Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-25 από 25
  1. #16
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Όπως καταλαβαίνετε, αρκετοί αφοριζουν αποκλειστικά με τις στενες παρωπιδες των ελάχιστων γνώσεων και εμπειριών​.
    Καλό είναι, παλιά τεχνολογία, δεν είναι κάτι καινούργιο, στο mainframe Univac 1100/60 είχε τέτοια πράγματα. Και όχι, πολλές παλιές δήθεν τεχνολογίες είναι πολύ χρήσιμες, όπως πχ virtualization που υπάρχει από την εποχή του ΙΒΜ/360. Και έγινε ξανά της μόδας εδώ και 10 χρόνια (εννοώ σε περιβάλλοντα μηΙΒΜ ).

  2. #17
    Εγγραφή
    07-11-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πάντως εγώ εξακολουθώ και πατάω την δισκέτα καμια 10άρια φορές όταν κάνω αλλαγές στο Office

  3. #18
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.587
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι βέβαια. Η σοβαρή εφαρμογή δεν παίρνει πρωτοβουλίες. Κάνει ό,τι ακριβώς της πει ο χρήστης, όταν της το πει ο χρήστης. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Ούτε νωρίτερα, ούτε αργότερα.

    Συνεπώς, save γίνεται αν και μόνο αν, και όταν και μόνο όταν, πατήσει το σχετικό κουμπί στο toolbar ο χρήστης.

    - - - Updated - - -



    Φυσικά αντιτίθεμαι. H privacy μου και τα προσωπικά μου δεδομένα παραμένουν ίδια.

    - - - Updated - - -



    Το ίδιο θα γίνει και στα Windows.
    αμα σε νοιαζουν τοσο πολυ τα προσωπικα σου δεδομενα καλυτερα να κλεισεις το Internet γιατι απο την στιγμη που εισαι Online παυεις να εχεις προσωπικα δεδομενα

  4. #19
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα σε νοιαζουν τοσο πολυ τα προσωπικα σου δεδομενα καλυτερα να κλεισεις το Internet γιατι απο την στιγμη που εισαι Online παυεις να εχεις προσωπικα δεδομενα
    Φυσικα και εχεις προσωπικα δεδομενα, δεν καταλαβαινω τα ακρα εδω μεσα.

  5. #20
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.587
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και εχεις προσωπικα δεδομενα, δεν καταλαβαινω τα ακρα εδω μεσα.
    το 2014 η αμερικανικη κυβερνηση εδωσε εντολη στην nsa να φτιαξει ενα συστημα που θα μπορει να καταγραφει τα παντα ανα τον κοσμο(απο τα leaks του snowden) καπου εκει στο εγγραφο ελεγε οτι μπορουν να καταγραφουν καθε μερα 100kb text μορφης για καθε ατομο καθε μερα..ξερεις ειναι 100kb?ολη σου η ζωη καθε διαδρομη που περνεις απο τις κεραιες καθε συνομιλια που κανεις καθε sms που στελνεις κυριολεκτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ

    παραδειγμα αν κανεις copy paste την προηγουμενη σελιδα χωρις ολα τα αχρηστα πραγματα θα σου βγει ενα text στα 2.1kb..

  6. #21
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 2014 η αμερικανικη κυβερνηση εδωσε εντολη στην nsa να φτιαξει ενα συστημα που θα μπορει να καταγραφει τα παντα ανα τον κοσμο(απο τα leaks του snowden) καπου εκει στο εγγραφο ελεγε οτι μπορουν να καταγραφουν καθε μερα 100kb text μορφης για καθε ατομο καθε μερα..ξερεις ειναι 100kb?ολη σου η ζωη καθε διαδρομη που περνεις απο τις κεραιες καθε συνομιλια που κανεις καθε sms που στελνεις κυριολεκτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ

    παραδειγμα αν κανεις copy paste την προηγουμενη σελιδα χωρις ολα τα αχρηστα πραγματα θα σου βγει ενα text στα 2.1kb..
    Ξερω πολυ καλα πώς να προστατευσω τα προσωπικα μου δεδομενα, αυτα που λες ειναι για τους αδαεις.

  7. #22
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Mαλλον ανήκεις στην κατηγορία των αδαων. Ακομα και αν χρησιμοποιείς TOR, τα καταγράφουν όλα. Δεν χρειάζεται να έχουν κοριό στο πισι σου, αν και αυτό βοηθάει.

  8. #23
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.587
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω πολυ καλα πώς να προστατευσω τα προσωπικα μου δεδομενα, αυτα που λες ειναι για τους αδαεις.
    τι εννοεις αδαεις? μπορεις δηλαδη να προστατεψεις καθε κληση που κανεις?
    μπορεις να σταματησεις τριγωνομετρηση απο τις κεραιες ωστε να πρεπει το κινητο σου να δουλευει?
    μπορεις με καποιον μαγικο τροπο αυτο που μολις εγραψες να μην εχει ηδη γινει cached στο google?

    δεν εχεις ιδεα ποσο ανοιχτοι ειμαστε και κυριως οτι για τα πιο πολλα δεν μπορουμε να κανουμε απολυτως τιποτα....οι ανθρωποι ανεπτυξαν συστημα που κατεγραφαν συνομιλιες απο τηλεοραση ενω ηταν κλειστη............

  9. #24
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοεις αδαεις? μπορεις δηλαδη να προστατεψεις καθε κληση που κανεις?
    μπορεις να σταματησεις τριγωνομετρηση απο τις κεραιες ωστε να πρεπει το κινητο σου να δουλευει?
    μπορεις με καποιον μαγικο τροπο αυτο που μολις εγραψες να μην εχει ηδη γινει cached στο google?

    δεν εχεις ιδεα ποσο ανοιχτοι ειμαστε και κυριως οτι για τα πιο πολλα δεν μπορουμε να κανουμε απολυτως τιποτα....οι ανθρωποι ανεπτυξαν συστημα που κατεγραφαν συνομιλιες απο τηλεοραση ενω ηταν κλειστη............
    Εγω δεν εχω καταλαβει πως εσυ μπορεις να ξερεις τι ξερω εγω, τι σπουδες εχω κανει, τι δουλεια κανω...
    Και κυριως, για ποιο λογο νομιζεις οτι ολοι ειναι ασχετοι με τα θεματα αυτα.

    Υπαρχουν ατομα πολυ σχετικα με θεματα ασφαλειας που δεν καθονται να κλαινε τη μοιρα τους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mαλλον ανήκεις στην κατηγορία των αδαων. Ακομα και αν χρησιμοποιείς TOR, τα καταγράφουν όλα. Δεν χρειάζεται να έχουν κοριό στο πισι σου, αν και αυτό βοηθάει.
    Αν ειναι να χρησιμοποιησω κατι για αυτο το σκοπο, θα το φτιαξω εγω.

  10. #25
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία τεράστια άχρηστη επικίνδυνη και ανεφάρμοστη βλακεία, όπως και το hibernation, που επίσης οδηγεί σε κάκιστες πρακτικές τους χρήστες.

    Οι χρήστες πρέπει να μάθουν ότι τα αρχεία πρέπει να σώζονται και να κλείνουν.
    Τί πρόβλημα υπάρχει με το hibernation?

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 00:17
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 23:52
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-16, 01:19
  4. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-16, 19:27
  5. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-16, 23:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας