Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 151
  1. #106
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν συνεχίζω τίποτα. Όπως βλέπεις, ο άλλος με αποκάλεσε αστείο και ηλίθιο - εμμέσως- . Μιλάμε για πρόβλημα, όχι αστεία. Ας αναλάβει κανένας moderator. Εγώ είπα την άποψη μου. Τώρα για τους ευερέθιστους, ξυδάκι. Μακάρι να τους τα τρώει η apple μια ζωή. Η καλύτερη εκδίκηση
    Είσαι γάτος!

    Τι θα έλεγες αν σου έλεγα ότι δεν έχω αγοράσει ποτέ iOS συσκευή, ούτε πρόκειται; Θα νιώσεις έστω κι ένα δράμι χαζούλης για την άνευ προηγουμένου προσωπική σου επίθεση εναντίον μου;

    Έχεις και το θράσος να εγκαλείς τους moderators για κάτι που εσύ έχεις ξεκινήσει εδώ και πολλές σελίδες...

    Μορφωθείτε επιτέλους μερικοί και σταματήστε να παίζετε αυτό το χαζό παιχνιδάκι (ΟΣΦΠ vs ΠΑΟ): https://en.wikipedia.org/wiki/Brand_tribalism

    Το ότι σαν είδος εξελιχθήκαμε μέσα σε φυλές των 150 ατόμων δεν είναι δικαιολογία για να συνεχίζεται αυτό το τροπάρι και στις σύγχρονες κοινωνίες. Δεν είναι ανάγκη να ανήκεις σε καμία φυλή την σήμερον ημέρα, επειδή έτσι σου λέει το DNA σου.

    Καταλάβετε το ότι οι εταιρίες παίζουν την ψυχολογία της μάζας στα δάχτυλα και σας βάζουν να τσακώνεστε τσάμπα κι άδικα, ενώ αυτές βγάζουν δις πάνω στις πλάτες των (keyboard) warriors.

  2. #107
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασε καλύτερα σε τι αναφέρομαι. Δεν είμαι χαζός να πιστεύω ότι μπορεί να υποστηρίξει hardware το οποίο δεν υφίσταται (πχ βιντεοκλήση το 3gs). Μιλάω για software χαρακτηριστικά (πχ το swype στο iphone 4). Αντίστοιχους περιορισμούς εννοώ.

    Γιατί αν είναι να σου εγγυάται μια εταιρεία εγγυημένα updates για 4-5 χρόνια και σε κάθε major έκδοση να παραγκωνίζει κι από ένα χαρακτηριστικό - το οποίο θα μπορούσε να ενσωματωθεί από πρακτικής πλευράς -, να το βράσω.

    + Το πετσόκομμα των επιδόσεων, το οποίο παραδέχτηκε κι όλας.

    Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω, το ανέλυσα παραπάνω απ'ότι έπρεπε γιατί απαντούσατε με ειρωνίες. Το παρατηρώ (και σε άλλο forum) ότι οι apple fans έχουν την ειρωνία κάτω απ'τη γλώσσα τους, όπως τους τη σερβίρει και η ίδια η apple σ'αυτούς βέβαια πχ. "you're holding it wrong".
    Swype; Αυτό είναι 3rd party app, τι σχέση έχει η Apple; I rest my case.

  3. #108
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Βάζει κάτι αντίστοιχο στο iOS 13. Το ονόμασαν QuickPath (δεν υποστηρίζει ελληνικά ακόμα).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 19-09-19 στις 17:21.

  4. #109
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Swype; Αυτό είναι 3rd party app, τι σχέση έχει η Apple; I rest my case.
    Tο χαρακτηριστικό εννοω, οχι την εφαρμογη. Ειναι δυνατον να μιλαω για 3rd party apps; I rest my case, too.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #110
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σε δυο ώρες iOS 13 !!!

  6. #111
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο σχολείο της ανιψιάς μου (3η δημοτικού) προυπόθεση είναι η αγορά iPad. Της το παίρνουν οι γονείς της -με εξτρα εγγυήσεις, θήκη, τζαμάκι κλπ-

    Την φτιάχνω παιδικό Apple ID, που για να δημιουργηθεί δεν μπορείς να το κάνεις από υπολογιστή με το δικό σου Apple ID (που έχω), αλλά μόνο σε άλλο iPad, iPhone ή MAC Ok λέω σετάρω στο iPad το Apple ID μου τα φτιάχνω όλα, μπαίνω σαν organizer/guardian της και πιστεύω πως όλα είναι οκ.

    Αμ δε, για να κατεβάσει τις πάνω από 50 εφαρμογές που θέλει το σχολείο από το App Store, πρέπει ο guardian να κάνει approve. Έλα όμως που αυτό μπορεί πάλι να γίνει μόνο από άλλο iPad, iPhone, Mac και όχι μέσα από τον λογαριασμό μου από υπολογιστή.

    Αποτέλεσμα, τρέχει η αδελφή μου να βρει 2ο iPad για να μπορούμε να κάνουμε δουλειά. Όποιον ξανακούσω να εκθειάζει την Appla, θα τρώει 15ημερο ban
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #112
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τι σχολείο είναι αυτό που ζητάει iPad. Αν επιτρέπετε. Το βρίσκω εξωφρενικό.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #113
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Γιατί δεν της έφτιαξες ένα απλό λογαριασμό ενηλίκου; Το family sharing είναι για να μοιράζεσαι το υλικό που έχεις από την Apple με τα υπόλοιπα μέλη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 19-09-19 στις 18:32.

  9. #114
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν της έφτιαξες ένα απλό λογαριασμό ενηλίκου; Το family sharing είναι για να μοιράζεσαι το υλικό που έχεις από την Apple με τα υπόλοιπα μέλη.
    Υποχρεωτικό για προστασία του παιδιού -οδηγία του σχολείου-. Θα το έκανα έτσι και αλλιώς για να έχε περιορισμούς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχολείο είναι αυτό που ζητάει iPad. Αν επιτρέπετε. Το βρίσκω εξωφρενικό.
    Όχι δημόσιο....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #115
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Πουλάω τότε iPad.

    (πλάκα κάνω, δεν το αποχωρίζομαι το μικρούλι).

  11. #116
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πουλάω τότε iPad.
    χαχα, δεν με πρόλαβες
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #117
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σοβαρά τώρα. Μπες στο iPad με τον δικό σου λογαριασμό. Αγόρασε τις εφαρμογές που θες. Ενεργοποίησε το purchase sharing. Μετά μπες με το λογαριασμό της μικρής και πήγαινε στις αγορασμένες εφαρμογές. Εκεί θα έχει εικονίδιο για τον δικό σου λογαριασμό. Μπαίνει στις δικές σου αγορασμένες και τις κατεβάζει χωρίς έγκριση.

    Τρύπιο το iOS

    Μέχρι τώρα δουλεύει. Δεν ξέρω αν το φτιάξανε στο 13.

  13. #118
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρά τώρα. Μπες στο iPad με τον δικό σου λογαριασμό. Αγόρασε τις εφαρμογές που θες. Ενεργοποίησε το purchase sharing. Μετά μπες με το λογαριασμό της μικρής και πήγαινε στις αγορασμένες εφαρμογές. Εκεί θα έχει εικονίδιο για τον δικό σου λογαριασμό. Μπαίνει στις δικές σου αγορασμένες και τις κατεβάζει χωρίς έγκριση.

    Τρύπιο το iOS

    Μέχρι τώρα δουλεύει. Δεν ξέρω αν το φτιάξανε στο 13.
    Ωπ ωραίο tip.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #119
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Έφτασε!!!

  15. #120
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δημόσιο....
    Εεε τα φυσας, γιατι γκρινιαζεις;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Hetfield @uncharted

    Επιβεβαιώσατε και οι 2 σας το τελευταίο μου ποστ.
    Είναι πραγματικά για σεμινάριο ο τρόπος που κάνετε bypass τα facts και απαντάτε με ειρωνίες.
    Συνεχιστε, μπορείτε να πείτε κι άλλα έξυπνα.
    Αναφερεις οτι η Apple πετσοκοβει χαρακτηριστικα σε καθε καινουργια εκδοση.
    Φυσικα και δεν ισχυει κατι τετοιο.
    Αυτο που ισχυει, ειναι οτι δεν θα προσθεσει νεα χαρακτηριστικα που δεν τα σηκωνει το υπαρχον hardware.
    Αλλο το πετσοκοβω, αλλο το δεν προσθετω.

    Π.χ. το ipad 2 πηρε το update με το carplay, αλλα carplay δεν εχω γιατι πολυ απλα γιατι το chipset δεν το σηκωνει πια.
    Μιλαμε για chipset 512MB RAM, πως θα κανει mirror δευτερη οθονη με τετοιο chipset;

Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας