Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 83
  1. #61
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SkyNet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο χαμός με το κλείδωμα έχει να κάνει με το γεγονός πως παρότι υποτίθεται οι συσκευές είναι unlocked αυτές μόνο τέτοιες δεν είναι.
    Διαφωνώ σχετικά με τα συμβόλαια καθώς η πολιτική αυτή έχει να κάνει με το γεγονός ότι πληρώνεις αρχικά πολύ λιγότερο για την ίδια τη συσκευή και αυτός είναι ο λόγος των περιορισμών. Αν δεν σου αρέσει κάτι τέτοιο η επιλογή της unlocked συσκευής υφίσταται.


    E-mail?
    Για τις locked συσκευες υπαρχει η λυση των unlocked, για τα αρχεια υπαρχει η λυση τα στελνουμε μεσω-Λαμιας, αλλα οτι η Samsung θα βγαλει region-locked συσκευες ειναι 'απαραδεκτο', οταν μαλιστα το unlock ειναι δωρεαν στο service.

    Do i spot a fanboy there?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gordito : 29-09-13 στις 04:31.

  2. #62
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SkyNet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα οποία είναι ποια;
    Και για ποιο λόγο χαρακτηρίζεις κατάπτυστη την εταιρία;
    Κλείδωμα να γράψεις ένα πρόγραμμα και να το εγκαταστήσεις στην συσκευή σου. Κλείδωμα να γράψω εγώ ένα πρόγραμμα και να στο δώσω να το τρέξεις στην συσκευή σου. Κλείδωμα κατά τόπους σε tethering. Κλείδωμα κατά τόπους σε χαμηλότερες ταχύτητες σύνδεσης δεδομένων από αυτή που υποστηρίζει η συσκευή. Κλείδωμα να σου στείλω ένα mp3 στο email και να το προσθέσεις στην βιβλιοθήκη σου για να το ακούσεις. Κλείδωμα στο να πειράξεις το λειτουργικό σου. Κλείδωμα στο να κάνεις downgrade σε παλαιότερη έκδοση του λειτουργικού ακόμη και αν η νέα έκδοση είναι προβληματική. Κλείδωμα στο να εγκαταστήσεις με οποιοδήποτε τρόπο μια εφαρμογή που δεν αρέσει στην Apple. Κλείδωμα στην ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth. Κλείδωμα στην ανταλλαγή αρχείων μέσω Η/Υ χωρίς χρήση του λογισμικού iTunes.

    Κατάπτυστη λοιπόν γιατί έχει πείσει προφανώς εσένα αλλά και πολλούς άλλους πως είναι εντάξει να δίνεις τις ελευθερίες σου για μια γυαλιστερή συσκευή.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #63
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απαράδεκτη τακτική που θυμίζει apple. Δυστυχώς θα αργήσει πάρα πολλά χρόνια να "τιμωρηθεί" η samsung από τους καταναλωτές, μια και τα galaxy πλέον απευθύνονται στο ίδιο κοινό που απευθυνόταν το μηλοτηλέφωνο παλιότερα, και τα galaxy αγοράζονται από τους περισσότερους απλά γιατί "είναι galaxy".

  4. #64
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλείδωμα να γράψεις ένα πρόγραμμα και να το εγκαταστήσεις στην συσκευή σου. Κλείδωμα να γράψω εγώ ένα πρόγραμμα και να στο δώσω να το τρέξεις στην συσκευή σου. Κλείδωμα κατά τόπους σε tethering. Κλείδωμα κατά τόπους σε χαμηλότερες ταχύτητες σύνδεσης δεδομένων από αυτή που υποστηρίζει η συσκευή. Κλείδωμα να σου στείλω ένα mp3 στο email και να το προσθέσεις στην βιβλιοθήκη σου για να το ακούσεις. Κλείδωμα στο να πειράξεις το λειτουργικό σου. Κλείδωμα στο να κάνεις downgrade σε παλαιότερη έκδοση του λειτουργικού ακόμη και αν η νέα έκδοση είναι προβληματική. Κλείδωμα στο να εγκαταστήσεις με οποιοδήποτε τρόπο μια εφαρμογή που δεν αρέσει στην Apple. Κλείδωμα στην ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth. Κλείδωμα στην ανταλλαγή αρχείων μέσω Η/Υ χωρίς χρήση του λογισμικού iTunes.

    Κατάπτυστη λοιπόν γιατί έχει πείσει προφανώς εσένα αλλά και πολλούς άλλους πως είναι εντάξει να δίνεις τις ελευθερίες σου για μια γυαλιστερή συσκευή.
    Ποτέ δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα με κλείδωμα σε χαμηλότερες ταχύτητες.
    Φυσικά και μπορώ να προσθέσω το mp3 που θα μου στείλεις με mail σε κάποια από τις χιλιάδες διαθέσιμες εφαρμογές ακρόασης.
    Στην Ελλάδα (τουλάχιστον Vodafone & Cosmote) δεν υπάρχει θέμα με το tethering.
    Αν είσαι developer φυσικά και μπορείς να γράψεις πρόγραμμα και να το στείλεις στην ομάδα σου.
    Ναι, (χωρίς jb), δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογή εκτός Apple Store. Στα συν. Η μεγαλύτερη ασφάλεια ever (χωρίς να είναι απόλυτη). Να σου θυμίσω πόσες bb messenger εφαρμογές κυκλοφόρησαν στο playstore ενώ η εφαρμογή δεν είχε κυκλοφορήσει.
    Downgrade στο παρελθόν είχα κάνει.
    Στο παρελθόν είχα κάνει jb για να στέλνω αρχεία μέσω bt. Μετά από 1 χρόνο κατάλαβα πως το είχα κάνει μόνο για να μπορώ να το κάνω. Δεν χρειάστηκε ποτέ. Εξάλλου τώρα πια με το airdrop (wi fi direct) είμαστε κομπλέ.
    Χιλιάδες τρόποι για μεταφορά αρχείων χωρίς iTunes (το οποίο λατρεύω από το 2004). Χιλιάδες. Ακόμα και με usb, χωρίς jb. Googlαρε λίγο. Αλλά και πάλι, δεν.
    Έτσι κι αλλιώς όλοι με dropbox δουλεύουμε ή κάτι αντίστοιχο.
    Ακόμα και τα iPhones που είχα πάρει με επιδότηση δεν ήταν κλειδωμένα. Απαγορεύεται στην Ελλάδα και εξ'αρχής στην τοπική αγορά είναι όλα ξεκλείδωτα.

    Ναι, η Apple έχει τα κωλύματά της, αλλά να ξέρουμε και τι γράφουμε ρε παιδιά.

    Στο θέμα μας τώρα, δεν νομίζω να αλλάζουν πολλά στην πράξη, αρκεί η πρώτη ενεργοποίηση να γίνει στην Ελλάδα.

  5. #65
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοι δεν εχουν φανς;

    Εδω εχει ακομα η Νοκια.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WP8.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  107,6 KB 
ID: 129381


  6. #66
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostthem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, (χωρίς jb), δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογή εκτός Apple Store. Στα συν. Η μεγαλύτερη ασφάλεια ever (χωρίς να είναι απόλυτη). Να σου θυμίσω πόσες bb messenger εφαρμογές κυκλοφόρησαν στο playstore ενώ η εφαρμογή δεν είχε κυκλοφορήσει.
    Μια χαρα τρυπες εχει και το iOS, που περνανε απο φιλτρο της εφαρμογες και τις κοβουν ακομα και για το icon. Ελβετικο τυρι ειναι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostthem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο παρελθόν είχα κάνει jb για να στέλνω αρχεία μέσω bt. Μετά από 1 χρόνο κατάλαβα πως το είχα κάνει μόνο για να μπορώ να το κάνω. Δεν χρειάστηκε ποτέ. Εξάλλου τώρα πια με το airdrop (wi fi direct) είμαστε κομπλέ.
    Χιλιάδες τρόποι για μεταφορά αρχείων χωρίς iTunes (το οποίο λατρεύω από το 2004). Χιλιάδες. Ακόμα και με usb, χωρίς jb. Googlαρε λίγο. Αλλά και πάλι, δεν.
    Έτσι κι αλλιώς όλοι με dropbox δουλεύουμε ή κάτι αντίστοιχο.
    α)Καταρχας εκανες jb για να στειλεις μεσω bt, και αν το καταφερνες μονο με 1 στις 10 συσκευες θα καταφερνες να στειλεις το αρχειο σου. Το οτι εσυ δεν το χρειαστηκες τοσο πολυ το BT file transfer, δεν αναιρει τον λογο υπαρξης του.

    β)Μη μπλεκεις το airdrop, με το wifi direct. Ναι απο εκει καταγεται, αλλα ειναι κλειστο και proprietary. Περιοριζεσαι μεταξυ καποιων iphone και ipad. Δεν ειναι universal (cross platform/device) solution οπως το BT και το Wifi Direct.

    γ)Στην περιπτωση που το stock iphone σου, βρισκεται μπροστα σε ενα stock pc, που δεν εχει itunes κλπ, τι κανεις; Κατεβαζεις itunes!
    Στην περιπτωση που το stock iphone σου, βρισκεται μπροστα σε ενα stock pc, αλλα ξεχασες τον lightning connector, τι κανεις; Τρεχεις στον Γερμανο!

    Αν αυτο το λες, ευχρηστια, ok. Αλλα να δεχτω οτι για να μεταφερω κατι στο pc, ή το αντιστροφο, πρεπει να το ανεβασω πρωτα στο cloud, με 1mbps max ιδεατη ταχυτητα στην Ελλαδα, γελαει ο κοσμος. Και μετα να το κατεβασω κιολας! Οχι ελεος! Τo θεοκλειστο iOS, βοηθησε παρα πολυ για να μαθει ο κοσμος το Dropbox, ως η πιο ευκολη μεταφορα αρχειων. Αλλα τα καλα του cloud δεν ειναι αυτα. Προς θεου δηλαδη.

    δ) Ακομα και σημερα δεν θεωρω οτι ειναι ευχρηστο, ουτε το micro usb, που υπαρχει σε καθε σπιτι, ουτε το BT transfer, ουτε το wifi direct. Φυσικα ουτε τα αστεια http transfers, μεσα απο file manager τυπου web interface (airdroid). Πρεπει να δουμε native SMB support απο τα λειτουργικα. Χωρις εφαρμογες, κλπ.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  7. #67
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα τρυπες εχει και το iOS, που περνανε απο φιλτρο της εφαρμογες και τις κοβουν ακομα και για το icon. Ελβετικο τυρι ειναι.



    α)Καταρχας εκανες jb για να στειλεις μεσω bt, και αν το καταφερνες μονο με 1 στις 10 συσκευες θα καταφερνες να στειλεις το αρχειο σου. Το οτι εσυ δεν το χρειαστηκες τοσο πολυ το BT file transfer, δεν αναιρει τον λογο υπαρξης του.

    β)Μη μπλεκεις το airdrop, με το wifi direct. Ναι απο εκει καταγεται, αλλα ειναι κλειστο και proprietary. Περιοριζεσαι μεταξυ καποιων iphone και ipad. Δεν ειναι universal (cross platform/device) solution οπως το BT και το Wifi Direct.

    γ)Στην περιπτωση που το stock iphone σου, βρισκεται μπροστα σε ενα stock pc, που δεν εχει itunes κλπ, τι κανεις; Κατεβαζεις itunes!
    Στην περιπτωση που το stock iphone σου, βρισκεται μπροστα σε ενα stock pc, αλλα ξεχασες τον lightning connector, τι κανεις; Τρεχεις στον Γερμανο!

    Αν αυτο το λες, ευχρηστια, ok. Αλλα να δεχτω οτι για να μεταφερω κατι στο pc, ή το αντιστροφο, πρεπει να το ανεβασω πρωτα στο cloud, με 1mbps max ιδεατη ταχυτητα στην Ελλαδα, γελαει ο κοσμος. Και μετα να το κατεβασω κιολας! Οχι ελεος! Τo θεοκλειστο iOS, βοηθησε παρα πολυ για να μαθει ο κοσμος το Dropbox, ως η πιο ευκολη μεταφορα αρχειων. Αλλα τα καλα του cloud δεν ειναι αυτα. Προς θεου δηλαδη.

    δ) Ακομα και σημερα δεν θεωρω οτι ειναι ευχρηστο, ουτε το micro usb, που υπαρχει σε καθε σπιτι, ουτε το BT transfer, ουτε το wifi direct. Φυσικα ουτε τα αστεια http transfers, μεσα απο file manager τυπου web interface (airdroid). Εκει πρεπει να δουμε native SMB support απο τα λειτουργικα. Χωρις εφαρμογες, κλπ.
    Ελβετικό τυρί δεν μπορείς να πεις το μέχρι τώρα ασφαλέστερο store. Εξ'αρχής είπα πως τίποτα δεν είναι απόλυτα ασφαλές. Για το playstore δεν μου απάντησες.
    Όταν είχα βάλει το bt, σε όλα τα test με διαφορετικά κινητά, έστελνα κανονικά αρχεία. Απλά μου ήταν αχρείαστο.
    Αν έχω stock iPhone χωρίς iTunes, απλά κάνω την δουλειά μου χωρίς κανένα περιορισμό. Δεν χρειάζεται PC για καμία λειτουργία (ούτε για μεταφορά αρχείων). Μήπως δεν είσαι ενημερωμένος;
    Αρχεία έτσι κι αλλιώς μεταξύ μας στέλνουμε με mail, viber κλπ. Με ios, φυσικά με airdrop & iMessages, απλά κορυφαία εμπειρία. Στο ξαναλέω και όταν είχα bt και για μεταφορά αρχείων δεν το χρησιμοποιούσα. Είναι παλιά τεχνολογία, δεν το καταλαβαίνεις; Και από Android users που βλέπω, δεν στέλνουν πια έτσι τα αρχεία. Καταργήθηκε να το πω??? 2013!!!!
    Ο εταιρικός τρόπος εργασίας μας (iOS, Android, WP) είναι το dropbox. Μας εξυπηρετεί αφάνταστα. Και φυσικά οι συγχρονισμοί γίνονται στο wi fi (για να μην ακούσω για κόστος).
    Με λίγα λόγια, η εμπειρία μου είναι πάρα πολύ καλή, δεν έχω καταπιεστεί σε κάτι. Το μόνο που μου λείπει (και μπορεί να ξανακάνω jb) είναι ένας torrent client.
    Και μόνο η ταχύτατη απόκριση της οθόνης στο άγγιγμα (2 φορές πιο γρήγορη από το αμέσως επόμενο πιο γρήγορο smartphone, ανεξαρτήτως OS) δημιουργεί μια απίστευτη αίσθηση, εμείς οι iOS/iPhone users το ξέραμε, τώρα το μάθανε και οι άλλοι με τις επίσημες μετρήσεις.
    Απόδειξη; Με κινητά πολύ ακριβά έχει μερίδιο περίπου 16%. Φαντάζεσαι να είχε μοντέλα για όλα τα βαλάντια; Εκτός αν οοοοόλοι είναι ηλίθιοι! Καλό είναι πριν κράζουμε, πρώτα να ενημερωνόμαστε.

    Και πάλι στο θέμα μας. Αν η Sammy μείνει εκεί και μία πρώτη ενεργοποίηση στην Ελλάδα αρκεί, τότε ok.

  8. #68
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    (2 φορές πιο γρήγορη από το αμέσως επόμενο πιο γρήγορο smartphone, ανεξαρτήτως OS)
    Placebo mode on...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  9. #69
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Placebo mode on...
    Nope. Στο placebo mode προηγείται η πληροφορία και μετά η αίσθηση.

    Εδώ τα πράγματα είναι ανάποδα. Το αισθανόμασταν, το λέγαμε και μετά βγήκαν οι επίσημες μετρήσεις.

  10. #70
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τι αισθάνεσαι δηλαδή, τα 50msec διαφορά στο άνοιγμα της οθόνης; Επειδή έτσι το είπαν οι "ειδικοί" (iphone-apploλόγοι); Αλλά ακόμα κι αν το αισθάνεσαι αυτό, στη λειτουργία της συσκευής και των εφαρμογών τι διαφορά κάνει; FPS παίζεις στο iphone και σε νοιάζουν τα msec;

    Α, παρεμπιπτόντως, επειδή η Apple δεν θεωρεί σκόπιμο να υποστηρίξει κάποιες δυνατότητες που έχουν άλλες συσκευές (όπως στη μεταφορά αρχείων), αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και άχρηστες ή απαρχαιωμένες. Συνήθως μάλιστα όταν ξεκινά να υποστηρίζει η Apple δυνατότητες που υπήρχαν χρόνια σε άλλες συσκευές και λειτουργικά, έξαφνα αυτές γίνονται "καινοτόμες λύσεις" και "πρωτοπορία"!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotos65 : 29-09-13 στις 19:42.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  11. #71
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι αισθάνεσαι δηλαδή, τα 50msec διαφορά στο άνοιγμα της οθόνης; Επειδή έτσι το είπαν οι "ειδικοί"; Αλλά ακόμα κι αν το αισθάνεσαι αυτό, στη λειτουργία της συσκευής και των εφαρμογών τι διαφορά κάνει; FPS παίζεις στο iphone και σε νοιάζουν τα msec;
    Γιατί δεν διαβάζεις αυτά που γράφω; ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΡΑΨΟΥΝ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ λέγαμε πως η οθόνη έχει την πιο γρήγορη απόκριση. Σε full καθημερινή χρήση (όχι, δεν παίζω fps), παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Συνολικά στην εμπειρία, τεράστιο.

  12. #72
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Γιατί δεν διαβάζεις αυτά που γράφω; ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΡΑΨΟΥΝ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ λέγαμε πως η οθόνη έχει την πιο γρήγορη απόκριση.
    Καλά αυτά τα ακούω βερεσέ. Εγώ σε ρωτώ άλλο όμως, τι αισθάνεσαι στη πραγματικότητα, πόσο δηλαδή βοηθά την "εμπειρία χρήσης" και τη ζωή σου τα 50msec διαφορά, και σε ποιες εφαρμογές τέλος πάντων...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  13. #73
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.709
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostthem Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ναι, (χωρίς jb), δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογή εκτός Apple Store. Στα συν. Η μεγαλύτερη ασφάλεια ever (χωρίς να είναι απόλυτη).

    Ναι, η Apple έχει τα κωλύματά της, αλλά να ξέρουμε και τι γράφουμε ρε παιδιά.
    Ξέρουμε τι γράφουμε, αλλά προερχόμαστε και πιστεύουμε άλλους κόσμους.

    Θεωρείς ότι τα κλειδώματα είναι η μεγαλύτερη ασφάλεια. Να συμφωνήσω άν η ίδια η εταιρεία μου έδινε τρόπο ξεκλειδώματος , που δεν.
    Εγώ πιστεύω στην ελευθερία του χρήστη, όταν την θέλει και την ζητήσει.

    Doors to manual, please...........

  14. #74
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά αυτά τα ακούω βερεσέ. Εγώ σε ρωτώ άλλο όμως, τι αισθάνεσαι στη πραγματικότητα, πόσο δηλαδή βοηθά την "εμπειρία χρήσης" και τη ζωή σου τα 50msec διαφορά, και σε ποιες εφαρμογές τέλος πάντων...
    50ms σε σύγκριση με 100-120ms; Διπλάσια ταχύτητα απόκρισης οθόνης. Επειδή δεν θέλω να σου λέω σούπερ, γρήγορο και λοιπές βλακείες, θα στο πω αλλιώς:
    Πες ότι στην Adsl σύνδεσή σου δεν θες να παίζεις on line games (παίρνω το καλύτερο σενάριο). Θα είσαι ευχαριστημένος με 200ms ping; Ή προτιμάς τα 20ms?
    Πως αλλιώς να στο πω, πιο γρήγορη αίσθηση απόκρισης, έχεις την αίσθηση πως είναι real time (που δεν είναι).
    Μην με παρεξηγείς, εδώ είμαι να συζητήσουμε τα πολλά μείον της Apple, αλλά θεωρώ πως (ειδικά με το παράδειγμα του ping) καταλαβαίνεις τι εννοώ.

    Το σκίσαμε με off topic. Sorry.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρουμε τι γράφουμε, αλλά προερχόμαστε και πιστεύουμε άλλους κόσμους.

    Θεωρείς ότι τα κλειδώματα είναι η μεγαλύτερη ασφάλεια. Να συμφωνήσω άν η ίδια η εταιρεία μου έδινε τρόπο ξεκλειδώματος , που δεν.
    Εγώ πιστεύω στην ελευθερία του χρήστη, όταν την θέλει και την ζητήσει.

    Doors to manual, please...........
    Ε τότε πρώτα να ενημερωνόμαστε για τους άλλους κόσμους και μετά να τους κρίνουμε.
    Όχι δεν θεωρώ το κλείδωμα την καλύτερη λύση. Όμως, για κατάστημα εφαρμογών θεωρώ το App Store κορυφαίο.
    Τα πέρασα τα χρόνια που ψαχνόμουνα τρελά, τώρα στην ηλικία μου θέλω όλο τον ελεύθερο χρόνο μου απλά και μόνο να απολαμβάνω. Αν θελήσω να απολαύσω κάτι που δεν μου το παρέχει η μία πλατφόρμα, απλά θα πάω στην άλλη.

  15. #75
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    679
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    Path Level
    Fastpath
    +1million στον Kostthem.
    Αυτό που έλεγα ευθύς εξαρχής είναι ότι το κλείδωμα της Apple έχει να κάνει με τους παρόχους και όχι με γεωγραφική κάλυψη.
    Οι συσκευές της Apple δεν έχουν τετοιου είδους κλείδωμα οπότε θεωρώ ατυχή τον παραλληλισμό με το αντίστοιχο κλείδωμα που επιβάλλει η Samsung.
    Σημειωτέον δε ότι δεν υφίσταται κανενός είδους κλείδωμα στη χώρα μας στις συσκευές της Apple.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SkyNet : 29-09-13 στις 20:27.

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-13, 11:52
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-13, 17:53
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-13, 12:17
  4. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-13, 16:51
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-12, 00:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας