Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 130
  1. #76
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    καλησπερα, μπορει να ποσταρει καποιος το νεο domain? ή ας μου το στειλει γιατι δεν το βγαζει και δεν το βρισκω

  2. #77
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    odynow

  3. #78
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    397
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    ευχαριστω πολυ

  4. #79
    Εγγραφή
    16-04-2009
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Δουλεύουν οι κωδικοί του activeloads στο odynow? Γιατί ούτε username/pwd αναγνωρίζει ούτε email.

  5. #80
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Δουλευουν κανονικα.

  6. #81
    Το avatar του μέλους godi
    godi Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από knbsep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρεται!
    Λυπάμαι που σας το λέω όμως πλέον η Wind έχει ξεκινήσει να κόβει συγκεκριμένες σελίδες που αφορούν torrents και on line movies. Σιγά σιγά θα ακολουθήσουν και όλοι οι υπόλοιποι πάροχοι. Ο λόγος είναι καθαρά οικονομικός μιας και, για παράδειγμα, η Wind ετοιμάζεται να βγάλει iptv.
    Με VPN έχω επιτέλους πρόσβαση στο magiko. Η Σύνδεση μου είναι wind

  7. #82
    Το avatar του μέλους godi
    godi Guest
    Επανέρχομαι το πρόβλημα το δημιουργεί η wind ίσως για τούς ευνόητους λόγους (wind IPTV). Πάντως με vodafone mobile από tablet μπαίνω κανονικά στο magico χωρίς VPN.

  8. #83
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Αλλάξτε τους DNS απο Wind σε Google ή Cloudfare ή OpenDNS

  9. #84
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από godi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι το πρόβλημα το δημιουργεί η wind ίσως για τούς ευνόητους λόγους (wind IPTV).
    Σαν "συνομωσιολογία" ακούγονται αυτά. Όλοι οι πάροχοι πλέον δίνουν και τηλεόραση με κάποιον τρόπο. Μόνο η Wind κόβει την πρόσβαση όπου -θεωρούμε ότι- δεν τη συμφέρει; Σε κάθε περίπτωση λύση υπάρχει, εξηγήθηκε και είναι η αλλαγή dns. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχολείται πλέον κάποιος με τους dns του παρόχου.

  10. #85
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και αρκετό καιρό (κάποιους μήνες) αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το στριμάρισμα ταινιών σε kodi. Έχω από τα τέλη Σεπτέμβρη του 2017 VDSL50 Wind και εδώ και αρκετό καιρό, ενώ οι ταχύτητες που κλειδώνει το μόντεμ είναι πολύ καλές όπως και το τεστ ταχύτητας στο speedtest (45-46 Mbps), εν τούτοις όταν πάω να παρακολουθήσω ταινία έχω σοβαρό θέμα με συνεχείς διακοπές στο streaming σε βαθμό που δεν μπορώ να παρακολουθήσω τις ταινίες, ακόμα και σε ανάλυση HD που απαιτεί ταχύτητες download 6-8 Mbps. Αρχικά θεώρησα ότι φταίει το μόντεμ που δίνει η Wind για το VDSL, ένα Zyxel, σε σχέση με το δικό μου Asus που χρησιμοποιούσα στο ADSL. Με το Zyxel συνδεόμουν ασύρματα στο android box από το οποίο έβλεπα μέσω kodi (Beelink R89) κατεβάζοντας 20-32Mbps. Πρόσφατα έβαλα το modem σε bridged mode και σύνδεσα το ρούτερ Xiaomi Mi Router 3. Ενώ η ταχύτητα της ασύρματης σύνδεσης βελτιώθηκε ελαφρά, το πρόβλημα κατά το streaming ταινιών μέσω kodi παρέμεινε αυτούσιο. Σήμερα λοιπόν, έκανα και την τελευταία δοκιμή. Σύνδεσα το μηχάνημα (Beelink R89) με το ρούτερ μέσω καλωδίου ethernet. Ενώ λοιπόν, αναμενόμενα, στο speedtest βλέπω στο μηχάνημα ταχύτητες 45,5-46 Mbps (όπως αναμενόταν), κατά το streaming ταινιών στο kodi η κατάσταση ίδια κι απαράλλαχτη. Συνεχείς διακοπές και buffering.
    Φοβάμαι πλέον ότι κάτι παίζει με τη wind η οποία πιθανότατα "μπλοκάρει" τις διευθύνσεις από τις οποίες κατεβάζει το kodi. Να πω εδώ ότι δε χρησιμοποιώ κάποια υπηρεσία VPN (βλακεία μου βέβαια).
    Τι πιστεύετε ότι μπορεί να συμβαίνει και τι θα μπορούσα να κάνω για να διορθωθεί η κατάσταση; Ένας βασικός λόγος που έκανα την αναβάθμιση σε VDSL50 ήταν για να μπορώ απροβλημάτιστα να κάνω streaming σε ταινίες μέσω του Kodi και αυτή τη στιγμή είμαι σε πολύ χειρότερη κατάσταση σε αυτό τον τομέα από ότι ήμουν με την ονομαστική 24άρα (που στην πράξη ήταν 12άρα και κατέβαζα με 10).
    Τα φώτα σας παιδιά.

  11. #86
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @lazarefa αν δοκιμασεις αλλο dns (google , opendns ) , συμβαινει το ιδιο ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #87
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δοκίμασα πριν λίγο βάζοντας στο ρούτερ τους dns της google αλλά δεν άλλαξε κάτι.

  13. #88
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazarefa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και αρκετό καιρό (κάποιους μήνες) αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το στριμάρισμα ταινιών σε kodi. Έχω από τα τέλη Σεπτέμβρη του 2017 VDSL50 Wind και εδώ και αρκετό καιρό, ενώ οι ταχύτητες που κλειδώνει το μόντεμ είναι πολύ καλές όπως και το τεστ ταχύτητας στο speedtest (45-46 Mbps), εν τούτοις όταν πάω να παρακολουθήσω ταινία έχω σοβαρό θέμα με συνεχείς διακοπές στο streaming σε βαθμό που δεν μπορώ να παρακολουθήσω τις ταινίες, ακόμα και σε ανάλυση HD που απαιτεί ταχύτητες download 6-8 Mbps. Αρχικά θεώρησα ότι φταίει το μόντεμ που δίνει η Wind για το VDSL, ένα Zyxel, σε σχέση με το δικό μου Asus που χρησιμοποιούσα στο ADSL. Με το Zyxel συνδεόμουν ασύρματα στο android box από το οποίο έβλεπα μέσω kodi (Beelink R89) κατεβάζοντας 20-32Mbps. Πρόσφατα έβαλα το modem σε bridged mode και σύνδεσα το ρούτερ Xiaomi Mi Router 3. Ενώ η ταχύτητα της ασύρματης σύνδεσης βελτιώθηκε ελαφρά, το πρόβλημα κατά το streaming ταινιών μέσω kodi παρέμεινε αυτούσιο. Σήμερα λοιπόν, έκανα και την τελευταία δοκιμή. Σύνδεσα το μηχάνημα (Beelink R89) με το ρούτερ μέσω καλωδίου ethernet. Ενώ λοιπόν, αναμενόμενα, στο speedtest βλέπω στο μηχάνημα ταχύτητες 45,5-46 Mbps (όπως αναμενόταν), κατά το streaming ταινιών στο kodi η κατάσταση ίδια κι απαράλλαχτη. Συνεχείς διακοπές και buffering.
    Φοβάμαι πλέον ότι κάτι παίζει με τη wind η οποία πιθανότατα "μπλοκάρει" τις διευθύνσεις από τις οποίες κατεβάζει το kodi. Να πω εδώ ότι δε χρησιμοποιώ κάποια υπηρεσία VPN (βλακεία μου βέβαια).
    Τι πιστεύετε ότι μπορεί να συμβαίνει και τι θα μπορούσα να κάνω για να διορθωθεί η κατάσταση; Ένας βασικός λόγος που έκανα την αναβάθμιση σε VDSL50 ήταν για να μπορώ απροβλημάτιστα να κάνω streaming σε ταινίες μέσω του Kodi και αυτή τη στιγμή είμαι σε πολύ χειρότερη κατάσταση σε αυτό τον τομέα από ότι ήμουν με την ονομαστική 24άρα (που στην πράξη ήταν 12άρα και κατέβαζα με 10).
    Τα φώτα σας παιδιά.
    Πρόβλημα της γραμμής σου είναι.
    Μην βλέπουμε φαντάσματα.
    Μια χαρά βλέπω και kodi και netflix με 50αρα vdsl.

  14. #89
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προφανώς κάτι δεν πάει καλά με τη γραμμή. Το θέμα είναι τι ακριβώς. Όταν πχ σχεδόν πάντα στο speedtest (και σε κάποια άλλα τεστ ταχύτητας) βλέπω ταχύτητες 45-46 mbps, ενώ και τα στατιστικά του μόντεμ είναι καλά (εξασθένιση, errors κλπ) τυπικά δεν φαίνεται να υφίσταται κάποιο θέμα "γραμμής" αλλά μάλλον μυρίζει κάποια "βρωμιά" από πλευράς Wind, σε ότι αφορά τη διαχείριση φάσματος (bandwidth), τύπου Throttling. Βλέπεις κάτι άλλο εσύ;
    Φυσικά και εννοείται ότι όχι μόνο με "σωστή" VDSL 50άρα αλλά και με τυπικά καλή 24άρα (12-12,5 Mbps κλείδωνα να φανταστείς και με 10 κατέβαζα) παρακολουθείς σωστά όχι μόνο HD αλλά και FHD περιεχόμενο στο Kodi.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lazarefa : 18-05-18 στις 14:04.

  15. #90
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    επιβεβαιωνω οτι επειδη εδω και καποιες μερες δεν εμπαινε στο magico νομιζα οτι εκλεισε μεχρι που διαβασα εδω εβαλα google dns και ανοιξε! κολοwind!

Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-17, 11:24
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-17, 15:59
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-17, 22:55
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-17, 13:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας