Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 144
  1. #121
    Εγγραφή
    22-04-2013
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    εγω μετοχος δεν ειμαι, η εταιρία εχει αναπροσαρμόσει τιμές απ' οτι φαινεται και την προσφορα την τωρινη τη συστηνω σε γνωστους χωρίς δεύτερη σκέψη

  2. #122
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Αν τα τέλη είναι 7euro με ΦΠΑ πάει 17euro για ένα βροχούλα και ένα πρόγραμμα 2play ξεκινάει από 19euro δεν είναι κάτω του κόστους που το ειδατε. Μια χαρά κέρδος βγάζει απλός δεν βγάζει τόσο μεγάλο όπως πριν, δεν θα τους λυπηθείς κιόλας.

  3. #123
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τα τέλη είναι 7euro με ΦΠΑ πάει 17euro για ένα βροχούλα και ένα πρόγραμμα 2play ξεκινάει από 19euro δεν είναι κάτω του κόστους που το ειδατε. Μια χαρά κέρδος βγάζει απλός δεν βγάζει τόσο μεγάλο όπως πριν, δεν θα τους λυπηθείς κιόλας.
    7 με φπα πάει 17;
    ΔΕΝ βγάζει κέρδος, βάζει απο την τσέπη της

  4. #124
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φπα δε νομίζω να θέλει ανάλυση.
    Βρόχος:http://www.otewholesale.gr/Services/...R/Default.aspx
    Τέλη κινητής:0,0101*720(λεπτά ομιλίας).Το 0,0101 ευρωλεπτό/λεπτό το αποδίσουν όλοι στον πάροχο που γίνεται το τηλεφώνημα.

    Γενικά πάντως και βλέποντας τα post σου, θα σου πω το εξής:Οι τιμές της forthnet για μας, ως καταναλωτές, είναι εξαιρετικές.Εμένα με προβληματίζει ο δανεισμός (322 εκατομύρια), η μη αύξηση μετοχικού κεφαλαίου και οι δικαιολογίες που λέει πως τα ταμειακά αποθεματα μειώθηκαν λόγω "αγοράς αποκωδικοποιητών".Πόσους αγόρασε ρε γαμώτο;200000; Έστω δεν κερδίζει τίποτα από τους pace:200000*49=9800000.Να αγόρασε και 50000 pvr 865;50000*149=7450000.Να αγόρασε και 50000 ρούτερ;50000*25(και πολύ έβαλα)=1250000.Αν τα προσθέσω όλα αυτά μας κάνουν 18,5 εκατομμύρια.Το υπόλοιπο 1,5 εκατομμύριο τι έγινε;
    Μιλάει για αναχρηματοδότηση, και ο τραπεζικός τομέας καταρρέει.Εδώ και 1+ χρόνο ακούμε για συζητήσεις για τις πιστώτριες τράπεζες και σχεδόν 2 χρόνια για ΑΜΚ.
    Γιατί όλοι κοιτάτε τους συνδρομητές;Αύξησε κατά 85% τους full LLU,αλλά το ποσοστό της, ως μερίδιο στην αγορά, αυξήθηκε από 29,5 σε 29,6%.Αύξηση 0,1%.Μάλλον δεν είναι και τόσο εντυπωσιακό.
    Για την forthnet και την οποιαδήποτε forthnet,δεν έχω καμία όρεξη να πληρώνω τα σπασμένα τους.
    Θα συμφωνήσω ότι το 1,5 εκατομμύριο euro που λείπει είναι θέμα και η Αύξηση Μετοχικοί Κεφαλαίου πρέπει να γίνει αφού οι μέτοχοι είπαν ναι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    7 με φπα πάει 17;
    ΔΕΝ βγάζει κέρδος, βάζει απο την τσέπη της
    Τι διαβάζω θεέ μου Τα 4euro που πάνε δεν πάνε στην forthnet Πόσο να το είχε

  5. #125
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω ότι το 1,5 εκατομμύριο euro που λείπει είναι θέμα και η Αύξηση Μετοχικοί Κεφαλαίου πρέπει να γίνει αφού οι μέτοχοι είπαν ναι.

    - - - Updated - - -

    Τι διαβάζω θεέ μου Τα 4euro που πάνε δεν πάνε στην forthnet Πόσο να το είχε
    πια 4 ευρώ; έχεις διαβάσει και καταλάβει έστω κάποιο μήνυμα εδώ;

  6. #126
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω ότι το 1,5 εκατομμύριο euro που λείπει είναι θέμα και η Αύξηση Μετοχικοί Κεφαλαίου πρέπει να γίνει αφού οι μέτοχοι είπαν ναι.
    Ειρωνικό παράδειγμα ήταν το post μου για τους αποκωδικοποιητές.Υπάρχει περίπτωση να αγόρασε 250 χιλ. αποκωδικοποιητές και 50 χιλ. ρούτερ;Μία εταιρία που έβγαλε μια προσφορά (christmas offer) και ξεφτιλίστηκε που δεν είχε αποκωδικοποιητές, και έλεγε.....πλήρωσε με και σε κανά μήνα τα ξαναλέμε.
    Είναι πολλά τα εκατ. ευρώ που πρέπει να δικαιολογήσει.20 εκατ. ευρώ σε ένα τρίμηνο, τι έγιναν αυτά τα ταμειακά διαθέσιμα;Που πήγαν;
    Η ΑΜΚ συμφωνήθηκε από τον Σεπτέμβρη με παράλληλο "ξεπάγωμα" της μετοχής από το ταμπλό του Χρηματιστηρίου.

    ΥΓ:Διάβασε σε παρακαλώ προσεκτικότερα τα post.Δεν το λέω ειρωνικά αλλά για την οικονομία της κουβέντας.

  7. #127
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Και εγώ παιδιά παραδείγματα βάζω η εταιρία δεν το βάζει από την τσέπη της άπλα στα χρεώνει στο πάγιο η στην χρεώσει κλίσεως, ανάλογα με το πρόγραμμα που έχει ο κοθενας. Οι ζημίες που έχει σαφώς θα πρέπει κάπως να τακτοποιηθούν άλλα το πάει για φούντο που ακούω εδώ μέσα είναι υπερβολικό το αν κάνουν καλή δουλειά οι άνθρωποι της Forth-net θα φανεί στο άμεσο επόμενο διάστημα.

  8. #128
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    155
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    παιδιά πάντως, όσοι έχετε ανησυχίες και αναλύετε το γιατί πρέπει η φορθνετ να πουλάει ακριβότερα, μπορείτε απλά να πάτε στον οτε ο οποίος σας έχει καλυμμένους από άποψη τιμής.. (γιατί τους υπόλοιπους δεν μας συμφέρει να ανεβάσει τις τιμές, αμήν κάνουμε να τις δούμε να πέφτουν). Δεν υπάρχουν αδιέξοδα στη ζωή

  9. #129
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apto Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά πάντως, όσοι έχετε ανησυχίες και αναλύετε το γιατί πρέπει η φορθνετ να πουλάει ακριβότερα, μπορείτε απλά να πάτε στον οτε ο οποίος σας έχει καλυμμένους από άποψη τιμής.. (γιατί τους υπόλοιπους δεν μας συμφέρει να ανεβάσει τις τιμές, αμήν κάνουμε να τις δούμε να πέφτουν). Δεν υπάρχουν αδιέξοδα στη ζωή
    Γιατί να μην πάμε στην HOL ή WIND, πρέπει απαραίτητα στον ΟΤΕ? Μερικοί ακούν ΟΤΕ και βγάζουν φλύκταινες πάντως

  10. #130
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apto Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά πάντως, όσοι έχετε ανησυχίες και αναλύετε το γιατί πρέπει η φορθνετ να πουλάει ακριβότερα, μπορείτε απλά να πάτε στον οτε ο οποίος σας έχει καλυμμένους από άποψη τιμής.. (γιατί τους υπόλοιπους δεν μας συμφέρει να ανεβάσει τις τιμές, αμήν κάνουμε να τις δούμε να πέφτουν). Δεν υπάρχουν αδιέξοδα στη ζωή
    Αυτό που αδυνατείς να καταλάβεις και εσύ και όσοι "αλεξιπτωτιστές" επιμένουν να ερμηνεύουν τα νούμερα όπως γουστάρουν είναι ότι μια εταιρεία που παρουσιάζει αυξημένες ζημιές και πουλάει όσο όσο, αρκεί να φέρει συνδρομητές που στην τελική δεν είναι καθόλου σίγουρο αν δεν θα είναι ζημιογόνοι στο μέλλον, έχει πρόβλημα και αν δεν έχει πρόβλημα τώρα, σίγουρα θα αποκτήσει στο μέλλον. Όλους μας συμφέρει από άποψη ανταγωνισμού να μείνει στον "αφρό" η Forthnet και η κάθε Forthnet, αυτό όμως δεν μπορεί να γίνει με ημίμετρα και με λύσεις αποθεματικών και πώληση πακέτων όπως όπως. Την ίδια τακτική ακολουθούσε και ακολουθεί εδώ και χρόνια η Forthnet και κάθε φορά αυτό που λέμε είναι το λογικό, δηλαδή ότι δεν μπορεί να συνεχίσει έτσι (believe or not και εμείς από...συμφέρον το λέμε).
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  11. #131
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παιδιά η forth net κάνει ότι κάνουν και αλλοι ανταγωνιστές του κλάδου για να μήνη στην αγορά. Το αν θα είναι ζημιογόνοι η συνδρομητές της θα φανεί στο άμεσο χρονικό επόμενο διάστημα, εγώ αν θα πήγαινα στο triple play του ΟΤΕ θα ήταν όχι επειδή θα πτώχευσει η forth net/nova άλλα επειδή μου αρέσει το αθλητικό περιεχομένου το ΟΤΕTV.

    - - - Updated - - -

    Να μιλήσω για την Hellas On Line που δίνει το ακρειβω της πακέτο 26euro και 300 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας είναι οι παλέτες ζημιογόνοι το αντίθετο μάλιστα έχει και κέρδη για πρώτη φόρα μετά από 3 χρονιά.

  12. #132
    Εγγραφή
    06-06-2013
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Προς το παρόν πρέπει ο καθένας να κοιτάει το συμφέρον του . Τι με νοιάζει εμένα να ασχολούμε με οικονομικά αποτελέσματα της καθέ εταιρείας ????Προς το παρόν έχει μια καλή προσφορα η forthnet που είναι συμφέρουσα .....Αν βγάλει κάτι καλύτερο ο ΟΤΕ , η Hol κ.τ.λ τότε θα κοιτάξω εκεί .

  13. #133
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν πρέπει ο καθένας να κοιτάει το συμφέρον του . Τι με νοιάζει εμένα να ασχολούμε με οικονομικά αποτελέσματα της καθέ εταιρείας ????Προς το παρόν έχει μια καλή προσφορα η forthnet που είναι συμφέρουσα .....Αν βγάλει κάτι καλύτερο ο ΟΤΕ , η Hol κ.τ.λ τότε θα κοιτάξω εκεί .
    Tα οικονομικά μίας εταιρίας είναι σημαντικά και για τον καταναλωτή...εάν δεν καταλαβαίνετε το γιατί /google

  14. #134
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Ένας καταναλωτής πρέπει να κοιτάζει τα οικονομικά μια εταιρίας όταν υπάρχει καμπανάκι εγώ δεν βλέπω καμπανάκι ακόμα

  15. #135
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkamared Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας καταναλωτής πρέπει να κοιτάζει τα οικονομικά μια εταιρίας όταν υπάρχει καμπανάκι εγώ δεν βλέπω καμπανάκι ακόμα
    Όχι μόνο καμπανάκι έχει πέσει, κύμβαλο ολόκληρο αλλά είπαμε κοιτάμε ότι μας συμφέρει

Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-13, 10:00
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-13, 02:10
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-13, 16:42
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-12, 23:03
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-12, 10:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας