Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 66
  1. #46
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πληροφοριακά η Forthnet έχει γίνει εδώ και 2 περίπου χρόνια καθολικός πάροχος υπηρεσίας (στη θέση του ΟΤΕ), αλλά δεν περνά ούτε επεκτείνει το υπάρχον χάλκινο δίκτυο. Απλά δίνει νέες τηλεφωνικές συνδέσεις μέσω δορυφόρου και δεν μπορεί να το αρνηθεί αν κάποιος το ζητήσει.

  2. #47
    Εγγραφή
    29-06-2018
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληροφοριακά η Forthnet έχει γίνει εδώ και 2 περίπου χρόνια καθολικός πάροχος υπηρεσίας (στη θέση του ΟΤΕ), αλλά δεν περνά ούτε επεκτείνει το υπάρχον χάλκινο δίκτυο. Απλά δίνει νέες τηλεφωνικές συνδέσεις μέσω δορυφόρου και δεν μπορεί να το αρνηθεί αν κάποιος το ζητήσει.
    Σε ευχαριστώ. Άρα λες ότι αν τους ζητήσω (γιατι οντως σε αυτους δεν εχω απευθυνθει) θα μου δωσουν μεσω δορυφορου ;;;

  3. #48
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δίνει κανονικά τέτοιες υπηρεσίες. Αντίστοιχα προγράμματα έχει και η Cosmote.

  4. #49
    Εγγραφή
    29-06-2018
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίνει κανονικά τέτοιες υπηρεσίες. Αντίστοιχα προγράμματα έχει και η Cosmote.
    Απότι βλέπω όμως είναι έως 20GB και μετά σου ρίχνει ταχύτητα. Υπάρχει κάποιος που να προσφέρει πραγματικά απεριόριστο;

  5. #50
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Απεριόριστο σε δορυφορική (και κινητή) σύνδεση, δεν υπάρχει σε όλο τον πλανήτη. Το bandwidth κοστίζει και μάλιστα ακριβά.
    Οι δορυφορικές (και κινητές) συνδέσεις, δεν είναι για συνεχή βαριά χρήση, π.χ. να κατεβάζουμε την βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας. Επίσης δεν κάνουν για online παιχνίδια.
    Μπορούν όμως να σου δώσουν πρόσβαση εκεί που δεν υπάρχει ο χαλκός.

  6. #51
    Εγγραφή
    28-08-2019
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Λοιπόν αγαπητά μέλη, σήμερα ήρθαν οι τεχνικοί απο HTELCO και με σύνδεσαν στο δικτυό τους. Από αρχικές μετρήσεις που έκανα σε κατέβασμα τόρρεντ έπιασα 9.5-10. Το θεωρώ άριστο αλλά δεν ξέρω άμα συνεχίσω έτσι. Ίσως στις επόμενες μέρες να μου το ρίξουν με ταβάνι τα 50 mpbs. To πινγκ απο το speedtest της ookla κυμαίνεται απο 20-30ms. Σε ένα παιχνίδι όμως που παίζω (CS:GO) το πινγκ παραμένει άθλιο όπως και πριν που είχα 24αρα σύνδεση της vodafone. Ισως να φταίει το παιχνίδι. Θα δοκιμάσω και κανα 2 ακόμα να δω σε τι επίπεδο βρίσκεται εκεί και θα ενημερώσω σύντομα. Όσο για to bandwidth δεν γνωρίζω και ξέχασα να ρωτήσω και τον τεχνικό.

  7. #52
    Εγγραφή
    14-07-2004
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Αν δεν ξεκινήσουν τις επενδύσεις σε νέο εξοπλισμο ( και μιλω για περισσότερες κεραίες ) δεν τους βλεπω καλα.
    Τους εχω εδώ και τρεις εβδομάδες και εχω ξενερώσει ασχημα.
    Αστάθεια στις ταχυτητες ειδικα μετα το μεσημέρι.
    Εχω δοκιμάσει το πακετο των 30 και το 50 χωρις να μεινω καθολου ευχαριστημένος.
    Και μεταξύ αλλων ειχα και δυο διακοπές οπου στην δευτερη εμεινα για κάποια ωρα χωρις ίντερνετ.
    Από την στιγμη που υπηρεσια προφέρεται με τον χαρακτηρισμό εως ταδε ταχύτητα το αποτέλεσμα είναι όπως και με τους μεγαλους παροχους.
    Δηλαδη ότι κάτσει.

  8. #53
    Εγγραφή
    10-11-2019
    Περιοχή
    ptolemaida
    Ηλικία
    23
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tosounydas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν αγαπητά μέλη, σήμερα ήρθαν οι τεχνικοί απο HTELCO και με σύνδεσαν στο δικτυό τους. Από αρχικές μετρήσεις που έκανα σε κατέβασμα τόρρεντ έπιασα 9.5-10. Το θεωρώ άριστο αλλά δεν ξέρω άμα συνεχίσω έτσι. Ίσως στις επόμενες μέρες να μου το ρίξουν με ταβάνι τα 50 mpbs. To πινγκ απο το speedtest της ookla κυμαίνεται απο 20-30ms. Σε ένα παιχνίδι όμως που παίζω (CS:GO) το πινγκ παραμένει άθλιο όπως και πριν που είχα 24αρα σύνδεση της vodafone. Ισως να φταίει το παιχνίδι. Θα δοκιμάσω και κανα 2 ακόμα να δω σε τι επίπεδο βρίσκεται εκεί και θα ενημερώσω σύντομα. Όσο για to bandwidth δεν γνωρίζω και ξέχασα να ρωτήσω και τον τεχνικό.
    Φίλε, τι έγινε τελικα με το Ping; Γιατι εβαλα και εγω απο HTELCO και παρολο που πιανω πολυ παραπανω απ οτι λενε (60-80 Download 10-15 upload!, το ping σε games ειναι χειροτερο και απο την vodafone. δεν εχω πεσει κατω απο 90ms και την περισσοτερη διαρκεια της μερας ειμαι στα 100+. Εστρωσε εσενα ή μπα; Την Τεταρτη (μια μερα μετα αφου το εβαλα) μου ειπαν οτι θα κανουν παραμετροποιησεις ωστε να πιανω κανονικα 50αρι και οχι οπως το εχω τωρα οποτε θελω να ελπιζω οτι δεν ειναι σταθερη ακομα η γραμμη επειδη δεν εκαναν τις ρυθμισεις, εξου και το ping στα games.

  9. #54
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παιδιά, πρόκειται για ασύρματο δίκτυο. Είναι απόλυτα φυσιολογικό το ping να είναι μεγαλύτερο έναντι της ενσύρματης σύνδεσης με τον όποιο πάροχο.

  10. #55
    Εγγραφή
    28-08-2019
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskkk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε, τι έγινε τελικα με το Ping; Γιατι εβαλα και εγω απο HTELCO και παρολο που πιανω πολυ παραπανω απ οτι λενε (60-80 Download 10-15 upload!, το ping σε games ειναι χειροτερο και απο την vodafone. δεν εχω πεσει κατω απο 90ms και την περισσοτερη διαρκεια της μερας ειμαι στα 100+. Εστρωσε εσενα ή μπα; Την Τεταρτη (μια μερα μετα αφου το εβαλα) μου ειπαν οτι θα κανουν παραμετροποιησεις ωστε να πιανω κανονικα 50αρι και οχι οπως το εχω τωρα οποτε θελω να ελπιζω οτι δεν ειναι σταθερη ακομα η γραμμη επειδη δεν εκαναν τις ρυθμισεις, εξου και το ping στα games.
    Καλησπέρα φίλε μου. Εγώ την έκοψα εδώ και 3 βδομάδες. Δεν αξίζει με τίποτα. Η αστάθεια στις ταχύτητες και στο πινγκ ήταν τεράστια. Τελικά αναβάθμισα την υπάρχουσα γραμμή που έχω σε 50αρα στη Vodafone μιας και έχω πολύ κοντά καφάο της. Επίσης εγώ αφού είχα κάνει διακοπή 31/10/2019, ο τεχνικός με πήρε πριν μια βδομάδα για να έρθει να πάρει πίσω τον εξοπλισμό. Τα 80 ευρώ που έδωσα ακόμα τα κλαίω. Ερασιτέχνες και ανεύθυνοι είναι οσοι μπορείτε να μείνετε μακριά και ψαχτείτε στις συμβατικές εταιρίες και πάντα ενσύρματες.

  11. #56
    Εγγραφή
    10-11-2019
    Περιοχή
    ptolemaida
    Ηλικία
    23
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Λοιπον και γω ειμαι ενα μηνα περιπου σε αυτους. Απο τις 6 Νοεμβριου που εγινε η δυνδεση δεν ειχα ουσιαστικα ιντερνετ διοτι δεν επιανε τιποτα(1-2 mbps) και το πινγκ στον θεο. Στις 22 Νοεμβριου ηρθε ο τεχνικος να μου διορθωσει την συνδεση. Επιασα αμεσως 46 down 100(!) up. Φυσικα το upload δεν ηταν σταθερο γιατι ανεβοκατεβαινε. Το download παλι ηταν σταθερο. Το πινγκ διορθωθηκε και εχω 55-78. Και γω μπορω να πω οτι εχουν ασταθειες. ΑΛΛΑ. εδω ερχεται το μεγαλο αλλα που ειναι σημαντικο. Η εταιρεια ειναι σχετικα καινουργια, προσπαθουν να σταθεροποιησουν το δικτυο τους και αυτο που μου αρεσε ειναι οτι δεν ειναι απροσωποι. Σου λενε οτι υπαρχει αυτο το προβλημα προσπαθουμε να το λυσουμε κλπ. Εμενα μου αρεσει η ειλικρεινια και το καταλαβαινω οταν ο αλλος προσπαθει. Προτιμω δηλαδη με λιγα λογια να το παλεψω μαζι τους τουλαχιστον μεχρι να τελειωσει το συμβολαιο παρα να ξανα γυρισω στους χαραμοφαιδες της Cosmote, wind, Vodafone κλπ. Εξαλλου γι αυτο δεν ψαχνομαστε ολοι ρε παιδια; Για κατι αλλο περα απο αυτους τους φραγκοφονιαδες. Θελω να πιστευω οτι στο τελος θα πανε ολα καλα, απλα θελει υπομονη διοτι και εμενα μου ειπαν στο τηλεφωνο οτι ο μεγαλος ογκος χρηστων που ηρθε τους επιασε απροετοιμαστους και προσπαθουν να καλυψουν το κενο. Δεν ξερω ξανα λεω μακαρι να βγω σωστος στην τελικη.

  12. #57
    Εγγραφή
    27-04-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Htelco
    Οι άνθρωποι στην htelco δεν είναι απλά αντιεπαγγελματίες. Είναι απατεώνες!
    Πραγματικά αν σέβεστε τον εαυτό σας και έχετε αξιοπρέπεια, μην μπείτε καν στον κόπο να ασχοληθείτε

  13. #58
    Εγγραφή
    15-11-2019
    Περιοχή
    Ανω Τουμπα Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalathakia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας (Περιοχή Κάλυψης: Θεσσαλονίκη)
    https://www.htelco.gr

    Ξεπήδησε μια διαφήμιση στο Facebook και είπα να τους δοκιμάσω. Χρησιμοποιούν VDSL και ADSL 2 και βασίζονται επάνω στον χαλκό του ΟΤΕ προς το παρόν. Μου ανέφεραν όμως ότι μόλις ξεκινήσει το FTTC θα τραβάνε οπτική απο εκεί, έως FTTH. Όλα αυτά μέχρι το 3ο τρίμηνο του 2018.

    Στην περιοχή που είμαι, προσφέρουν ADSL 2, με εγγυημένα 15Mbps. Πρακτικά δεν ξέρω πως θα γίνει λόγω απόστασης και πρωτοκόλλου, αλλά είμαι περίεργος να δοκιμάσω, μιας και στην εταιρία που είμαι τώρα τα πράγματα είναι απλά ΟΚ.

    Θα σας μεταφέρω και τις υπόλοιπες εμπειρίες μου στο επόμενο διάστημα.

    Τελικα τι εγινε με την HTELCO?? απ οτι ειδα οταν εκανες την αανρτηση ησουν Ανω τουμπα..... εγω απο Ανω Τουμπα επισης που τους πηρα προχθες τηλεφωνο μου ειπαν οτι η περιοχη Δεν καλυπτεται!! .........ισχυει κατι τετοιο????

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από delas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μετά από πολλές προσπάθειες συνδέθηκα επιτυχώς. Τα αποτελέσματα:
    Συνημμένο Αρχείο 200327
    Δεν περίμενα τέτοιες ταχύτητες είναι η αλήθεια και για αυτό ευθυνόταν η όλη διαδικασία μέχρι να συνδεθώ(4 μήνες). Ping στην google.com είναι γύρο στο 55-70. Αυτό που μπορώ να προτείνω είναι να κάνετε μια αίτηση και όταν έρθει για αυτοψία ο τεχνικός, τότε ρωτήστε τον πόσο μακριά είναι η κεραία και πόσο καιρό θα πάρει για να γίνει η σύνδεση σας. Αν σας πει ότι θα πρέπει να περιμένετε να μπει καινούρια τότε αφήστε το. Αν όμως είναι όλα έτοιμα τότε πιστεύω αξίζει για τα λεφτά του.

    Update: Δοκίμασα και απευθείας στον υπολογιστή και επιβεβαίωσα κάτι.
    Συνημμένο Αρχείο 200366
    Το 100ρι lan που έχει το router τους με ρίχνει 10 mbps αλλά στα 100 δεν φαίνονται και πολλά

    Θα δω αν με αφήσουν στις ίδιες ταχύτητες και δεν με βάλουν κόφτη στα 50 που πληρώνω, και αν το αφήσουν θα αλλάξω σε gigabit να παίρνω το μέγιστο.
    Ωραιες ταχυτητες βλεπω!!!!!!!!! Συνεχιζεις ετσι?????
    τι περιοχη εισαι? ρωταω γιατι εμενα που βρισκομαι Ανω Τουμπα πηρα τηλεφωνο προχθες και μου το απεκλεισαν λογω περιοχης...... ομως δεν ξερω η κυρια στο τηλεφωνο για καποιο λογο δεν μ επεισε...μου φανηκε καπως.... Γνωιριζεις εσυ κατι η καποιος αλλος κατι διαφορετικο??????

  14. #59
    Εγγραφή
    22-09-2013
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    55000/4500
    ISP
    Cosmote
    Router
    SpeedBooster 2.0
    SNR / Attn
    (dB) / 20.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η σύνδεση μου είναι ασύρματη και ναι, συνεχίζει να είναι σε αυτά που λένε. Έχω την 50/50 (τώρα το έκαναν 50/10 νομίζω για νέους), και τα πιάνω. Off peak ώρες πιάνω και 100. Ένα μέσο όρο θα έλεγα είναι γύρο στο 60/50.

    Το παράπονο μου είναι ότι κάθε 2 μήνες πέφτει στα χαμηλά και παίρνω τηλέφωνο για να το φτιάξουν.

    Γενικά είμαι ευχαριστημένος για 17 ευρώ που δίνω.

  15. #60
    Εγγραφή
    15-11-2019
    Περιοχή
    Ανω Τουμπα Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από delas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σύνδεση μου είναι ασύρματη και ναι, συνεχίζει να είναι σε αυτά που λένε. Έχω την 50/50 (τώρα το έκαναν 50/10 νομίζω για νέους), και τα πιάνω. Off peak ώρες πιάνω και 100. Ένα μέσο όρο θα έλεγα είναι γύρο στο 60/50.

    Το παράπονο μου είναι ότι κάθε 2 μήνες πέφτει στα χαμηλά ι παίρνω τηλέφωνο για να το φτιάξουν.

    Γενικά είμαι ευχαριστημένος για 17 ευρώ που δίνω.
    πωπω μπραβο τα σαλια μου τρεχουν............. ζω μια απελπισια....... λες και ζηταω να φερουν στο σπιτι μου τον Διαστημικο Σταθμό της ΝΑSΑ!
    ΗCN περιμένω απο τον Απριλιο..... Δυστυχως η HTELCO Nintech δεν καλυπτουν ανω τουμπα....... Για την Gsnet ξερεις μηπως κατι?????

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 325
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-20, 12:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας