Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 86
  1. #61
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το "νόμιμο" κλειδί των 10 ευρώ.... δεν το πολυπιστεύω... νόμιμο με 10 ευρώ???
    Άστο καλύτερα αγορασμένα με όλα τα παραστατικά και έχω το κεφάλι μου ήσυχο... όπως και με τα διάφορα προγράμματα.. ή αγοράζεις ή χρησιμοποιείς free use ή οpen source...
    Αν και ακόμα και με την αγορά πρέπει να είσαι προσεκτικός στα "ψιλά γραμματάκια"... τελευταία αγόρασα το Powerdirector της cyberlink και δεν είχα προσέξει ότι είναι μόνο για "προσωπική" χρήση και όχι επαγγελματική...

    Απλά για το θέμα της πειρατείας... τέλος εποχής που λένε... σιγά σιγά να τα ξεχνάμε αυτά όλοι μας... ούτε vpn ούτε seedbox...
    Ναι περίμενε, δεν παίζει κάτι τέτοιο.

    Η πειρατεία θα υπάρχει πάντα, αν έχουν πρόβλημα οι εταιρίες να σταματήσουν να δίνουν στους ηθοποιούς και στους ποδοσφαιριστές εξωφρενικά ποσά, ώστε να μπορούν να δώσουν και χαμηλής αξίας συνδρομές.

    Εγώ προσωπικά από όταν άρχισα να εργάζομαι εδώ και καμια 15 αρια χρόνια έχω σταματήσει να κατεβάζω παράνομα, πέραν ελαχίστων εξαιρέσεων. Πχ έχω συνδρομή σε Cosmote, Nova, Netflix και Prime, παρόλα αυτά ΔΕΝ μπορώ να δώ τα πάντα γιατί πολλά έχουν Geolock κλειδώματα κτλ ε συγγνώμη έγω θέλω να δώ κάτι, αν δεν μου το πουλάει ο άλλος δε θα σκάσω, θα το βρώ από αλλού, έχω όλη τη καλή διάθεση να το αγοράσω, αλλά δε μου προσφέρετε καν.

    Για να μη σχολιάσω το γεγονός, ότι όλες οι συνδρομητικές υπηρεσίες χρεώνουν τα ίδια λεφτά παντού χωρίς όμως να έχουν το ίδιο υλικό παντού και χωρίς να λαμβάνουν υπόψιν τους την οικονομική κατάσταση της κάθε χώρας.

    Όσο δεν είχα λέφτα κατέβαζα κτλ, οι εταιρίες συνδρομητικής δεν έχασαν κάτι από εμένα, γιατί έτσι και αλλιώς ΔΕΝ θα αγόραζα τότε από αυτούς κάτι.

    Όπως έχει αποδειχτεί πολλάκις, η πειρατεία δεν κάνει καθόλου κακό, εκτός ίσως στην απληστία ορισμένων.

    ΥΓ. Αν δεν είχε ξεκινήσει η πειρατεία το Streaming δε θα είχε δημιουργηθεί το Netflix των 9.9 €
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ermis333 : 20-09-19 στις 08:43.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  2. #62
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Eδώ ειναι ένα θέμα που έχει αναφερθει ήδη σε μελέτες, ότι η πληθώρα συνδρομητικών λύσεων, όπου κάθε πάροχος συνδρομητικής IPTV παρέχει το δικό του υλικό, θα κάνει τους πελάτες να στραφούν στην πειρατία, για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν γίνεται να έχεις 5-10 συνδρομές για να καλύψεις όλες τις απαιτήσεις, και δεν γίνεται να "κλειδωθείς" είτε στην Ντίσνευ είτε στο Νετφλιξ δια βίου.
    Η πειρατικές λύσεις δίνουν με οικονομικό τρόπο μια ολοκληρωμένη πλατφόρμα που τα έχει όλα.
    Αρα όσο και να προσπαθούν οι εταιρίες, η τάση για πειρατία θα υπάρχει μέχρις ότου εξαληφθεί αυτό το "πρόβλημα".

    Να πώ όσον αφορά το IPTV ότι και στο εξωτεερικό οργιάζει, με έτοιμα κουτάκια ΚΟΝΤΙ που παίζουν ελληνικό πρόγραμμα ΚΟΣΜΟΤΕ και ΝΟΒΑ συν ταινιοθήκες συν τα περισσότερα δορυφορικά, ταυτόχρονα, στην ίδια συνδρομή.

    Εαν θέλουμε να αλλάξει το καθεστώς περι πνευματικών δικαιωμάτων, τότε είναι απλό, ψηφίστε - διαδώστε το κόμμα των πειρατών, προκειμένου αυτή η λαικη απαίτηση να πάρει υπόσταση στα θεσμικα ´οργανα που αποφασίζουν. ΔΙαφορετικά, αν θέλετε να βγάζετε Κουλη, σκάστε και κολυμπάτε.

  3. #63
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.739
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Εαν θέλουμε να αλλάξει το καθεστώς περι πνευματικών δικαιωμάτων, τότε είναι απλό, ψηφίστε - διαδώστε το κόμμα των πειρατών, προκειμένου αυτή η λαικη απαίτηση να πάρει υπόσταση στα θεσμικα ´οργανα που αποφασίζουν. ΔΙαφορετικά, αν θέλετε να βγάζετε Κουλη, σκάστε και κολυμπάτε.
    αυτο το φωναζω εδω αλλα και γενικως εδω και 3-4 χρονια
    Το 27% των Αμερικανών πιστεύουν πως το “gigabyte” είναι έντομο

  4. #64
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μια από τα ίδια και εγώ

    άλλα μάλλον είμαστε λίγοι καθώς οι πολλοί ψηφίσαν κουλη αλεξη φωφη yiani , βελοπουλο

  5. #65
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια από τα ίδια και εγώ

    άλλα μάλλον είμαστε λίγοι καθώς οι πολλοί ψηφίσαν κουλη αλεξη φωφη yiani , βελοπουλο
    Οσοι ψήφισαν ότι ψήφισαν, με γειά τους με χαρά τους, εφόσον πραγματικά τους εκφράζει. Απλά θέλω να πιστεύω ότι οι "γκρινιάριδες" για το κυνήγι της πειρατίας, ότι ψήφισαν πειρατές, αφού τους πειράζει τόσο. Εαν όχι, μπροστά είναι, σε λίγο ακόμα και οι απλοί χρήστες θα αντιεμετωπίζουν διώξεις μου φαίνεται. Οχι μόνο οι επαγγελματίες πειρατές.

  6. #66
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.214
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τοσα εκατομμύρια παράνομων θεάσεων... με λεφτα που πανε "χαμένα" σε πειρατές.. δεν θα συμφερε να τα βρούνε μεταξύ τους οι εταιρείες και να τους κρατήσουν με τις ίδιες παροχές και τιμές.
    Εδώ αν θυμάμαι μόνο ενας server στην Κύπρο ειχε 100.000 άτομα.
    Έτσι και αλλιώς το add-on για τηλεοπτικό περιεχόμενο από τους παρόχους ίντερνετ δεν ξεφεύγει τόσο...
    Δωσε στον καθένα να βλέπει όλο τον πλανήτη..
    Τι θα πρωτοδεί? Κάτι σαν την μόδα των all inclusive.. φάε και τον σερβιτόρο αν μπορείς και πάλι κέρδος υπάρχει.

  7. #67
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοσα εκατομμύρια παράνομων θεάσεων... με λεφτα που πανε "χαμένα" σε πειρατές.. δεν θα συμφερε να τα βρούνε μεταξύ τους οι εταιρείες και να τους κρατήσουν με τις ίδιες παροχές και τιμές.
    Εδώ αν θυμάμαι μόνο ενας server στην Κύπρο ειχε 100.000 άτομα.
    Έτσι και αλλιώς το add-on για τηλεοπτικό περιεχόμενο από τους παρόχους ίντερνετ δεν ξεφεύγει τόσο...
    Δωσε στον καθένα να βλέπει όλο τον πλανήτη..
    Τι θα πρωτοδεί? Κάτι σαν την μόδα των all inclusive.. φάε και τον σερβιτόρο αν μπορείς και πάλι κέρδος υπάρχει.
    Εμ, δεν είναι ακριβώς έτσι.
    ηδη στις ΗΠΑ, μιλάμε για 5-6 τουλάχιστον, μεγάλους παρόχους, όπως Ντισνευ που βγαίνει σε λίγο, Νετφλιξ, HBO κλπ. Ολοι αυτοί έχουν ή θα έχουν, αποκλειστικο περιεχόμενο. Ο οποιος συνδρομητής εαν θέλει να δεί, θα πρέπει να γραφτεί στις αντίστοιχες πλατφόρμες. Κάτι δύσκολο...

  8. #68
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοσα εκατομμύρια παράνομων θεάσεων... με λεφτα που πανε "χαμένα" σε πειρατές.. δεν θα συμφερε να τα βρούνε μεταξύ τους οι εταιρείες και να τους κρατήσουν με τις ίδιες παροχές και τιμές.
    Εδώ αν θυμάμαι μόνο ενας server στην Κύπρο ειχε 100.000 άτομα.
    Έτσι και αλλιώς το add-on για τηλεοπτικό περιεχόμενο από τους παρόχους ίντερνετ δεν ξεφεύγει τόσο...
    Δωσε στον καθένα να βλέπει όλο τον πλανήτη..
    Τι θα πρωτοδεί? Κάτι σαν την μόδα των all inclusive.. φάε και τον σερβιτόρο αν μπορείς και πάλι κέρδος υπάρχει.
    Για να τους κρατήσουν με τις ίδιες τιμές μάλλον θα κάνουν και ότι παραγωγές κάνουν οι πειρατές.......zero

  9. #69
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι ψήφισαν ότι ψήφισαν, με γειά τους με χαρά τους, εφόσον πραγματικά τους εκφράζει. Απλά θέλω να πιστεύω ότι οι "γκρινιάριδες" για το κυνήγι της πειρατίας, ότι ψήφισαν πειρατές, αφού τους πειράζει τόσο. Εαν όχι, μπροστά είναι, σε λίγο ακόμα και οι απλοί χρήστες θα αντιεμετωπίζουν διώξεις μου φαίνεται. Οχι μόνο οι επαγγελματίες πειρατές.
    Σύμφωνα με τα όσα στοιχεία που υπάρχουν

    Ναι θα ασκήθουν διώξεις σε απλούς χρήστες

    Ναι θα γίνει άρση απορρήτου και ταυτοποίηση

    Προσωπικά εύχομαι να κάνω λάθος γιατί όλοι καταλαβαίνουμε τι σημαίνει κάτι τέτοιο.

    Σύμφωνα με επίσημα στοιχεία στην Ελλάδα οι συνδρομητές της παράνομης πλατφόρμας IPTV streaming είναι 150.000 άτομα
    Τα αφεντικά είναι η κινεζική μαφία , ρωσική μαφία , ιταλική μαφία
    Δεν είναι "Ρομπέν των δασών/φτωχών". Όπως νομίζουν κάποιοι

    Το κύκλωμα της πειρατείας (με ότι περιλαμβάνει) είναι η βιτρίνα χειρότερων δραστηριοτήτων.

  10. #70
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τα όσα στοιχεία που υπάρχουν

    Ναι θα ασκήθουν διώξεις σε απλούς χρήστες

    Ναι θα γίνει άρση απορρήτου και ταυτοποίηση

    Προσωπικά εύχομαι να κάνω λάθος γιατί όλοι καταλαβαίνουμε τι σημαίνει κάτι τέτοιο.

    Σύμφωνα με επίσημα στοιχεία στην Ελλάδα οι συνδρομητές της παράνομης πλατφόρμας IPTV streaming είναι 150.000 άτομα
    Τα αφεντικά είναι η κινεζική μαφία , ρωσική μαφία , ιταλική μαφία
    Δεν είναι "Ρομπέν των δασών/φτωχών". Όπως νομίζουν κάποιοι

    Το κύκλωμα της πειρατείας (με ότι περιλαμβάνει) είναι η βιτρίνα χειρότερων δραστηριοτήτων.
    Που είναι αυτά τα επίσημα στοιχεία;

  11. #71
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που είναι αυτά τα επίσημα στοιχεία;
    Επειδή είμαι στον δρόμο και γράφω από το κινητό θα περιμένει; λίγο

    Εδώ αναφέρει τα νούμερα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 20-09-19 στις 11:52.

  12. #72
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είμαι στον δρόμο και γράφω από το κινητό θα περιμένει; λίγο

    Εδώ αναφέρει τα νούμερα
    https://www.news247.gr/koinonia/egli...a.7503605.html
    Μιλάω για αυτά που λες οτι θα κυνηγήσουν τους χρήστες με άρση απορρήτου

  13. #73
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τα όσα στοιχεία που υπάρχουν

    Ναι θα ασκήθουν διώξεις σε απλούς χρήστες

    Ναι θα γίνει άρση απορρήτου και ταυτοποίηση

    Προσωπικά εύχομαι να κάνω λάθος γιατί όλοι καταλαβαίνουμε τι σημαίνει κάτι τέτοιο.

    Σύμφωνα με επίσημα στοιχεία στην Ελλάδα οι συνδρομητές της παράνομης πλατφόρμας IPTV streaming είναι 150.000 άτομα
    Τα αφεντικά είναι η κινεζική μαφία , ρωσική μαφία , ιταλική μαφία
    Δεν είναι "Ρομπέν των δασών/φτωχών". Όπως νομίζουν κάποιοι

    Το κύκλωμα της πειρατείας (με ότι περιλαμβάνει) είναι η βιτρίνα χειρότερων δραστηριοτήτων.
    Πίσω από τα ελληνικά πειρατικά δεν κρύβονται οι μαφίες, έλεος.

    Ούτε οι Ρομπέν των δασών επίσης, κανείς ποτέ δεν το υποστήριξε αυτό.

    Εκτός από υπηρεσίες τύπου Kodi όπου εκεί ναι οι περισσότεροι το κάνουν με μεράκι, χωρίς πραγματικά οικονομικά οφέλη πέραν των όποιων δωρεών.

    Παράλληλα κανείς καταναλωτής δεν κινδυνεύει.

    Γράφουν όλες αυτές τις ανοησίες μήπως και τρομάξουν τον κόσμο και σταματήσει να αγοράζει.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  14. #74
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάω για αυτά που λες οτι θα κυνηγήσουν τους χρήστες με άρση απορρήτου
    Αυτό προς το παρόν είναι φήμη
    Ζητήθηκε από Ιταλία , Γερμανία , Ολλανδία με αίτημα τους προς τις Ελληνικές αρχές αλλά ελπίζω να κολλήσει και να μην γίνει άρση απορρήτου και ταυτοποίηση γιατί...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πίσω από τα ελληνικά πειρατικά δεν κρύβονται οι μαφίες, έλεος.

    Ούτε οι Ρομπέν των δασών επίσης, κανείς ποτέ δεν το υποστήριξε αυτό.

    Εκτός από υπηρεσίες τύπου Kodi όπου εκεί ναι οι περισσότεροι το κάνουν με μεράκι, χωρίς πραγματικά οικονομικά οφέλη πέραν των όποιων δωρεών.

    Παράλληλα κανείς καταναλωτής δεν κινδυνεύει.

    Γράφουν όλες αυτές τις ανοησίες μήπως και τρομάξουν τον κόσμο και σταματήσει να αγοράζει.
    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου και απλά να σου αναφέρω αν γνωρίζεις κάτι για Αγ. Στέφανο και Αιγάλεω

    Αν σου θυμίζουν κάτι αυτές οι περιοχές αν έχεις διαβάσει κάτι για αυτές τις περιοχές.

  15. #75
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό προς το παρόν είναι φήμη
    Ahem, άλλο φήμη κι άλλο η σιγουριά που βλέπω στο από κάτω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τα όσα στοιχεία που υπάρχουν

    Ναι θα ασκήθουν διώξεις σε απλούς χρήστες

    Ναι θα γίνει άρση απορρήτου και ταυτοποίηση.

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας