Σελ. 3364 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 33443354335933623363336433653366336933743384 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 50.446-50.460 από 78436
  1. #50446
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον μιλάμε για σεσημασμένους, από την αντίθετη πλευρά
    Αυτοί συναγελάζονται με πολιτικούς, κρατικούς λειτουργούς, επιχειρηματίες και γενικά τον υπόκοσμο πολυτελείας. Άλλωστε επιχειρηματίες είναι και αυτοί...

  2. #50447
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί συναγελάζονται με πολιτικούς, κρατικούς λειτουργούς, επιχειρηματίες και γενικά τον υπόκοσμο πολυτελείας. Άλλωστε επιχειρηματίες είναι και αυτοί...
    Το παράδειγμά σου μου θυμίζει την υστερία των καλών χριστιανών και νοικουραίων, να επιθυμούν μπάτσους μέσα στις σχολές για να πιάσουν τους εμπόρους ναρκωτικών.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #50448
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά και το "απο πάνω" το συζητάμε...πχ δες που είναι οι μηχανές πεσμένες-μάλλον για εμπόδιο τις έριξαν οι ίδιοι της ΔΙΑΣ, παρά "προσπάθησαν να τους πατήσουν οι γυφτοι".
    Αυτή η μηχανή που είναι κατω απο τις ρόδες μόνη της πήγε εκεί;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  FCYMmcuXEAcgysg.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  143,7 KB 
ID: 231846

  4. #50449
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λέει "ενα αυτοκινητάκι πήρανε", πραγματικά καταλαβαίνει κάποιος τι έχουν στο μυαλό τους και κάνουν αυτά που κάνουν.
    όσο για να τους συλλάβουν αυτό νομίζω πως δοκιμάσανε να κάνουν, αλλά κάποιος δεν ήθελε.
    Προσωπικά το ότι θεωρούν όλα όσα κάνουν "ένα αυτοκινητάκι" το έχω εμπεδώσει καιρό τώρα, δε μου έκανε εντύπωση, γι' αυτό έχω και τη στάση που έχω απέναντι στο συμβάν.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως είναι το "θέλω μια Δικαιοσύνη από τον νόμο". Όχι, δεν θες καμία "δικαιοσύνη από το νόμο". Τα θέλεις όλα δικά σου. Να μην σε ακουμπάει κανείς και άμα γίνει η στραβή να σε φιλούν στο κούτελο και να σε στέλνουν σπίτι. Δεν είναι αυτό ο νόμος και η δικαιοσύνη όμως, ξεκινάει από το να σταματάς όταν σου λένε.

  5. #50450
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Δηλαδή ο υπουργός ΠροΠο από εδώ και στο εξής θα καλεί τις οικογένειες των κακοποιών που σκοτώνονται σε συμπλοκή με την αστυνομία και θα εκφράζει τη λύπη του? οτι να ναι....

  6. #50451
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η μηχανή που είναι κατω απο τις ρόδες μόνη της πήγε εκεί;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  FCYMmcuXEAcgysg.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  143,7 KB 
ID: 231846
    Ανεξάρτητα από όσα (δεν) ξέρουμε για την υπόθεση και από όσα υποθέτουμε, αυτές είναι οι μπροστινές ρόδες.

    Να βγάζει μια μαμωανακοίνωση η ΕΛΑΣ που να στέκει (7 τραυματίες αστυνομικοί, όπισθεν κλπ), να μη γράφουμε κι εμείς το μακρύ και το κοντό μας.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  7. #50452
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά το ότι θεωρούν όλα όσα κάνουν "ένα αυτοκινητάκι" το έχω εμπεδώσει καιρό τώρα, δε μου έκανε εντύπωση, γι' αυτό έχω και τη στάση που έχω απέναντι στο συμβάν.
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως είναι το "θέλω μια Δικαιοσύνη από τον νόμο". Όχι, δεν θες καμία "δικαιοσύνη από το νόμο". Τα θέλεις όλα δικά σου. Να μην σε ακουμπάει κανείς και άμα γίνει η στραβή να σε φιλούν στο κούτελο και να σε στέλνουν σπίτι. Δεν είναι αυτό ο νόμος και η δικαιοσύνη όμως, ξεκινάει από το να σταματάς όταν σου λένε.
    Κάτι σαν το πόθεν έσχες του Κούλη και τις βόλτες στην Πάρνηθα δηλαδή... Ή τον Κουλούρη που πάτησε και τραυμάτισε τον αστυνομικό της ΔΙΑΣ και δεν έφαγε ούτε μια σφαίρα; Ή μήπως εκείνο το καράβι που βρέθηκε με ναρκωτικά χωρίς να έχει κανένας ευθύνη και μετά βρισκόταν νεκροί διάφοροι μάρτυρες;

    Προφανώς και υπάρχει θέμα με την ανομία των Ρομά. Αυτήν την ανομία όμως την καλλιεργεί το σύστημα που δεν το συμφέρει ή δεν θέλει να αναλάβει το κόστος της ένταξης στην κοινωνία. Καλύτερα να δίνουμε επιδόματα 600+ ευρώ για τα ψηφαλακια και να τους έχουμε για βρωμοδουλειές όπως τα ναρκωτικά, καύση διαφόρων καρκινογόνων υλικών κλπ γιατί έχουμε και εμείς συμφέρον. Έτσι το βλέπουν.

    Απλά το κακό έχει παραγίνει και δεν μπορούν πλέον να σφυρίζουν αδιάφορα. Φυσικά αντί για τον γάιδαρο χτυπάνε το σαμάρι πάλι. Αλλά είναι αδύνατον αυτοί που δημιούργησαν το πρόβλημα να το λύσουν; Σαν να ψηφίζεις κλέφτες που κατέστρεψαν την Ελλάδα για να την σώσουν. Τόση παράνοια.

    Τώρα για αυτούς που δικαιολογούν την μαφιόζικη εκτέλεση ενός φαινομενικά, τουλάχιστον με αυτά που ξέρουμε τώρα, άοπλου πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. Η πρόφαση της αυτοάμυνας έχει τελειώσει εδώ και τουλάχιστον 30 σφαίρες. Θα έπρεπε να προβληματίζει πως καταφανώς ανεκπαίδευτοι με όπλο και απροθυμία να ακολουθήσουν διαταγές των ανωτέρων τους κυκλοφορούν ελεύθεροι. Βρίσκω τραγική την κάλυψη που τους δίνουν κάποιοι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος famous-walker : 24-10-21 στις 23:12.

  8. #50453
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ο υπουργός ΠροΠο από εδώ και στο εξής θα καλεί τις οικογένειες των κακοποιών που σκοτώνονται σε συμπλοκή με την αστυνομία και θα εκφράζει τη λύπη του? οτι να ναι....
    Συμπλοκή? Ποιά συμπλοκή?

    Άνθρωπος πέθανε, δεν το έχουμε χάσει εντελώς ακόμα. Καλά καλά δεν ξέρουμε τί έγινε, όντως ποιος επιτέθηκε, όντως ποιός έκανε τι.

    Μην φτάσουμε στο σημείο να εκτελούμε ότι κινείται επειδή υπήρξε απειλή.

    Κρατάει και μια πισινή ο υπουργός, πρέπει τουλάχιστον τα προσχήματα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #50454
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αν υπήρχε συμπλοκή, αν υπήρχαν τραυματίες θα είχαν γίνει σημαία. Τα δολοφονικά ένστικα των "καλών" πολιτών που έλεγα παραπάνω έχουμε μόνο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #50455
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι σαν το πόθεν έσχες του Κούλη και τις βόλτες στην Πάρνηθα δηλαδή... Ή τον Κουλούρη που πάτησε και τραυμάτισε τον αστυνομικό της ΔΙΑΣ και δεν έφαγε ούτε μια σφαίρα; Ή μήπως εκείνο το καράβι που βρέθηκε με ναρκωτικά χωρίς να έχει κανένας ευθύνη και μετά βρισκόταν νεκροί διάφοροι μάρτυρες;

    Προφανώς και υπάρχει θέμα με την ανομία των Ρομά. Αυτήν την ανομία όμως την καλλιεργεί το σύστημα που δεν το συμφέρει ή δεν θέλει να αναλάβει το κόστος της ένταξης στην κοινωνία. Καλύτερα να δίνουμε επιδόματα 600+ ευρώ για τα ψηφαλακια και να τους έχουμε για βρωμοδουλειές όπως τα ναρκωτικά, καύση διαφόρων καρκινογόνων υλικών κλπ γιατί έχουμε και εμείς συμφέρον. Έτσι το βλέπουν.

    Απλά το κακό έχει παραγίνει και δεν μπορούν πλέον να σφυρίζουν αδιάφορα. Φυσικά αντί για τον γάιδαρο χτυπάνε το σαμάρι πάλι. Αλλά είναι αδύνατον αυτοί που δημιούργησαν το πρόβλημα να το λύσουν; Σαν να ψηφίζεις κλέφτες που κατέστρεψαν την Ελλάδα για να την σώσουν. Τόση παράνοια.

    Τώρα για αυτούς που δικαιολογούν την μαφιόζικη εκτέλεση ενός φαινομενικά, τουλάχιστον με αυτά που ξέρουμε τώρα, άοπλου πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. Η πρόφαση της αυτοάμυνας έχει τελειώσει εδώ και τουλάχιστον 30 σφαίρες. Θα έπρεπε να προβληματίζει πως καταφανώς ανεκπαίδευτοι με όπλο και απροθυμία να ακολουθήσουν διαταγές των ανωτέρων τους κυκλοφορούν ελεύθεροι. Βρίσκω τραγική την κάλυψη που τους δίνουν κάποιοι.
    Whataboutism level..... famous!!

  11. #50456
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Whataboutism level..... famous!!
    Ω τι τιμή!!


    Έχω ακόμα για να φτάσω level sdikr!! Το ότι μου το αναγνωρίζεις σημαίνει πως είμαι σε καλό δρόμο.

    Σε ευχαριστώ και πάλι δάσκαλε!

    Τώρα θα γράψεις κάτι σχετικό με το θέμα ή ότι να είναι για να μην χρειαστεί να γράψεις επιχείρηματα; Δυστυχώς σε αυτόν τον τομέα δεν θα σου μοιάζω ποτέ. Βλέπεις δεν έχω μαλώσει με την λογική και την συνέπεια.

  12. #50457
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είναι καλός δικηγόρος αυτό είναι το μόνο σίγουρο, τον είχανε πάρει και οι γονείς της κοπέλας στην Ρόδο.
    Η δουλειά του είναι να υπερασπιστεί τον πελάτη του, όχι να τον δικάσει, για αυτό έχουμε τους δικαστές
    Σε αυτό που κάνει, είναι σίγουρα από τους καλύτερους.

    https://m.luben.tv/originals/54068

    Αλλά τώρα που έμαθα ότι τον πήραν οι γονείς της κοπέλας στη Ρόδο αναθεώρησα.
    Πρέπει να είναι και γ@μw τα τυπακια.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  13. #50458
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    https://www.documentonews.gr/article...ea-dimokratia/

    Πώς το είπε ο ψηλός χτες, "Εμείς ξέρουμε πώς να οργανώνουμε συνέδρια"?

    Ρε φίλε, μην τ' ανοίγεις.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  14. #50459
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.911
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό που κάνει, είναι σίγουρα από τους καλύτερους.

    https://m.luben.tv/originals/54068

    Αλλά τώρα που έμαθα ότι τον πήραν οι γονείς της κοπέλας στη Ρόδο αναθεώρησα.
    Πρέπει να είναι και γ@μw τα τυπακια.
    Άσε που μοιάζει επικίνδυνα σε whataboutism. Αλλά ο sdikr δεν κάνει τέτοια, ή καλύτερα αλλο'γω..

  15. #50460
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό που κάνει, είναι σίγουρα από τους καλύτερους.

    https://m.luben.tv/originals/54068

    Αλλά τώρα που έμαθα ότι τον πήραν οι γονείς της κοπέλας στη Ρόδο αναθεώρησα.
    Πρέπει να είναι και γ@μw τα τυπακια.
    Καλά δεν το είπα για να κάνεις κάποια αναθεώρηση, δεν έχω τέτοιες αυταπάτες

Σελ. 3364 από 5230 ΠρώτηΠρώτη ... 33443354335933623363336433653366336933743384 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας