Σελ. 50 από 271 ΠρώτηΠρώτη ... 3040454849505152556070 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 736-750 από 4063
  1. #736
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν εξαιρέσεις το αισθητικό μέρος και το πως λίγο "ψάχνεις" ακόμα και το C/P μιας και βγαίνει σε εικονίδιο και όχι σε κέίμενο που έχεις αυτοματοποιημένα συνηθίσει, είναι ταχύτατα στην αίσθηση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #737
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Windows 11 crippling NVMe SSD speeds according to multiple user reports
    https://www.neowin.net/news/windows-...-user-reports/
    https://answers.microsoft.com/en-us/...6-f8d3b8f36837

    Θελουν ευχελαιο και αμεσα εκει στην ms!
    ديميتريس

  3. #738
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    ΑΚΟΜΑ δεν το έφτιαξαν αυτό;
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  4. #739
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #740
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΚΟΜΑ δεν το έφτιαξαν αυτό;
    Ποτε ειχε ξανα τετοιο θεμα? Μηπως θυμασαι αυτο με την l3 cache των ryzen? Εκτος αν λες το αλλο με την καθυστερηση στον explorer.

    Θα το φτιαξουν και αυτο, απλα δεν ειναι επειγον... Πριν 1+ βδομαδα βαλανε νεα emojis και φτιαξανε νεο media player, πριν λιγες μερες ειπανε για νεα layouts στο start menu και κατι αλλαγες στο paint, χτες ειπανε για το μαυρο notepad που λεει ο denisun απο πανω. Αυτα ειναι τα σοβαρα θεματα για την ms, πως να το κανουμε?
    ديميتريس

  6. #741
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτε ειχε ξανα τετοιο θεμα? Μηπως θυμασαι αυτο με την l3 cache των ryzen? Εκτος αν λες το αλλο με την καθυστερηση στον explorer.

    Θα το φτιαξουν και αυτο, απλα δεν ειναι επειγον... Πριν 1+ βδομαδα βαλανε νεα emojis και φτιαξανε νεο media player, πριν λιγες μερες ειπανε για νεα layouts στο start menu και κατι αλλαγες στο paint, χτες ειπανε για το μαυρο notepad που λεει ο denisun απο πανω. Αυτα ειναι τα σοβαρα θεματα για την ms, πως να το κανουμε?
    https://www.reddit.com/r/Windows11/c...atly_on_small/

    https://www.reddit.com/r/Windows11/c...speeds_almost/
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #742
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτε ειχε ξανα τετοιο θεμα? Μηπως θυμασαι αυτο με την l3 cache των ryzen? Εκτος αν λες το αλλο με την καθυστερηση στον explorer.

    Θα το φτιαξουν και αυτο, απλα δεν ειναι επειγον... Πριν 1+ βδομαδα βαλανε νεα emojis και φτιαξανε νεο media player, πριν λιγες μερες ειπανε για νεα layouts στο start menu και κατι αλλαγες στο paint, χτες ειπανε για το μαυρο notepad που λεει ο denisun απο πανω. Αυτα ειναι τα σοβαρα θεματα για την ms, πως να το κανουμε?
    Τα 10αρια τελικά θα αναγορευτούν στα νέα 7αρια, εκεί θα καταντήσουμε τελικά.

    Προσωπικά τα 11 μόνο σε Dual Boot με τα 10αρια, απλά για να υπάρχει μια επαφή, ούτε γι' αστείο σαν κύριο λειτουργικό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #743
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 10αρια ltsc τελικά θα αναγορευτούν στα νέα 7αρια
    Fixed
    ديميتريس

  9. #744
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 10αρια τελικά θα αναγορευτούν στα νέα 7αρια, εκεί θα καταντήσουμε τελικά.

    Προσωπικά τα 11 μόνο σε Dual Boot με τα 10αρια, απλά για να υπάρχει μια επαφή, ούτε γι' αστείο σαν κύριο λειτουργικό.
    Κι εγώ για 'κει το κόβω.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  10. #745
    Εγγραφή
    16-10-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω έναν NVME Samsung 970 Evo Plus 500GB στο σύστημα μου με τα Windows 11 εγκατεστημένα σε αυτόν. Το πρόβλημα όμως είναι οι πολύ χαμηλές ταχύτητες όταν αντιγράφω αρχεία από έναν άλλο δίσκο SSD 2,5αρη, στον βασικό 970 Evo Plus που κυμαίνονται γύρω στα 460-470MB/s. Σε άλλα συστήματα με W11 και το ίδιο μοντέλο NVME, έχω δει ταχύτητες μέχρι και 1,8GB/s σε μεταφορά μεγάλων αρχείων και μου φαίνεται περίεργο. Γνωρίζω ότι τα W11 ευθύνονται σε κάποιο βαθμό για τα χαμηλά random writes, αλλά απ' όσο θυμάμαι και στα W10 αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα. Μόνο σε μεταφορά αρχείων αντιμετωπίζω το θέμα αυτό. Η εκκίνηση του υπολογιστή γίνεται κανονικά σε μερικά δεύτερα και γενικά φαίνεται να διαβάζει γρήγορα. Δυστυχώς δεν έχω κάποιο screenshot με Benchmarks από W10 για σύγκριση με τα W11.

    Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται κάτι στην μητρική μου και να μην υποστηρίζει τις μέγιστες ταχύτητες του NVME;
    Motherboard: MSI B450M Pro VDH
    CPU: AMD Ryzen 5 2600
    RAM: Corsair vengeance LPX DDR4 3200MHz 16GB
    GPU: NVidia GT force 710
    Storage: Samsung 970 Evo Plus 500GB/ Crucial MX500 1T

  11. #746
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.102
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baiosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω έναν NVME Samsung 970 Evo Plus 500GB στο σύστημα μου με τα Windows 11 εγκατεστημένα σε αυτόν. Το πρόβλημα όμως είναι οι πολύ χαμηλές ταχύτητες όταν αντιγράφω αρχεία από έναν άλλο δίσκο SSD 2,5αρη, στον βασικό 970 Evo Plus που κυμαίνονται γύρω στα 460-470MB/s. Σε άλλα συστήματα με W11 και το ίδιο μοντέλο NVME, έχω δει ταχύτητες μέχρι και 1,8GB/s σε μεταφορά μεγάλων αρχείων και μου φαίνεται περίεργο. Γνωρίζω ότι τα W11 ευθύνονται σε κάποιο βαθμό για τα χαμηλά random writes, αλλά απ' όσο θυμάμαι και στα W10 αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα. Μόνο σε μεταφορά αρχείων αντιμετωπίζω το θέμα αυτό. Η εκκίνηση του υπολογιστή γίνεται κανονικά σε μερικά δεύτερα και γενικά φαίνεται να διαβάζει γρήγορα. Δυστυχώς δεν έχω κάποιο screenshot με Benchmarks από W10 για σύγκριση με τα W11.

    Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται κάτι στην μητρική μου και να μην υποστηρίζει τις μέγιστες ταχύτητες του NVME;
    Motherboard: MSI B450M Pro VDH
    CPU: AMD Ryzen 5 2600
    RAM: Corsair vengeance LPX DDR4 3200MHz 16GB
    GPU: NVidia GT force 710
    Storage: Samsung 970 Evo Plus 500GB/ Crucial MX500 1T
    Κάτι μπερδεύεις. Ο Crucial σου είναι sata με max όριο 500/500, πως θες να δώσει πάνω από αυτό στον Samsung?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #747
    Εγγραφή
    16-10-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Όντως; Δηλαδή για να δώ τέτοιες ταχύτητες μεταφοράς, έπρεπε να έχω έναν αντίστοιχο NVME;

  13. #748
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baiosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.

    Έχω έναν NVME Samsung 970 Evo Plus 500GB στο σύστημα μου με τα Windows 11 εγκατεστημένα σε αυτόν. Το πρόβλημα όμως είναι οι πολύ χαμηλές ταχύτητες όταν αντιγράφω αρχεία από έναν άλλο δίσκο SSD 2,5αρη, στον βασικό 970 Evo Plus που κυμαίνονται γύρω στα 460-470MB/s. Σε άλλα συστήματα με W11 και το ίδιο μοντέλο NVME, έχω δει ταχύτητες μέχρι και 1,8GB/s σε μεταφορά μεγάλων αρχείων και μου φαίνεται περίεργο. Γνωρίζω ότι τα W11 ευθύνονται σε κάποιο βαθμό για τα χαμηλά random writes, αλλά απ' όσο θυμάμαι και στα W10 αντιμετώπιζα παρόμοιο πρόβλημα. Μόνο σε μεταφορά αρχείων αντιμετωπίζω το θέμα αυτό. Η εκκίνηση του υπολογιστή γίνεται κανονικά σε μερικά δεύτερα και γενικά φαίνεται να διαβάζει γρήγορα. Δυστυχώς δεν έχω κάποιο screenshot με Benchmarks από W10 για σύγκριση με τα W11.

    Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται κάτι στην μητρική μου και να μην υποστηρίζει τις μέγιστες ταχύτητες του NVME;
    Motherboard: MSI B450M Pro VDH
    CPU: AMD Ryzen 5 2600
    RAM: Corsair vengeance LPX DDR4 3200MHz 16GB
    GPU: NVidia GT force 710
    Storage: Samsung 970 Evo Plus 500GB/ Crucial MX500 1T
    ειναι αδυνατον να εχεις δει οπως λες "ταχύτητες μέχρι και 1,8GB/s σε μεταφορά μεγάλων αρχείων" με Crucial MX500
    Διαβαζεις καποιες σπάνιες περιπτωσεις που γράφονται και σε επηρεάζουν και νομιζεις οτι "Γνωρίζω ότι τα W11 ευθύνονται σε κάποιο βαθμό για τα χαμηλά random writes,.."
    Κανε ενα τεστ και θα δεις αν εχεις θεμα 1 λεπτο θα σου παρει Το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα εχει τιποτα οπως οι περισσοτεροι
    Η ταχυτητα ειναι αυτη που εχει το πιο αργο μεσο οταν αντιγραφεις αναμεσα σε 2 μεσα

  14. #749
    Εγγραφή
    16-10-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι αδυνατον να εχεις δει οπως λες "ταχύτητες μέχρι και 1,8GB/s σε μεταφορά μεγάλων αρχείων" με Crucial MX500
    Διαβαζεις καποιες σπάνιες περιπτωσεις που γράφονται και σε επηρεάζουν και νομιζεις οτι "Γνωρίζω ότι τα W11 ευθύνονται σε κάποιο βαθμό για τα χαμηλά random writes,.."
    Κανε ενα τεστ και θα δεις αν εχεις θεμα 1 λεπτο θα σου παρει Το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα εχει τιποτα οπως οι περισσοτεροι
    Η ταχυτητα ειναι αυτη που εχει το πιο αργο μεσο οταν αντιγραφεις αναμεσα σε 2 μεσα
    Δεν έγραψα ακριβώς αυτό, αλλά okay.
    Προφανώς δεν ρώτησα η δεν είδα, πως οι μεταφορές αρχείων με τις ταχύτητες αυτές που είδα, έγιναν από NVME σε NVME δίσκους κι όχι από από SATA se NVME.
    Συγγνώμη παιδιά, δεν γνωρίζω πολλά και μου λύσατε την απορία.
    Άρα και το ανάποδο να κάνω, αντιγραφη από NVME και επικόληση σε SATA δίσκο, εφόσον ο SATA έχει 500 μέγιστο R/W πάλι με τέτοιες ταχύτητες θα γίνει.

  15. #750
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baiosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έγραψα ακριβώς αυτό, αλλά okay.
    Προφανώς δεν ρώτησα η δεν είδα, πως οι μεταφορές αρχείων με τις ταχύτητες αυτές που είδα, έγιναν από NVME σε NVME δίσκους κι όχι από από SATA se NVME.
    Συγγνώμη παιδιά, δεν γνωρίζω πολλά και μου λύσατε την απορία.
    Άρα και το ανάποδο να κάνω, αντιγραφη από NVME και επικόληση σε SATA δίσκο, εφόσον ο SATA έχει 500 μέγιστο R/W πάλι με τέτοιες ταχύτητες θα γίνει.
    CrystalDiskMark
    κανε μονος σου ενα τεστ και θα δεις της ταχυτητες των δισκων σου

Σελ. 50 από 271 ΠρώτηΠρώτη ... 3040454849505152556070 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας