Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 41
  1. #1
    Εγγραφή
    21-10-2003
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΣ
    Router
    Siemens CL 110
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 38.5(dB)
    Τραγικός διάλογος με πωλητή γένους θηλυκού της HOL (θέλω να πιστεύω ότι ανήκει σε άλλη συνεργαζόμενη εταιρία) που ήθελε να μου πουλήσει double play. Πήρε σήμερα το μεσημέρι στο γραφείο (στο σπίτι έχω ήδη HOL) και έγιναν τα παρακάτω:

    (σημειώνω ότι μιλούσε στο 2ο πρόσωπο και για αρχή νόμισα ότι ήταν γνωστή που μου έκανε πλάκα)

    Πωλ: Καλό μεσημέρι, σου τηλεφωνώ από την HOL.
    Εγώ: Επίσης, τί θα θέλατε;
    Πωλ: Βλέπω πως το τηλέφωνο που χρησιμοποιείς καλύπτεται από την HOL και μπορείς να έχεις γρήγορο Internet και δωρεάν τηλέφωνα
    Εγώ: Ευχαριστώ αλλά εδώ έχω conn-x
    Πωλ: Και αυτό είναι καλό;
    Εγώ: (παγωμένος) Ευχαριστώ αλλά δε με ενδιαφέρει
    Πωλ: Νομίζεις! (και το κλείνει)

    Έχω πολύ καιρό να γράψω στο forum, αλλά σήμερα μετά τα νεύρα που μου προκάλεσε, με έπιασαν τα γέλια, και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    20(dB) / 21(dB)
    αν δεν το έκλεινε έπρεπε να συνεχίσεις την κουβέντα..τρελιάρα φαίνεται μπορεί να έβγαινε και καμιά "άκρη"..χεχεχε
    System: CPU AMD FX-8300, 16G RAM, Mobo: Asrock 970 Extreme 3,GPU:XFX RX460, OS:Fedora 28 64bit

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έπρεπε να ζητήσεις να σου φέρουν οπτική
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15155/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 15,5(dB)
    Καινούριες στρατηγικές μάρκετινγκ... Και καλά, τώρα, θα τους κυνηγάς εσύ... Πού τα μαθαίνουν αυτά ήθελα να ήξερα. Ούτε σε μωρά παιδάκια δεν πιάνουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N



    όπως κατάλαβες δεν σε πήρε η χολ

  6. #6
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    και ποιός πήρε; Ο εξωγήινος παπανδρέου;

    (και ο πωλητής, "συνεργαζόμενος" με την HOL, όταν αναφέρει το "όνομα της" αυτήν εκπροσωπεί....)

    Τα παράπονα στην HOL γιατί εκείνη και μόνο εκείνη φταίει για τα γελοία, κουφά, τραγελαφικά, και ανάποδα που βλέπουμε και ακούμε.....

    Και εγώ είχα μια "εμπειρια" με καποιά πωλήτρια, αλλά όχι από το τηλ, αλλά από κοντά (στην είσοδο του διαμερίσματος μου)..... Σκέτο μανουλομάνουλο!!!!..... Πήγε να μου πουλήσει HOL, ενώ είχα..... Τι ήθελα ρε γμτ να πω κατευθείαν ότι ήδη είμαι στην HOL.... Θα την έβαζα μέσα για καφέ να μου λέει για την "HOL"

  7. #7
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Καθόλου περίεργο με την ανεπαρκή εκπαίδευση + την έλλειψη ελέγχου ποίοτητας...

  8. #8
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Μηνύματα
    558
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    αν και εχω ποσταρει 2 φορεs για τα τερτιπια των πωλητων ειδικα τηs hol προχθεs κανανε κατι ακομα καλυτερο.Τρειs και μιση το μεσημερι χτυπαει κουδουνι,ευπαρουσιαστη κοπελα στην πορτα.Γεια σαs κυριε εκπροσωπουμε την εταιρεια μετρησηs ποιοτηταs ευρυζωνικηs συνδεσηs.Ποια εταιρεια εχετε;Οτε.Μου δινετε σαs παρακαλω ενα λογαριασμο του οτε να γραψουμε καποια στοιχεια που θελουμε και προχωραμε παρακατω;αφου την ρωτησα 3-4 φορεs απο ποια εταιρεια ειναι και τι θελει τον λογαριασμο και στο φιναλε δεν ενδιαφερομαι,μου απαντησε εσειs χανετε κυριε που δεν θα εχετε οπτικη ινα στο σπιτι σαs απο την hol!Hμαρτον

  9. #9
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αυτό με την οπτική ίνα στο σπίτι μου το έχουν πει και σε εμένα (παρόλο που είμαι πελάτης τους τηλεφωνούν ). Ότι να ναι.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων



    όπως κατάλαβες δεν σε πήρε η χολ
    Έχει όντως σημασία; Αν βάλω εγώ έναν τρίτο και σε σκοτώσει θα πεις "όντως δεν με σκότωσε ο nm96027 αλλά ο υπάλληλος του. Όπως και να χει, έχει διαφορά".

    Επίσης

    • όταν με φορολογεί άδικα η κυβέρνηση, δεν φταίει η κυβέρνηση αλλά ο τοπικός έφορας. ή μήπως ο ταμίας της εφορίας που εισπράτει τα λεφτά.
    • όταν η τράπεζα μου δίνει χαμηλό επιτόκιο στις καταθέσεις, ή μου παίρνει υψηλό στα δάνεια, δεν φταίει η τράπεζα αλλά ο υπάλληλος της τράπεζας.
    • όταν χαλάσει το καινούργιο μου αυτοκίνητο ασφαλώς και φταίει ο τελευταίος εργάτης του εργοστασίου που έβαλε την βίδα. Ο μηχανικός παραγωγής τι δουλειά έχει;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ποιός πήρε; Ο εξωγήινος παπανδρέου;

    (και ο πωλητής, "συνεργαζόμενος" με την HOL, όταν αναφέρει το "όνομα της" αυτήν εκπροσωπεί....)
    Σωστός.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ είχα μια "εμπειρια" με καποιά πωλήτρια, αλλά όχι από το τηλ, αλλά από κοντά (στην είσοδο του διαμερίσματος μου)..... Σκέτο μανουλομάνουλο!!!!..... Πήγε να μου πουλήσει HOL, ενώ είχα..... Τι ήθελα ρε γμτ να πω κατευθείαν ότι ήδη είμαι στην HOL.... Θα την έβαζα μέσα για καφέ να μου λέει για την "HOL"
    Διπλά σωστός.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν και εχω ποσταρει 2 φορεs για τα τερτιπια των πωλητων ειδικα τηs hol προχθεs κανανε κατι ακομα καλυτερο.Τρειs και μιση το μεσημερι χτυπαει κουδουνι,ευπαρουσιαστη κοπελα στην πορτα.Γεια σαs κυριε εκπροσωπουμε την εταιρεια μετρησηs ποιοτηταs ευρυζωνικηs συνδεσηs.Ποια εταιρεια εχετε;Οτε.Μου δινετε σαs παρακαλω ενα λογαριασμο του οτε να γραψουμε καποια στοιχεια που θελουμε και προχωραμε παρακατω;αφου την ρωτησα 3-4 φορεs απο ποια εταιρεια ειναι και τι θελει τον λογαριασμο και στο φιναλε δεν ενδιαφερομαι,μου απαντησε εσειs χανετε κυριε που δεν θα εχετε οπτικη ινα στο σπιτι σαs απο την hol!Hμαρτον
    Αυτά κάποτε πρέπει να μαζευτούν εδώ στο adslgr και να γίνει ομαδική καταγγελία.

  11. #11
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    φιλε pan34 καποτε εργαζομουν σε μια απο αυτες τις εταιρειες direct marketing κ εκπροσωπουσαμε διαφορες εταιρειες hol,tellas,on κτλπ...ΠΡΟΣΟΧΗ μη ψαρωνετε στις ατακες τυπου : κανουμε μετρηση της γραμμης σας,αξιολογουμε την γραμμη σας,θα σας βαλουμε οπτικη ινα,θα εχετε δεκαπλασια ταχυτητα στο internet απεριοριστες κλησεις κτλπ...Η στρατηγικη ειναι να ζητανε τους λογαριασμους ωστε να εχουν τον ελεγχο απεναντι στον πελατη ωστε να κανουν οσο πιο γρηγορα μπορουν το συμβολαιο.Δυστυχως οι υπαλληλοι αυτων των <<εταιρειων>> δουλευουν με ποσοστα και για να βγαλουν το μεροκαματο αναγκαζονται να λενε αρκετα ψεματα εις βαρος των καταναλωτων αλλα υπαρχουν και αλλοι πλασιε που για να πουλησουν λενε τα απιστευτα θυμαμαι τοτε εναν συναδερφο να λεει θα σας φερουμε λαπτοπ δωρο η' βαλτε μου μια υπογραφη εδω να φαινεται οτι σας επισκευθηκα και καναν συμβολαιο εις αγνοια του πελατη.Αυτο το ειδος marketing ειναι αρκετα διαδεδομενο στο εξωτερικο και σιγα σιγα εισερχεται κ εδω.Τις εταιρειες τις ικανοποιει γιατι εχουν μετρησιμα αποτελεσματα χωρις να πληρωνουν μισθους ,ενδεικτικα στην Ελλαδα η Ηol εχει 300-500 καινουριες συνδεσεις.Δυστυχως η νομικη μορφη αυτων των εταιρειων ειναι καθολα νομιμη κ δε μπορει να κανει κανενας τιποτα εις βαρος τους...
    Συγνωμη αν κουρασα...

  12. #12
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν αυτή η πρακτική θεωρείται νόμιμη, τότε και εγώ θεωρώ πως έχω το δικαίωμα της νόμιμης άμυνας απέναντι τους και ας μην είμαι βίαιος σαν χαρακτήρας, γιατί αυτό που κάνουν είναι καθαρή εξαπάτηση.
    Αν στο κάνει κάποιος ανώνυμος στον δρόμο θα τον πλακώσεις στις φάπες...
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #13
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Μηνύματα
    558
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    akiscybernet ευτυχωs τα ξερω τα τερτιπια τουs.Αν ηταν η μητερα μου ομωs που δεν ξερει απο αυτα;και οπωs λεει και ο nm καποια στιγμη ισωs πρεπει να γινει μια ομαδικη καταγγελια να βαλουν λιγο μυαλο

  14. #14
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    εγω παντως θα το γυριζα στο καμακι
    (θες να παμε για καφε να μου τα εξηγησεις αναλυτικα?)

  15. #15
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    γαμωτο, γιατι δεν με παιρνουν και εμενα τηλέφωνο να μου φερουν οπτικη ινα στο δευτερο τηλεφωνο που ειναι εδω και κατι χρόνια φερεσυχνο και ο ΟΤΕ δεν κανει τιποτα γιαυτο;;;;;;;


Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παραπλάνηση από πωλητή για 16 Mbps
    Από despo84 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-09, 20:47
  2. Αγορά Conn-x και άρνηση του πωλητή!
    Από pbarbalias στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-08, 01:56
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-08, 11:48
  4. Εξαπάτηση από πωλητή στο ebay
    Από harris84firefox στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-07, 16:50
  5. Ο διάλογος γενικώς.
    Από NIKH στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-04, 19:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας