Σελ. 6 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 171
  1. #76
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εγράφη σημερινή, αμέσως να μας πεις για την Ρουμανία, την Ελβετία, το Καρτελ και ότι τα παίρνουμε textbook βαρετή περίπτωση.

  2. #77
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον το Η267Α θα σου δωσουν το οποιο ειναι καλο ρουτερ και με ροουτ μπορεις να κανεις τα παντα
    Εκτός απο το να πας αργότερα σε 200αρα.

    Επίσης έχει θέμα στην υποστήριξη του G.INP.

  3. #78
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός απο το να πας αργότερα σε 200αρα.

    Επίσης έχει θέμα στην υποστήριξη του G.INP.
    Έχω το Η267Α και έχω ζητήσει αναβάθμιση σε 200αρα. Την έχουν δρομολογήσει και περίμενα να μου κάνουν αλλαγή εξοπλισμού καθώς το Η267Α πάει μέχρι τα 100. Αλλά αντί αυτού, όταν με κάλεσαν μου είπαν ότι θα μπει μια συσκευή πριν το modem / router και μετά θα μπορεί να γίνει η αναβάθμιση στα 200! Λεπτομέριες δεν ξέρω ακόμη, δεν το έχω δει στην πράξη.

    Με το "θέμα στην υποστήριξη του G.INP" τι ακριβώς εννοείς; Το είδους θέμα έχει;

  4. #79
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheFireman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το Η267Α και έχω ζητήσει αναβάθμιση σε 200αρα. Την έχουν δρομολογήσει και περίμενα να μου κάνουν αλλαγή εξοπλισμού καθώς το Η267Α πάει μέχρι τα 100. Αλλά αντί αυτού, όταν με κάλεσαν μου είπαν ότι θα μπει μια συσκευή πριν το modem / router και μετά θα μπορεί να γίνει η αναβάθμιση στα 200! Λεπτομέριες δεν ξέρω ακόμη, δεν το έχω δει στην πράξη.

    Με το "θέμα στην υποστήριξη του G.INP" τι ακριβώς εννοείς; Το είδους θέμα έχει;
    Είτε θα σου δώσουν το H300S είτε υπάρχει δυνατότητα FTTH, οπότε θα δώσουν ONT.

    Για το G.INP έχει αναφερθεί από αρκετούς στο topic του H267A ότι πέφτει η ταχύτητα/throughput του upload στα 5Mbps κι ας συγχρονιζει στα 10-11.

  5. #80
    Εγγραφή
    03-05-2021
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγγραφή σημερινή είναι το κριτήριο σου ; Καρτέλ και στο forum δηλαδή ; Άμα είναι οι παλιοί να έχουν τέτοιες απόψεις στο forum φαντασου τι απόψεις έχουν αυτοί που τα παίρνουν από την τσέπη μας . Εύγε

  6. #81
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.950
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Cosmote πουλάει Υπηρεσίες, οι άλλοι πουλάνε λίγο-πολύ "γρήγορο internet".
    To πρόβλημα είναι οτι ούτε γρήγορο ίντερνετ δεν πουλάνε οι άλλοι. Δες το μπούκωμα που έφαγε η vodafone και η wind με την τηλεργασία πέρσι. Μπορεί να έχεις vodafone και να συγχρονίζεις με 200 αλλά αν το υπόλοιπο δίκτυο έχει μπουκώσει ή δεν έχει άλλο bandwidth να σου δώσει με εξωτερικό, τι να τα κάνεις τα 200; Στον ΟΤΕ πληρώνεις 200 και έχεις εγγυημένα 200 από το σπίτι μέχρι το άλλο άκρο του πλανήτη.

  7. #82
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον ΟΤΕ πληρώνεις 200 και έχεις εγγυημένα 200 από το σπίτι μέχρι το άλλο άκρο του πλανήτη.
    Roflmao όμως. Με contention ratio 1/40 δεν έχεις για κανένα λόγο εγγυημένα 200, πόσο μάλλον μεχρι το άλλο άκρο του πλανήτη.

  8. #83
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πρόβλημα είναι οτι ούτε γρήγορο ίντερνετ δεν πουλάνε οι άλλοι. Δες το μπούκωμα που έφαγε η vodafone και η wind με την τηλεργασία πέρσι. Μπορεί να έχεις vodafone και να συγχρονίζεις με 200 αλλά αν το υπόλοιπο δίκτυο έχει μπουκώσει ή δεν έχει άλλο bandwidth να σου δώσει με εξωτερικό, τι να τα κάνεις τα 200; Στον ΟΤΕ πληρώνεις 200 και έχεις εγγυημένα 200 από το σπίτι μέχρι το άλλο άκρο του πλανήτη.
    Ούτε οι μέτοχοι δεν τα πιστεύουν αυτά. Κόψε κάτι
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #84
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είτε θα σου δώσουν το H300S είτε υπάρχει δυνατότητα FTTH, οπότε θα δώσουν ONT.

    Για το G.INP έχει αναφερθεί από αρκετούς στο topic του H267A ότι πέφτει η ταχύτητα/throughput του upload στα 5Mbps κι ας συγχρονιζει στα 10-11.
    Έτσι πίστευα και εγώ, αλλά μου είπε ότι το H267A θα παραμείνει και θα μπει καάτι πριν από αυτό. Τι να πω, κάτι μάλλον δεν κατάλαβα εγώ καλά ή αυτός. Θα δείξει...
    Όπως και να έχει, με δεδομένο ότι και το H267A και H300S έχουν τα θεματάκια τους, μάλλον είναι καλύτερα να αγοράσω δικό μου modem/router. Έχω διαβάσει πολλούς που λένε για τα Fritz!Box ότι είναι πολύ καλά. Είναι αυτά μονόδρομος, ή υπάρχουν και πιο οικονομικά modem/router με υποστήριξη vectoring 35b έως 300Mbps τα οποία να δουλεύουν σωστά;

  10. #85
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheFireman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι πίστευα και εγώ, αλλά μου είπε ότι το H267A θα παραμείνει και θα μπει καάτι πριν από αυτό. Τι να πω, κάτι μάλλον δεν κατάλαβα εγώ καλά ή αυτός. Θα δείξει...
    Όπως και να έχει, με δεδομένο ότι και το H267A και H300S έχουν τα θεματάκια τους, μάλλον είναι καλύτερα να αγοράσω δικό μου modem/router. Έχω διαβάσει πολλούς που λένε για τα Fritz!Box ότι είναι πολύ καλά. Είναι αυτά μονόδρομος, ή υπάρχουν και πιο οικονομικά modem/router με υποστήριξη vectoring 35b έως 300Mbps τα οποία να δουλεύουν σωστά;
    Δεν θυμάμαι αν υπάρχει κάτι φτηνότερο απο το Fritzbox 7530.

  11. #86
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμάμαι αν υπάρχει κάτι φτηνότερο απο το Fritzbox 7530.
    OK, Fritz!Box η επιλογή τότε! Ευχαριστώ πολύ!

  12. #87
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.039
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Για όποιους κοιτάνε τη μέγιστη δυνατή παροχή ταχύτητας, ανεξαρτήτως χρημάτων, στις υπάρχουσες χάλκινες υποδομές, καλό είναι να δουν αν ο πάροχός τους υποστηρίζει VDSL bonding, που μπορεί να δώσει μέχρι 500 Mbps. Θα χρειαστείτε συμβατό router, όπως το FRITZ!Box 7581. Χρειάζεται προσοχή μόνο στο physical layer για το πώς θα φτάσουν τα δύο ζεύγη στο router. Οι διορθώσεις του vectoring κάνουν δουλειά, αλλά δεν είναι πανάκεια.

    Για FTTH δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο. Σου δίνουν συνήθως ένα ONT που αναλαμβάνει τη διαμόρφωση του σήματος και στέλνει τα δεδομένα στη WAN θύρα του router σας.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  13. #88
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VagRom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα το ΦΕΚ με τα εγκεκριμένα προγράμματα του ΟΤΕ, στις εμπορικές ανακοινώσεις δεν τα έχουν ακόμα όλα. Το 50αρι θα δοθεί στα 28,90 τελική τιμή προ έκπτωσης ηλεκτρονικού λογαριασμού, δηλαδή 27,90! Σε ένα μήνα ακριβώς λήγει το συμβόλαιό μου στο 24αρι και οριακά μπορεί να προλάβω τη νέα τιμή!
    Μπορείς φίλε μου να μου πεις σε ποιο ΦΕΚ είναι ?
    Θα ήθελα να το δω
    Ευχαριστώ

  14. #89
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς φίλε μου να μου πεις σε ποιο ΦΕΚ είναι ?
    Θα ήθελα να το δω
    Ευχαριστώ
    Θα τα βρείς εδώ

  15. #90
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    7800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Thomson tg585v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 32,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν κάνεις το αίτημα μέσα από το site γίνεται να πάρεις την καινούρια τιμή. Επιλέγεις υφιστάμενη σύνδεση κάνεις το αίτημα, σου έρχεται και σε 1-2 εργάσιμες σε καλούν για επιβεβαίωση στο τηλέφωνο που θα δηλώσεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτούς που έχουν ήδη το 100XL στα 41,90 γίνεται τίποτα η μπα;
    Αν κάνεις το αίτημα μέσα από το site γίνεται να πάρεις την καινούρια τιμή. Επιλέγεις υφιστάμενη σύνδεση κάνεις το αίτημα, σου έρχεται επιβεβαιωτικο mail και σε 1-2 εργάσιμες σε καλούν για επιβεβαίωση στο τηλέφωνο που θα δηλώσεις.

Σελ. 6 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας