Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 69
  1. #46
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprkrt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι φυσικα βαζω και με αυτα παιρνω επιπλεον voice ή data απο το frog. Δεν ισχυριστηκα πως δεν βαζω καρτα, ειπα πως με λιγα σχετικα λεφτα μπορεις να εχεις επαρκεις υπηρεσιες.

    Το λινκ σου θα το διαβασω με ενδιαφερον.

    - - - Updated - - -

    Στο λινκ που εβαλες οι λυσεις που λες δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που λεω εγω ειναι για αλλη χρηση.
    Έγραψα και πιο πάνω πως δεν θέλεις να δίνεις 15 ευρώ τον μήνα, κάθε μηνά

    με 15 ευρώ σχεδόν σε όλους έχεις και δεδομένα αρκετά και λεπτά ομιλίας αρκετά
    πχ whatsup έχεις 1600mb Λόγο ανανέωσης, pare moirase, reload + κάποιο πακέτο με λεπτά ομιλία και δεδομένα
    Μπορείς πχ με cu με 2 πακέτα των 6GB να έχεις 12GB με 8 ευρώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 05-05-19 στις 22:40.

  2. #47
    Εγγραφή
    26-03-2008
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    318
    Downloads
    73
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Vivodi - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NETFASTER IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 23(dB)
    Viber out με 5,99€/μήνα απεριόριστα σταθερά - κινητά για Ελλάδα και η κάρτα ανανέωσης μόνο για πακέτα Mb.

  3. #48
    Εγγραφή
    01-11-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Siemens CL-110
    Path Level
    Interleaved
    καλα τα λετε ολα αυτα το θεμα ειναι να μην δηνουμε 15 ευρα και απλα να διατηρούμε την καρτα μας... που δεν γινεται οπος βλεπω πλεον...

  4. #49
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.215
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    θα μπορούσε κάποιος να σκεφτεί οτι ενας απο τους καλούς συνδιασμούς ειναι τα 12 γιγα(μια χαρα) που λεει ο sdikr και το Viber out.
    .
    Δεν είναι όμως παντα για 2 λόγους άριστη γιατί θα μας βγάλει την πίστη αρκετές φορές.

    Ακόμα και "σήμερα" εχω παρατηρήσει οτι κάποιες φορές (σίγουρα πολυ λιγότερες απο το παρελθόν) ότι πρέπει οταν είμαι με voda να συνδεθώ οπουδήποτε με vpn και έπειτα να καλέσω μέσω voip γιατί δημιουργεί προβλήματα η voda.
    Δοκιμασμένο μπρος πίσω αρκετές φορές με επαναλαμβανόμενες κλήσεις στο ίδιο σταθερό για να επιβεβαιωσω οτι δεν ειναι ιδέα μου.
    Αν είναι δυνατόν να κάνω σύνδεση vpn που προσθέτει καθυστέρηση για να μην εχω καθυστέρηση.
    Αλλά αυτή ειναι η voda, με wind ποτε οσα χρόνια και να έχουν περάσει δεν το εχω συναντήσει.

    Οσο για το viber out διαβάζω οτι η cosmote επιλεκτικά κόβει κλήσεις προς αριθμούς της οταν καλούνται απο viber out, αν κατάλαβα καλα.

    οπότε κρατάμε τα γιγα απλά να έχουμε το νου μας οτι η voda μπορεί να κάνει τα δικά της οπότε να έχουμε έτοιμη λύση vpn (ειδικά αν καλούμε μεσω betamax κλπ για να αποφύγουμε το θέμα με την κοτε) η να βρούμε κάνα πάροχο voip που να εχει λιγότερα προβλήματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 05-05-19 στις 23:14.

  5. #50
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εξηγει ομως και στο τελος , οτι μπορουμε αζημιως να διακοψουμε την καρτοκινητη μας .
    αφου δεν εχει συνδρομητικο χαρακτηρα η καρτοκινητη ρε μπαμπεσηδες
    ελεεινοι ακομη και στην εκφραση .
    καιρος να βγει καμια αλλη εταιρια ή μεθοδος , να αφανισει και τα τρια κερατα του μονοπωλιου
    Πλεον μπορεις να κανεις καταγγελια στην καρτοκινητη και να παρεις το υπόλοιπο των χρημάτων στον τραπεζικό σου λογαριασμό. Το προβλεπει ο καινουριος κανονισμος της ΕΕΤΤ που μπήκε σε ισχύ από πέρσι. Το θεμα ειναι οτι δεν διευκρινιζεται τι γινεται με το νουμερο. Το χάνεις;

  6. #51
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό με πρήζαν κάθε λίγο και λιγάκι για να κάνω καρτοσυμβόλαιο τον τελευταίο καιρό. Τσαντιζόμουν γιατί μου προτείνανε λιγότερα λεπτά και sms και ΜΒ από το combo 600 που χρησιμοποιώ με περισσότερα χρήματα το μήνα (14-15 ευρώ) ενώ το ανανεώνω με 10 ευρώ. Μάλιστα μου έλεγαν ότι έχουν μελετήσει την χρήση που κάνω και είναι custom made για μένα.
    Πρώην πελάτης Vodafone Red 1,δεν θες να ξέρεις τι τους έκανα για να με αφήσουν να φύγω από το συμβόλαιο μου ενώ ο ίδιος προσφερομουν να πληρώσω όλο λαμογιες, έβαλα 1 δικηγόρο και μετά επιτροπή μέχρι και δωρεάν πάγια για ένα χρόνο μου πρότειναν

  7. #52
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλεον μπορεις να κανεις καταγγελια στην καρτοκινητη και να παρεις το υπόλοιπο των χρημάτων στον τραπεζικό σου λογαριασμό. Το προβλεπει ο καινουριος κανονισμος της ΕΕΤΤ που μπήκε σε ισχύ από πέρσι. Το θεμα ειναι οτι δεν διευκρινιζεται τι γινεται με το νουμερο. Το χάνεις;
    Φορητότητα.

  8. #53
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 15 ευρώ έχεις και με τις εταιρίες κινητής όλα αυτά που λες, το πρόβλημα είναι όταν δεν θέλεις να δίνεις 15 ευρώ τον μήνα, κάθε μήνα
    Αν τα θέλεις όλα αυτά γιατί να μη δίνεις δηλαδή 15€ το μήνα; Είναι λογική αυτή; Αν βγάζεις λεφτά από τις κλήσεις, οι αρκετές ώρες κλήσεων το αναμενόμενο είναι να σου δώσουν παραπάνω από τα 15€ το μήνα. Αν πάλι τα θέλεις για ψυχαγωγία, δεν πρέπει να τα πληρώσεις; Είναι είδος πρώτης ανάγκης τα 10GB το μήνα στο κινητό; Στην τελική οι σταθερές συνδέσεις γιατί υπάρχουν;

    Το ζητούμενο είναι να μην πληρώνει 15€ το μήνα αυτός που θέλει το κινητό για έκτακτη ανάγκη, αυτός που ζήτημα να ξοδεύει 200MB το μήνα και οι κλήσεις που κάνει είναι μετρημένες στα δάχτυλα.

  9. #54
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τα θέλεις όλα αυτά γιατί να μη δίνεις δηλαδή 15€ το μήνα; Είναι λογική αυτή; Αν βγάζεις λεφτά από τις κλήσεις, οι αρκετές ώρες κλήσεων το αναμενόμενο είναι να σου δώσουν παραπάνω από τα 15€ το μήνα. Αν πάλι τα θέλεις για ψυχαγωγία, δεν πρέπει να τα πληρώσεις; Είναι είδος πρώτης ανάγκης τα 10GB το μήνα στο κινητό; Στην τελική οι σταθερές συνδέσεις γιατί υπάρχουν;

    Το ζητούμενο είναι να μην πληρώνει 15€ το μήνα αυτός που θέλει το κινητό για έκτακτη ανάγκη, αυτός που ζήτημα να ξοδεύει 200MB το μήνα και οι κλήσεις που κάνει είναι μετρημένες στα δάχτυλα.
    Μου αρέσει μάλιστα πως στο quote γράφω πως δεν θέλω να δίνω 15 ευρώ τον μήνα κάθε μήνα, που να μην το έγραφα δηλάδη

  10. #55
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει μάλιστα πως στο quote γράφω πως δεν θέλω να δίνω 15 ευρώ τον μήνα κάθε μήνα, που να μην το έγραφα δηλάδη
    Το θέμα δεν είναι άμα θέλω ή δε θέλω γενικά να δίνω 15€, αλλά όταν θέλω τις παροχές των 15€ δίχως να δίνω 15€. Όλα τα προηγούμενα posts αναλώνονται στο πως θα έχω 1.2, 1.6, 2GB και πάει λέγοντας με τον πιο φθηνό τρόπο. Το θέμα όμως είναι πως ένας πολύ μεγάλος αριθμός από SIM δε χρειάζεται ούτε 200MB το μήνα.

    Τουλάχιστον βέβαια, το ποστ σου στο άλλο thread, έχει συμμαζεμένες αρκετές επιλογές όσο το δυνατόν πιο κοντά σε αυτό το θέμα.

  11. #56
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα δεν είναι άμα θέλω ή δε θέλω γενικά να δίνω 15€, αλλά όταν θέλω τις παροχές των 15€ δίχως να δίνω 15€. Όλα τα προηγούμενα posts αναλώνονται στο πως θα έχω 1.2, 1.6, 2GB και πάει λέγοντας με τον πιο φθηνό τρόπο. Το θέμα όμως είναι πως ένας πολύ μεγάλος αριθμός από SIM δε χρειάζεται ούτε 200MB το μήνα.

    Τουλάχιστον βέβαια, το ποστ σου στο άλλο thread, έχει συμμαζεμένες αρκετές επιλογές όσο το δυνατόν πιο κοντά σε αυτό το θέμα.
    Άστο δεν καταλαβαινόμαστε

  12. #57
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει μάλιστα πως στο quote γράφω πως δεν θέλω να δίνω 15 ευρώ τον μήνα κάθε μήνα, που να μην το έγραφα δηλάδη

  13. #58
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΟΛΥΧΡΟΝΟ
    https://www.ippi.com/#plans

    ψάξτε το . καλά.. Thank me later!

  14. #59
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.675
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmezertz Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.ippi.com/#plans

    ψάξτε το . καλά.. Thank me later!
    Πιο φτηνό από το 6 euro/μήνα του Viber;

    - - - Updated - - -

    Εγώ σαν πιο φτηνό βλέπω τα 6 ευρώ απεριόριστα του Viber + 10 ευρώ ανά 2 μήνες. τον πρώτο MB από την ανανέωση, τον 2ο αγοράζοντας πακέτο.
    Σύνολο 11 ευρώ τον μήνα για απεριόριστες κλήσεις και περίπου 1-2 GB/μήνα.

    Πιο κάτω δεν γίνεται λόγω της ελάχιστης ανανέωσης και του ληστρικού 2μήνου που κρατάει η κάρτα.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  15. #60
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τα πακέτα voip για να τα δουλέψεις θα πρέπει να έχεις και data, το viber Πχ θέλει περίπου 30MB την ώρα όποτε καλό είναι να το βάζουμε και αυτό μέσα στην πράξη.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας