Σελ. 177 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 157167172175176177178179182187197 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.641-2.655 από 3093
  1. #2641
    Εγγραφή
    18-03-2009
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    422
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5293/894
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 48.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η πολυπόθητη ενεργοποίηση ήρθε . Συγχρονίζω με speedport plus στα 96/100. Πολύ ευχαριστημένος από την σύνδεση, δυσαρεστημένος από το wifi του router που μάλλον πρέπει να το δω πιο διεξοδικά...

  2. #2642
    Εγγραφή
    15-06-2017
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πολυπόθητη ενεργοποίηση ήρθε . Συγχρονίζω με speedport plus στα 96/100. Πολύ ευχαριστημένος από την σύνδεση, δυσαρεστημένος από το wifi του router που μάλλον πρέπει να το δω πιο διεξοδικά...
    Wind ή Cosmote; Ποιο ρούτερ έχεις;

  3. #2643
    Εγγραφή
    13-12-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Γεια σας παιδες!

    Πολύ ησυχία έχει πέσει, άρα όλα καλά?

    Εβγαλε η ΕΕΕΤ καινουργια λιστα της Wind, (με νέες ημερομηνιες ενεργοποίησης, υποτίθεται μένουν 3 καμπινες)
    η δικιά μου όμως ουτε ενεργοποιήθηκε ούτε στην λίστα βρίσκεται...

    Κανένας άλλος "συνάδελφος"?

  4. #2644
    Εγγραφή
    29-01-2013
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johntsot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδες!

    Πολύ ησυχία έχει πέσει, άρα όλα καλά?

    Εβγαλε η ΕΕΕΤ καινουργια λιστα της Wind, (με νέες ημερομηνιες ενεργοποίησης, υποτίθεται μένουν 3 καμπινες)
    η δικιά μου όμως ουτε ενεργοποιήθηκε ούτε στην λίστα βρίσκεται...

    Κανένας άλλος "συνάδελφος"?
    Δώσε λινκ φίλε.

  5. #2645
    Εγγραφή
    13-12-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus

  6. #2646
    Εγγραφή
    24-09-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σήμερα πήγα στην νόβα στην Πέτρου Ράλλη και ο υπάλληλος του καταστήματος ίσως κ υπεύθυνος μου είπε ότι η νόβα θα συνδέσει γραμμές vdsl μέσα στον Ιούνιο όπως θα κάνει και η wind και η cosmote καθώς τότε θα ενεργοποιηθούν τα καφαο στη Νίκαια ..μέχρι τώρα είναι ολα δοκιμαστικά και με απέτρεψε να φύγω από τη νόβα και να πάω στη wind γιατί κι αυτή μου είπε θα βάλουν την αίτηση μου στο συρτάρι και θα ασχοληθουν όταν ανοίξει για όλους... Επειδή έχω ανά καλό συμβόλαιο τώρα και δεν βιάζομαι θα περιμένω αλλά όλα αυτά μου φάνηκαν αστεία. Έχει λέει κ λίστα όλων εμάς που θέλουμε vdsl και έβαλε και το δικό μου τηλ.. τουλάχιστον θα ξέρω ποιον να βρίσω τον Ιούνιο ...

  7. #2647
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.744
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τι άλλο θα βρουν να πούνε
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #2648
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fenia3840 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πήγα στην νόβα στην Πέτρου Ράλλη και ο υπάλληλος του καταστήματος ίσως κ υπεύθυνος μου είπε ότι η νόβα θα συνδέσει γραμμές vdsl μέσα στον Ιούνιο όπως θα κάνει και η wind και η cosmote καθώς τότε θα ενεργοποιηθούν τα καφαο στη Νίκαια ..μέχρι τώρα είναι ολα δοκιμαστικά και με απέτρεψε να φύγω από τη νόβα και να πάω στη wind γιατί κι αυτή μου είπε θα βάλουν την αίτηση μου στο συρτάρι και θα ασχοληθουν όταν ανοίξει για όλους... Επειδή έχω ανά καλό συμβόλαιο τώρα και δεν βιάζομαι θα περιμένω αλλά όλα αυτά μου φάνηκαν αστεία. Έχει λέει κ λίστα όλων εμάς που θέλουμε vdsl και έβαλε και το δικό μου τηλ.. τουλάχιστον θα ξέρω ποιον να βρίσω τον Ιούνιο ...
    Όπως καταλαβαίνεις και από την ησυχία στο τόπικ, οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν βάλει ή wind ή cosmote και έχει ησυχάσει το κεφάλι τους. Το τι μπούρδα λέγεται από nova & vodafone για να κρατήσουν τους πελάτες τους πριν φύγουν δε λέγεται. Εμένα με διαβεβαίωναν από τη vodafone ότι τον Οκτώβριο του 2018 θα δώσει η vodafone μέσω της οπτικής ίνας. Ακόμα δεν έχει δώσει και ούτε ξέρω αν θα δώσει ποτέ. Πήγα στην cosmote και παίζουν όλα απροβλημάτιστα.

  9. #2649
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.302
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ διάβαζα το μήνυμα και νόμισα για μια στιγμή οτι κατα λάθος πήγα σελίδες πίσω και μίλαγε για Ιούνιο 2018. Που και πάλι είχαν αρχίσει κανονικότητα οι συνδεσεις, κάπου τοτε έβαλα με ΟΤΕ.
    hnesne

  10. #2650
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Η Nova δουλεύει τον κόσμο καιρό τώρα... έβαλα VDSL (σύνορα Νίκαια-Κερατσίνι-Πειραιάς απ την τελευταία καμπίνα του κέντρου Αγίου Γεωργίου που είναι τέρμα πάνω Π.Ράλλη και πιάνει σύνορα Κερατσίνι-Νίκαια στην ουσία) κανονικότατα απο Nova τον Νοέμβριο του 2017 και από αρχές 2018 δείχνει ότι δεν έχει διαθεσιμότητα σε αυτή την καμπίνα και όλοι νομίζουν ότι τους λέω ψέμματα όταν τους λέω ότι εγώ έχω κανονικά VDSL από Nova σχεδόν 2 χρόνια τώρα.
    Δεν δίνει ηθελημένα όπου δεν δίνει και όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες...

    Το μόνο που θα με κράταγε αυτόν τον Νοέμβριο στην όποια αποχώρηση είναι ότι είναι η μόνη που δίνει τηλέφωνο κανονικά και όχι voip (με το fritz βέβαια σπίτι που θα έκανε θαύματα σε voip, δεν ξέρω τελικά αν αυτό πλέον είναι θετικό ή αρνητικό...)

    Εγώ θα έλεγα μην περιμένεις την Nova πότε θα αποφασίσει να δίνει πάλι και ψάξε αλλού...
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  11. #2651
    Εγγραφή
    15-06-2017
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fenia3840 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πήγα στην νόβα στην Πέτρου Ράλλη και ο υπάλληλος του καταστήματος ίσως κ υπεύθυνος μου είπε ότι η νόβα θα συνδέσει γραμμές vdsl μέσα στον Ιούνιο όπως θα κάνει και η wind και η cosmote καθώς τότε θα ενεργοποιηθούν τα καφαο στη Νίκαια ..μέχρι τώρα είναι ολα δοκιμαστικά και με απέτρεψε να φύγω από τη νόβα και να πάω στη wind γιατί κι αυτή μου είπε θα βάλουν την αίτηση μου στο συρτάρι και θα ασχοληθουν όταν ανοίξει για όλους... Επειδή έχω ανά καλό συμβόλαιο τώρα και δεν βιάζομαι θα περιμένω αλλά όλα αυτά μου φάνηκαν αστεία. Έχει λέει κ λίστα όλων εμάς που θέλουμε vdsl και έβαλε και το δικό μου τηλ.. τουλάχιστον θα ξέρω ποιον να βρίσω τον Ιούνιο ...
    Νομίζεις αυτά είναι δούλεμα; Αυτό είναι το λιγότερο, οι τύποι το έχουν πάει σε άλλο level (και δεν μιλάω για το κατάστημα). Έχω ΗΔΗ βάλει WIND 50ρι και ο ξάδερφος μου 100ρι και με πήραν από Nova και επέμεναν ότι οι άλλες εταιρίες λένε ψέματα και κανείς δεν δίνει 50ρι. Σε ότι αφορά το κατάστημα Nova Νίκαιας δεν ξέρω εάν είναι αλήθεια ή όχι αυτά που λένε, το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι από πέρσι τον Οκτώβριο μας λένε πως μέσα στο μήνα βάζουν VDSL.

    Εγώ ακόμα δεν μπορώ πάντως να καταλάβω γιατί η Vodafone δεν δίνει. Οκ η Nova έχει οικονομικά προβλήματα κλπ αλλά κανείς απ'τους 2;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που θα με κράταγε αυτόν τον Νοέμβριο στην όποια αποχώρηση είναι ότι είναι η μόνη που δίνει τηλέφωνο κανονικά και όχι voip (με το fritz βέβαια σπίτι που θα έκανε θαύματα σε voip, δεν ξέρω τελικά αν αυτό πλέον είναι θετικό ή αρνητικό...)
    Τι κακό έχει το VoIP;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος petrog : 16-05-19 στις 19:15.

  12. #2652
    Εγγραφή
    24-09-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μου είπε και κάτι σχετικό με το 50 ότι δεν είναι vdsl αυτό που δίνει ο ΟΤΕ και η wint αλλά κάπως αλλιώς μου το ειπε και η ταχύτητα είναι έως 50 σαν το adsl κατά κάποιο τρόπο..τέλος πάντων κοροϊδεύουν τους πελάτες τους ..εκτός από απρόσωπα μέσω τηλ κέντρου και στα καταστήματα..τραγικοι

  13. #2653
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Δεν αφήνει την Nova ο υπάλληλος του καταστήματος και να πιάσει στον σύρριζα καμια θεσούλα σαν τον καρανίκα λέω γω είναι ντροπή αδικείτε εκεί nova

  14. #2654
    Εγγραφή
    15-06-2017
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fenia3840 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπε και κάτι σχετικό με το 50 ότι δεν είναι vdsl αυτό που δίνει ο ΟΤΕ και η wint αλλά κάπως αλλιώς μου το ειπε και η ταχύτητα είναι έως 50 σαν το adsl κατά κάποιο τρόπο..τέλος πάντων κοροϊδεύουν τους πελάτες τους ..εκτός από απρόσωπα μέσω τηλ κέντρου και στα καταστήματα..τραγικοι
    Κλαίω να ξέρεις! 52-53 πιάνω και το attainable στο router είναι 111 Mbps.

  15. #2655
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petrog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι κακό έχει το VoIP;
    Internet Down, Voip Down
    Κατά τα άλλα τίποτα.
    Λίγο με νοιάζει βέβαια, στην εποχή των κινητών είμαστε απλά λέμε τώρα...
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

Σελ. 177 από 207 ΠρώτηΠρώτη ... 157167172175176177178179182187197 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ( ΝΕΑΠΟΛΗ )
    Από alcatgiannis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-21, 17:27
  2. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 06:05
  4. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  5. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας