Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Ας μιλήσουμε λίγο περί la casa de papel, τουλάχιστον για όσους ακόμη βλέπουν μετά το επικό τέλος του 2ου κύκλου (που κατα τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να συνεχίσει).

    Πως σας φάνηκε η 3η; Γιατί εμένα μόνο τα 2 τελευταία επεισόδια μου άρεσαν
    Όλα τα άλλα πολύ same thing με την 1η και 2η σεζόν βρε παιδια...

    Το τελευταίο επεισόδιο μου έδωσε ελπίδα πως θα τα πάμε καλά στην 4η σεζόν. Είναι ίδια πλοκή όμως με την προηγούμενη ληστεία
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Red Yonko : 03-09-19 στις 10:32.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μιλήσουμε λίγο περί la casa de papel, τουλάχιστον για όσους ακόμη βλέπουν μετά το επικό τέλος του 2ου κύκλου (που κατα τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να συνεχίσει).

    Πως σας φάνηκε η 3η; Γιατί εμένα μόνο τα 2 τελευταία επεισόδια μου άρεσαν
    Όλα τα άλλα πολύ same thing με την 1η και 2η σεζόν βρε παιδια...

    Το τελευταίο επεισόδιο μου έδωσε ελπίδα πως θα τα πάμε καλά στην 4η σεζόν. Είναι ίδια πλοκή όμως με την προηγούμενη ληστεία
    Η 3η σεζόν, δεν είναι άσχημη και μπορώ να πω ότι δένει αρμονικά με τις 2 προηγούμενες (αν συνυπολογίσουμε πως το σενάριο ήταν φτιαγμένο μόνο για τις 2 πρώτες σεζόν, 1 ουσιαστικά σπασμένη στα 2 από το netflix).

    Εμένα πιο πολύ από την πλοκή με κέρδισε το δέσιμο των χαρακτήρων μεταξύ τους, οι ερμηνείες τους και ο τρόπος με τον οποίο αναλύονται τα εκάστοτε πλάνα από τον προφεσσόρ.

    Αν και ήμουν επιφυλακτικός όταν την ξεκίνησα τη σειρά (με τόσο ντόρο που είχε κάνει, είχα μέτριες προσδοκίες), πιστεύω πως άξιζε και με το παραπάνω που την είδα.

    Το τέλος του 3ου κύκλου προμηνύει δυνατές συγκινήσεις στον 4ο αλλά μπορεί και να μην τους βγει τόσο πετυχημένα όσο τους προηγούμενους.

    Δυστυχώς, δεν είναι κι ότι καλύτερο να γράφεις και να κάνεις stretching σενάρια κατά παραγγελία, αλλά αν κρίνω από το ποιοτικό αποτέλεσμα μέχρι τώρα, θέλω να πιστεύω ότι δεν θα κάνουν αρπαχτή όπως έκαναν οι σεναριογράφοι του got στον τελευταίο κύκλο.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #3
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Δεν ξέρω αν ήταν και το καλύτερο να πέθαινε ο βερολίνο αλλά κάποιος θα έπρεπε να πεθάνει, σκέψου λίγο τι έκαναν

    Αυτό, νομίζω λέει από μόνο του πως κάποιοι θα πεθάνουν και στον 4ο... Ήδη δηλαδή είδαμε τι έγινε στο τελευταίου του 3ου... Δεν την βλέπω καλά την ναϊρόμπι...

    Πιστεύω ο 4ος κύκλος θα βασίζεται στην ρακέλ, που κακώς βοήθησε τον καθηγητή στη σεζόν 3 κατα τη γνώμη μου

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Spoiler:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν ήταν και το καλύτερο να πέθαινε ο βερολίνο αλλά κάποιος θα έπρεπε να πεθάνει, σκέψου λίγο τι έκαναν
    Μα τον berlin τον πέθαναν γιατί δεν σκόπευαν να βγάλουν 3ο κύκλο.
    Απ'τη στιγμή που συνέχισαν τη σειρά και δεδομένης της απήχησης του berlin στο κοινό, δεν είχαν πολλές επιλογές, παρά μόνο flashback scenes.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό, νομίζω λέει από μόνο του πως κάποιοι θα πεθάνουν και στον 4ο... Ήδη δηλαδή είδαμε τι έγινε στο τελευταίου του 3ου... Δεν την βλέπω καλά την ναϊρόμπι...
    Σύνηθες φαινόμενο να πεθαίνουν πρωταγωνιστές. Προφανώς και το ending story δεν θα είναι να καλοπερνάνε όλοι τους σε εξωτικά μέρη όπως στον 2ο κύκλο. Ισως γινει πιο τραγικό το φινάλε αυτή τη φορά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ο 4ος κύκλος θα βασίζεται στην ρακέλ, που κακώς βοήθησε τον καθηγητή στη σεζόν 3 κατα τη γνώμη μου
    Μπορεί και να επαληθευτείς σ'αυτό. Γιατί σε κάποιο σημείο προς το τέλος, δείχνουν τη Ρακέλ να έχει ψιλομετανιώσει που έκανε αυτή την επιλογή, αλλά απ'την άλλη, το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω. Δύσκολα να την επανεντάξουν μετά απ'όλα αυτά.

    Το πιο πιθανό είναι να περιστρέφεται ο 4ος γύρω απ'τη διάσωση της Ρακέλ (ψιλοβαρετό αυτό που κάνουν πλέον, στήνουν όλο τον κύκλο γύρω από τη διάσωση συγκεκριμένων ατόμων), αλλά εγώ κρατάω για τον 4ο κύκλο την αλλαγή στάσης του προφεσσόρ που πλέον θεωρεί ότι έχουν πόλεμο και θα γίνει αιμοβόρος, χωρίς να βάζει περιορισμούς σε ανθρώπινες απώλειες ύστερα απ'όλα αυτά.

    Οπως και να 'χει, θεωρώ ότι η σειρά ξεχειλώθηκε και ο μόνος λόγος που θα συνεχίσω να το βλέπω, είναι από περιέργεια.
    Ξαναζεσταμένα φαγητά και ξεχειλωμένα σενάρια επειδή έκαναν επιτυχία και ζητήθηκε να τα συνεχίσουν, δεν με συγκινούν (βλέπε matrix reloaded/revolutions).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gentoo : 03-09-19 στις 10:53.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #5
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    True, το τέλος του 2ου κύκλου θα ήταν τέλειο για να λήξει η σειρά. Μικρή σειρά και καλή. Αλλά βέβαια όταν μια σειρά βγάζει λεφτά την ξεχειλώνουμε

    Καλά άστο απογοητεύτηκα φουλ με το GOT Season 8...

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Υπάρχει κόσμος που δεν το έχει δει, όποτε λίγο προσοχή στο τι γράφετε, κάντε χρήση των spoilers

  7. #7
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Σε αυτά τα θέματα πάντα δεν υπάρχουν σπόιλερς? Anyway, μπορείς να βάλεις στον τίτλο ένα spoiler alert γιατί δεν μπορώ εγώ;

  8. #8
    Εγγραφή
    06-11-2018
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ρε παιδιά το casa de papel γίνεται καλύτερο στο δεύτερο κύκλο??? Είδα τον πρώτο (με καθυστέρηση φυσικά) μετά από όλο αυτό το σούσουρο και δε μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα. Όλο αμπελοφιλοσοφίες και κυρίως πολλές "τρύπες" ενάντια στη κοινή λογική και αναμενόμενες κλισε "ανατροπές" στο σενάριο. Καθόλου ρεαλιστικό... (π.χ. και αλοίμονο δηλαδή ...εάν φυσικά εγώ το θυμαμαι καλά καθώς βαρέθηκα να το ξανατσεκάρω: (ψιλοσποιλερ αλερτ!) η άλλη με το αλτσχάιμερ τα γραφει όλα στο χαρτάκι και δε γράφει ένα όνομα που ακούει 2-3 φορές και φάνηκε μάλιστα να το ξέρει όταν συνάντησε το συγκεκριμένο άτομο????)

    Για να μη δω τζάμπα το δεύτερο κύκλο εάν συνεχίζει έτσι

  9. #9
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.738
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StefanosGeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά το casa de papel γίνεται καλύτερο στο δεύτερο κύκλο??? Είδα τον πρώτο (με καθυστέρηση φυσικά) μετά από όλο αυτό το σούσουρο και δε μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα. Όλο αμπελοφιλοσοφίες και κυρίως πολλές "τρύπες" ενάντια στη κοινή λογική και αναμενόμενες κλισε "ανατροπές" στο σενάριο. Καθόλου ρεαλιστικό... (π.χ. και αλοίμονο δηλαδή ...εάν φυσικά εγώ το θυμαμαι καλά καθώς βαρέθηκα να το ξανατσεκάρω: (ψιλοσποιλερ αλερτ!) η άλλη με το αλτσχάιμερ τα γραφει όλα στο χαρτάκι και δε γράφει ένα όνομα που ακούει 2-3 φορές και φάνηκε μάλιστα να το ξέρει όταν συνάντησε το συγκεκριμένο άτομο????)

    Για να μη δω τζάμπα το δεύτερο κύκλο εάν συνεχίζει έτσι
    Μην χασεις αλλο χρονο απο την ζωη σου. Ειλικρινα μετανιωνω τις ωρες που εχασα. Εχει τον τροπο του να σε καθηλωνει να το δεις... αλλα μολις τελειωσει αναρωτιεσαι τον λογο που το ειδες.
    The gr81 .

  10. #10
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    (ψιλοσποιλερ αλερτ!) η άλλη με το αλτσχάιμερ τα γραφει όλα στο χαρτάκι και δε γράφει ένα όνομα που ακούει 2-3 φορές και φάνηκε μάλιστα να το ξέρει όταν συνάντησε το συγκεκριμένο άτομο????)
    Η τύπισσα έκανε reboot τα windows στο κεφάλι της εκείνη τη στιγμή. Όντως αυτό ήταν μια τρύπα.

    @griniaris, διαφωνώ. Έχεις δει και τη 3η σεζόν; Ή μήπως, έχεις δει καθόλου game of thrones, για να καταλάβεις τι είναι το "Εχει τον τροπο του να σε καθηλωνει να το δεις... αλλα μολις τελειωσει αναρωτιεσαι τον λογο που το ειδες." ;;

  11. #11
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Είδα release date of season 4...

    Spoiler:
    25 Σεπτ. 2020

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας