Σελ. 53 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 781-795 από 1225
  1. #781
    Εγγραφή
    03-10-2011
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!! αλλά δεν έχω βρει κάποιο γιατρό που να τον εμπιστεύομαι πλήρως. Έχετε κάποιον να προτείνετε; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

  2. #782
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VASEVA Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!! αλλά δεν έχω βρει κάποιο γιατρό που να τον εμπιστεύομαι πλήρως. Έχετε κάποιον να προτείνετε; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
    Σου στελνω pm

    Φιλικά Γιάννης

  3. #783
    Εγγραφή
    23-08-2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Mikrotik RB433AH
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά,

    Αφού διάβασα και τις 53(!) σελίδες του θέματος, είπα να πω κεγώ την εμπειρία μου αφού τον επόμενο μήνα κλείνω 2 χρόνια χωρίς γυαλιά.

    Έκανα μαζί με τον αδερφό μου τη μέθοδο prk στον Πειραιά με έναν οφθαλμίατρο που έχει το ιατρείο του στην Βασ. Σοφίας και μας τον πρότεινε ένας γνωστός μας που είχε κάνει. Κόστος: 2000 η εγχείρηση, 200 η εξέταση πριν, 50 η πρώτη επίσκεψη και μετά την εγχείρηση όλες οι επισκέψεις δωρεάν. Σύνολο: 2250 στον καθένα μας.

    Η εξέταση και στους 2 έδειξε ότι προτείνεται καλύτερα η prk και όχι η lasik. Αλλά και την lasik να μπορούσαμε να κάνουμε, εμείς την prk θα κάναμε.

    Παρόλο που το να κάνω εγχείρηση με παρότρυνε ένας φίλος που είχε κάνει ένα χρόνο νωρίτερα αλλά με τη μέθοδο lasik.

    Η lasik, όπως έχετε αναφέρει, είναι πολύ πιο γρήγορη στην αποκατάσταση της όρασης, με πολύ λιγότερες ενοχλήσεις στην αρχή, αλλά είναι πιο ευαίσθητη σε περιπτώσεις που χτυπηθεί δυνατά το κεφάλι-μάτι (π.χ. σε τρακάρισμα, αν πέσουμε από ύψος, ή αν παίζουμε ξύλο συχνά) και μπορεί να επανέλθει η μυωπία-αστυγματισμός εκεί που ήταν πριν.

    Είχα λοιπόν από 13 χρονών 2.5+2.5 μυωπία σταθερή από τα 15-16 και ο αδερφός δε θυμάμαι ακριβώς αλλά είχε περίπου την ίδια μυωπία + 1.5 αστυγματισμό στο κάθε μάτι.

    Έφτασα στο 10/10 αρκετά πιο γρήγορα από τον αδερφό μου, στον οποίο το ένα μάτι άργησε πιο πολύ από το άλλο και ψιλο ανησυχούσε.

    Στην αρχή βελτιώνεται γρήγορα, αλλά στο 100% φτάνει σιγά σιγά μετά από μήνες.

    Σαν επέμβαση είναι πάρα πολύ γρήγορη και εννοείται πόνος μηδέν.

    Την 1η μέρα ήμουν μια χαρά, την 2η και λιγότερο την 3η ένιωθα πολύ έντονα ενοχλητικά σκουπίδια στα μάτια (κυκλοφορούσα με γυαλιά ηλίου ακόμα και μέσα στο σπίτι και ήμουν ξάπλα συνέχεια) και μετά σταδιακά τέλος οι ενοχλήσεις.

    Στην αρχή είχα 4 διαφορετικά υγρά απότι θυμάμαι (κάθε 3 ώρες έβαζα κάτι) που μειώθηκαν σε 3, 2 και 1 μέχρι και για 6 μήνες...

    Γενικά πρέπει να έχεις λίγο υπομονή.

    Στη δουλειά πήγα την 4η μέρα και απλά κουραζόμουν πιο γρήγορα στον υπολογιστή την 1η εβδομάδα.

    Τώρα μετά από 2 χρόνια μπορώ να πω ότι έχω κάνει όλες τις δραστηριότητες που έκανα πριν (κολύμπη σε θάλασσα και πισίνα με ανοικτά μάτια, 4-5G στο Allou, ποδόσφαιρο-κεφαλιές κτλ., γυμναστύριο, εγκαταστάσεις κεραιών σε περιβάλλον με πολύ χώμα-σκόνη) και όλα είναι μια χαρά.

    Απλά σίγουρα τα μάτια είναι ένα κλικ πιο ευαίσθητα από πριν. Π.χ. οταν μπει ένα σκουπιδάκι, άμμος, χώμα, κάτι τέτοιο τέλος πάντων, το καταλαβαίνω λίγο πιο έντονα από πριν. Ή και στον ήλιο-έντονο φως, είναι ελάχιστα πιο ευαίσθητα. Σε αυτά συμφωνεί και ο αδερφός και ο φίλος μου που είχε κάνει lasik.

    Πάντως σε κάθε περίπτωση αξίζει η εγχείρηση και εννοείται ότι αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα την ξανά έκανα.

    Πραγματικά ώρες ώρες ξεχνάω ότι φορούσα γυαλιά. Ήταν ένα πολύ μεγάλο βάρος για μένα και δεν ήθελα με τίποτα φακούς.

    Θα έλεγα σε όποιον το σκέφτεται και διαθέτει τα χρήματα, να ρωτήσει γνωστούς του για καλούς γιατρούς, να πάει σε 2-3 αν μπορεί ή τέλος πάντων σε κάποιον που να ξέρει ότι είναι αριστος και ύστερα να αποφασίσει, εφόσον μπορεί το μάτι, ποια μέθοδο να ακολουθήσει.

    Αν το κόλλημα είναι ο φόβος για πόνο κατά τη διάρκεια της εγχείρησης, τότε να πω ότι απλά δεν θα πρέπει να υπάρχει ο παραμικρός, γιατί όλα γίνονται πολύ γρήγορα και πολύ απλά.

    Αυτά τα λίγα από μένα.

  4. #784
    Εγγραφή
    10-10-2011
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα παιδια,

    Εχω μερικες ερωτησεις για το laser...

    1--Επειδη ασχολουμε με τις πολεμικες τεχνες αρκετο καιρο θα ηθελα να ξερω αν μετα απο ενα χρονο αφου εχω κανει το laser φαω μπουνια στο ματι, θα χρειαστει να ξαναμπω για επεμβαση???

    2--Ποιο απο τις 2 μεθοδους ειναι ποιο ευαισθητη για το ματι σε χτυπημα η lasik ή PRK??

    3--Μετα την επεμβαση αφου περασουν καποιοι μηνες ο γιατρος σου επιτρεπει να σηκωνεις βαρια πραγματα......(π.χ τα βαρη στο γυμναστηριο???) ή ανεβαινει η πιεση στο ματι???

    και 4--Αν περασουν 5-10 χρονια μετα την επεμβαση....ακομα το ματι θα ειναι ευαισθητο ή θα ειναι σαν μην εκανες ποτε laser???

  5. #785
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νομιζω οτι δεν εισια καταλληλος για την επεμβαση αλλα πιο καλα να ρωτησεις ενα γιατρο ...Δεν παιζουμε με τα ματια μας .Το λεω εγω που εχω κανει την επεμβαση και δεν εχω κανενα προβλημα.

    Φιλικά Γιάννης

  6. #786
    Εγγραφή
    23-08-2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Mikrotik RB433AH
    Path Level
    Interleaved
    Πιο ευαίσθητη στα χτυπήματα είναι σίγουρα η lasik.

    Θυμάμαι που μας το έλεγε ο γιατρός. Μας είχε πει επίσης ότι την prk την έχουν κάνει άτομα που ασχολούνται με πολεμικές τέχνες (π.χ. kickboxing), άτομα που λόγω δουλειάς μπορεί να φάνε καμία (π.χ. αστυνομικοί-ματ), άτομα που κάνουν extreme sports και κανείς δεν είχε πρόβλημα.

    Αφού έγινα εντελώς καλά μετά εγχείρηση (μετά από 6 μήνες), αν διαβάσεις το παραπάνω μου ποστ, τα έκανα όλα όπως παλιά (και πιο εύκολα αφού δεν είχα γυαλιά), και βάρη στο γυμναστήριο που ρωτάς κανονικά χωρίς το παραμικρό θέμα.

    Για μετά από 5-10 χρόνια που ρωτάς δεν ξέρω, αλλά τώρα μετά από 2 χρόνια που έχω κάνει ητν εγχείρηση σίγουρα το μάτι είναι γενικά ένα κλικ πιο ευαίσθητο π.χ. στα σκουπιδάκια (τα καταλαβαίνω λίγο πιο έντονα).

    Πιστεύω πάντως ότι ποτέ δε θα είναι 100% όπως ήταν πριν ή όπως είναι ένα μάτι που δεν είχε ποτέ θέμα μυωπίας, αστυγματισμού κτλ.

    Καλύτερα πήγαινε σε έναν σχετικό με αυτά οφθαλμίατρο να τα συζητήσεις όλα αυτά.

    Βλέπω είσαι μόλις 17 χρονών, οπότε όπως και να έχει θα πρέπει να περιμένεις μερικά χρόνια ακόμα για εγχείρηση...

  7. #787
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsatasos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο ευαίσθητη στα χτυπήματα είναι σίγουρα η lasik.

    Θυμάμαι που μας το έλεγε ο γιατρός. Μας είχε πει επίσης ότι την prk την έχουν κάνει άτομα που ασχολούνται με πολεμικές τέχνες (π.χ. kickboxing), άτομα που λόγω δουλειάς μπορεί να φάνε καμία (π.χ. αστυνομικοί-ματ), άτομα που κάνουν extreme sports και κανείς δεν είχε πρόβλημα.

    Αφού έγινα εντελώς καλά μετά εγχείρηση (μετά από 6 μήνες), αν διαβάσεις το παραπάνω μου ποστ, τα έκανα όλα όπως παλιά (και πιο εύκολα αφού δεν είχα γυαλιά), και βάρη στο γυμναστήριο που ρωτάς κανονικά χωρίς το παραμικρό θέμα.

    Για μετά από 5-10 χρόνια που ρωτάς δεν ξέρω, αλλά τώρα μετά από 2 χρόνια που έχω κάνει ητν εγχείρηση σίγουρα το μάτι είναι γενικά ένα κλικ πιο ευαίσθητο π.χ. στα σκουπιδάκια (τα καταλαβαίνω λίγο πιο έντονα).

    Πιστεύω πάντως ότι ποτέ δε θα είναι 100% όπως ήταν πριν ή όπως είναι ένα μάτι που δεν είχε ποτέ θέμα μυωπίας, αστυγματισμού κτλ.

    Καλύτερα πήγαινε σε έναν σχετικό με αυτά οφθαλμίατρο να τα συζητήσεις όλα αυτά.

    Βλέπω είσαι μόλις 17 χρονών, οπότε όπως και να έχει θα πρέπει να περιμένεις μερικά χρόνια ακόμα για εγχείρηση...
    Αν ειναι ετσι αυτο ειναι απολυτως σιγουρο και πρεπει αφου εισαι για ανταρας τουλαχιστον 20 και δυο με χρονια σταθερη μυωπια.

    Φιλικά Γιάννης

  8. #788
    Εγγραφή
    22-05-2009
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Εκανα την εγχειρηση πριν 3 χρονια και η μετεγχειρητικη μου εμπειρια ηταν ακριβως οπως την περιεγραψε ο φιλος tsatasos (απλα η πληρης αναρρωση σε μενα κρατησε λιγοτερο, περιπου 3 μηνες). Η ευαισθησια του ματιου ακομα και τωρα ειναι μεγαλυτερη απ' οτι πριν την επεμβαση, αλλα και παλι δε μετανιωσα ουτε στιγμη και θα την ξανακανα χωρις δευτερη σκεψη.
    Οντας του χωρου (γιατρος, αλλα οχι οφθαλμιατρος) θελω να σας εξηγησω λιγο τη βασικη διαφορα των δυο μεθοδων (παροτι πλεον εχουν βγει και νεες, που αποτελουν συνδυασμο των δυο).
    Στην PRK το laser "ξυνει" την επιφανεια του κερατοειδη, το επιθηλιο δηλαδη, και γι' αυτο μετεγχειρητικα ποναει περισσοτερο και χρειαζεται μια μακρυτερη χρονικα φροντιδα μεχρι να επουλωθει. Ειναι σαν ενα ανοιχτο τραυμα σε καποιο σημειο του σωματος μας που αν μεινει ακαλυπτο και ερχεται σε επαφη με το περιβαλλον, ποναει και κινδυνευει να μολυνθει. Γι'αυτο πρεπει να μεινει καλυμμενο μεχρι να κλεισει, να επουλωθει.
    Αντιθετα στη Lasik, το laser κανει μια μικρη τομη στο επιθηλιο και μετα το ξυνει απο την εσωτερικη επιφανεια, χωρις να το αφηνει εκτεθειμενο στο περιβαλλον, γι' αυτο και οι ενοχλησεις ειναι μικροτερες και η μετεγχειρητικη πορεια πιο συντομη.
    Προσοχη ομως, δεν επιλεγουμε οποια μεθοδο μας αρεσει περισσοτερο, υπαρχουν καποιες αντικειμενικες δυσκολιες. Σιγουρα η πιο συγχρονη και πιο ανωδυνη (εννοω μετεγχειρητικα, η επεμβαση ειναι ουτως ή αλλως ανωδυνη) ειναι η Lasik, αλλα η συγκεκριμενη απαιτει ενα ελαχιστο παχος κερατοειδους, τουλαχιστον 500 νανόμετρα. Αν ειναι παραπανω μπορεις να την κανεις, αν ειναι λιγοτερο απο 500nm πας για PRK.
    Σκεφτειτε ενα πορτοκάλι, ειναι το ματι μας, και η φλουδα του ο κερατοειδης μας. Αν ειναι πολυ λεπτη η φλουδα, ποσο ευκολο ειναι να της κανεις μια μικρη τομη και να μπεις απο μεσα; Σιγουρα θα κανεις μεγαλυτερη ζημια στη φλουδα, σε σχεση με ενα πορτοκαλι με χοντρη φλουδα.
    Για την ιστορια, ο κερατοειδης μου ηταν ακριβως 500nm. Η γιατρος μου μου ειπε:"Αν ειναι κατι να παει στραβα, θα παει σε συναδελφο, γι'αυτο θα κανουμε την PRK"!
    Με ρωτατε αν ταλαιπωρηθηκα; Ναι! Αν εχω μετανιωσει; Ουτε στιγμη!!
    (Προσοχη, η μυωπια πρεπει να εχει σταθεροποιηθει πριν απο καθε επεμβαση. Καλο ειναι να μη γινεται πριν τα 25)

  9. #789
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Απο οσους εκαναν προσφατα-τους τελευταιους μηνες-επεμβαση, να ρωτησω, αληθευει οτι γενικα, μαλλον λογω κρισης (ισως και πληθωρας επιλογων πια?), εχουν πεσει οι τιμες της επεμβασης;

  10. #790
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οσους εκαναν προσφατα-τους τελευταιους μηνες-επεμβαση, να ρωτησω, αληθευει οτι γενικα, μαλλον λογω κρισης (ισως και πληθωρας επιλογων πια?), εχουν πεσει οι τιμες της επεμβασης;
    Ναι...Εκει που ειχα κανει εγω πριν 3 χρονια εχουν ριξει την τιμη απο οτι ξερω.Για τους παραπανω προφανως λογους

    Φιλικά Γιάννης

  11. #791
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Θα παρακαλέσω πολύ να λείπουν οι χαρακτηρισμοί και οι επιθέσεις.
    Είναι σοβαρότατο το ζήτημα για να ρίχνετε τόσο πολύ το επίπεδο της συζήτησης.

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  12. #792
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    θελω ινφο για καταρακτη.διαβαζω για φακοθρυψίας ειτε με λειζερ ειτε με χρήση μικροώσεων ύδατος ειτε με υπερηχους.η τομη για να φτασει εκει με τι γινετε ομως?παντα με νυστερι?
    εχω τηλ.ηδη σε 4 ιατρεια...και ο καθενας τα παρουσιαζει οπως τον βολευει(οπως με τις διαθλαστικες)
    τα 2 αναφερουν λειζερ αλλα λενε στην ουσια το λειζερ ειναι υπερηχος και ενα σιτε που αναφερει για τομη με λειζερ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kage : 01-11-11 στις 10:11.

  13. #793
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν δεν εχει αλλαξει κατι αττελευταια χρονια με νυστερακι γινεται και η επεμβαση αυτη εχει απο τις μεγαλυτερες επιτυχιες στην Ιατρικη.

    Φιλικά Γιάννης

  14. #794
    Εγγραφή
    06-11-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cyta
    xerete ime kenourgio stin selida edo ,, kai sas xereto ,, apo ti ksero to fenomeno tis epemvasis den exi kapies parenergies mexri stigmis ,, kai einai apotelesmatiko,,,,


    edo tha ithela na ipavalo mia erotisi i opoia me provlimatise simera to proi...

    otan kathese mprosta apo mia othoni sinexos sigoura epireazi ta matia ,, tora ta gialia tou iliou voithane sto na antimetopisoume tin aktinovolia pou ekpempi?

  15. #795
    Εγγραφή
    14-01-2003
    Περιοχή
    Ελλαδαρα-Αθηνα -Λυκοβρυση
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    2.314
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμενα οyτε η οθονη ουτε τιποτα αλλο με επηρεασε ποτε.Παρακληση γραφε ελληνικα που ειναι και στους κανονες του forum.

    Φιλικά Γιάννης

Σελ. 53 από 82 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Logitech MX620 Laser Wireless ή CORDLESS LASER MX1000 ή TYPHOON 40820 LASER MOUSE CL
    Από dhmak στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-09, 13:52
  2. Γυαλιά μυωπίας και βαθμοί
    Από djargad στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-08, 21:12
  3. φακοι γυαλιων μυωπιας
    Από mousse στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 19:37
  4. Γυαλια ηλίου - με φακούς μυωπίας
    Από Avatar στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-07, 03:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας