Σελ. 511 από 590 ΠρώτηΠρώτη ... 491501506509510511512513516521531 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.651-7.665 από 8842
  1. #7651
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved

  2. #7652
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι ξέρεις πολύ καλά τι είναι ο ναζισμός και τι πρεσβεύει, χωρίς να έχεις διαβάσει το Mein Kampf.
    Η διαφορά είναι ότι εγώ ξέρω τι πρεβεύει ο ναζισμός (και) διαβάζοντας το Mein Kampf. Εσύ από αυτά που γράφεις φαίνεται ότι δεν έχεις ιδεά τι εστί κομμουνισμός. Για να ορίζεις κάτι ως "σκουπίδι" το ελάχιστο που πρέπει να έχεις, είναι μία έστω απλή κατανόηση του τι πρεσβεύει. Π.χ. το μεγαλύτερο σκουπίδι για μένα είναι η βίβλος, αλλά τη διάβασα και 5-6 φορές πριν τη χαρακτηρίσω έτσι. Και δε γράφω ό,τι μου κατέβει αποδίδοντας το στον χριστιανισμό επειδή το είπε o Μπάμπης ο σουγιάς και ο Νίκος ο πεταλούδας.


    Ναι και ζητάς πηγή για τη πολύ συγκεκριμένη περίπτωση, και σου δίνω πηγή που το εξετάζει γενικότερα το θέμα των equal outcomes, αλλά εσύ επιμένεις να ζητάς source για τη πολύ συγκεκριμένη περίπτωση.
    Η οποία πηγή διαφωνεί μ'αυτό που γράφεις.
    Υπογραφή

  3. #7653
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφορά είναι ότι εγώ ξέρω τι πρεβεύει ο ναζισμός (και) διαβάζοντας το Mein Kampf. Εσύ από αυτά που γράφεις φαίνεται ότι δεν έχεις ιδεά τι εστί κομμουνισμός. Για να ορίζεις κάτι ως "σκουπίδι" το ελάχιστο που πρέπει να έχεις, είναι μία έστω απλή κατανόηση του τι πρεσβεύει.
    Ξέρω πολύ καλά τι είναι, πουθενά δε σου ζήτησα να με κρίνεις εσύ για τις γνώσεις μου. Οπότε κράτα τις απόψεις σου για μένα, και τι νόμιζεις ότι γνωρίζω και τι όχι για τον εαυτό σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Π.χ. το μεγαλύτερο σκουπίδι για μένα είναι η βίβλος, αλλά τη διάβασα και 5-6 φορές πριν τη χαρακτηρίσω έτσι. Και δε γράφω ό,τι μου κατέβει αποδίδοντας το στον χριστιανισμό επειδή το είπε o Μπάμπης ο σουγιάς και ο Νίκος ο πεταλούδας.
    Να δω αν είσαι μάγκας να πεις τα ίδια για το κοράνι.
    Και επειδή βλέπω ότι triggαρεσαι πολύ όταν αποκαλώ σκουπίδια τον κομμουνισμό (όπως πριν μερικούς μήνες), και φτάνεις στο σημείο να αναφέρεις θρησκευτικά σύμβολα, για απάντησέ μου στις ερωτήσεις:
    1. Τελικά είσαι κομμουνιστής ή όχι; (ένα ξεκάθαρο ναι ή όχι, και ότι απαντήσεις θα το σεβαστώ)
    2. Αν ναι, τι κάθεσαι και αναλώνεσαι να γράφεις στο νήμα των ΗΠΑ, αφού ο κομμουνισμός εδώ όπως συζητάγαμε παλαιότερα είναι απαγορευμένος;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οποία πηγή διαφωνεί μ'αυτό που γράφεις.
    Δε διαφωνεί, μη λέμε τα ίδια. Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα πριν.

  4. #7654
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω πολύ καλά τι είναι, πουθενά δε σου ζήτησα να με κρίνεις εσύ για τις γνώσεις μου. Οπότε κράτα τις απόψεις σου για μένα, και τι νόμιζεις ότι γνωρίζω και τι όχι για τον εαυτό σου.
    Μα φαίνεται ότι δεν ξέρεις, το παραδέχτηκες και ο ίδιος άλλωστε


    Να δω αν είσαι μάγκας να πεις τα ίδια για το κοράνι.
    Το λέω για τα περισσότερα κείμενα που απευθύνονται σε λάτρεις της (αντι)επιστημονικής φαντασίας, συμπεριλαμβανόμενου και του κορανιού. Και δεν το βλέπω ως μαγκιά.

    Και επειδή βλέπω ότι triggαρεσαι πολύ όταν αποκαλώ σκουπίδια τον κομμουνισμό (όπως πριν μερικούς μήνες), και φτάνεις στο σημείο να αναφέρεις θρησκευτικά σύμβολα, για απάντησέ μου στις ερωτήσεις:
    1. Τελικά είσαι κομμουνιστής ή όχι; (ένα ξεκάθαρο ναι ή όχι, και ότι απαντήσεις θα το σεβαστώ)
    2. Αν ναι, τι κάθεσαι και αναλώνεσαι να γράφεις στο νήμα των ΗΠΑ, αφού ο κομμουνισμός εδώ όπως συζητάγαμε παλαιότερα είναι απαγορευμένος;
    Δεν τριγκάρομαι με αυτούς που αποκαλούν σκουπίδι τον κομμουνισμό. Απλά αναφέρω τις ανακρίβειες, όπως τις δικές σου.
    Και όχι, δεν είμαι κομμουνιστής. Ήμουν προ αμομνημονεύτων χρόνων


    Δε διαφωνεί, μη λέμε τα ίδια. Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα πριν.
    Για να καταλάβεις το μέγεθος ανακρίβειας, είναι σα να σου λέω ότι η βίβλος επιβάλλει να λένε οι πιστοί "αλλαχου ακμπάρ" 10 φορές τη μέρα. Γι'αυτό σε ρώτησα για πηγή από κάτι που έχει γραφτεί από κάποιον του δικού τους κόσμου.

    Να σε ρωτήσω κάτι. Πιστεύεις ότι κάποιος πρέπει να αμοίβεται ανάλογα με το πόσο σκληρά δουλεύει?
    Υπογραφή

  5. #7655
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα φαίνεται ότι δεν ξέρεις, το παραδέχτηκες και ο ίδιος άλλωστε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμουν προ αμομνημονεύτων χρόνων
    1. Που είπα κάτι τέτοιο;;
    2. Κάθεσαι εδώ και 2 σελίδες ρωτώντας και καλά αν έχω καταλάβει το "βαθύτερο νόημα" του κομμουνισμού, λες και είναι καμιά επιστήμη. Όχι δεν έχω κάτσει να διαβάσω τα σκουπίδια του Μαρξ και του Λένιν, αλλά οποιοσδήποτε νοήμων άνθρωπος καταλαβαίνει διαβάζοντας πηγές π.χ. από wikipedia και γνωρίζωνας 10 βασικά πράγματα από την νεότερη ιστορία.
    Τώρα αν εσύ που "ήσουν" κομμουνιστής είχες τόσο κόλλημα και διάβαζες αυτές τις μπούρδες (που εκ του αποτελέσματος αποδείχθηκαν επικίνδυνες και καταστροφικές για τους κουτούς που τις πίστεψαν) και θες τάχα να μου κάνεις εξετάσεις στην κάθε λεπτομέρεια από τις μπούρδες που φαντάζονταν εδώ και 100 χρόνια κάποιοι, συγγνώμη αλλά δε συμμετέχω στην ιδέα σου παραπέρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε ρωτήσω κάτι. Πιστεύεις ότι κάποιος πρέπει να αμοίβεται ανάλογα με το πόσο σκληρά δουλεύει?
    Όχι.

  6. #7656
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Που είπα κάτι τέτοιο;;
    2. Κάθεσαι εδώ και 2 σελίδες ρωτώντας και καλά αν έχω καταλάβει το "βαθύτερο νόημα" του κομμουνισμού, λες και είναι καμιά επιστήμη. Όχι δεν έχω κάτσει να διαβάσω τα σκουπίδια του Μαρξ και του Λένιν, αλλά οποιοσδήποτε νοήμων άνθρωπος καταλαβαίνει διαβάζοντας πηγές π.χ. από wikipedia και γνωρίζωνας 10 βασικά πράγματα από την νεότερη ιστορία.
    Τώρα αν εσύ που "ήσουν" κομμουνιστής είχες τόσο κόλλημα και διάβαζες αυτές τις μπούρδες (που εκ του αποτελέσματος αποδείχθηκαν επικίνδυνες και καταστροφικές για τους κουτούς που τις πίστεψαν) και θες τάχα να μου κάνεις εξετάσεις στην κάθε λεπτομέρεια από τις μπούρδες που φαντάζονταν εδώ και 100 χρόνια κάποιοι, συγγνώμη αλλά δε συμμετέχω στην ιδέα σου παραπέρα.



    Όχι.
    Ούτε εγώ έχω διαβάσει ή έχω ακούσει από κάποιον τίποτα σε ότι αφορά τον κομμουνισμό, αυτό τι σημαίνει? πως πρέπει να τον αφορίζω χωρίς να ξέρω την τύφλα μου?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #7657
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Που είπα κάτι τέτοιο;;
    Διαβάζεις τι γράφεις? Το "δε διαβάζω σκουπίδια" και το ποστάρισμα ενός link που αντικρούει αυτά που γράφεις τι είναι?

    2. Κάθεσαι εδώ και 2 σελίδες ρωτώντας και καλά αν έχω καταλάβει το "βαθύτερο νόημα" του κομμουνισμού, λες και είναι καμιά επιστήμη. Όχι δεν έχω κάτσει να διαβάσω τα σκουπίδια του Μαρξ και του Λένιν, αλλά οποιοσδήποτε νοήμων άνθρωπος καταλαβαίνει διαβάζοντας πηγές π.χ. από wikipedia και γνωρίζωνας 10 βασικά πράγματα από την νεότερη ιστορία.
    Τώρα αν εσύ που "ήσουν" κομμουνιστής είχες τόσο κόλλημα και διάβαζες αυτές τις μπούρδες (που εκ του αποτελέσματος αποδείχθηκαν επικίνδυνες και καταστροφικές για τους κουτούς που τις πίστεψαν) και θες τάχα να μου κάνεις εξετάσεις στην κάθε λεπτομέρεια από τις μπούρδες που φαντάζονταν εδώ και 100 χρόνια κάποιοι, συγγνώμη αλλά δε συμμετέχω στην ιδέα σου παραπέρα.
    Εδώ και δύο σελίδες προσπαθώ να σου εξηγήσω ότι αυτό που έγραψες δεν ισχύει. Ζήτησα κάποιο source για τις μπαρούφες που πετάς και μου δίνεις ένα λινκ το οποίο αντικρούει αυτό που γράφεις και όταν στο τονίζω, αρχίζεις και φέρεσαι όπως το ισπανάκι στον Αστερίξ. Νοοτροπία antivaxer ακόμα και στο "research"
    Btw, πως ξέρεις ότι διάβαζα μπούρδες αφού δεν τις έχεις διαβάσει ποτέ? Εκτός αν μιλάς για τη βίβλο και τα εκατομμύρια νεκρούς σε τέσσερις ηπείρους στο όνομά ενός παιδεραστή/σωβινιστή/cabbageiq θεού από κουτούς που τoν πίστεψαν, οπότε θα συμφωνήσω. Και αν με ρωτήσεις γιατί χαρακτηρίζω έτσι τον ιεχωβά, θα δου δώσω εδάφια από τη βίβλο, όxι από την wiki
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Crosswind : 02-02-23 στις 11:06.
    Υπογραφή

  8. #7658
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε εγώ έχω διαβάσει ή έχω ακούσει από κάποιον τίποτα σε ότι αφορά τον κομμουνισμό, αυτό τι σημαίνει? πως πρέπει να τον αφορίζω χωρίς να ξέρω την τύφλα μου?
    Αυτό το λες επειδή το λέει ο communist expert; Και ξαναγράφω για πολλοστή φορά ότι ο κομμουνισμός ανήκει στα σκουπίδια της ιστορίας μαζί με το ναζισμό, και γι'αυτό είναι απαγορευμένος στις ΗΠΑ (και δυστυχώς όχι στην Ελλάδα). Είναι ιστορικά αποδειγμένο και δε χρειάζεται να διαβάσεις τον Μαρξ για να καταλάβεις γιατί. Τώρα αν μερικοί αριστερόφρονες τριγκάρονται με αυτά γιατί έχουν στο μυαλό τους συγγενή ιδεολογία και αρέσκονται σε αυτά που ο κομμουνισμός ευαγγελίζεται, θα τους έλεγα να κάτσουν να σκεφτούν λίγο καλύτερα και να διαβάσουν νεότερη ιστορία.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζεις τι γράφεις? Το "δε διαβάζω σκουπίδια" και το ποστάρισμα ενός link που αντικρούει αυτά που γράφεις τι είναι?
    Για 3η φορά, δε το αντικρούει, αλλά περιγράφει το πως συγγενεύει. Διάβασε ολόκληρο το κομμάτι και όχι μόνο την αρχή που αναφέρει για την οικονομική ισότητα.

  9. #7659
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το λες επειδή το λέει ο communist expert; Και ξαναγράφω για πολλοστή φορά ότι ο κομμουνισμός ανήκει στα σκουπίδια της ιστορίας μαζί με το ναζισμό, και γι'αυτό είναι απαγορευμένος στις ΗΠΑ (και δυστυχώς όχι στην Ελλάδα). Είναι ιστορικά αποδειγμένο και δε χρειάζεται να διαβάσεις τον Μαρξ για να καταλάβεις γιατί. Τώρα αν μερικοί αριστερόφρονες τριγκάρονται με αυτά γιατί έχουν στο μυαλό τους συγγενή ιδεολογία και αρέσκονται σε αυτά που ο κομμουνισμός ευαγγελίζεται, θα τους έλεγα να κάτσουν να σκεφτούν λίγο καλύτερα και να διαβάσουν νεότερη ιστορία.



    Για 3η φορά, δε το αντικρούει, αλλά περιγράφει το πως συγγενεύει. Διάβασε ολόκληρο το κομμάτι και όχι μόνο την αρχή που αναφέρει για την οικονομική ισότητα.
    Η ακροδεξιά, η πατριδοκαπηλεία και ο φασισμός που ανήκουν δλδ?
    φτηνοί στα λάχανα και ακριβοί στα μαρούλια είμαστε μου φαίνεται εδώ μέσα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #7660
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ακροδεξιά, η πατριδοκαπηλεία και ο φασισμός που ανήκουν δλδ?
    φτηνοί στα λάχανα και ακριβοί στα μαρούλια είμαστε μου φαίνεται εδώ μέσα.
    Είπα πολλάκις,κομμουνισμός + ναζισμός το ίδιο επικίνδυνες για μένα θεωρίες.

  11. #7661
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    νομιζω ειναι ιδεολογιες , οχι θεωριες , δεν εχουν καποια αποδειξη που να προκυπτει καποιο συγκεκριμενο αποτελεσμα , πιο πολυ στην μετατοδοτικοτητα και την αεναη παραφιλολογια στηριζονται . μια πληθωριστικη λογικη συνεχεια που στηριζεται σε παραδοχες μικρης κλιμακας συγκεκριμενων συνθηκων για να καταληξει σε ανυποστατους ολοκληρωτισμους . δηλαδη και οι ιδεολογιες εχουν πληθωρισμο
    και ισως ειναι ενας τροπος αυτος του να ξεχωριζουμε τις ιδεολογιες απο τις πρακτικες ιδεες , δηλαδη δεν καταληγουν καπου συγκεκριμενα ,αλλα σε ιδεατες καταστασεις του στυλ , "και ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα " (αν κατι σας θυμιζει αυτη η καταληξη , τοτε ειστε σε καλο δρομο ).
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #7662
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω ειναι ιδεολογιες , οχι θεωριες , δεν εχουν καποια αποδειξη που να προκυπτει καποιο συγκεκριμενο αποτελεσμα , πιο πολυ στην μετατοδοτικοτητα και την αεναη παραφιλολογια στηριζονται . μια πληθωριστικη λογικη συνεχεια που στηριζεται σε παραδοχες μικρης κλιμακας συγκεκριμενων συνθηκων για να καταληξει σε ανυποστατους ολοκληρωτισμους . δηλαδη και οι ιδεολογιες εχουν πληθωρισμο
    και ισως ειναι ενας τροπος αυτος του να ξεχωριζουμε τις ιδεολογιες απο τις πρακτικες ιδεες , δηλαδη δεν καταληγουν καπου συγκεκριμενα ,αλλα σε ιδεατες καταστασεις του στυλ , "και ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα " (αν κατι σας θυμιζει αυτη η καταληξη , τοτε ειστε σε καλο δρομο ).
    Συμφωνώ, χρησιμοποίησα λάθος όρο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    φτηνοί στα λάχανα και ακριβοί στα μαρούλια είμαστε μου φαίνεται εδώ μέσα.
    ´Οσο για το "φτηνοί στα λάχανα και ακριβοί στα μαρούλια", μάλλον θα το έλεγα εγώ για τους αριστερούς (συμπεριλαμβανομένων των αριστερών που έχουν κατακλύσει το νήμα εδώ), γιατί ενώ εμείς οι δεξιοί αποκυρήττουμε οτιδήποτε ακραίο που έχει σχέση με ναζισμό/φασισμό/ρατσισμό κλπ, οι αριστεροί αντιθέτως έχουν στο μυαλό τους "νομιμοποιήσει" κομμουνιστικές ή ακρο-αριστερές εν γένει ιδέες και τρέχουν να τις υπερασπιστούν όταν κάποιος πει ότι ανήκουν στα σκουπίδια (για να μην αναφέρω ότι πολλές φορές οι ακρο-αριστεροί καταλήγουν να είναι και εκείνοι φασίστες και ρατσιστές).

    @Crosswind να σε ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου:
    1. Γιατί ασπάστηκες τον κομμουνισμό πριν μερικά χρόνια που λες; Πως πήρες την απόφαση δηλαδή;
    2. Όταν "αποστασιοποιήθηκες" από τον κομμουνισμό αργότερα, γιατί το έκανες;

  13. #7663
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το λες επειδή το λέει ο communist expert; Και ξαναγράφω για πολλοστή φορά ότι ο κομμουνισμός ανήκει στα σκουπίδια της ιστορίας μαζί με το ναζισμό, και γι'αυτό είναι απαγορευμένος στις ΗΠΑ (και δυστυχώς όχι στην Ελλάδα). Είναι ιστορικά αποδειγμένο και δε χρειάζεται να διαβάσεις τον Μαρξ για να καταλάβεις γιατί. Τώρα αν μερικοί αριστερόφρονες τριγκάρονται με αυτά γιατί έχουν στο μυαλό τους συγγενή ιδεολογία και αρέσκονται σε αυτά που ο κομμουνισμός ευαγγελίζεται, θα τους έλεγα να κάτσουν να σκεφτούν λίγο καλύτερα και να διαβάσουν νεότερη ιστορία.
    Τόσο μπλα μπλα αλλά ακόμα δε μας είπες γιατί είναι σκουπίδι. Μήπως να φταίει το ότι δεν ξέρεις γιατί?

    Για 3η φορά, δε το αντικρούει, αλλά περιγράφει το πως συγγενεύει. Διάβασε ολόκληρο το κομμάτι και όχι μόνο την αρχή που αναφέρει για την οικονομική ισότητα.
    Βρε άνθρωπε, απλά πράγματα. Είδες τα sources του λινκ σου? Opinion piece της Guardian για την May και λοιπά άσχετα. Όπως σου λέω ότι μπορώ να σου δώσω συγκεκριμένα εδάφια της βίβλου για να σου αποδείξω τη λατρεία προς την παιδοφιλία και το σωβινισμό που έχει ο ιεχωβάς, έτσι περιμένω να μου δώσεις κάτι αντίστοιχο απο το κεφάλαιο ή οτιδήποτε σχετικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Crosswind να σε ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου:
    1. Γιατί ασπάστηκες τον κομμουνισμό πριν μερικά χρόνια που λες; Πως πήρες την απόφαση δηλαδή;
    2. Όταν "αποστασιοποιήθηκες" από τον κομμουνισμό αργότερα, γιατί το έκανες;
    1. Γιατί κάθε λογικός άνθρωπος ονειρεύεται μια κοινωνία όπου όλοι είναι ίσοι.
    2. Γιατί ο μόνος τρόπος να εφαρμοστεί είναι να γίνει reset στα πάντα και να συμφωνούνε όλοι. Unrealistic με τα σημερινά δεδομένα.
    Υπογραφή

  14. #7664
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσο μπλα μπλα αλλά ακόμα δε μας είπες γιατί είναι σκουπίδι. Μήπως να φταίει το ότι δεν ξέρεις γιατί?
    Το έχω πει σε πολλά ποστ, και παλιότερα, αλλά βαριέμαι να ψάξω. Σκουπίδι είναι γιατί αποδεδειγμένα οδήγησε στη φτώχεια, στη δυστυχία, στον αυταρχισμό και σε εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας, πάει και τελείωσε. Σκέψου πως θα ήταν η ζωή σου σήμερα αν η Ελλάδα είχε καταλήξει κομμουνιστική χώρα μετά τον Β'ΠΠ.

    Γιατί δηλαδή χτίστηκε το τείχος του Βερολίνου; Γιατί οι άνθρωποι που ζούσαν σε κομμουνιστικό καθεστώς πηδάγανε σαν τα ποντίκια ενώ τους πυροβολούν αδιακρίτως; Δεν τους άρεσε τελικά ο κομμουνιστικός παράδεισος;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε άνθρωπε, απλά πράγματα. Είδες τα sources του λινκ σου? Opinion piece της Guardian για την May και λοιπά άσχετα.
    Γράφει όμως και για διάφορους που είχαν συγγενή ιδεολογία με τον Μαρξ που όμως υποστήριζαν το equality of outcomes αντί του ecomonic equality. Και στο κάτω κάτω, όλα "απόψεις" είναι, δεν είναι hard science.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Γιατί κάθε λογικός άνθρωπος ονειρεύεται μια κοινωνία όπου όλοι είναι ίσοι.
    2. Γιατί ο μόνος τρόπος να εφαρμοστεί είναι να γίνει reset στα πάντα και να συμφωνούνε όλοι. Unrealistic με τα σημερινά δεδομένα.
    1. Όμως ο κάθε "λογικός" σκεπτόμενος άνθρωπος θα έπρεπε και να δει τι συνεπάγεται αυτό, και πως ξεκινάς από μια θεωρία που ακούγεται ωραία στα αυτιά, αλλά που οδηγεί στην πράξη..
    2. Δηλαδή μπορεί να γίνει ο κομμουνισμός "ρεαλιστικός" στο μέλλον; Και αν ναι, υπό ποιες συνθήκες ακριβώς; Τι μας λείπει δηλαδή;

  15. #7665
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Έγινα και αριστερός τώρα
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 511 από 590 ΠρώτηΠρώτη ... 491501506509510511512513516521531 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας