Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 31

Θέμα: Virtualization

  1. #1
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Lightbulb
    Καλησπερα,

    Θα ηθελα την αποψη σχετικα με το "στησιμο" ενος hypervisor . Δεν με ενδιαφερει σχετικα με το μηχανημα το ιδιο...οσο για τον τροπο εγκαταστασης OS .
    Πως θα το εκανε καποιος και τι πλεονεκτηματα εχει.

    Η μια λυση ειναι εγκατασταση λειτουργικου (win7 - win10 - linux ) και μεσα σε αυτο να εγκατασταθει ο hypervisor (hosted ) .

    Αλλιως κατευθειαν ενας hypervisor ( xen - oracle - proxmox - HYPER -V ) σαν bare metal .

    Αλλα ποια συγκεκριμενα υπολοποιηση θα κανατε ???


    Και το 2ο ερωτημα.... σχετικα με τους δισκους... προφανως raid-5 ή 6 . στους ιδιους δισκους ολα ? (hypervisor + VM's ) ? Η κατι αλλο?

    Το μηχανημα και οι δισκοι υπαρχουν οποτε οποιοσδηποτε συνδιασμος ειναι εφικτος.

    ΘΕΛΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ελεγχονται οι δισκοι ανα τακτα χρονικα διαστηματα και αν υπαρχει προβλημα (spinup-down ή dab sector ) να με ειδοποιει με email.


    Αυτα για αρχη και το βλεπουμε στη συνεχεια για τις υπολοιπες ερωτησεις.
    The gr81 .

  2. #2
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,

    Θα ηθελα την αποψη σχετικα με το "στησιμο" ενος hypervisor . Δεν με ενδιαφερει σχετικα με το μηχανημα το ιδιο...οσο για τον τροπο εγκαταστασης OS .
    Πως θα το εκανε καποιος και τι πλεονεκτηματα εχει.

    Η μια λυση ειναι εγκατασταση λειτουργικου (win7 - win10 - linux ) και μεσα σε αυτο να εγκατασταθει ο hypervisor (hosted ) .

    Αλλιως κατευθειαν ενας hypervisor ( xen - oracle - proxmox - HYPER -V ) σαν bare metal .

    Αλλα ποια συγκεκριμενα υπολοποιηση θα κανατε ???


    Και το 2ο ερωτημα.... σχετικα με τους δισκους... προφανως raid-5 ή 6 . στους ιδιους δισκους ολα ? (hypervisor + VM's ) ? Η κατι αλλο?

    Το μηχανημα και οι δισκοι υπαρχουν οποτε οποιοσδηποτε συνδιασμος ειναι εφικτος.

    ΘΕΛΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ελεγχονται οι δισκοι ανα τακτα χρονικα διαστηματα και αν υπαρχει προβλημα (spinup-down ή dab sector ) να με ειδοποιει με email.


    Αυτα για αρχη και το βλεπουμε στη συνεχεια για τις υπολοιπες ερωτησεις.
    Για ποιο λόγο το θέλεις το μηχάνημα; Ποιο θα είναι το φορτίο του; Όλες οι λύσεις της Microsoft είναι type1 , απευθείας στο σίδερο δηλαδή.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λόγο το θέλεις το μηχάνημα; Ποιο θα είναι το φορτίο του; Όλες οι λύσεις της Microsoft είναι type1 , απευθείας στο σίδερο δηλαδή.
    Οχι επαγγελματικη σιγουρα. μετρια οικιακη χρηση θα το ελεγα. Πειραματισμος με πολλα VM .

    Μεχρι σημερα ειχα CITRIX-XENCENTER . 1.5 χρονο απολυτα ευχαριστημενος με την εννοια οτι ηταν trouble-free.

    Απλα θελω να δοκιμασω κατι μοντερνο. κατι με περισσοτερες δυνατοτητες. Κατι πχ που χρησιμοποιειται σε enterprise level.

    Εχω μιλησει με πολλους ΙΤ σε μεγαλες εταιριες και η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι με win server και HYPER-V .

    Οποτε ειπα να ρωτησω για να παρω περισσοτερες γνωμες μιας και αυτοι ειναι με ετοιμες-πληρωμενες λυσεις που ειναι tied με το hardware.
    Στην ουσια εχουν πληρωσει για αγορα εξοπλισμου και στημενα ολα απο τον προμηθευτη (DELL-HP ) .

    Ενας που θα ηθελε πχ να στησει μηχανημα για μικροτερη εταιρια για πχ 5-10 VM ποια οδό θα ακολουθουσε ?
    The gr81 .

  4. #4
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι επαγγελματικη σιγουρα. μετρια οικιακη χρηση θα το ελεγα. Πειραματισμος με πολλα VM .

    Μεχρι σημερα ειχα CITRIX-XENCENTER . 1.5 χρονο απολυτα ευχαριστημενος με την εννοια οτι ηταν trouble-free.

    Απλα θελω να δοκιμασω κατι μοντερνο. κατι με περισσοτερες δυνατοτητες. Κατι πχ που χρησιμοποιειται σε enterprise level.

    Εχω μιλησει με πολλους ΙΤ σε μεγαλες εταιριες και η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι με win server και HYPER-V .

    Οποτε ειπα να ρωτησω για να παρω περισσοτερες γνωμες μιας και αυτοι ειναι με ετοιμες-πληρωμενες λυσεις που ειναι tied με το hardware.
    Στην ουσια εχουν πληρωσει για αγορα εξοπλισμου και στημενα ολα απο τον προμηθευτη (DELL-HP ) .

    Ενας που θα ηθελε πχ να στησει μηχανημα για μικροτερη εταιρια για πχ 5-10 VM ποια οδό θα ακολουθουσε ?
    Την ίδια , θα έβαζε πάλι Hyper-V ή VMWare. Το Enterprise θέλει και enterprise hardware.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ίδια , θα έβαζε πάλι Hyper-V ή VMWare. Το Enterprise θέλει και enterprise hardware.
    Εξαρτάται τι εννοείς enterprise hardware...

    Εχω υλοποιημένο τέτοιο σενάριο με hardware και δεν έχω έως τώρα κάποιο ιδιαίτερο θέμα... Εντάξει σαν κόστος δεν βγαίνει κάτι φτηνό πάλι θα πληρώσεις κάποια χρήματα, θέλεις π.χ μια μητρική με δυνατότητες και ποιοτική λόγω 24/7 χρήσης... Δεν είμαι κατά του enterprise hardware απλώς όλα είναι σχετικά με τι θέλεις να κάνεις...

    Σχετικά με το θέμα του VM σε πειραματικό επίπεδο έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις... και έχω δουλέψει επαγγελματικά 3 από αυτές...

    1. VMWare: Καλό δεν είχα πρόβλημα κανένα ... έκανα ότι ήθελα..... αλλά αρκετά βαρύ σαν software...
    2. VirtualBox: Ελαφρύ κάνει ότι λέει και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα πουθένα. Σε περιβάλλον Linux που το είχα δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα.
    3. Hyper-V: Παίζει καλά χωρίς θέματα... αλλά έχει διαφορετικό τρόπο στησίματος με τα άλλα περιβάλλοντα και θέλει απαραίτητα Server OS..

    Ψηφίζω το 3 αν είναι να βάλεις Windows Server...

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται τι εννοείς enterprise hardware...

    Εχω υλοποιημένο τέτοιο σενάριο με hardware και δεν έχω έως τώρα κάποιο ιδιαίτερο θέμα... Εντάξει σαν κόστος δεν βγαίνει κάτι φτηνό πάλι θα πληρώσεις κάποια χρήματα, θέλεις π.χ μια μητρική με δυνατότητες και ποιοτική λόγω 24/7 χρήσης... Δεν είμαι κατά του enterprise hardware απλώς όλα είναι σχετικά με τι θέλεις να κάνεις...

    Σχετικά με το θέμα του VM σε πειραματικό επίπεδο έχω δοκιμάσει όλες τις λύσεις... και έχω δουλέψει επαγγελματικά 3 από αυτές...

    1. VMWare: Καλό δεν είχα πρόβλημα κανένα ... έκανα ότι ήθελα..... αλλά αρκετά βαρύ σαν software...
    2. VirtualBox: Ελαφρύ κάνει ότι λέει και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα πουθένα. Σε περιβάλλον Linux που το είχα δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα.
    3. Hyper-V: Παίζει καλά χωρίς θέματα... αλλά έχει διαφορετικό τρόπο στησίματος με τα άλλα περιβάλλοντα και θέλει απαραίτητα Server OS..

    Ψηφίζω το 3 αν είναι να βάλεις Windows Server...
    Thanks για τις 3 προτασεις.

    Εχω εναν ML350 G6 . τα εχει τα χρονακια του αλλα ακομα για πειραματισμους αντεχει.

    Με προβληματιζει το 3 . Αν και ειναι η πιο δημιφιλης λυση.. δεν ξερω τι παιζει με updates. Εχω που εχω τα win10 να κανουν ντε και καλα restart.
    Δεν εχω στησει winserver εδω και πολλα χρονια και δεν ξερω τι παιζει βεβαια σε αυτο το κομματι.
    Με το citrix ειχα uptime 450+ μερες .
    The gr81 .

  7. #7
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Απλά με 1 Server και 1 Switch δε μπορείς να δοκιμάσεις όλα τα σενάρια , αυτό εννοώ με Enterprise.
    O G6 είναι εκτός Support εδώ και αρκετό καιρό , δε ξέρω καν αν θα παίξει ο 2016-2019 Server.
    Γενικά ο Server είναι ο LTSC , δεν κάνει Feature Updates ,μόνο Security και Quality , οπότε Update κάθε μήνα.

  8. #8
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks για τις 3 προτασεις.

    Εχω εναν ML350 G6 . τα εχει τα χρονακια του αλλα ακομα για πειραματισμους αντεχει.

    Με προβληματιζει το 3 . Αν και ειναι η πιο δημιφιλης λυση.. δεν ξερω τι παιζει με updates. Εχω που εχω τα win10 να κανουν ντε και καλα restart.
    Δεν εχω στησει winserver εδω και πολλα χρονια και δεν ξερω τι παιζει βεβαια σε αυτο το κομματι.
    Με το citrix ειχα uptime 450+ μερες .
    Τα updates τι σχέση έχουν ..? Μια χάρά παίρνει updates και ο host και ο guest αν έχεις windows

  9. #9
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά με 1 Server και 1 Switch δε μπορείς να δοκιμάσεις όλα τα σενάρια , αυτό εννοώ με Enterprise.
    O G6 είναι εκτός Support εδώ και αρκετό καιρό , δε ξέρω καν αν θα παίξει ο 2016-2019 Server.
    Γενικά ο Server είναι ο LTSC , δεν κάνει Feature Updates ,μόνο Security και Quality , οπότε Update κάθε μήνα.
    Σαφως και θελω να κανει τα updateς .ειδικα αν ειναι critical ή security. Απλα δεν θελω να κανει restart μετα. Οχι τουλαχιστον μεχρι να το κανω εγω.

    Εννοειται πως δεν "ακουμπαω" καν το enterprise και συγχρονο hardware. Σαν παραδειγμα το εφερα. FULL redundunt δεν προκειται να εχω.

    Απλα ειπα να το υλοποιησω σε ενα μηχανημα πρωην server ( 2πλα PSU , 2πλη CPU , ecc RAM μπολικη , raid sas hdd , 2πλη LAN και μητρικη server ) . μπορει να ειναι εκτος support αλλα δεν με ενοχλει.

    Δεν θα εχω κατι κρισιμο που μπορει να το χασω και να ερθει η συντελειςα.

    Για WINserver2019 δεν το σκεφτομουν καν. για 2016 ελεγα με hyper-v. Η οτι αλλο προτεινει καποιος.

    Η αληθεια ειναι εψαχνα λυση χωρις λειτουργικο. οπως ηταν με το citrix.

    Αληθεια proxmox εχει χρησιμοιποιησει κανεις?
    The gr81 .

  10. #10
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    proxmox ναι σε περιβάλλον test...

    μια χαρά είναι αλλά linux ... Αν δεν θέλεις να κάνεις και κάτι ακόμα εκτός από vm λειτουργία μπορείς να το βάλεις...

    Αν είχες custom μηχάνημα θα μπορούσες να το βάλεις αλλά λόγω ότι είναι branded δεν ξέρω πόσο δεί την κάρτα lan σωστά και άλλα ...Παίξε με Windows προτείνω ... 2016/2019 ...δεν βλέπω γιατί 2019 ... δοκιμάζεις και ότι κάτσει καλύτερα..

  11. #11
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.827
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Στην εταιρία που εργάζομαι έχουμε υλοποιήσεις σε hyper-v και esxi σε bare metal. Το virtual box δεν θα το ταξινομούσα σαν virtual λύση σε εταιρικά περιβάλλοντα, μάλλον home για τεστ...

    Εμένα με έχει κερδίσει το esxi, από τα πρώτα βήματα του πριν κάποια χρόνια. Η bare metal υλοποίηση της MS είναι ο microsoft hyper-v server ο οποίος είναι δωρεάν... οπότε τυχόν συγκρίσεις... ας πούμε πρέπει να γίνουν με αυτό το προϊόν, ωστόσο εγώ προσωπικά θα χαρακτήριζα πιο bare metal την λύση esxi.

  12. #12
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην εταιρία που εργάζομαι έχουμε υλοποιήσεις σε hyper-v και esxi σε bare metal. Το virtual box δεν θα το ταξινομούσα σαν virtual λύση σε εταιρικά περιβάλλοντα, μάλλον home για τεστ...

    Εμένα με έχει κερδίσει το esxi, από τα πρώτα βήματα του πριν κάποια χρόνια. Η bare metal υλοποίηση της MS είναι ο microsoft hyper-v server ο οποίος είναι δωρεάν... οπότε τυχόν συγκρίσεις... ας πούμε πρέπει να γίνουν με αυτό το προϊόν, ωστόσο εγώ προσωπικά θα χαρακτήριζα πιο bare metal την λύση esxi.
    Χμμμμ . δεν το γνωριζα αυτο . Ενδιαφερον ακουγεται.

    Απο οτι διαβαζω ....

    You can download Hyper-V Server directly from the Microsoft evaluation center. This SKU does not require a license key, and it also doesn’t expire. It is a fully supported version of Hyper-V for free. However, if you run workloads like Windows Server, Windows 10, or other operating systems on top of it, they need to be correctly licensed.
    Καταλαβαινω οτι ΔΕΝ χρειαζεται κλειδι (αρα ειναι δωρεαν) και δεν ληγει ποτε (δεν ειναι trial ή evaluation edition ) .
    Ομως θελει τα αναλογα κλειδια για το καθε λογισμικο στα VM's. Σωστα καταλαβα? Λογικο ακουγεται.

    Μαλλον θα πορευτω με αυτη την σειρα (προς το παρον)
    1) microsoft hyper-v server
    2) Proxmox
    3) Winserver2016 (ή 2019 αν μπουν) + Hyper-V.

    Γενικα ειmαι υπερ της λυσης bare-metal . Εκτος αν εχει καποιο αλλο πλεονεκτημα το OS + virtual που δεν εχω εντοπισει ακομα.
    The gr81 .

  13. #13
    Εγγραφή
    02-07-2011
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην εταιρία που εργάζομαι έχουμε υλοποιήσεις σε hyper-v και esxi σε bare metal. Το virtual box δεν θα το ταξινομούσα σαν virtual λύση σε εταιρικά περιβάλλοντα, μάλλον home για τεστ...

    Εμένα με έχει κερδίσει το esxi, από τα πρώτα βήματα του πριν κάποια χρόνια. Η bare metal υλοποίηση της MS είναι ο microsoft hyper-v server ο οποίος είναι δωρεάν... οπότε τυχόν συγκρίσεις... ας πούμε πρέπει να γίνουν με αυτό το προϊόν, ωστόσο εγώ προσωπικά θα χαρακτήριζα πιο bare metal την λύση esxi.
    Ο Hyper-V είναι ρόλος και είναι Type-1 όπως το ESXI. Δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση. Ο Hyper-V Server είναι δωρεάν αλλά χωρίς τα πιο πολλά Feature. Κανονικά χρειάζεσαι License το οποίο το έχεις πληρώσει ακόμη και αν έχεις ESXI , το Free είναι μόνο για πολύ μικρά Setup.

  14. #14
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν εχω προβλημα να αγορασω αδεια . Αρκει να μου κανει αυτα που θελω ευκολα και με ασφαλεια.

    Αργοτερα που θα παω σπιτι θα προσπαθησω να βρω καποια εκδοση FULL featured εστω και trial για αρχη.
    να δω τι κανει και πως και μετα αν ειναι αγοραζω αδεια.

    Thanks for the tips.
    The gr81 .

  15. #15
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.827
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το esxi έχει evaluation (για 90 ή 60 μέρες δεν θυμάμαι) οπότε και βλέπεις...

    - - - Updated - - -

    edit: όχι όμως το 6.7... λογικά δεν θα παίζει στο hardware που έχεις. Δοκίμασε μηπως βρεις 6.5

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giotis1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Hyper-V είναι ρόλος και είναι Type-1 όπως το ESXI. Δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση. Ο Hyper-V Server είναι δωρεάν αλλά χωρίς τα πιο πολλά Feature. Κανονικά χρειάζεσαι License το οποίο το έχεις πληρώσει ακόμη και αν έχεις ESXI , το Free είναι μόνο για πολύ μικρά Setup.
    Γι' αυτό επειδή είναι ρόλος το hyper-v θεωρώ ως πιο "bare" λύση το esxi. (Προσωπική εκτίμηση) Ωστόσο το H-V θεωρείται Type 1.

    Φυσικά και είναι γυμνός ο Hyper- V Server γιαυτό και είναι δωρεάν...

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Virtual Reality Βιντεοκλήσεις?
    Από Red Yonko στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-19, 21:36
  2. Προγράμματα virtual security για προστασία
    Από Basilhs23_ στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-19, 08:47
  3. Wifi adapter σε Kali Linux με Virtual Machine?
    Από disho στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-19, 23:39
  4. ESXI to Virtual box
    Από atux_null στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-19, 00:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας