Σελ. 10 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 1084
  1. #136
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Οκ ας μαζεφτουν μερικες γνωμες ακομα και μετα αφου ειναι ολοι οκ θα σας δωσω το "σημα" για συλλογη στοιχειων.

  2. #137
    Το avatar του μέλους vavis
    vavis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη ερωτηση.. προτεινω ονομα, επωνυμο, ταχυδρομική διευθυνση, τηλέφωνο (κινητο / σταθερο οτι θελετε) και account ote/otenet στο οποιο παρουσιαζεται το προβλημα.

    Τα στοιχεια θα αναλαβω να τα συλλεξω εγω και θα μου τα στειλετε με pm. Στη συνεχεια, μολις φτασουμε ενα καλο αριθμο, θα τα βαλω στη λιστα και θα επιδωθει η επιστολη + τα ονοματα στην ΕΕΤΤ, εκτυπωμενη, οπου θα παρει αριθμο πρωτοκολλου.

    Πιστευετε οτι χρειαζονται λιγοτερα / περισσοτερα στοιχεια?
    Πιστευετε οτι πρεπει να κοινοποιηθει και αλλου? (Πχ ΟΤΕ)
    Πιστευετε οτι πρεπει να συγκεντρωθει ενας συγκεκριμενος αριθμος υπογραφων?
    Ποτε λετε οτι πρεπει να τη στειλουμε?

    Ακουω γνωμες για τα παραπανω.
    θα ηθελα κοινοποιηση και στον ΟΤΕ, Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και για περισοτερη πληροφορηση στον κοσμο που δεν ειναι στο φορουμ, σε περιοδικα ειδικου τυπου.

    για υπογραφες, νομιζω, πρεπει να ειναι το λιγοτερο 50 - 100.
    αντε, για παμε γερα !

  3. #138
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη ερωτηση.. προτεινω ονομα, επωνυμο, ταχυδρομική διευθυνση, τηλέφωνο (κινητο / σταθερο οτι θελετε) και account ote/otenet στο οποιο παρουσιαζεται το προβλημα.

    Τα στοιχεια θα αναλαβω να τα συλλεξω εγω και θα μου τα στειλετε με pm. Στη συνεχεια, μολις φτασουμε ενα καλο αριθμο, θα τα βαλω στη λιστα και θα επιδωθει η επιστολη + τα ονοματα στην ΕΕΤΤ, εκτυπωμενη, οπου θα παρει αριθμο πρωτοκολλου.

    Πιστευετε οτι χρειαζονται λιγοτερα / περισσοτερα στοιχεια?
    Πιστευετε οτι πρεπει να κοινοποιηθει και αλλου? (Πχ ΟΤΕ)
    Πιστευετε οτι πρεπει να συγκεντρωθει ενας συγκεκριμενος αριθμος υπογραφων?
    Ποτε λετε οτι πρεπει να τη στειλουμε?

    Ακουω γνωμες για τα παραπανω.
    Τέλεια. Πιστευω ΔΕΝ πρέπει να κοινοποιηθεί στον ΟΤΕ γιατί μπορεί να μας βγάλει το TS σε μας που συμβαίνει για να ησυχάσουμε . Πέρα από την πλάκα καλό ήταν να γίνει κοινοποίηση και στους άλλους ISPs για να ξέρουν ότι αν προσπαθήσουν να προβούν σε αντίστοιχα μέτρα, θα βρουν απέναντί τους τους χρήστες και ότι δεν είναι και τόσο καλή ιδέα το TS

  4. #139
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Η γνωμη μου επι των κοινοποιησεων ειναι σε πρωτη φαση να το κρατησουμε σε επιπεδο ΕΕΤΤ γιατι

    α) η επιστολη εχει το σκοπο του αιτηματος στην ΕΕΤΤ να το διερευνησει
    β) καποιοι (πχ Γ.Γ. καταναλωτη) δε θα ξερουν ουτε για τι πραγμα μιλαμε

    ...και οταν εχουμε την επισημη απαντηση της ΕΕΤΤ οτι "ναι κυριοι, το ειδαμε, εχετε δικιο υπαρχει TS" τοτε να το παμε παραπερα για κανονικη καταγγελια με πολλαπλους αποδεκτες. Μπορει μεχρι τοτε να εχει λυθει και το προβλημα απ'την ασκηση πιεσης.

    Τι λετε?

  5. #140
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γνωμη μου επι των κοινοποιησεων ειναι σε πρωτη φαση να το κρατησουμε σε επιπεδο ΕΕΤΤ γιατι

    α) η επιστολη εχει το σκοπο του αιτηματος στην ΕΕΤΤ να το διερευνησει
    β) καποιοι (πχ Γ.Γ. καταναλωτη) δε θα ξερουν ουτε για τι πραγμα μιλαμε

    ...και οταν εχουμε την επισημη απαντηση της ΕΕΤΤ οτι "ναι κυριοι, το ειδαμε, εχετε δικιο υπαρχει TS" τοτε να το παμε παραπερα για κανονικη καταγγελια με πολλαπλους αποδεκτες. Μπορει μεχρι τοτε να εχει λυθει και το προβλημα απ'την ασκηση πιεσης.

    Τι λετε?
    Ναι έχεις δίκιο, αν και ίσως στα περιοδικά δεν υπάρχει λόγος να μην γίνει κοινοποίηση.

  6. #141
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Μπορω να σκεφτω εναν αρκετα καλο λόγο: να μην περιφερονται τα προσωπικα σας στοιχεια γυρω-γυρω. Αν δε σας πειραζει εσας, εγω δεν εχω προβλημα.

  7. #142
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να σκεφτω εναν αρκετα καλο λόγο: να μην περιφερονται τα προσωπικα σας στοιχεια γυρω-γυρω. Αν δε σας πειραζει εσας, εγω δεν εχω προβλημα.
    Εμμμ, φανταζόμουν ότι αυτά θα αφαιρούνταν από την κοινοποίηση σε αυτούς

  8. #143
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ετσι γινεται ευκολα. Απλα θα με βοηθησει καποιος να βρουμε τις διευθυνσεις τους και να τους τα στειλουμε. Γιατι την ΕΕΤΤ την εχω κοντα και μπορω να τους τα παω ο ιδιος. Τα περιοδικα ειναι λιγο διαφορετικη ιστορια. Θελουν διευθυνσεις ή ηλεκρονικες διευθυνσεις για να τους τα στειλουμε και καποιον να το ταχυδρομησει αν προκειται για snail mail.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 26-02-08 στις 01:57.

  9. #144
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι γινεται ευκολα. Απλα θα με βοηθησει καποιος να βρουμε τις διευθυνσεις τους και να τους τα στειλουμε. Γιατι την ΕΕΤΤ την εχω κοντα και μπορω να τους τα παω ο ιδιος. Τα περιοδικα ειναι λιγο διαφορετικη ιστορια. Θελουν διευθυνσεις ή ηλεκρονικες διευθυνσεις για να τους τα στειλουμε και καποιον να το ταχυδρομησει αν προκειται για snail mail.
    ΟΚ. Θα ασχοληθώ αύριο με την συλλογή emails των περιοδικών.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shaq141a : 26-02-08 στις 01:59.

  10. #145
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    τα στοιχεια ειναι υπεραρκετα και δεν πιστευω οτι χρειαζεται κατι αλλο..
    επισης πιστευω οτι ειναι καλυτερο για αρχη να σταλει μονο στην ΕΕΤΤ και μετα βλεπουμε αναλογα με την εκβαση του ολου θεματος..

    Απλα...μηπως...ελεγα μηπως...να ανοιγαμε ενα τελευταιο thread ωστε να μαθουνε ολοι οσοι εχουνε προβλημα, οτι ξεκινησε η διαδικασια αποστολης προσωπικων στοιχειων???


    Τι λετε??

  11. #146
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Δε νομιζω οτι χρειαζεται νεο θεμα - το παρον ειναι sticky (πιο πανω δε παει ).. Λοιπον οποιος θελει, αρχιζει και στελνει.

  12. #147
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Τα έστειλα.

  13. #148
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    *** Update 07 Μαρτίου: H επιστολή έχει ήδη σταλεί από τις 6 Μαρτίου με 100 ονόματα και η ΕΕΤΤ διερευνα ήδη το θεμα - μην στέλνετε άλλα στοιχεία - Ευχαριστώ. ***


    Κατόπιν συζήτησης σε αυτό το νήμα θα γίνει επίδοση στην ΕΕΤΤ της επιστολής που επισυνάπτεται από κάτω.

    Εφόσον συμφωνείτε και αντιμετωπίζετε παρόμοιο πρόβλημα περιορισμού της ταχύτητας σε Torrents, DC κτλ και έχετε αποκλείσει άλλες πιθανές αιτίες (η κάθε λάθος δήλωση αποδυναμώνει παρά ενδυναμώνει την επιστολή) τότε στέλνετε προς εμένα με προσωπικό μήνυμα (pm)

    -Ονοματεπώνυμο
    -Ταχυδρομική διεύθυνση και email
    -Κινητό ή σταθερό τηλέφωνο
    -Account ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ στο οποίο παρουσιάζεται το πρόβλημα

    ...προκειμένου να συμπεριληφθούν στη λίστα ονομάτων που στηρίζουν το αίτημα διερεύνησης.

    Αλλαγές στο κείμενο από αυτό το σημείο και μετά δεν πρόκειται να γίνουν για να μην υπάρξουν φαινόμενα σαν και αυτά που παρουσιάστηκαν στο θρέντ για την επιστολή διαμαρτυρίας της On Telecoms.

    Η διαδικασία της επίδοσης θα γίνει από εμένα, στα γραφεία της ΕΕΤΤ από όπου και θα πάρω αριθμό πρωτοκόλλου.

    Η επιστολή ενδεχομένως θα κοινοποιηθεί, άνευ προσωπικών στοιχείων, και σε περιοδικά του ειδικού τύπου.



    Διευκρινιστικό edit:

    Αccount είναι είτε το username της μορφης xxxxxx@otenet.gr, είτε κωδικός πελάτη. Για ονοματεπώνυμο, καλύτερα να βάζετε το δικό σας, ως χρήστη, αφού δεν είναι θέμα τηλεφωνικής γραμμής. Περετέρω στοιχεία δεν χρειάζονται, μη μου στέλνετε - το πρόβλημα είναι καλά τεκμηριώμενο και η επιστολή θα σταλεί με τις 3 ενδεικτικές περιπτώσεις που ήδη περιλαμβάνει - ούτως ή αλλως η ΕΕΤΤ θα πρέπει να διερευνήσει την καταγγελία η ίδια, άρα από ένα σημείο και έπειτα δεν έχει νόημα. Καλύτερα θα ήταν να τα ανεβάζετέ εντός του παρόντος νήματος συζήτησης.



    Η επιστολή που θα σταλεί προς ΕΕΤΤ:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Epistolh pros EETT.pdf  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 08-03-08 στις 01:36.

  14. #149
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    τα εστειλα και εγω

  15. #150
    Εγγραφή
    07-01-2006
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    22186/1023
    Router
    ST 585i V6
    Μόλις τα έστειλα και εγώ!!!

Σελ. 10 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας