Σελ. 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 207
  1. #61
    Εγγραφή
    10-12-2004
    Περιοχή
    Μπροστά από το πληκτρολόγιο και το δάκτυλο στο ποντίκι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    4.616
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedtouch 510v4
    SNR / Attn
    19,5(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει πολυ ωραια νσ παρει μεχρι και τα σωβρακα απο αυτον που εκανε την μηνυση. Ενας μετριος δικηγορος χρειαζεται και φυσικα θεληση.
    Συμφωνώ Αλλά σε πόσα χρόνια

  2. #62
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Re-Ti-Re Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ Αλλά σε πόσα χρόνια
    Ισως αργησει λιγο αλλα θα γινει. Ειναι μια αδυναμια των δικαστηριων αυτο που ταλαιπωρει χιλιαδες κοσμο εδω και πολλα χρονια. Η καθυστερηση απονομης δικαοσυνης.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  3. #63
    Εγγραφή
    10-12-2004
    Περιοχή
    Μπροστά από το πληκτρολόγιο και το δάκτυλο στο ποντίκι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    4.616
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedtouch 510v4
    SNR / Attn
    19,5(dB) / 23(dB)
    Έχω ακριβός αυτό το πρόβλημα, μιλάμε ότι αργεί πολύ ………….

    Και καλά εγώ μπορώ να περιμένω γιατί δεν επηρεάζετε η οικονομική μου κατάσταση. Κάποιος όμως που του κλείνουν ας πούμε την επιχείρηση του και τον καταστρέφουν δεν μπορεί να περιμένει, αυτό δεν είναι δικαιοσύνη.

  4. #64
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει πολυ ωραια νσ παρει μεχρι και τα σωβρακα απο αυτον που εκανε την μηνυση. Ενας μετριος δικηγορος χρειαζεται και φυσικα θεληση.
    Μα δε φερει ευθυνη ο μηνυτής για την παρακατω ταλαιπωρια που τραβηξε αλλα η λανθασμενη κριση του εισαγγελεα και της ΔΗΕ!

    "Η μήνυση η οποία μου ασκήθηκε θεωρώ ότι θίγει το κύρος και την αξιοπρέπεια μου, τόσο σε προσωπικό και οικογενειακό, όσο και σε επαγγελματικό επίπεδο. Η κατάσχεση του σκληρού δίσκου με εργασίες μου και backup αρχεία πελατών μου, οδήγησε στην επαγγελματική μου κατάρρευση (μιας προσωπικής επιχείρησης επιδοτούμενης από πρόγραμμα ανεργίας του ΟΑΕΔ) , με ανεπανόρθωτες επαγγελματικές και οικονομικές συνέπειες. Η αξιοπιστία μου κλονίστηκε έναντι των πελατών μου, καθώς και επιδεινώθηκε και κάποιο προσωπικό μου πρόβλημα, που δεν μπορώ να αναφέρω, και μόνο στις δικαστικές αρχές θα κοινοποιήσω."

    Και στην τελικη φιλε υπαρχει κατι που δεν αποζημιωνεται οσα φραγκα κι αν σου δωσουν και αυτο ειναι η ψυχικη και σωματικη σου υγεια και ο χρονος που εχασες!
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  5. #65
    Εγγραφή
    24-07-2004
    Περιοχή
    Sydney
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    Μετά από αυτά τα πράγματα καταλαβαίνεις γιατί πρέπει να έχεις τον server σου στην Αμερική και να έχεις .com domain. Αλλά στη χώρα που απαγόρεψε τα παιχνίδια περιμένεις να βρεθεί μυαλό;
    http://www.betglory.com Προγνωστικά για το στοίχημα

  6. #66
    Εγγραφή
    31-12-2004
    Περιοχή
    LAW@AUTH
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    15.142/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    speedtouch 530v6
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από contime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δε φερει ευθυνη ο μηνυτής για την παρακατω ταλαιπωρια που τραβηξε αλλα η λανθασμενη κριση του εισαγγελεα και της ΔΗΕ!
    συμφώνω 100% εδώ εδράζεται η ουσία και της υπόθεσης... (έπρεπε να διαβάσω 5 σελ όπου όλοι λέμε το μακρύ και το κοντό μας για να καταλήξω εδώ...)

    απλώς σε λίγο και με τπτ καινούργιους νόμους για τα προιόντα πνευματικής ιδιοκτησίας που αλληλομοιραζόμαστε στο ιντερνετ εμείς οι dslαδες στην Ελλάδα θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι με το πως οι εισαγγελείς και οι δικαστές θα προσπαθούν να κατανοήσουν και να εφαρμόσουν τους νόμους!!

    σημ: στις Νομικές Σχολές της Ελλάδας μόνο τα τελευταία χρόνια εισήχθει και διδάσκεται ένα μάθημα Δίκαιο της Πληροφορικής και αυτό ως ειδικής επιλογής και το πέρνουν μονο 10 άτομα το εξάμηνο απο τα 2000 της Νομικής. Δεν θέλω να σκέφτομαι τι κατάρτιση υπάρχει εκεί έξω σε ενδεχόμενες υποθέσεις στο μέλλον...

  7. #67
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Διαβαζα λιγο την μπογκοσφαιρα πριν με πάρει ολοκληρωτικα ο ύπνος και έπεσα στο παρακάτω. Σας γνωστοποιώ οτι το μήνυμα #1 του παρόντος θρεντ αποτελεί ύβρη κατά των αρχών:

    UPDATE

    Προειδοποιήθηκα ότι το κείμενο που υπήρχε εδώ και στην πρώτη σελίδα του blogme και που περιγράφω την κατάσταση της μήνυσης/σύλληψης , θα θεωρηθεί "υβριστικό"? για την αστυνομία και την εισαγγελία, εαν δε το κατεβάσω μέχρι αύριο το πρωί, όπου και θα παρέμβει εισαγγελέας.

    Αν και δεν ανάφερα ποτέ ονόματα, αν και αναγνώρισα το δικαίώμα του οποιουδήποτε Έλληνα πολίτη (όπως της αντίθετης πλευράς) να κινηθεί νομικά, αν και δεν έθιξα ποτέ τις αρχές,( ισα-ισα υποστήριξα ότι ήταν υποχρεωμένες να ακολουθήσουν την διαδικασία που είναι η ίδια για όλους, ακόμα και αν δεν έχεις κάνει τίποτα, αν και δεν έθεσα ποτέ κανένα ζήτημα παρατυπίας) αναγκάζομαι να κατεβάσω το κείμενο μέχρι νεωτέρας.

    Με αυτό το σκεπτικό αυτό συμπεραίνω, ότι όποιος από εσάς αναδημοσιεύσει η σχολιάσει στο blog του το αρχικό κείμενο ίσως βρεθεί αντιμέτωπος με το νόμο.
    !!! ΕΛΛΑΔΑ 2006 !!!
    Ευχομαι στους τιμήτες του νομου στο Ελλάδα, υγεία, ευζην και όλα τα σχετικά. Να χαιρόμαστε το τρομοκράτος μας...

  8. #68
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Απο ποτε η αληθεια θεωρειται υβριστικη???Οοοεεεοοοο????

    Εχει δικιο που λεει ο πατερας μου οτι οι αληθειες τσουζουν

    Εκτος και αν θεωρει η δικαιοσυνη οτι το παρων θιγει την αξιοπιστια της.Δεν κοιτανε που εχουμε μια δικαιοσυνη διατρητη σαν σουρωτηρι,που καναμε κατι χρονια να πιασουμε την 17Ν(ας ειναι καλα η Αμερικη και η Σκοτλαντ Γιαρντ),που το παραδικαστικο κυκλωμα το ξεχασαμε,που την υποθεση Αλεξ την θαψαμε,ενα blog μας πειραξε???

    Αμαν πια αυτος ο φαρισαϊσμος

    Μου θυμιζει σκηνες απο το Vendeta το ολο θεμα.Μπας και χρειαζομαστε εναν V???

    "The only verdict is vengeance"

  9. #69
    Το avatar του μέλους pantits
    pantits Guest
    Προσεχτε τι λέτε... παρακολουθεί εισαγγελέας !

  10. #70
    Εγγραφή
    11-10-2003
    Περιοχή
    Alexandroupoli
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μια καταγγελία στους Δημοσιογράφους Χωρίς Σύνορα, σχετικά με το όλο θέμα μπορεί να βοηθήσει:
    http://www.rsf.org/contact_us.php3?id_mot=629

    όπως και στο World Association of Newspapers:
    http://www.wan-press.org/article.php3?id_article=390

  11. #71
    Το avatar του μέλους largo
    largo Guest
    Απορώ με όσους γράφουν διάφορα περί δικαιοσύνης και πως λειτουργεί. Μα, μήπως δεν ζείτε παιδιά στην Ελλάδα ; Για ποια δικαιοσύνη μιλάμε ; Τι γνωρίζουν οι δικαστικοί για τις νέες τεχνολογίες ; Πόσο ασχολούνται (γενικά) με τις δικογραφίες που έχουν στα χέρια τους ; Πόσο προσεκτικά τις διαβάζουν ; Πόσο τους ενδιαφέρει αν θα καταστρέψουν έναν άνθρωπο και την οικογενειά του ;

    Η απάντηση σε όλα : Ελάχιστα.

    Προσωπικά δεν προβληματίζομαι μόνο για όσους απλά έχουν links από πληροφορίες, αλλά και σε άλλες περιπτώσεις, πχ σε αυτούς που θα τύχει να φιλοξενούν κάποιο site που πιθανά ενοχλήσει. Τι θα γίνει στην περίπτωση αυτή ;

    Αν βγώ και πω πχ ότι το αυτοκίνητο που αγορασα είναι όλο προβλήματα και το γράψω στο blog μου, κινδυνεύω να μηνυθώ από την αντιπροσωπεία ; Και θάρθουνε σπίτι μου να πάρουν τον υπολογιστή μου ;

    Αν η Vivodi δει όλα αυτά (πχ) που εχω γράψει εδώ, μπορεί να με μηνυσει και εμένα και το adslgr.com ;

    Και αν με μηνύσουν, θα πάνε πχ και την ΟΤΕΝΕΤ ή στον Forthnet να ξηλώσουν δίσκους ή πάει με το μέγεθος ;

    Τέλος δεν έχει καμία σημασία το ποιος μηνυσε το blogme, γιατί παράξενοι άνθρωποι υπάρχουν ένα σωρό.

    Σημασία έχει τι έγινε μετά. Οτι πιθανά καταστράφηκε ένας ανθρωπος και δυστυχώς δεν μπορουμε να κάνουμε τίποτα γιαυτό. Και τα περι αποζημιώσεων που αναφέρθηκαν, να πω ότι στην Ελλάδα δεν επιδικάζονται εύκολα τέτοια πράγματα και ακόμα αν μετά από χρόνια βγεί κάτι, αντε να τα εισπράξεις από το Δημόσιο.

  12. #72
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem 800


    Αμάν, βλέπω να τρώει μήνυση και το putfile....

    http://media.putfile.com/SAVOURA3

    σελίδα 29 στα 6,66 Hz πέφτουμε σε κατάθλιψη ... το όπλο του διαβόλου ....


  13. #73
    Εγγραφή
    26-03-2005
    Περιοχή
    Area 52 (Δίπλα από την 51)
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.804
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14.286/1.020
    ISP
    Forthnet
    Router
    THOMSON TG585 v7
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από largo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημασία έχει τι έγινε μετά. Οτι πιθανά καταστράφηκε ένας ανθρωπος και δυστυχώς δεν μπορουμε να κάνουμε τίποτα γιαυτό. Και τα περι αποζημιώσεων που αναφέρθηκαν, να πω ότι στην Ελλάδα δεν επιδικάζονται εύκολα τέτοια πράγματα και ακόμα αν μετά από χρόνια βγεί κάτι, αντε να τα εισπράξεις από το Δημόσιο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimsis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οργανωθεί καμιά μαζική διαμαρτυρία για την όλη φάση το log.gr στην διάθεση του φίλου για συμπαράσταση! Κανονικά έτσι πρέπει να κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις "μαύρισμα" αρχικής σελίδας, banners ή links διαμαρτυρίας ενωμένοι όσοι έχουν sites στο Ελληνικό web.
    Σαφώς και μπορούν να γίνουν κινήσεις, θέληση να υπάρχει, οργάνωση και μαζικότητα και τότε ποιος είδε τους αγανακτισμένους "πιθανούς ενόχους" χρήστες του διαδικτύου και δεν τους φοβήθηκε

    Το θέμα είναι ποιος θα πάρει την πρωτοβουλία να το ξεκινήσει και σιγά σιγά να μπούνε και οι υπόλοιποι στο παιχνίδι! Πως έγινε δηλαδή πριν λίγο καιρό με την διαμαρτυρία και συλλογή υπογραφών για το υψηλό κόστος της adsl και της χάλια ποιότητας της;

    EDIT:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zig Εμφάνιση μηνυμάτων


    Αμάν, βλέπω να τρώει μήνυση και το putfile....

    http://media.putfile.com/SAVOURA3

    σελίδα 29 στα 6,66 Hz πέφτουμε σε κατάθλιψη ... το όπλο του διαβόλου ....

    ΕΛΕΟC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Αυτούς πρέπει να χώσουν μέσα πρώτα, που δουλεύουν τον κοσμάκη, με τις δήθεν "αποκαλύψεις" τους και χρησιμοποιούν θρησκεία, ιστορία κλπ για να τα κονομήσουν!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος golity : 27-10-06 στις 11:48.

  14. #74
    Εγγραφή
    15-10-2004
    Μηνύματα
    522
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24/1Mbit
    ISP
    ForthNet
    Router
    usr 9105
    Αλήθεια με το προσωπικό απόρρητο όλων των blogger (τα στοιχεία των οποίων ίσως είναι κάπου στο δίσκο - τώρα πια σε κάποια αποθήκη ή εργαστήριο της αστυνομίας) τι παίζει;

    Σχόλιο στην όλη κατάσταση δεν μπορώ να κάνω - έχω μείνει τελείως άφωνος.

  15. #75
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Στην πρώτη σελίδα του site, http://www.blogme.gr/ υπάρχει αναρτημένο το παρακάτω τώρα, που φτάσαμε...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  blogme.jpg 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  33,9 KB 
ID: 12327

Σελ. 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 380
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-07, 23:55
  2. Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-07, 23:28
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-07, 20:16
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-06, 20:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας