Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 77
  1. #46
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Amphipolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το παρακάτω μνμ του Sgt_Greco (τι δεν κατάλαβες?)

    Χρονια πελατης ΟΤΕ-COSMOTE εφτασα να πληρωνω λιγο πανω απο 90€ για VDSL2 30/2.5 με απεριοριστα σταθερα και 30' προς κινητα αν θυμαμαι καλα.
    Οταν εληξε το συμβολαιο μου και τους ζητησα κατι καλυτερο, μου εκαναν εκπτωση περι τα 2€ τον μηνα. Μετα απο ερευνα αγορας ξαναπηγα σε καταστημα και τους ζητησα να το ξανακοιταξουν. Τους ειπα πως ειμαι χρονια συνεπης πελατης, οτι θεωρω τον ΟΤΕ κορυφαιο παροχο, αλλα καπου εχει ξεφυγει το πραγμα και οτι ο ανταγωνισμος προσεφερε πολυ περισσοτερα σε πολυ καλυτερη τιμη. Εισεπραξα την απαντηση οτι δεν γινεται κατι καλυτερο.
    Οταν τους ηρθε η αιτηση φορητοτητας με πηραν 17 τηλεφωνα με προσφορες και δωρα. Μειωμενο τιμολογιο σε αναβαθμισμενη συνδεση, εκπτωσεις σε COSMOTE-TV, δωρεαν χρονους ομιλιας σε καρτοκινητα...Αν ζητηγα και κουπονια για τον ΑΒ Βασιλοπουλο θα μου στελνανε. Ολα αυτα υπενθυμιζοντας μου οτι εχω δικαιωμα υπαναχωρησης και οτι η κοπελα στο καταστημα που με εξυπηρετησε δεν γνωριζε. Φυσικα δε δεχτηκα. Και δεν δεχτηκα οχι γιατι δεν ηταν συμφερουσα η νεα προταση, αλλα γιατι ολη αυτη η συμπεριφορα "οπου σε αρπαξουμε" μου φανηκε πολυ φαιδρη.
    Το αποτελεσμα ειναι να περιμενω ακομη αποκατασταση βλαβης με τον καινουριο μου παροχο για προβλημα στο οποιο την ευθυνη φερει απολειστικα η COSMOTE και να εισπραξω μηνυματακι οτι πρεπει να επιστρεψω το πανακριβο ΖΤΕ 931VII που μου ειχαν δωσει 3 χρονια πριν για να μην το χρεωθω.

    Αυτη ηταν στα γρηγορα η περιπετιουλα μου με την COSMOTE η οποια ακομη δεν εχει λαβει αισιο τελος.
    Ισως καποιους να τους ενδιαφερει.
    Από το παραπάνω μήνυμα δεν συμπεραίνω ότι "η κοσμοτέ δημιουργεί ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ή μάλλον όσα περισσότερα προβλήματα ΜΠΟΡΕΙ όταν αποχωρείς" (κατά τα λεγόμενα σου).

    α) Το router είχε δωθεί μέσω χρησιδανεισμού (και φυσικά αναφερόταν και στη σύμβαση). Με τη λήξη της σύμβασης θα πρέπει να επιστραφεί. Εάν δεν επιστραφεί υπάρχει χρέωση.
    β) Αναφέρει επίσης πως στον καινούριο του πάροχο έχει βλάβη και ότι η ευθύνη βαρύνει αποκλειστικά την cosmote. Και εδώ να αναφέρω ότι ο ισχυρισμός "την ευθυνη φερει απολειστικα η COSMOTE" που αναφέρει είναι ένα αυθαίρετο συμπέρασμα μιας και δεν αναφέρει τίποτα άλλο ώστε να δούμε αν πράγματι ευθύνεται η cosmote. Εσύ βέβαια συμφωνείς, άρα κάτι παραπάνω θα ξέρεις που δεν αναφέρεται στα παραπάνω μηνύματα. Θέλεις λοιπόν να μας πεις;

    Με βάση τα (α) και (β) λοιπόν, αυτό που είπες στο post #33, δηλαδή "Άρα ισχύει ότι η κοσμοτέ δημιουργεί ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ή μάλλον όσα περισσότερα προβλήματα ΜΠΟΡΕΙ όταν αποχωρείς", δεν νομίζω πως στέκει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ξαναγράψει, ότι στον ΟΤΕ υπάρχουν 4 κανάλια προώθησης συμβάσεων ή ανανεώσεων. Η επίσημη ιστοσελίδα, τα καταστήματα Oteshop και Γερμανός και μέσω τηλεφώνου (13888/2106295102).
    Και τα 4 είναι ανεξάρτητα δίνοντας τις περισσότερες φορές διαφορετική προσφορά για το ίδιο πακέτο υπηρεσιών και προσωπική μου εμπειρία είναι ότι καλύτερη προσφορά γίνεται από το τηλεφωνικό κανάλι.
    Όπως τα γράφεις είναι συν επίσης υπάρχουν κανάλια εξερχόμενων κλήσεων, του ομίλου, με συγκεκριμένες καμπάνιες (οι οποίες αλλάζουν κάθε μερικούς μήνες) που κάνουν καλύτερες προσφορές από τους παραπάνω. Σε καλούν εκείνοι όμως, ανάλογα την καμπάνια. Δεν τους καλείς εσύ.

  2. #47
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sgt_Greco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρονια πελατης ΟΤΕ-COSMOTE εφτασα να πληρωνω λιγο πανω απο 90€ για VDSL2 30/2.5 με απεριοριστα σταθερα και 30' προς κινητα αν θυμαμαι καλα.
    Οταν εληξε το συμβολαιο μου και τους ζητησα κατι καλυτερο, μου εκαναν εκπτωση περι τα 2€ τον μηνα. Μετα απο ερευνα αγορας ξαναπηγα σε καταστημα και τους ζητησα να το ξανακοιταξουν. Τους ειπα πως ειμαι χρονια συνεπης πελατης, οτι θεωρω τον ΟΤΕ κορυφαιο παροχο, αλλα καπου εχει ξεφυγει το πραγμα και οτι ο ανταγωνισμος προσεφερε πολυ περισσοτερα σε πολυ καλυτερη τιμη. Εισεπραξα την απαντηση οτι δεν γινεται κατι καλυτερο.
    Οταν τους ηρθε η αιτηση φορητοτητας με πηραν 17 τηλεφωνα με προσφορες και δωρα. Μειωμενο τιμολογιο σε αναβαθμισμενη συνδεση, εκπτωσεις σε COSMOTE-TV, δωρεαν χρονους ομιλιας σε καρτοκινητα...Αν ζητηγα και κουπονια για τον ΑΒ Βασιλοπουλο θα μου στελνανε. Ολα αυτα υπενθυμιζοντας μου οτι εχω δικαιωμα υπαναχωρησης και οτι η κοπελα στο καταστημα που με εξυπηρετησε δεν γνωριζε. Φυσικα δε δεχτηκα. Και δεν δεχτηκα οχι γιατι δεν ηταν συμφερουσα η νεα προταση, αλλα γιατι ολη αυτη η συμπεριφορα "οπου σε αρπαξουμε" μου φανηκε πολυ φαιδρη.
    Το αποτελεσμα ειναι να περιμενω ακομη αποκατασταση βλαβης με τον καινουριο μου παροχο για προβλημα στο οποιο την ευθυνη φερει απολειστικα η COSMOTE και να εισπραξω μηνυματακι οτι πρεπει να επιστρεψω το πανακριβο ΖΤΕ 931VII που μου ειχαν δωσει 3 χρονια πριν για να μην το χρεωθω.

    Αυτη ηταν στα γρηγορα η περιπετιουλα μου με την COSMOTE η οποια ακομη δεν εχει λαβει αισιο τελος.
    Ισως καποιους να τους ενδιαφερει.
    εμενα μου χαρισαν δυο παγια για να μη φυγω.ειχαν διαπιστωσει πως η 'εξυπηρετηση' τους ηταν μαπα και μου χαρισαν δυο μηνων παγια..το τραγελαφικο ηταν πως αν και θα το ηθελα δεν θα μπορουσα να παω σε άλλο παροχο γιατι εδώ εχουμε μονο οτε ..που θα παει όμως!

  3. #48
    Εγγραφή
    03-08-2014
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49995/4990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Sp/port AirPort extr Asus
    Τα ίδια έκαναν και σ´εμενα η τιμη για ανανέωση ήταν ελάχιστα πιο κάτω απο αυτή που είχα για vdsl 30,για νεες συνδέσεις η αναβαθμίσεις όμως ήταν ακόμα πιο κάτω απο την τιμη ανανέωσης,δοκίμασα και τηλεφωνικά και σε καταστημα, τα ίδια,έτσι σκέφτηκα το εξής τρικ έκανα νεα σύμβαση adsl 24αρα όποτε μετα να αναβάθμισω τη συνδεση σε vdsl με τιμη ίδια των νέων πελατών,δεν πρόλαβα να ασχοληθώ μου έστειλαν mail για αναβάθμιση με την τιμη που ήθελα για vdsl30.Ομως δεν ειναι σωστή πολιτική αυτή που έχουν, έπρεπε απευθείας να δίνουν την τρέχουσα τιμη,είτε πρόκειται για συμβάσεις νέες είτε για ανανέωση σύμβασης.

  4. #49
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    η Cosmote θα αναθεωρησει τα τιμολογια της όταν θα υπαρξει ο σωστος ανταγωνισμος στο χωρο.μπορει στα κεντρα να υπαρχουν ολοι οι παροχοι αλλα στην επαρχια που είναι ένα μεγαλο κομματι της πιτας του χωρου ζει και βασιλευει μονο η cosmote.

  5. #50
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psagmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η Cosmote θα αναθεωρησει τα τιμολογια της όταν θα υπαρξει ο σωστος ανταγωνισμος στο χωρο.μπορει στα κεντρα να υπαρχουν ολοι οι παροχοι αλλα στην επαρχια που είναι ένα μεγαλο κομματι της πιτας του χωρου ζει και βασιλευει μονο η cosmote.
    Η Cosmote δεν μπορεί να πουλήσει σε ότι τιμή θέλει, υπάρχει έλεγχος απο την ΕΕΤΤ, οι άλλοι παρόχοι μπορούν, και πουλάνε και κάτω του κόστους αρκετές φόρες.

  6. #51
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Cosmote δεν μπορεί να πουλήσει σε ότι τιμή θέλει, υπάρχει έλεγχος απο την ΕΕΤΤ, οι άλλοι παρόχοι μπορούν, και πουλάνε και κάτω του κόστους αρκετές φόρες.
    εγω ξερω το γενικο κανονα της ελευθερης αγορας και παω στοίχημα πως αν εδώ που βρίσκομαι εγω υπηρχαν και αλλοι παροχοι το τιμημα των υπηρεσιων της cosmote θα ηταν χαμηλοτερο..ειτε με χαμηλο τιμολογιο ειτε με προσφορες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psagmenos : 17-07-17 στις 18:01.

  7. #52
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psagmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ξερω το γενικο κανονα της ελευθερης αγορας και παω στοίχημα πως αν εδώ που βρίσκομαι εγω υπηρχαν και αλλοι παροχοι το τιμημα των υπηρεσιων της cosmote θα ηταν χαμηλωτερο..ειτε με χαμηλο τιμολογιο ειτε με προσφορες.
    Γιατί δεν είναι χαμηλότερο τότε σε σημεία που υπάρχουν όλοι οι παρόχοι;

  8. #53
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν είναι χαμηλότερο τότε σε σημεία που υπάρχουν όλοι οι παρόχοι;
    σου ειπα το γενικο κανονα μιας υγιους ελευθερης αγορας στο ειδικο προφανως υπαρχουν και αλλα που δεν ξερω..παντως μη μου λες για την ΕΕΤΤ γιατι στο ζητημα καταγγελια θυμιζει λιγο το Γιαννης κερναει,Γιαννης πινει..

  9. #54
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psagmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου ειπα το γενικο κανονα μιας υγιους ελευθερης αγορας στο ειδικο προφανως υπαρχουν και αλλα που δεν ξερω..παντως μη μου λες για την ΕΕΤΤ γιατι στο ζητημα καταγγελια θυμιζει λιγο το Γιαννης κερναει,Γιαννης πινει..
    Για το ζήτημα τιμή μιλάμε τώρα, εκεί λοιπόν έρχεται η ΕΕΤΤ που ζητάει απο τον ΟΤΕ να τις στείλει τις τιμές που θέλει να δώσει για έγκριση.
    Ο ΟΤΕ δεν μπορεί να πουλήσει στην λιανική σε τιμή μικρότερη απο την χονδρική.

  10. #55
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το να κάνει καλύτερη προσφορά σε περίπτωση που υπάρχει ανταγωνισμός, ναι παίζει όπως το λες.
    Το να έχει καλύτερη τιμολογιακή πολιτική, δεν παίζει. Ο ΟΤΕ υποχρεούται ως ΣΙΑ από την ΕΕΤΤ, να πουλά βάσει κοστολογημένου ελέγχου. Οι άλλοι πάροχοι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν.
    Και ισχύει αλλού όπου υπάρχει ρύθμιση της αγοράς και πάροχος πρώην μονοπώλιο που κατέχει σημαντική ισχύ.

  11. #56
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να κάνει καλύτερη προσφορά σε περίπτωση που υπάρχει ανταγωνισμός, ναι παίζει όπως το λες.
    Το να έχει καλύτερη τιμολογιακή πολιτική, δεν παίζει. Ο ΟΤΕ υποχρεούται ως ΣΙΑ από την ΕΕΤΤ, να πουλά βάσει κοστολογημένου ελέγχου. Οι άλλοι πάροχοι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν.
    Και ισχύει αλλού όπου υπάρχει ρύθμιση της αγοράς και πάροχος πρώην μονοπώλιο που κατέχει σημαντική ισχύ.
    εστω με προσφορα..για τον καταναλωτή μετραει περα από την αξιοπιστια και το χρηματικο.τες πα σε ότι αφορα το ζητημα νομιζω ότι εγινα κατανητος όπως κι'εσυ.καλη συνεχεια..

  12. #57
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η τιμή προσφοράς που δίνεται online σε νέα σύνδεση, ισχύει για όλους και σε όλη την χώρα, ανεξάρτητα σε ποια περιοχή είναι.
    Αν αναφέρεσαι σε προσφορές ανανέωσης σύνδεσης, τότε η προσφορά δεν είναι η ίδια παντού κι εξαρτάται από διάφορους παράγοντες που άπτονται στην εμπορική πολιτική της εταιρείας. Με απλά λόγια, 2-3 χρήστες στην Αθήνα δεν θα έχουν την ίδια ακριβώς έκπτωση, όπως επίσης και οι αντίστοιχοι στην επαρχία. Αλλά το ίδιο ισχύει και σε όλους τους άλλους παρόχους.

  13. #58
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμή προσφοράς που δίνεται online σε νέα σύνδεση, ισχύει για όλους και σε όλη την χώρα, ανεξάρτητα σε ποια περιοχή είναι.
    Αν αναφέρεσαι σε προσφορές ανανέωσης σύνδεσης, τότε η προσφορά δεν είναι η ίδια παντού κι εξαρτάται από διάφορους παράγοντες που άπτονται στην εμπορική πολιτική της εταιρείας. Με απλά λόγια, 2-3 χρήστες στην Αθήνα δεν θα έχουν την ίδια ακριβώς έκπτωση, όπως επίσης και οι αντίστοιχοι στην επαρχία. Αλλά το ίδιο ισχύει και σε όλους τους άλλους παρόχους.
    φιλε μου εστω ότι εγω καταθέτω αιτηση φορητοτητας στη forthnet θα με τρελανουν στα τηλεφωνα με προσφορες από την cosmote? εγω λεω ναι..εαν λοιπον ειχα την επιλογή θα το ενιωθα περαν του να το λεω.

  14. #59
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ξεκινάς με λάθος σκεπτικό. Αν και είναι σύνηθες αυτό που αναφέρεις, εν τούτοις δεν είναι εξασφαλισμένο.
    Δεν γίνεται πάντα και υπάρχουν δεκάδες περιπτώσεις μελών του φόρουμ που το έχουν αναφέρει.

    Αλλά και πάλι αυτό που αναφέρεις είναι συγκεκριμένη περίπτωση και δεν αποτελεί γενίκευση όπως το εννοείς στα προηγούμενα μηνύματα.

  15. #60
    Εγγραφή
    12-07-2017
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    Router
    *
    SNR / Attn
    8,1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινάς με λάθος σκεπτικό. Αν και είναι σύνηθες αυτό που αναφέρεις, εν τούτοις δεν είναι εξασφαλισμένο.
    Δεν γίνεται πάντα και υπάρχουν δεκάδες περιπτώσεις μελών του φόρουμ που το έχουν αναφέρει.

    Αλλά και πάλι αυτό που αναφέρεις είναι συγκεκριμένη περίπτωση και δεν αποτελεί γενίκευση όπως το εννοείς στα προηγούμενα μηνύματα.
    οκ εχεις δικιο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aκριβώς μία από τα ίδια.
    16~17 χρόνια μόνιμος πελάτης τους, έφτασα να πληρώνω για 24αρι και απεριόριστα σταθερά (δεν χρειάζομαι τίποτε άλλο) 41.50 ευρώ το μήνα. Πήγα 2 φορές σε κατάστημα και μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να με πάνε σε πρόγραμμα με 38.50 ευρώ με 24μηνη δέσμευση και μου πρότειναν να πάρω τηλέφωνο στο 13888 μήπως κάνουν κάτι καλύτερο.
    Πήρα στο 13888 και μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να με βάλουν σε πρόγραμμα με 31.64 ευρώ το μήνα και 24μηνη δέσμευση, ενώ για το ότι έχω και κινητό στο OTE καμία επιπλέον έκπτωση.
    Στο κάτω διαμέρισμα από μένα έχουν VODAFONE, πήγα για να δω ταχύτητα και είδα ότι συγχρονίζουν όσο κι' εγώ. Πάω λοιπόν σε ένα κατάστημα VODAFONE για να ρωτήσω και μου δίνουν για 24αρι και απεριόριστα σταθερά (και 300' προς κινητά που δεν με ενδιαφέρει αλλά ήταν στο πακέτο) τιμή 24.50 με 24μηνη δέσμευση, παίρνω και επιπλέον 2 ευρώ έκπτωση γιατί υπάρχει και VODAFONE σύνδεση κινητού και η τελική τιμή φτάνει στα 22.50 ευρώ.
    Επίσης να μην ξεχάσω να προσθέσω ότι μου έδωσαν και δωρεάν το ρούτερ και δεν με νοιάζει αν είναι και πατάτα.
    Κάνω όπως ήταν φυσικό αίτηση εκεί και μετά από 2 μέρες με παίρνει μια ευγενέστατη κυρία από το 13888 για να μου πει ότι μπορεί να μου δώσει αυτά που ζητάω με 26.50 ευρώ.
    Στην ερώτηση μου γιατί πήρα 3 διαφορετικές τιμές από τον ΟΤΕ και γιατί μου δώσανε την καλύτερη τιμή που μπορούσανε αφού είδαν ότι θα φύγω μου απάντησε φυσικά σαν την Πυθία στο Μαντείο των Δελφών. Μου είπε κι' εμένα διάφορα, για έκπτωση και στο κινητό μου, ενώ οι προηγούμενοι 3 συνάδελφοι της δεν είχαν κάνει καμία αναφορά, για καλύτερες υπηρεσίες και ταχύτητες και πολλά άλλα ωραία. Την επόμενη μέρα μάλιστα με πήρε πάλι για να δει τι έχω αποφασίσει ενώ εγώ ήδη είχα παραδώσει το Speedport στο κατάστημα τους.
    Τους χαιρέτησα όμορφα και ωραία και περιμένω να συνδεθώ στην VODAFONE με 22.50 ευρώ το μήνα.
    +1000 και κατι επιπλέον μαλον παλιωσε η ζωγραφια σου και ορισμένοι την εχουν ξεχασει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Γερμανος δεν μπορουν να κανουν ανανεωση με τους ιδιους ορους.
    Στο τοπικο μας καταστημα, προτρεπουν παντα τους πελατες για ανανεωσεις και καλυτερη τιμη ,να επικοινωνουν με το 13888.
    Ισως να ειναι πολιτικη της Cosmote για να εχει ελεγχο των προσφορων που γινονται...
    Φανταζεσαι τι θα γινοταν,ειδικα στην επαρχια εαν ειχαν τη δυνατοτητα να δινουν προσφορες για ανανεωσεις;
    Μεσα με το κεφαλι θα εμπαινε η εταιρεια....
    γι'αυτο ακριβως εχουν βαση τα οσα εγραψε πιο πριν φιλος που λεει το λεω συντομα απειλείς με φορητοτητα και 'πεφτουν' τα τηλεφωνήματα βροχη..αλλα εγω κατεβηκα απ'τον Αρη δεν ξερω τι ρολο 'βαραει' η Cosmote που είναι στο σπιτι μου από τοτε που ηρθε στην περιοχη μου το τηλεφωνο και μπλα μπλα μπλα.ξερω,τα λεω στη νυφη να τ'ακουει η πεθερα..αναγκαζομαι όμως χαριν της ευγενειας

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 11:30
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-17, 00:24
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-17, 19:25
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 17:16
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-16, 12:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας