιο και καλή υπομονή σε όσους/ες εκείνη την ημέρα αποφασίσουν να μετακινηθούν.

    - - - Updated - - -



    χαχα

    πολύ σωστά

    φτερά δεν προλαβαίνω να βγάλω σε τρεις ημέρες

    επίσης δεν είμαστε στο Star Trek για να κάνω τηλεμεταφορά/διακτίνηση

    τελικά όσο ζεις μαθαίνεις και νέα πράγματα σε αυτή την ζωή άντε να δω τι άλλο θα διαβάσω/δω σε αυτά τα πράγματα που λέγονται δημόσιες ιστοσελίδες/κοινότητες (φόρουμ)

    αλήθεια έχουν διαβάσει τι λέει το σύνταγμα (κάντε έναν κόπο και διαβάστε τι λέει για τα δικαιώματα/ελευθερίες των πολιτών.)
    Φτερά δεν προλαβαίνεις να βγάλεις ,πόδια, ταξί αυτοκίνητο δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις, αλλά οκ οι άλλοι σου φταίνε.

    Να προστατέψουμε το δικαίωμα σου στην εργασία( υπό όρους βέβαια για να μην χαλάσουμε την ζαχαρένια σου) αλλά όχι το δικαίωμα στην απεργία.

  10. #11455
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Τραγωδία στο Μετρό: Νεκρός ο 30χρονος που έπεσε στις ράγες στον σταθμό «Αγιος Ιωάννης»

    https://www.iefimerida.gr/ellada/pto...-agios-ioannis

  11. #11456
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετράμε από το πότε πόσταρε ο Zero?

    Φτερά δεν προλαβαίνεις να βγάλεις ,πόδια, ταξί αυτοκίνητο δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις, αλλά οκ οι άλλοι σου φταίνε.

    Να προστατέψουμε το δικαίωμα σου στην εργασία( υπό όρους βέβαια για να μην χαλάσουμε την ζαχαρένια σου) αλλά όχι το δικαίωμα στην απεργία.
    μιας και κάνεις παράθεση μήνυμα μου θα σου απαντήσω κατά λέξη σε αυτά που σχολιάζεις

    δυστυχώς σήμερα 15/02/2020 έγραψα άρα μέχρι τις 18/02/2020 έχουμε τρεις ημέρες και όχι μια εβδομάδα (επτά ημέρες)

    φτερά δεν προλαβαίνω να βγάλω

    τηλεμεταφορά/διακτίνηση δεν έχει ανακαλυφτεί ακόμα...

    με τα πόδια λυπάμαι αλλά από την περιοχή του Παγκρατίου έως το κέντρο (Εξάρχεια/Πεδίο του Άρεως/Λεωφόρος Αλεξάνδρας) είναι πολύ...

    αυτοκίνητο/μηχανή/ποδήλατο/πατίνι όπως είπα δεν έχω / δεν είμαι ιδιοκτήτης κανενός από τα προαναφερόμενα μέσα μεταφοράς
    αυτοκίνητο/μηχανή δεν μου περισσεύουν χρήματα για την αγορά/συντήρηση τους

    ηλεκτρικό ποδήλατο/ηλεκτρικό πατίνι είναι υπό σκέψη η αγορά εφόσον περισσεύουν χρήματα για την αγορά/συντήρηση τους

    ταξί δεν το συζητώ καν καθώς το κόστος για να πάω στην εργασία μου και μετά στο σπίτι μου θα είναι σαν να δούλεψα δωρεάν καθώς το ταμείο θα είναι -μείον άρα απορρίπτεται

    επίσης σου διαφεύγει μια λεπτομέρεια ή την ξεχνάς

    το πρόβλημα δεν είναι μόνο στο να πάω στην εργασία μου από το σπίτι ή αντίστροφα

    αλλά και στην μετακίνηση που πιθανόν χρειαστεί για λόγους της εργασίας μου στο κέντρο και στις γύρω περιοχές καθώς δεν μπορώ να δεσμεύσω για ολόκληρη ημέρα όχημα της εταιρείας και οδηγό να με μεταφέρει ούτε φυσικά να χρεώσω την εταιρεία για τις μετακινήσεις που θα χρειαστεί να γίνουν με ταξί.

    δυστυχώς για σένα και τον οποιοδήποτε το σύνταγμα είναι ξεκάθαρο στα δικαιώματα/υποχρεώσεις/ελευθερίες που έχει ο κάθε πολίτης αυτής της χώρας

    έτσι αυτός που απεργεί οφείλει να σεβαστεί το δικαίωμα μου/ελευθερία μου να πάω στην εργασία μου/σπίτι μου.

    αν θες επίσης να το αναλύσω πιο καλά

    τα ΜΜΜ δεν είναι ιδιοκτησία των εργαζόμενων σε αυτά

    είναι ιδιοκτησία του δημοσίου και των πολιτών που τα πληρώνουν και τα χρησιμοποιούν

    δικαίωμα στην απεργία φυσικά και έχεις αλλά γνωρίζεις φυσικά ότι η απεργία έχει και κάποιες κυρώσεις π.χ δεν πληρώνεσαι (πράγμα που δεν ισχύει φυσικά γιατί όλοι θα πληρωθείτε την ημέρα αυτή και αναφέρομαι στους δημοσίους υπάλληλους και μην μου πείτε ότι δεν ισχύει γιατί ξέρω και τους τρόπους που το πετυχαίνεται αυτό...ας είναι καλά εργαζόμενοι στον ΟΑΣΑ μου λένε την αλήθεια χωρίς φόβο)

    επίσης μπορείς να απεργήσεις αν δουλεύεις στο δημόσιο τομέα (δεν κινδυνεύεις να χάσεις την δουλειά σου ή τον μισθό σου) αν δουλεύεις στον ιδιωτικό τομέα...κινδυνεύεις να χάσεις απλά την δουλειά σου εκτός του μισθού σου.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τραγωδία στο Μετρό: Νεκρός ο 30χρονος που έπεσε στις ράγες στον σταθμό «Αγιος Ιωάννης»

    https://www.iefimerida.gr/ellada/pto...-agios-ioannis
    κρίμα γιατί χάθηκε ένας νέος άνθρωπος

    ελπίζω να είναι ατύχημα και όχι αυτοκτονία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 15-02-20 στις 20:17.

  12. #11457
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Τσακωθείτε μεταξύ σας πλεμπαίοι φτωχοί. Βολεύει εμάς τους πλουσιους.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  13. #11458
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσακωθείτε μεταξύ σας πλεμπαίοι φτωχοί. Βολεύει εμάς τους πλουσιους.
    έτσι...συμφωνώ μαζί σου

    εμείς οι πλούσιοι έχουμε την υγεία μας και φυσικά πολλά χρήματα και δεν μας νοιάζει για τίποτα άλλο

  14. #11459
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σε περίπτωση που δεν υπάρχει δυνατότητα μετακίνησης από και προς την εργασία οφείλει ο εργοδότης να πληρώσει το ΤΑΞΙ ή το μεταφορικό.
    Επίσης απαγορεύεται με το έτσι θέλω να χρεώσει κανονική άδεια μεταξύ δυο εργάσιμων ημερών χωρίς να υπάρχει συμφωνία με τον εργαζόμενο.

    Οπότε για όσους κάθονται σπίτια τους εκείνη την ημέρα υποχρεούται να τους πληρώσει σαν να πήγαν στην εργασία τους.
    Αυτό λέει η νομοθεσία τώρα όποιος θέλει το ψάχνει περισσότερο.
    Αν εφαρμόζεται ή όχι αυτό είναι άλλο.

  15. #11460
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περίπτωση που δεν υπάρχει δυνατότητα μετακίνησης από και προς την εργασία οφείλει ο εργοδότης να πληρώσει το ΤΑΞΙ ή το μεταφορικό.
    Επίσης απαγορεύεται με το έτσι θέλω να χρεώσει κανονική άδεια μεταξύ δυο εργάσιμων ημερών χωρίς να υπάρχει συμφωνία με τον εργαζόμενο.

    Οπότε για όσους κάθονται σπίτια τους υποχρεούται να τους πληρώσει σαν να πήγαν στην εργασία τους.
    Αυτό λέει η νομοθεσία τώρα όποιος θέλει το ψάχνει περισσότερο.
    που το λέει αυτό;

Σελ. 764 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 744754759762763764765766769774784 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας