Σελ. 112 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 92102107110111112113114117122132 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.666-1.680 από 2004
  1. #1666
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvanGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 2 έτη 2016 + 2017 που παρέθεσες, ξεπέρασαν τις 1000.

    Δεδομένης της αυξητικής τάσης (με αποκορύφωμα το 2019), νομίζω ότι θα το έλεγε κάποιος χιλιάδες.

    - - - Updated - - -



    Επαναλαμβάνοντας το ίδιο λάθος συνεχώς, δεν το κάνει και σωστό.
    Τότε είναι απλά τα πράγματα, τους πας δικαστικά και τους παίρνεις και τα έξοδα αλλά και ζητάς και κάποιο ποσό σαν ψυχική οδύνη, απλό θα είναι άλλωστε αφού όλα είναι όπως τα λες.

    Επειδή κάποιο λένε τι λόγο ύπαρξης έχουν οι ΥΠΠ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  102,7 KB 
ID: 211264


    89,7 Εκατομμύρια μηνύματα για το τέλος του 2016,
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 05-02-20 στις 12:26.

  2. #1667
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε είναι απλά τα πράγματα, τους πας δικαστικά και τους παίρνεις και τα έξοδα αλλά και ζητάς και κάποιο ποσό σαν ψυχική οδύνη, απλό θα είναι άλλωστε αφού όλα είναι όπως τα λες.
    Ειρωνείες, σε φαινόμενο οργανωμένης απάτης ετών, έναντι μέρος του κοινωνικού συνόλου, δεν είναι ότι καλύτερο... Το "απλό" δεν ξέρω από που το κατάλαβες.

    Οι καταγγελίες σε ΕΕΤΤ είναι μόνο από ένα μικρό μέρος καταναλωτών που έχουν πέσει θύματα της απάτης. Κανένας πάροχος δεν ενημερώνει τους πελάτες ότι μπορούν να καταγγείλουν και να τους επιστραφούν τα ποσά. Μάλιστα, αποθαρρύνουν κάθε ενέργεια και προτείνουν μόνο φραγή.

    Σε δική μου περίπτωση, και φτάνοντας σε κατάστημα WIND, οι εργαζόμενοι μου είπαν ότι είχαν πέσει και οι ίδιοι θύματα, και είχαν χάσει ποσά άνω των 100 ευρώ, τα οποία ουδέποτε διεκδίκησαν πίσω.. γιατί "δεν μπορείς να κάνεις τίποτα". Την ίδια στιγμή, και μπροστά από εμένα στην σειρά, ήταν άλλος ένας πελάτης-θύμα που είχε έρθει στο κατάστημα για να ζητήσει εξηγήσεις. Φυσικά, του είπαν ότι μόνο φραγή μπορεί να κάνει. Μπορεί κανείς να φανταστεί την έκταση του φαινομένου...

    Η δικαστική προσέγγιση βρίσκεται σε εξέλιξη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EvanGR : 05-02-20 στις 13:24.

  3. #1668
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    πολυ γουστάρω να πεσει καμία ασήκωτη καμπάνα που θα στείλει τους παροχους σε κλείσιμο δημιουργώντας χώρο στην αγορά για νεες υγιείς εταιρίες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε είναι απλά τα πράγματα, τους πας δικαστικά και τους παίρνεις και τα έξοδα αλλά και ζητάς και κάποιο ποσό σαν ψυχική οδύνη, απλό θα είναι άλλωστε αφού όλα είναι όπως τα λες.

    Επειδή κάποιο λένε τι λόγο ύπαρξης έχουν οι ΥΠΠ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  102,7 KB 
ID: 211264


    89,7 Εκατομμύρια μηνύματα για το τέλος του 2016,
    Ο λόγος ύπαρξης ειναι απόλυτα κατανοητός, να κλέβουν λεφτά.
    το ερώτημα ειναι τι ποσοστό των "πελατών" έκανε συνειδητή εγγραφή στις υπηρεσίες τους να μου πεις οτι ο Κώστας και η Μαρία επέλεξαν να πληρώνουν 2 ευρό για κάθε αστρολογική πρόβλεψη σε σμσ..
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  4. #1669
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ γουστάρω να πεσει καμία ασήκωτη καμπάνα που θα στείλει τους παροχους σε κλείσιμο δημιουργώντας χώρο στην αγορά για νεες υγιείς εταιρίες.

    - - - Updated - - -



    Ο λόγος ύπαρξης ειναι απόλυτα κατανοητός, να κλέβουν λεφτά.
    το ερώτημα ειναι τι ποσοστό των "πελατών" έκανε συνειδητή εγγραφή στις υπηρεσίες τους να μου πεις οτι ο Κώστας και η Μαρία επέλεξαν να πληρώνουν 2 ευρό για κάθε αστρολογική πρόβλεψη σε σμσ..
    Εντάξει, ότι πεις, η ύπαρξη τους είναι μόνο για να κλέβουν λεφτά, στο επόμενο θα μας πεις πως το ίδιο και για κάθε άλλη επιχείρηση που σε χρεώνει για υπηρεσίες.

  5. #1670
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, ότι πεις, η ύπαρξη τους είναι μόνο για να κλέβουν λεφτά, στο επόμενο θα μας πεις πως το ίδιο και για κάθε άλλη επιχείρηση που σε χρεώνει για υπηρεσίες.
    τι λες τώρα! φυσικά όλοι επιλέγουν υπηρεσίες που τους χρεώνουν 2 ευρο την ημέρα για να τους πουν τι λένε τα άστρα! εγώ μάλιστα θέλω να ανοίξω τέτοια επιχείρηση που θα χρεώνει νεοδημοκράτες στέλνοντας σε sms τα tweet του κ. Γεωργιάδη (δοκιμαστική περίοδο) και στη συνέχεια ολων των υπουργών, βουλευτών κλπ κομματικών μελών! ένα excel με κάτι χιλιάδες ονόματα και τηλέφωνα από τη ΝΔ το έχω ήδη
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  6. #1671
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λες τώρα! φυσικά όλοι επιλέγουν υπηρεσίες που τους χρεώνουν 2 ευρο την ημέρα για να τους πουν τι λένε τα άστρα! εγώ μάλιστα θέλω να ανοίξω τέτοια επιχείρηση που θα χρεώνει νεοδημοκράτες στέλνοντας σε sms τα tweet του κ. Γεωργιάδη (δοκιμαστική περίοδο) και στη συνέχεια ολων των υπουργών, βουλευτών κλπ κομματικών μελών! ένα excel με κάτι χιλιάδες ονόματα και τηλέφωνα από τη ΝΔ το έχω ήδη
    Τα νούμερα υπάρχουν πιο πάνω, επίσημα.
    Δοκίμασε το αυτό με τον Γεωργιάδη, μπορεί να πιάσει

  7. #1672
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.500
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, ότι πεις, η ύπαρξη τους είναι μόνο για να κλέβουν λεφτά, στο επόμενο θα μας πεις πως το ίδιο και για κάθε άλλη επιχείρηση που σε χρεώνει για υπηρεσίες.
    Δηλαδή εγω ας πούμε που χρεώθηκα σε 2ο νούμερο που το έχουν μόνο γονείς και η σύντροφος, επέλεξα να «κατεβασω» java games στο iphone μου το 2019.
    Μάλιστα.
    Σα πολύ gaslighting δε μας κάνεις sdikr;

  8. #1673
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εγω ας πούμε που χρεώθηκα σε 2ο νούμερο που το έχουν μόνο γονείς και η σύντροφος, επέλεξα να «κατεβασω» java games στο iphone μου το 2019.
    Μάλιστα.
    Σα πολύ gaslighting δε μας κάνεις sdikr;
    Είπα πουθενά αυτό το πράγμα; Δείξε το μου σε παρακαλώ και θα σου ζητήσω συγγνώμη,. Αν δεν το βρίσκεις τότε μου χρωστάς μια συγνώμη

  9. #1674
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvanGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 2 έτη 2016 + 2017 που παρέθεσες, ξεπέρασαν τις 1000.

    Δεδομένης της αυξητικής τάσης (με αποκορύφωμα το 2019), νομίζω ότι θα το έλεγε κάποιος χιλιάδες.

    - - - Updated - - -



    Επαναλαμβάνοντας το ίδιο λάθος συνεχώς, δεν το κάνει και σωστό.
    οι 1000 καταγγελίες δεν είναι τίποτα απολυτώς

    δες το σχετικό θέμα με τους αριθμούς στην μαύρη λίστα οι περισσότεροι βαριούνται να κάνουν καταγγελία

    έτσι συμβαίνει και εδώ

    ειδικά σε ανθρώπους που μπαίνουν στο ADSLgr.com θεωρώ απαράδεκτο να μην κάνουν καταγγελία σε θέμα που τους ενοχλεί είτε αυτό λέγεται τηλεφωνική όχληση είτε γραπτό μήνυμα που λέει ότι χρεώθηκες και να περιμένουν άλλοι να κάνουν καταγγελία

    όταν οι καταγγελίες υπάρξουν πραγματικά χιλιάδες και γιατί όχι ...μύρια
    τότε θα πέσουν και τα χοντρά πρόστιμα που θα πονέσει όλων των εμπλεκόμενων η τσέπη

    τότε θα δούμε

    μέχρι τότε έχουμε μέλλον...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λες τώρα! φυσικά όλοι επιλέγουν υπηρεσίες που τους χρεώνουν 2 ευρο την ημέρα για να τους πουν τι λένε τα άστρα! εγώ μάλιστα θέλω να ανοίξω τέτοια επιχείρηση που θα χρεώνει νεοδημοκράτες στέλνοντας σε sms τα tweet του κ. Γεωργιάδη (δοκιμαστική περίοδο) και στη συνέχεια ολων των υπουργών, βουλευτών κλπ κομματικών μελών! ένα excel με κάτι χιλιάδες ονόματα και τηλέφωνα από τη ΝΔ το έχω ήδη
    αν κάνεις το ίδιο για τον ΣΥΡΙΖΑ και για το ΚΙΝΑΛ και για το ΚΚΕ

    θα σε παραδεχτώ γιατί θα γίνεις πλούσιος πραγματικά

  10. #1675
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvanGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειρωνείες, σε φαινόμενο οργανωμένης απάτης ετών, έναντι μέρος του κοινωνικού συνόλου, δεν είναι ότι καλύτερο... Το "απλό" δεν ξέρω από που το κατάλαβες. Οι καταγγελίες σε ΕΕΤΤ είναι μόνο από ένα μικρό μέρος καταναλωτών που έχουν πέσει θύματα της απάτης. Κανένας πάροχος δεν ενημερώνει τους πελάτες ότι μπορούν να καταγγείλουν και να τους επιστραφούν τα ποσά. Μάλιστα, αποθαρρύνουν κάθε ενέργεια και προτείνουν μόνο φραγή. Σε δική μου περίπτωση, και φτάνοντας σε κατάστημα WIND, οι εργαζόμενοι μου είπαν ότι είχαν πέσει και οι ίδιοι θύματα, και είχαν χάσει ποσά άνω των 100 ευρώ, τα οποία ουδέποτε διεκδίκησαν πίσω.. γιατί "δεν μπορείς να κάνεις τίποτα". Την ίδια στιγμή, και μπροστά από εμένα στην σειρά, ήταν άλλος ένας πελάτης-θύμα που είχε έρθει στο κατάστημα για να ζητήσει εξηγήσεις. Φυσικά, του είπαν ότι μόνο φραγή μπορεί να κάνει. Μπορεί κανείς να φανταστεί την έκταση του φαινομένου... Η δικαστική προσέγγιση βρίσκεται σε εξέλιξη.
    τι τύπου (αστική, ποινική, διοικητική κτλ) δικαστική προσέγγιση;

  11. #1676
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι τύπου (αστική, ποινική, διοικητική κτλ) δικαστική προσέγγιση;
    δεν έχει καμία σημασία τι είδους δικαστική προσέγγιση έχει κάνει ο φίλος μας (είναι λεπτομέρειες που δεν χρειάζονται)

    σημασία έχει ότι δεν κάθισε με σταυρωμένα χέρια να περιμένει άλλους να τον "σώσουν"

    "σωτήρες" δεν υπάρχουν πλέον

    αν δεν σηκωθεί οποιοσδήποτε από τον καναπέ/καρέκλα/κρεβάτι να διεκδικήσει αυτά που του κλέβει οποιοσδήποτε που μπορεί να το κάνει

    δεν πρόκειται να του τα δώσει κανείς πίσω τα κλεμμένα

  12. #1677
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχει καμία σημασία τι είδους δικαστική προσέγγιση έχει κάνει ο φίλος μας (είναι λεπτομέρειες που δεν χρειάζονται)
    ίσως ο ίδιος να μη το βλέπει με τον ίδιο τρόπο, εκούσια εξάλλου έγινε η σχετική, δημόσια, αναφορά. Για τα περί καναπέ συμφωνώ.

  13. #1678
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχουμε κάποιο νεότερο για τις αλλαγές που υποσχέθηκαν εδώ και κάτι μήνες? Περνάει ο καιρός και δεν φαίνετια τίποτα στον ορίζοντα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #1679
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε κάποιο νεότερο για τις αλλαγές που υποσχέθηκαν εδώ και κάτι μήνες? Περνάει ο καιρός και δεν φαίνετια τίποτα στον ορίζοντα.
    δεν βλέπω "φως στο τούνελ" από μεριά της ΕΕΤΤ (κάνει ότι κάνει ο υπόλοιπος "Δημόσιος Τομέας" απλά τα "ξύνει" και περνάει η ώρα μέχρι να σχολάσουν και δικαιολογούν τον μισθό τους)

  15. #1680
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ρωτάω γιατί εδώ δίνουν συγχαρητήρια στον εαυτό τους για όσα έχουν κάνει?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 112 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 92102107110111112113114117122132 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας