Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 59
  1. #31
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    κυρ αστυνόμε... στο τραπέζι κάθονται 4 με covid και στο παρα-δίπλα 4 χωρίς... γράφω οτι βρήκαμε 8!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #32
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω εχω VDSL 50 Cosmote. Ρυθμισμένο να κατεβάζει μέχρι 40 mbps για να μην κόβει το internet. Πριν κοιμηθώ βάζω να κατεβάσει 2 ταινίες 60GB η κάθε μια όταν ξυπνήσω μετά από 7 ώρες είναι έτοιμες κατεβασμένες. Έχω Netflix - Apple TV -Youtube Premium θα έβαζα και Amazon εάν είχε παραπάνω υποτίτλους. Συμφωνω οτι ο κοσμος θελει click and play. Και εγω το ιδιο θελω.

  3. #33
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ravager Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εχω VDSL 50 Cosmote. Ρυθμισμένο να κατεβάζει μέχρι 40 mbps για να μην κόβει το internet. Πριν κοιμηθώ βάζω να κατεβάσει 2 ταινίες 60GB η κάθε μια όταν ξυπνήσω μετά από 7 ώρες είναι έτοιμες κατεβασμένες. Έχω Netflix - Apple TV -Youtube Premium θα έβαζα και Amazon εάν είχε παραπάνω υποτίτλους. Συμφωνω οτι ο κοσμος θελει click and play. Και εγω το ιδιο θελω.
    ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος μας
    επίσης και εγώ πληρώνω για Netflix - Amazon (Prime) - Youtube Premium και προσεχώς Apple TV (με συσκευή) και θα επιθυμούσα να υπάρχουν και άλλες υπηρεσίες του εξωτερικού όπως HBO - HBO Max - Hulu - κτλ

  4. #34
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος μας
    επίσης και εγώ πληρώνω για Netflix - Amazon (Prime) - Youtube Premium και προσεχώς Apple TV (με συσκευή) και θα επιθυμούσα να υπάρχουν και άλλες υπηρεσίες του εξωτερικού όπως HBO - HBO Max - Hulu - κτλ
    Ο μισός μισθός θα φεύγει για συνδρομές δηλαδή;

  5. #35
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μισός μισθός θα φεύγει για συνδρομές δηλαδή;
    δεν ξοδεύω πολλά για συνδρομές αγαπητέ μου φίλε @uncharted
    περισσότερα ξοδεύω για να αγοράζω παιχνίδια XBOX Live - Steam - Origin - Ubisoft - Epic κτλ..

    καταρχήν να διευκρινίσω ότι μου αρέσουν πολύ οι ταινίες και οι σειρές (μερικές από τις οποίες δεν βρίσκονται σε καμία πλατφόρμα που κυκλοφορεί στην χώρα μας παρά μόνο στις ΗΠΑ)
    έτσι αυτή την στιγμή δεν με καλύπτει κανένα από τα υφιστάμενα στην ελλάδα δηλαδή το Netflix - Amazon (Prime) - Youtube Premium - Apple TV
    ούτε φυσικά από το HBO - HBO Max - Hulu ή το Disney+ που έρχεται
    ούτε φυσικά με καλύπτουν τα συνδρομητικά COSMOTE TV - NOVA - WIND - VODAFONE
    η μόνη λύση για μένα είναι τα γνωστά Torrents (συγκεκριμένα αυτά που δεν μπορεί να τα κλείσει κανείς)

  6. #36
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξοδεύω πολλά για συνδρομές αγαπητέ μου φίλε @uncharted
    περισσότερα ξοδεύω για να αγοράζω παιχνίδια XBOX Live - Steam - Origin - Ubisoft - Epic κτλ..

    καταρχήν να διευκρινίσω ότι μου αρέσουν πολύ οι ταινίες και οι σειρές (μερικές από τις οποίες δεν βρίσκονται σε καμία πλατφόρμα που κυκλοφορεί στην χώρα μας παρά μόνο στις ΗΠΑ)
    έτσι αυτή την στιγμή δεν με καλύπτει κανένα από τα υφιστάμενα στην ελλάδα δηλαδή το Netflix - Amazon (Prime) - Youtube Premium - Apple TV
    ούτε φυσικά από το HBO - HBO Max - Hulu ή το Disney+ που έρχεται
    ούτε φυσικά με καλύπτουν τα συνδρομητικά COSMOTE TV - NOVA - WIND - VODAFONE
    η μόνη λύση για μένα είναι τα γνωστά Torrents (συγκεκριμένα αυτά που δεν μπορεί να τα κλείσει κανείς)
    Υπάρχουν VPN που σου επιτρέπουν να κάνεις τη δουλειά σου άνετα και γρήγορα αφού έχεις streaming services.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #37
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μισός μισθός θα φεύγει για συνδρομές δηλαδή;
    Γιατι ρε φιλε ενα μισθο. Χαθηκανε οι οικογενιακες συνδρομες; Εγω για Netflix, Youtube, Apple TV+ δινω 6€ τον μηνα.

  8. #38
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλήρες κείμενο, αν βοηθάει: https://sci-hub.tw/10.1093/jiplp/jpaa071

  9. #39
    Εγγραφή
    27-08-2009
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4999/51000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone h300s
    SNR / Attn
    9(dB) / (dB)
    Ποιος από εδώ μέσα δουλεύει dns απο τον Provider? Γελάνε κ οι πέτρες... Πάω να κατεβάσω κάτι από pc φίλου και μου βγαίνει το μήνυμα ότι απαγορεύεται...
    Προσωπικά έχω πάει εδώ και χρόνια σε adguard dns...όλα ανοιχτά και σώζει το addblock τους..

  10. #40
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι πολύς κόσμος έχει μεταφερθεί στο netflix και τα άλλα streaming. Τα torrent δεν είναι όπως παλιά. Όμως αυτά τα "3 και ο κούκος" και τα ανέκδοτα για πάτους μόνο γέλια προκαλούν. Ίσως έχεις σταματήσει να ασχολείσαι και δεν ξέρεις πλέον τι γίνεται.
    +1. Ειδικά όταν βλέπεις τα περισσότερα άτομα να λένε ότι δεν βρίσκουν παλιό content καταλαβαίνεις ότι δεν ασχολούνται. Το traffic από τα torrents έχει μεταφερθεί σε private trackers/forums και groups.

  11. #41
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meoshia26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1. Ειδικά όταν βλέπεις τα περισσότερα άτομα να λένε ότι δεν βρίσκουν παλιό content καταλαβαίνεις ότι δεν ασχολούνται. Το traffic από τα torrents έχει μεταφερθεί σε private trackers/forums και groups.
    Μια χαρά τα λές

  12. #42
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meoshia26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1. Ειδικά όταν βλέπεις τα περισσότερα άτομα να λένε ότι δεν βρίσκουν παλιό content καταλαβαίνεις ότι δεν ασχολούνται. Το traffic από τα torrents έχει μεταφερθεί σε private trackers/forums και groups.
    18+ TB upload έχω σε private tracker.

    Μετράει ή μήπως θες και screenshot;

    Το παλιό content όντως δεν έχει πολλά seeds (ή και καθόλου). Για αυτό κρατάω ακόμα torrents πολλών ετών σε seeding mode, αλλά δεν το κάνουν όλοι και είναι λογικό.

  13. #43
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    18+ TB upload έχω σε private tracker.

    Μετράει ή μήπως θες και screenshot;

    Το παλιό content όντως δεν έχει πολλά seeds (ή και καθόλου). Για αυτό κρατάω ακόμα torrents πολλών ετών σε seeding mode, αλλά δεν το κάνουν όλοι και είναι λογικό.
    της δικής μου σχολής είσαι και εσύ... (Private Torrent Trackers) ... (Seed Boxs)

    αν και εγώ έχω σταματήσει να κάνω seed

  14. #44
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    18+ TB upload έχω σε private tracker.

    Μετράει ή μήπως θες και screenshot;

    Το παλιό content όντως δεν έχει πολλά seeds (ή και καθόλου). Για αυτό κρατάω ακόμα torrents πολλών ετών σε seeding mode, αλλά δεν το κάνουν όλοι και είναι λογικό.
    Όχι δεν θα σε κάνω recruit μπορείς να κρατήσεις τα SS :P

    Πιστεύω ότι καταλαβαινόμαστε και πως από private tracker σε private tracker υπάρχει τρελή διαφορά σωστά; Άλλο IPT άλλο BTN. Άλλο GT άλλο PTP etc etc.

    PS: Το retention που χρειάζεται πλέον είναι κάτι καινούργιο. Παλιά δεν υπήρχε τόσο πολύ content και αυτό που υπήρχε δεν ήταν τόσο παλιό. Επίσης το μέγεθος σίγουρα έχει αυξηθεί κατά πολύ αλλά πάει αναλογικά με την αύξηση του size των HDDs κτλ οπότε δεν το θεωρώ τόσο πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος meoshia26 : 03-08-20 στις 17:04.

  15. #45
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Εγώ πάντως χρησιμοποιώ netflix youtube (premium) και premiumize/real-debrid και καθάρισα. Απλά πρέπει να βρεις τι θες να δεις πλέον. Για ταινίες σίγουρα πολύ καλύτερα premiumize. Τώρα για σειρές εξαρτάται ποιος έχει τι

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας